Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 14.5. aneb miluji naše média

 Tak se nám nějak množí všelijaké seznamy všelijakých individuí (z pohledu tvůrců těchto seznamů). Kromě klasických seznamů pravdoláskařů a Židů od jistého novináře známého pod zkratkou ABB, se nám objevil protipól. Najdete ho zde ( http://pravdalaska.wordpress.com/monitoring/ ). Obsahuje databázi těch, kteří jsou podezřelí z těchto nebezpečných projevů:

1) rasisti (tradiční rasismus podle etnik)
2) kulturní rasisté – nebezpeční islamofobové, křesťanofobové, kteří se svým jednáním a aktivitami mohou dostat za hranici přestupků, nebo trestných činů
3) nacionalisti, neofašisti apod., kteří v rámci odporu proti integraci státu v EU svým jednáním a aktivitami mohou dostat za hranici přestupků, nebo trestných činů
4) všeobecně všichni ti, kteří šíří xenofobii, předsudky, falešné zprávy uráží osobnosti a kteří se tak svým jednáním a aktivitami mohou dostat za hranici přestupků, nebo trestných činů
Narazíte-li na někoho takového, máte ho nahlásit, protože je třeba zaznamenávat důkazy pro případná trestní oznámení. Zajímavý je mail pro případné bonzování. Zajímavý mail:  pravdalaska@post.cz
Nu což, zdá se, že počet idiotů tvořících seznamy je neukončený. Lze tak usoudit z neuvěřitelně nesourodé společnosti na seznamu. Protože dát na jeden seznam jména jako Adam B. Bartoš, Benjamin Kuras, Max Blaustein, František Matějka, Andrej Ruščák, Michal Semín, Martin Konvička, Valentin Kusák, Jiří Payne, Ota Ulč, František Šebej, nebo Břetislav Olšer může fakt jen idiot.
Jediné co mne na tom mrzí je fakt, že mne nějak vynechali, protože já už byl do všech možných kategorií hodících se do tohoto seznamu zařazen už dávno takovými titány jako Věrka Tydlidátová, Štěpán Kotrba, či hoši ze serveru Romea. A to už je sakra záruka kvality. Jinak autorům seznamů doporučuji nějakou léčbu. Jinak jeden vtípek na téma seznamy. 
A teď na titulky.
 
 • Nedá se minout všudepřítomná Ukrajina. Tak třeba: Francie se zatím nechystá odstoupit od dodávek dvou vrtulníkových lodí třídy Mistral, které od ní zakoupilo Rusko. Jinými slovy Francouzi je Rusům dodají, ať už se kolem děje cokoli. Anexe Krymu ani vývoj událostí na Ukrajině je k pozastavení smlouvy nepřiměly. První loď Vladivostok dodají Rusům letos v říjnu, druhou překřtěnou na Sevastopol v příštím roce.  Druhé jmenované plavidlo získá do své výzbroje Černomořská flotila. Americká vláda je dodávkou francouzských vrtulníkových lodí do Ruska krajně znepokojena. 
  No není to sranda? Není. Hodnota kontraktu přesahuje totiž miliardu dolarů. Sankce a la EU: letadlo ruského vicepremiéra do Unie nesmí, ale francouzské válečné lodě do ruské flotily ano.  Jakým slovem nazvat takto "důslednou" politiku? Šaškárna? 
 • A jeden multikulti. Polovina barů v Ústí nepouští dovnitř Romy, tvrdí francouzský průzkum. Podle francouzské nevládní organizace SOS Racisme, která provedla průzkum v osmi evropských zemích, pouští do nočních barů nejméně lidí tmavé pleti v Ústí nad Labem. Dovnitř je nepustila polovina podniků. "Akce ukázala vážnost současného stavu rasové diskriminace v Evropě," uvedla organizace v prohlášení s tím, že průzkum provedla v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu, v nichž mají šanci získat mandáty strany prosazující xenofobní politiku.
  Kromě otázky kdo ty kokoty zkoumající kokotiny platí je zajímavá ještě jedna věc. Mezinárodní průzkum rasové diskriminace, podle kterého polovina barů a klubů v Ústí nad Labem odmítá vpustit Romy, vycházel z návštěvy pouhých dvou podniků. Ústecké sdružení Konexe, které průzkum Čech provedlo, to přiznává, ale více se k tomu odmítlo vyjádřit. A hned z toho bylo krásných 50%. Řešení? Okamžitě sdružení odstřihnout od jakýchkoliv veřejných prostředků a jeho členy nuceně na měsíc nastěhovat do domu obývaného Romy. Ostatně myslím, že koho pustí je jejich věc. Asi mají nějaké své zkušenosi.  Tak s takovými průzkumy běžte a běžte a běžte, jo až tam. A vemte s sebou tuhle eourokomisařku.Ta dáma, prosím pěkně, to fakt není vtip ani noční můra - je to "Komisařka vnitřních záležitostí", tj. něco jako ministryně vnitra, v Barrosově "Evropské komisi".
 • A koukneme na zloducha. Rittigova jízdenková kauza: Svědci podkopávají teorii o miliónové škodě. Výslechy svědků v kauze údajného „jízdenkového“ penězovodu z pražského Dopravního podniku přes papírnu Neograph až k obviněnému lobbistovi Ivo Rittigovi podobně jako nedávný znalecký posudek podkopávají teorii policie o mnohamiliónové způsobené škodě. Svědci totiž podle zjištění Práva, podobně jako např. ekonomická ředitelka Dopravního podniku Magdalena Češková, při svém výslechu z konce března výpočet škody zásadně zpochybnili. A bezpečnostní ředitel státní tiskárny Vladimír Abraham pak v této souvislosti upozornil, že ceny nelze vzájemně porovnávat. Pokud se policistům újmu pražského dopravce prokázat nepodaří, mohou u soudu tvrdě narazit. „Způsobená škoda je základním objektivním znakem trestného činu, tím subjektivním znakem je úmysl. A jedno nejde bez druhého,“ řekl Právu např. advokát Jaroslav Ortman. A podobně se vyjádřil i další trestní právník, Josef Lžičař.
  A to se podívejme. Ve světle těchto informací se zdá být srozumitelná i Rittigova věta, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Veselé twíty pana Rittiga svědčí o tom, že je asi dost v klidu. 
 • A něco o tom, jak nová vláda co slibovala šetřit tento slib plní. Za každý den koaliční vlády se státní aparát rozrůstá o dva úředníky. Nová vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL během prvních 100 dnů u moci zaměstnala o 200 úředníků více, než propustila. Za každý nový den koaliční vlády se tak byrokracie rozrůstá o dva nové úředníky. Při průměrném platu ve státní správě se tak ročně zvyšují výdaje státu na platy úředníků o 55 mil. Kč. Přitom vláda 500 úředníků propustila. Sedm stovek nových ovšem zase nabrala. Občanští demokraté také upozorňují na to, že jenom z Agrofertu a jeho spřízněných firem přišlo do státní správy minimálně dvacet osob, a to většinou na významné posty. „A nyní vláda chystá pokoutný zákon o státní službě, kterým všem těmto lidem udělí definitivu,“ dodává Petr Fiala. „Všechny tyto kroky ukazují na jedno – vláda nemá dlouhodobou strategii a chybí jí jasná vize. Jediným cílem je ovládnout státní sféru, dosadit své lidi a na několik let služebním zákonem tyto lidi na důležitých postech zabetonovat,“ zdůrazňuje Fiala. Přitom vláda vedená občanskými demokraty jen v letech 2010 až 2012 ušetřila na mzdách státních zaměstnanců 19 miliard korun a snížila počet státních úředníků o víc než deset tisíc.
 • A trocha bulváru: Ač jsou média plná pohřbu Ivety a story ze života dvou kreténů, rozhodl jsem se věnovat vítězi(zce) jakési obskurní zpěvácké eurosoutěže. Nebudete tomu věřit, ale vyhrála fousatá zpěvačka. Co k tomu dodat. Nejlepší koment dala jedna ze špičkových blogerek Lucie Sulovská: "za Rakouska tohle ukazovali v cirkusu za dvacet krejcarů, akorát u toho nikdo neměl tendenci blábolit o vítězství tolerance". 
 
A zprávy o počasí: Ledoví muži prý letos nezastudí. Pošlou jen déšť a ochladí se až po nich. Obloha bude většinou zatažená a každý den můžeme očekávat dešťové přeháňky nebo bouřky. Pavouk s ptá, kdou jsou to ti Pankrác, Servác a Bonifác a jak vypadají. Poté co jsem mu ukázal svoji představu pravil, že to je chlapco dlouho čuměl v noci do lednice. Asi se budu muset příště až půjdu v noci kontrolovat kam se schovalo světlo pořádně prohlédnout. 
 
A z mého života: .Zdeněk Škromach postoval: Tak se nám venku pěkně rozpršínkovalo. Doufám, že spadne voda i na Moravě. To sucho už nevypadá dobře. Dnes se setkám s ministrem vnitra Milanem Chovancem. A odpoledne navštívím maroda Slávka Jandáka před další operaci. A pak už na rodnou Moravěnku. Hezký den. Tak nevím. Není on čím dál tím víc zblbínkovanej? Ke svačině jsem si dal ruské vejce. Pak mne přepadly pochyby, jestli nejsem putinofil. Kamarádi říkali, že jsem. Zkusil jsem to napravit, ale majdanské vejce nikde neměli. Tak zůstanu u ruskýho. Ostatně, vypadá dost dobře. 
 
A na Fejsbůku napsali:
 
 • Šípková Růženka knížepán se dnes pro ČT vyjádřil ve smyslu, že referenda na východní ukrajině jsou neústavní a že je třeba si jich vůbec nevšímat..... tak bych mu rád vzkázal, že jeho uznání drogostánu Kosovo o jehož vzniku NEproběhlo celosrbské referendum bylo více neústavní, protože mu předcházelo bombardování vojsky USA a NATO .... a že tedy jím podepsané uznání drogostánu Kosovo považuji za neplatné a je třeba ho naprosto ignorovat !
 • Panebože, proč si tolik lidí pořád myslí, že Putin je idiot, který sní o Sovětské říši. Putin ji k ničemu nepotřebuje. A byl by trouba, kdyby se snažil ji křísit. A to Putin není. Je daleko větším realistou, než ti, kdo sní o Evropské federaci, nebo ti, kteří kolem Obamy dělají vše proto, aby USA ztratila prestiž i prvenství ve všech oblastech života. Realista Reagan, spolu s madam Thatcherovou jeden z nevětších a nejautentičtějších antikomunistů na světě, dokázal Rusko respektovat, přiznat mu právo na jeho legitimní zájmy a spolu s Gorbačevem, který zjistil, že Rusko už se Spojenými státy nemůže držet krok, a zase na obrátku respektoval Ronalda Reagana, dokázali zahájit normální vztah založený na vzájemném respektu. A SSSR záhy na to skončil. a s ním i studená válka. Putin velmi dobře ví, že to co Rusko potřebuje, není víc území, nebo podmaněné národy které by muselo ovládat s nesmírnými finančními i politickými náklady silou. Potřebuje stabilní prostředí a potřebuje pokračovat v tom, co dělá. A to je rozvinout hospodářský potenciál Ruska. Podobně, jako to udělala Čína, mimochodem daleko víc komunistická než Rusko. A vše co dokázal Západ je tu studenou válku opět začít. Jenže tentokrát na ní nemá Západ.
 • Dotace na kotle a stojí se na to fronty. Mám hodně blízko k velmi neslušným slovíčkům. Státní rozpočet v tragickém mínusu, ale na tohle má. A jak k tomu přijdu, když jsem si kotel opatřil už před 20 roky? A nedostal ani halíř? A ti, co mi 20 let smrděli pod nos si teď jdou ke strejdovi sociálnímu státu pro desetitisíce? Tfujtajxsl, velebnosti. V Německu to už v 90. letech vyřešili jednoduše. Žádné dotace. Kdo topil sajrajtem, platil tvrdou pokutu. A jak byl rychle čistý vzduch. Tudy vede cesta.
 • Tak aktivní Marcel studoval za komunistů na vojenského politruka. Kdyby nepřišel rok 1989, honosí se dnes titulem RSDr. a burcuje v proti NATO.  Fakt skvělý, že 25 let po revoluci je ministrem školství takovej formát. Vůbec nemám obavu o české školství, pokud ho vede vystudovaný politruk, který si pak dálkově dodělal andragogiku...Na vzdělávání dospělých se vlastně připravoval i na Vojenské akademii Klementa Gottwalda.
 • Ukrajina rozděluje FB jako volba Kchárla a Miuoše a Svěrák ještě nepřišel s prohlášením...
 • Pan Schwarzenberg nám vzkazuje, abychom nekašlali na tyto volby, že jsou důležité. Nebudu na ně kašlat, ale kašlu na pana Schwarzenberga, a to čím dál tím víc.
 • Putin hrál hokej, dal 6 gólů a na 5 nahrál. Žádám o nasazení Václava Klause do DC. To by bylo abychom tu mísu nevyhráli
 • Barack Obama před třemi lety k situaci v Libyi: „Vládní moc použila armádu proti vlastnímu lidu, proto musí civilizovaný svět zasáhnout.“ Barack Obama před měsícem k situaci na Ukrajině: „Vláda má právo použít armádu proti lidu k udržení pořádku v zemi“. Nemá on krátkou paměť?
 •  
 • Ako dopadla bločková lotéria?  Takže si to zhrňme: štát potešil zákazkou na hardware a software nejakú IT firmu, zabezpečil lukratívny job pre tváre bločkovej lotérie (Máziková & co.), pre marketingové agentúry, naučil pár ľudí bonzovať, potešil notorických tipujúcich, lebo mohli isť do žrebovania bez kúpenia losu, minister dostal za tento výmysel nejaké trápne ocenenie. A dopad na rozpočet?  SME píšu: "Ministerstvo financií nepriamo priznalo, že na bločkovej lotérii štát takmer nič nezarobil." Ako hovorí klasik: dopadlo to ako vždy. Posielame gratulačnú kyticu. A u nás to ti co makají chystají.
 • Ukrajina: rozbili jsme plot, otrávili hlídacího psa a chtěli si odvést ovečky. Jenže ty se rozutekly a navíc přišel vlk...
 • První místopředsedkyně Sněmovny Jermanová pro Lidovky: „Když předseda opustí své křeslo, tak nepřerušuje jednání, jak o tom mluvil Kalousek.“ Jednací řád sněmovny: „§ 62: Opustí-li předsedající předsednický stůl, je schůze přerušena.“Ach jo, to je trapné. Jak kdyby řidič kamionu nevěděl, co je to silnice. 
 • Kdyby místopředsedkyně poslanecké sněmovny za hnutí ANO Jaroslava Jermanová řídila firmu stejně kvalitně jak řídí poslaneckou sněmovnu, zkrachovala by, než bys řekl Babiš…
 • Ztrátové a dotované ČD si nakupují nové vlaky a my asi máme hýkat nadšením. Přesto mi to něco připomíná.  Je to socialistický recept šukajících socanů ( Také vás překvapilo, že mladí sociální demokraté mohou mít (aspoň v zaměstnání) sex?  Myslel jsem, že primitivní organismy se množí dělením. ) na hospodářský růst. Půjčit si peníze a narvat je do ztrátových nesmyslů, poté vystavit svoji stupiditu na obdiv s tvrzením o podpoře vzniku pracovnách míst a investic. 
 • Nic více necharakterizuje dnešní Evropu precizněji, než vousatý babochlap, který vyhrál pěveckou soutěž Eurovize, a který donekonečna omílá větu veškerých modelek s IQ kol 80, že je potřeba míru, porozumění a vůbec… Přesně před 40 léty vyhrála Velkou cenu Eurovize ABBA. Letos ji vyhrála fousatá zpěvačka Conchita Buřtová. Na těch 40 létech je vidět, jak jsme se v pop music a nejen tam, kvalitativně posunuli vpřed! 
 • Italská děvčata, si vzala na pláž oděv odpovídající zde panujícím kulturním zvykům. Protože jde o pláž oblíbenou arabskými turisty, dostaly pokutu 3500 ojro, protože jejich koupací úbor urážel náboženské smýšlení přítomných bubaček. Milá EU. Jen si kopej hrob.
 
A něco veselého nakonec: 
Tak nám prý EU zakáže udírny. Nejsou zdravé. Jak napsal Ladik Větvička: jedna z poslednich věci, kera zustala nedotčena za hytlera aji za husaka, byl hořky česky humor. V eurosystemu brusele si zatim ještě robime srandu srandovniho typu... Nevite, jak dluho trva přerod od srandy srandovniho typu ke srandě hořkeho typu? Kamarád navrhl, aby udírna kterou buduje byla nazvána "budovaná funkční replika historického technologického zařízení na tepelnou úpravu a aromatizaci pokrmů". Ba dokonce prý jestli by nemohl žádat o dotaci z nějakého operačního programu na podporu kultury.
 
A fór na konec: Přijde pán do obchodu a ptá se: ˝Máte trencle?˝ ˝Nemáme, ale máme tady nátělníček a slipečky, takový kompleteček,˝ odpoví prodavačka. No nic, pán jde do jiného obchodu a zase se ptá: ˝Máte trencle?˝ Prodavačka odpoví: ˝Nemáme, ale máme tady pěkný nátělníček a slipečky, takový kompleteček.˝ Pán odmítne a jde do dalšího obchodu a opět se ptá: ˝Máte trencle?˝ ˝Nemáme, ale byl by tady nátělníček a slipečky, takový kompleteček,˝ odpoví prodavačka. Pán se má k odchodu a tu šťouchne druhá prodavačka do první: ˝To je nějakej ňouma z venkova, zeptej se ho, jestli nemá vejce.˝ ˝Hej, pane, počkejte,˝ volá prodavačka, ˝nemáte náhodou vejce?˝ ˝Mám,˝ odpoví pán, ˝a šulínka taky, takový kompleteček.˝
 
A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1535x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 31
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist