Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Amnestiohysterie pokračuje. Asi je zbytečné si toho všímat. Zvonka to vyzerá, že je na čase vrátit se ke čtení Ruďáska, jediného deníku, který není v německých rukou a nesleduje zájmy Čtvrté Říše, ale zájmy české ... byť poněkud levě zbarvené, napsal jeden diskutér s odkazem na tento rozhovor: http://www.klaus.cz/clanky/3272
Tak se raději vrhneme k prezidentským volbám.

 • Máme před volbami, budou další teleestrády. Dnes například vyslechneme mezi jiným Táňu Fischerovou, milou naivní paní, která mi přijde jakoby přicházela z jiného světa najmě se svými názory, že nejlepší je ekonomika v níž všichni odevzdají své jmění do společných kádí. Také odhady různých najatých agentur nám tvůrci veřejného mínění určitě řádně vysvětlí, což bude třeba, protože někteří blbci by mohli volit podle vlastního názoru. Kupříkladu jistý pan Hollan nám zcela nezištně radí na svém blogu na Aktuálně. Volte rozumem! Schwarzenberg, nebo Dienstbier! Ostatní kandidáty ze svých úvah, prosíme, vyřaďte.
  Teda nevím o jakém rozumu autor mluví, ale jsou tací, kteří jeho rady opravdu, ale opravdu nepotřebují. Pane Hollane, běžte se střelit do hlavy , jak s oblibou radíváte jiným.
 • Glosy Mirka Macka bývají zhusta trefné. Takto například glosuje nový plzeňský nápad: Most Ivana Magora Jirouse se jmenuje doposud bezejmenné silniční přemostění trati u plzeňského Jižního nádraží, a to od 3. ledna letošního roku. Myslím, že to je skvělý, byť nedotažený nápad: nová nádraží, letiště, mosty, ulice, atd. by se měly jmenovat Magorovo nádraží, Magorovo letiště, Magorův most, Magorova ulice – lidé by si vždy v duchu doplnili patřičné jméno z politiky, kultury či veřejného života vůbec a nikdy by nemuselo docházet k přejmenování…
 • "V dotační politice státu na rok 2013 se vůbec neobjevila podpora rovnosti žen a mužů či ženských práv. Když jsme vznesly dotaz na ministry, dostalo se nám odpovědi, že financování těchto témat bude zajištěno z Norských fondů," prohlásila předsedkyně České ženské lobby Jana Smiggels Kavková. Doposud jsem o této organizaci neslyšel, až v souvislosti s touto stížností, že se jim letos nedostalo dotace ze státního rozpočtu (od všech, co platí daně) do nastavené dlaně. Zaštiťuje-li tento spolek 21 českých ženských nevládních organizací - dle informací na jejich webu - nebude jistě bezvýznamný. Proto mi uniká důvod, proč se není schopen finacovati sám ze svých zdrojů a ne z kapes těch, kteří nemají o jeho existenci ani tušení....o přínosu nemluvě.
 • Muž místo nakupování onanoval, píší na serveru Ostrava-online. Asi zboží v regálech vzrušilo v neděli 6. ledna v jednom ostravském marketu. Jeho zvláštního chování si všimli kolem půl páté odpoledne pracovníci bezpečnostní služby, kteří jej uviděli s penisem vytaženým s kalhot zachyceného kamerovým systémem. Onanista se kryl při svém ukájení nákupním vozíkem a taškou. Ochranka okamžitě mužovo počínání zarazila, předala jej i se záznamem policistům, ti začali ihned tento závažný případ vyšetřovat a zahájili úkony trestního řízení pro přečin výtržnictví.
  Já myslím, že se muselo jednat o amnestovaného vězně. Očekávám, kdy se tohoto tématu ujme naševaše veřejnoprávní, která urputně sleduje všechny amnestované.
 • Politolog: Klaus neměl nikdy usednout na prezidentské křeslo! píší na  EuroZprávy.cz .  Již téměř týden se Česká republika vzpamatovává z rozhodnutí končícího prezidenta Václava Klause vyhlásit amnestii. Národ se dělí na ty, kteří by Klause poslali za tento krok do vězení, a ty, kteří by jej poslali do blázince. Politolog Jan Berwid-Buquoy sarkasticky vzkazuje: „obě varianty je třeba náležitě zvážit a nic neunáhlovat!" „Já bych se, coby politolog, spíše přikláněl k variantě psychiatrická léčebna (nesvéprávnost)," uvádí Berwid-Buquoy. Jednání Klause bylo dle něj způsobeno spíše pomatením smyslů a neschopností zastávat úřad prezidenta.
  Nedávno jsem nějakým omylem shlédl pořad sebestředného baviče Krause, který kdykoliv slyší Klaus, dostane pupínky. V rudé pohovce seděl právě onen vzpomínaný Berwid-Buquoy. Jak jsem ho tak poslouchal, myslím že na psychiatrickou léčbu byl spíš on. http://www.youtube.com/watch?v=e1MPDIUamVA
 • Armáda nakoupí pušky za 100 milionů korun informují Lidovky. Armáda chce koupit pušky, které jsou mezistupněm mezi klasickou útočnou puškou slabší ráže pro řadové vojáky a těžkou puškou pro speciálně školené odstřelovače. Dosud armáda pro tento účel využívala ruské pušky Dragunov s konstrukcí ze 60. let. "Jejich nedostatkem je nevýkonná optika, a zejména nedostatečné vybavení pro střelbu v noci. Navíc používají kulometnou munici ruské provenience, kterou nelze kombinovat s nově zaváděnou municí NATO," řekla mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.
  To mně hlava nebere. Mám takový pocit, že naše armáda si od husitských válek nevystřelila, s výjímkou zahraniční mise v Afganistánu, která ale stejně končí. Ale co, 100 mega je prd. Přece je nedáme důchodcům, že.
 • Klaus uklízel – a uklidil. Definitivně a pořádně napsal Jan Kraus ve svém Krausmagazínu. Prý je Klaus nadutě sobecký, sledující své zájmy a považující jen své názory za ty platné. Ostatní jsou buď idioti nebo škarohlídi. Jedinou dobrou zprávou je, že ve své funkci končí. A naplácal těch sprostot ještě víc, ale jejich citace přesahuje rozsah mého blogu.
  Jeho trapnou eskapádu zhodnotil jeden kolega z FB takto: Já trouba jsem se domníval, že Jan Kraus na závěr kariéry Václava Klause, který mu tak dlouho sloužil jako terč pro "vtipné" hulvátské a laciné výpady přece jen chce být alespoň trochu velkorysý. Pan Kraus se ale rozhodl jinak - zcela v duchu své dosavadní "tvorby" na téma Klaus.
  Zajímavé je, že tu velkorysost očekával od Václava Klause, že by slušela především jemu jej ani nenapadlo. Mne napadá, jestli pan Kraus když pohovořil o idiotech a škarohlídech měl na mysli i sebe.
 • Také paní Marvanová se pustila do VK. Nemám příliš v oblibě poslance Šťastného ale jeho reakce na paní Marvanovou je přesná. „Když Václav Klaus hovořil ve svém novoročním projevu o samozvaných elitářích, kteří populistickým způsobem křičí, tak já bych řekl, že paní Marvanová je tou samozvanou elitou. Ať tedy kandiduje do parlamentu a navrhne zrušení institutu amnestie. Já jí na tomto místě veřejně vyzývám, ať s takovým programem kandiduje do parlamentu. Poté, co se pokusila rozvrátit ODS, tak skončila se svojí pidistranou v politickém propadlišti dějin, tak mám pro ní jedinou dobrou radu: ať si založí Stranu proti amnestii a kandiduje. A když uspěje ve volbách a ústavní většinou se zrušení amnestie schválí, tak nechť se ta pravomoc prezidentovi sebere,“ vyzval Šťastný Marvanovou.
 • Láska podal kvůli „trafikám“ trestní oznámení na premiéra a rebely z ODS píší na iDnes.  Advokát Václav Láska podal trestní oznámení na trojici bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu a zároveň na premiéra Petra Nečase. Důvodem jsou posty, které bývalí poslanci získali (nebo mají získat) výměnou za složení mandátu. Díky tomu se totiž vládě podařilo prosadit daňový balíček.
  Ano, ten Láska co mu tak nějak vyšuměl pražský DP. Další z advokátů, co potřebuje být občas v médiích. Tož to jsem zvědav, jak to bude prokazovat. Jestli tak jak ten DP, kterého bylo tak týden plno, tak to teda pravda a Láska asi nezvítězí.
 • Pak se ale nemůže divit, zapíše-li se do dějin a paměti mnohých především coby ex-president podvodníků a tunelářů napsal o prezidentovi na blogu Roman Joch. Zajímavé stanovisko od muže, kterému ještě nedávno koukaly akorát boty, tak hluboko byl vlezlý do prezidentova rekta.
 • Úřady i školy sundávají Klausův portrét na protest proti amnestii, píší na iDnes. Očekávám už jen petice pracujících ze závodů. Nějaký prokurátor Vaš se už jistě chystá.
 • A jeden ze zahraničí. Píší na www.eretz.cz: Dopisovatel deníku Jisrael hajom  Eli Leon s odvoláním na další mediální agentury uvádí výroky Muhammada Mursího, dnešního egyptského prezidenta. Co slovo, to perla! „Sionisté jsou potomci opic a prasat a mírové rozhovory mezi nimi a Palestinskou autonomií jsou promarněným časem a možnostmi.“ Tato slova před dvěma lety ve dvou interwiev pro libanonský kanál „Al Kuds“ 20. března a 23. září 2010 neřekl nikdo jiný než dnešní egyptský prezident Muhammad Mursi. Budoucí egyptský prezident v těchto interwiev označil Palestinskou autonomii za „výtvor sionistických a amerických nepřátel, jejichž jediným cílem je protivit se vůli palestinského lidu.“
  Tak tohle ja ta pravá demokracie která přišla do Egypta a nad níž se v Bruseli radují multikulturní pomatenci.
 • A trocha bulváru: Ornela se vymáčkla na téma amnestie. Prý s ní nesouhlasí. Tak já teda myslím, že vzhledem k dosud předvedenému kvokvokvocientu, se musí jednat o výrazné hormonální změny spojené s těhotenstvím. Co můžeme od této serebrity očekávat v období laktační psychózy lze se jenom s hrůzou domnívat. A Partyšová po rozchodu s Koktou řeší sex vibrátorem. Jakou má stolici zatím nepsali. A Bartošová na podruhé: Lucerna bude! Teda pokud se zase nenapaří nebo nesjede. Prý na Hromnice. Tož to su teda zvědavý, jak praví klasik.

A zprávy o počasí: Nad střední Evropou se prý vlní nějaké rozhraní. Je zjevné, že s bolševikem odešla i schopnost poručit větru a dešti, natož sněhu a náledí.  Polovinu republiky prý pokryje náledí. Řidiči a chodci by si měli v těchto dnech dát pozor na klouzající silnice a chodníky zejména na východě území.  Tož nevím. Zatím tu na východě zoncna rumpluje jak blbá. A ze severovýchodu prý přichází mráz. Teda ten kapitalizmus v tom dělá nesoulad. Česky bordel. Za mého mládí mráz přicházel z Kremlu.

A z mého života: Po zjištění, že mi v autě je tak nějak zima jsem zjistil, že to není tím, že bych vychládal, ale poruchou na topení. Cennou radu, že se mám teple obléct jsem zavrhl a odvezl jsem přibližovadlo k autodoktorovi. Termostat a ventilátor pod palubní deskou si vyžádá abych se pohyboval nejméně do zítřka po cizí ose. Na druhou stranu jsem zase unikl setkání s nakupujícími zběsilci jejichž tempo je vražedné v místním marketu. Horoskop mne překvapil: Přemíra pracovních povinností oslabí váš organismus. Zapomeňte proto raději na alkohol a dopřejte si horký čaj s medem. To je dobrá rada večer si ho udělám a budu moci říci, že jsem si zamedal. Nebo zamedoval? Teď nevím.

A na Fejsbůku napsali:

 • Nevíte někdo: ta Fischerova rodina na Primě byla pravá, anebo to taky byl kompars najatý za honorář?
 • Náboženská sekta "anitiklaus" se činí.
 • Nějací magoři zas sestavili petici za odvolání VK z funkce. Psycholog Hubálek se zmýlil. V tomto národě musí být rozhodně vic idiotů jak 30%.
 • Ale stejně, když Moravce vidím ve Studiu Volby, musím se smát - je rozdováděnej jak chlapeček na Matějský.
 • Alain Delon byl hostem noční talk show francouzské TV. Na závěr dostal otázku: Co soudíte o tom, že Gérard Depardieu je občanem Ruska a není tak solidární Francií. Delon odpovídal: no co o tom říci, co o tom soudit, asi nic, myslím že nic, já jsem od roku 1999 občanem Švýcarska.....

A opět něco veselého - jasný názor na kandidáty:

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1041x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno v tisku
online: 46
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist