Petr Paulczyňski: homepage

Hlody úterní aneb miluji naše média

Ze štvanice na Klause mi běhá mráz po zádech. K tomu je vhodné přičinit jedno vyčtené moudro: Mudrc  Kleobulos, řekl krom jiného: "Míra je nejlepší. Je třeba ctíti otce, ochotně naslouchati a ne mnoho tlachati, nenáviděti bezpráví, zachovávati zbožnost, občanům raditi co nejlépe, nedělati nic násilím a odklízeti sváry."Co se děje dnes? Pravý opak – a to je věru zlé.

 • Médiím a najmě veřejnoprávní televizi se štvavou kampaní podařilo dostat obrazy Václava Klause ze zdi. Na margo této TV napsal diskutér pod mým blogem: Moravec, Drtinová, vlaštovka Augustová, revolucionářka, ani už nevím, jak se jmenuje, ta Jolana, co chtěla spát s Rumlem ve spacáku, ne moc chytré Klepejtko a další našeptávači hněvu a hnisu si mohou sednout do sedačky a zaposlouchat se do názorů milicionáře slizkého Štěcha, agenta-udvače Falmera, blba Zaorálka, novodobého Gottwalda Zavadila a svých dalších mediálních hvězd včetně odbornice Dvořákové.
 • Klausův portrét už ze zdi sundalo 500 starostů píší Novinky. K protestu starostů, kteří vyjadřují nesouhlas s prezidentskou amnestií sundáváním portrétů Václava Klause ve svých úřadech, se k úternímu ránu připojilo již 500 starostů. Uvedl to jeden z iniciátorů akce starosta Želechovic nad Dřevnicí na Zlínsku Michal Špendlík.
 • Jakou relevanci má tato to zblbnutí opakovaná informace? V ČR je něco přes 6200 obcí. Z toho na 500 obecních úřadech už nevisí fotografie Václava Klause. Z toho mi  vycházíi, že Klausův portrét sundalo 8% obecních úřadů. A těchto 8% už druhý den plní média. V celku klasický případ mediální manipulace, kdy se nám vybraní novnáři snaží namluvit, že 8% je více než 92%. Jenom hlupákům nedochází, že ten neuvěřitelně soustředěný mediální tlak nevznikl samo sebou, že je koordinován a že již reálně existující mediokraté si tímto způsobem prakticky ověřují, co všechno se dá manipulací veřejnosti s pomocí masivní podpory hromadných sdělovacích prostředků dokázat. Naší pozornosti by také nemělo uniknout ani to, že vicekancléři Hájkovi chodí nenávistné zprávy hrozící likvidací jeho rodiny, že neúspěšný pretendent prezidentství Okamura chce Václava Klause obvinit z vlastizrady, advokát Láska vyzývá k tomu, aby byl již navždy ignorován, aby nemohl nikde exhibovat, a advokátka Marvanová vypravuje, jak jeho krok ubližuje obyčejným lidem, čímž ke klidu zrovna nepřispívá. Běhá mi z atmosféry, která se kolem našeho prezidenta uměle a záměrně vytvořila, mráz po zádech.
 •  Úřednická blbost je nevyčerpatelná, napsal Miroslav Macek ve své glose. Vyhláška č. 327/2012 ministerstva zemědělství o včelařství: Svažitým pozemkem je část pozemku se sklonem větším než 3 stupně svažující se směrem k povrchové vodě, část pozemku se nepovažuje za svažitou, pokud je od povrchové vody oddělena plochou širší než 25 m, která nemá sklon větší než 3 stupně směrem k povrchové vodě.
  Tak z toho by teda musela být zmatená i včelka Mája.
 • Tak jsem koukal na tiskovku ministerstva zdravotnictví. Myslíte si, že regulovat lidské životy zákazy a přikazy je výsada levice a Bruselu? Omyl. Naše vláda, vedena péčí o naše zdraví nám prostřednictvím komisařů Šťastného a Hegera přináší celou sbírku nových zákazů, příkazů a regulací pro naši ochranu před kouřením a alkoholem. Děkujeme! Nejen levice má výsadní právo na blby, i když jsou ve většině, i na pravici se najdou. Jestli to jsou ovšem opravdu pravičáci!
 • Mám-li na někoho vztek, představím si ho v podvlíkačkách, prozradil Schwarzenberg a někdo z toho udělal titulek.
  Odpovědí v rozhovoru bylo více, ale udělat zrovna takovýto titulek, k tomu je potřeba opravdu neobvyklou invenci.
 • ČSSD čeká se stížností na restituce na nové ústavní soudce píší na Novinkách. Sociální demokraté vyčkávají s podáním ústavní stížnosti na zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi. Důvod je jednoduchý, čekají na nové soudce, které by tam na návrh nového prezidenta mohl schválit levicový Senát. Věří, že tito soudci zákon pomohou zrušit.
  Mně je z těch socanů zle! Oni přímo kalkulují s tím, že soudci budou rozhodovat na politickou objednávku!
 • Bártovi oholili vlasy. Kvůli sázce o odložení voleb. Píší Lidovky a přibližují se touto zprávou nejpokleslejšímu bulváru.
  Mimochodem, nějak jsem si nevšiml, že zrovna oholení kštice pana Bárty by bylo zaznamenáníhodné.
 • Některé osobnosti zpochybňovaly existenci judikátů Evropského soudu pro lidská práva i dalších soudů, i na jejichž základě se prezident republiky Václav Klaus rozhodl amnestovat případy, ve kterých trvá trestní stíhání déle než osm let. ParlamentníListy.cz mají ony judikáty zveřejnily. Existenci judikátů zpochybňoval například místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek. Nora Friedrichová z ČT si v pořadu 168 hodin stěžovala, že Hrad judikáty nedodal. Jejich existenci v ČT zpochybňoval i Václav Moravec.
  Myslíte, že oni křiklouni přiznají, že kecali?
 • Dvojice byla při milování příliš hlučná.  Napsali na ostrava.idnes.cz. Lidé přivolali strážníky. Velmi temperamentní milování u otevřeného okna prý není nejlepším nápadem. Zamilovaná dvojice z Moravské Ostravy dala průchod svým vášním natolik, až si lidé mysleli, že nějaká žena křičí o pomoc, a přivolali strážníky.
  Až na to, že to není zpráva z Plesku nebo podobného důvěryhodného zdroje ale z iDnes, mi přijde tato zpráva ze všech předchozích taková nejlidštější a navíc poučná. Máte-li hlučnou partnerku, zavírejte okno.
 • A trocha bulváru: Božský Kája opět osvědčil své encyklopedické znalosti.  Vím, kdo ovládá naše životy, pravil do tisku.  Dění na celé planetě totiž dlouhodobě řídí vlivné společnosti manipulující s penězi a informacemi. Jsou to prý všechny ty internetové společnosti, které o nás vědí naprosto vše. A s nimi se jistě radí vlády i organizace, které potřebují informace,“ šokoval Gott v TV magazínu Blesku. Teda pane Gott voni sou hlava. Připomínáte mi jistou paní Pohlovou, která proslula moudrem: Ty internety. Já bych je teda všechny zakázala. Jiří Pomeje znovu v chomoutu! Tajně se oženil v Thajsku! Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží. A pozor, opět se objevila oblíbená Aguš. Hanychová se pochlubila svým přírůstkem do rodiny. Agáta Hanychová  před pár dny šokovala tvrzením, že jich v tomhle roce bude víc. Okamžitě se začalo spekulovat, zda není modelka opět těhotná. Teď se ale konečně pochlubila, kdo že je ten nový přírůstek do rodiny. S přítelem Jakubem Prachařem si do společné domácnosti zatím pořídili pouze rybičky.

A zprávy o počasí: Ukázalo se, že meteorologové se výjímečně trefili a seshora se sype bílý sajrajt. Silničáři co jsou vždy před sezonou připraveni se připravili tak dokonale, že jsem cestou při odvozu svého vozu z polepšovny objížděl několik vozidel co do sebe byly napasovaný jak manželé o svatební noci. Tam kde se podařilo ekologicky posolit se břečka vesele rozstřikovala na roztomile poskakující chodce. Zbytek chodců se potácel na nezametených chodnících, protože obce si Kuberův zákon vysvětlily tak, že je lepší se pojistit než zametat. Kdyby teda ten hepenink se švihlou chůzí nedělali brněnští žertéři včera ale dnes, mohli mít mnohem více účastníků. A ještě větší bžunda bude až ten sajrajt zamrzne. Padající důchodci se smíchy neudrží za veselého praskotu kostí.

A z mého života: Opravené auto v kombinaci se zlomenou rukou manželky už ze mne zase udělalo soumara. Seznam potravin je tak dlouhý, že ho snad budu vynášet až do večera. Horoskop říká, že mám příznivý den pro flirt. To tak Jednak jsem z domácích prací zcela zničen, takže bych mohl u toho usnout, druhak bych mohl přijít o zbytek chrupu v důsledku úderu manželčinou sádrou. Takže nic nebude.

A na Fejsbůku napsali:

 • Zveřejňování prognóz a jejich interpretace by mělo být klasifikováno jako zločin proti demokracii. To jed hrůza, jakým způsobem je veřejnost masírována. Jako kdyby nestačily ostatní manipulace, máme zde přímé rady, koho volit.
 • @schwarzenbergk: Informoval jsem Kalouska, že na Moravě sundali Klause. "To už je pátek?" podivil se a objednal lafetu.
 • Bárta prohrál sázku a musel si oholit kštici. No to je škody.
 • Když vidím tu záplavu zpráv o pár magorech, co sundavají prezidentovy obrazy se stěn i celý ten mediální hon na V.K., vzpomněla jsem si na písničku od J. Nohavici: Dál se háže kamením. V té se zpívá: Kříže se nemění, jen příjmení a jména, když letí kamení, jde kolem huby pěna, ... potom se omluvíme, pomníky postavíme, a hlavy ozdobíme...."
  Přesně tak to nakonec dopadne...
 • Tak si říkám, že z amnestie a blížících se zbytečných voleb zmagořela další pětina národa. Jedni "politici" rebelují sundaváním prezidentských fotek, další "politici" nepůjdou k volbám, protože ani jeden není dost pravicový, další "politici", (nedávno) pravicoví, dají hlas Zemanovi... a ovčané hltají průzkumy a budou volit toho dobráka za květináčem... BUDÍČEK, MAGOŘI !
 • Táňa Fischerová: Potřebujeme všeobecně vzdělané osobnosti, které pak mohou odejít do jakéhokoliv oboru? Já na to říkám: Takové už přeci máme! Naši novináři!
 • Vyšetřovatelé v Rahově kauze přišli na to, že bedna peněz je o polovinu lehčí než bedna vína. To se teda poliši pochlapili. Takový objev...
 • Snímat obrazy prezidenta republiky je slabé a polovičaté! Je třeba tento bohulibý záměr dotáhnout: Všechny osoby nesoucí jméno nebo příjmení Klaus potrestat amputací hlavy, obě oddělené části pak zahrabat na veřejných skládkách a posypat solí. Zakázat používání jména Klaus, na stávajících náhrobcích všech minulých Klausů retušovat semtexem, vyškrtnout klaustrofobii ze seznamu diagnóz, vyhlásit válku anglosaským zemím, jestli nepřejmenují Santaclause na Santomia a v titulcích filmů všude přepsat na "Vladlen Kinski", "Josif Maria Brandauer" a pod.
 • Když zemřel Radoslav Brzobohatý, dávala ČT film Všichni dobří rodáci. Když zemřela Jiřina Jirásková, dávala ČT Zámek v Čechách. A tak se ptám: opravdu musí odejít některá herecká legenda, aby na České televizi konečně dávali kvalitní film???
 • Večera jsem poslouchal "intervijů" Klepetka s Jaklem. Bylo komické pozorovat, jak se snaží hodný nekňuba Klepetko pokládat štiplavé otázky. Je to podobné, jako kdyby si chtěl Krteček hrát na zlého Jacka Rozparovače...Povodit si LJ není jen tak, Bohoušku:)
 • Nečekal jsem, že to bude zrovna Táňa F., kdo přijde s takovým slovem do pranice: "Je potřeba oddělit ekonomiku, politiku a to duchovno, jinak je to návrat k tomu imperialismu minulosti."
  Holy Cow!

A opět něco veselého- No nevolte tu milou, sympatickou tvář, plnou empatie k lidem:
Uhádnete, kdo ho navrhl na prezidenta?

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1359x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno v tisku
online: 32
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist