Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 18.6 aneb miluji naše média

Při volbě úvodního odstavce dnešních hlodů jsem se dost rozmýšlel, protože bylo dost živo. Na ministerstvu spravedlnosti je něco nespravedlivého, Válková odvolala náměstka, najednou se všichni zase chtějí kámošit s Iránem , proč až když umřelo dalších pár tisíc lidí , to fakt nevím,  v Brně zrušili šmahem děvky, což je k smíchu, Seaty jdou na dračku, Španělé nechtějí slevu zadarmo a Babiš říká, že tomu moc nerozumí, což my víme i bez jeho sebereflexe.

 Nakonec zvítězil zákaz kácení stromů na vlastních zahradách. Rozhodovat bude opět úřad. Lidé si už na svých zahradách nebudou moct bez povolení úřadů porazit nic. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v navrhované vyhlášce mění benevolentní přístup svého předchůdce Tomáše Chalupy (ODS), který kácení stromů na zahradách před domy nechal čistě na rozhodnutí majitelů. Princip kdy bylo výsostným právem vlastníků, jakým způsobem budou nakládat se svým stromem se ruší a o vašem stromě bude zase rozhodovat ouřada od stolu, s výjímkou ovocných stromů, které si můžete porazit jak chcete. Běda ovšem, budetet-li chtít skácet jehličnan, dub či buk  pokud budou mít objem kmenu větší než 80 centimetrů (ve výšce 130 centimetrů nad zemí). Počítá s tím další novela vyhlášky o ochraně dřevin, jejíž návrh Brabec rozeslal k připomínkování ostatním ministerstvům a dalším institucím. Brabec uvedl, že od loňského roku lidé pokáceli tisíce stromů, na což si na ministerstvu stěžovaly stovky občanů. Chalupa umožnil lidem kácet bez úředního razítka jenom na oplocených pozemcích u bytového nebo rodinného domu v zastavěném území obce. Nadále o povolení proto musí žádat například lidé v zahrádkářských koloniích. Nově se má ministerská vyhláška vztahovat na plochy, které jako zahrada definuje katastr nemovitostí. Návrh, aby kácení stromu povolovali úředníci, je krokem zpět a míří špatným směrem. Navíc znovu zahltí obce zbytečnou administrativní prací. Soukromé vlastnictví je hodnotou, kterou by měl stát chránit a co nejméně do něj zasahovat. Jak pravil kolega: Proč si každý zelený hňup myslí, že úředník dokáže lépe posoudit, co budu mít u svého domku? Proč občany neustále podceňují a berou je za hloupá individua, která nemají vlastní rozum? To si fakt myslí, že každý vlastník pozemku popadne pilu a vykácí všechno, co mu přijde pod ruku? Do háje s regulovčíky! Jestliže se tento nápad nakonec přece jen ujme, měl by být okamžitě soudně zrušen jako protiústavní omezení vlastnických práv. A tečka. A jdeme k titulkům.

 • Brno nechce sex v ulicích: Trestat hodlá nejen prostitutky, ale i jejich klienty. Nová vyhláška od července nahradí tu z roku 2005, která prostituci zakazovala pouze jmenovitě v určitých ulicích. Strážníci jim mohou uložit blokovou pokutu do výše tisíc korun, v případě přestupkového řízení je to až 30 tisíc. Je-li nabízení sexu zřejmé, udělí strážníci prostitutce pokutu. Ani to ale nemusí pomoct. "Máme i prostitutky, které byly pokutovány za poslední rok osmdesátkrát," potvrdil Ghanem s tím, že možností, jak těmto lidem jejich byznys znepříjemnit, by byly například přestupkové komise, které by zasedaly v noci. "Pokud by nás úředníci požádali, strážnici jsou připraveni osoby i ve večerních hodinách odvést k přestupkové komisi," uvedl Ghanem.
  Tak nám v Brně vyhláškou zakázali holkám šlapat chodník. Miluju vyhlášky které rázem vyřeší problém nejstaršího řemesla na světě. A jak to vidí jinde?
 • Náměstek Štern se kvůli tendru na náramky obrátil na protikorupční policii. Psali ráno. Holt atmosféra dusna na ministerstvu spravedlnosti neopadla ani po odchodu Hany Marvanové.  Kvůli podivným zásahům při organizaci tendru na náramky pro vězně až za sto milionů korun se v pondělí dopoledne obrátil na protikorupční policii Pavel Štern, náměstek ministryně spravedlnosti pro vězeňství. V zápětí mininistryně Válková tendr zastavila. V tiskové zprávě uvedla, že má pochybnosti o transparentnosti řízení. Její náměstek pro vězeňství Pavel Štern jí prý totiž odmítl poskytnout k výběrovému řízení podrobnější informace. Právě Štern v pondělí v souvislosti s tendrem podal trestní oznámení u protikorupční policie. A odpoledne dokonce odvolala náměstka nominovaného ČSSD. Zdá se že začíná justiční válka vyvolaná Válkovou a to v přímém přenosu. Jenom newvím, kde je pan Ištvan. Asi je zaneprázdněn počítáním kabelek a vážením zlata.
 • Z Iráku je opět pekelná zóna, Západ by se měl připravit na velkou válku. Jenže on zůstane jen koukat. Napsal viliam Buchert. Po odchodu amerických vojáků z Iráku přestal brát Západ na problémy této země větší zřetel. Přitom se v ní schyluje k další dlouhé a velké válce, do níž mohou být zapleteny i další státy regionu. V konečném důsledku může konflikt ohrozit i Evropu. A to daleko více než boje na východě Ukrajině. Ozbrojenci z radikální islamistické organizace Islámský stát v Iráku a Levantě, jež se hlásí k al-Ká’idě, totiž získali kontrolu nad severoiráckou provincií Ninive a předtím ovládli část provincie Anbár a blíží se k Bagdádu. A nastolují na okupovaných územích ten vůbec nejtvrdší režim podle muslimského zákona šarí’a. Jedná se o muslimy, kteří vyznávají sunnitskou větev svého náboženství. A v tom je další problém. Vláda v iráckém Bagdádu je převážně ší’itská stejně jako kabinet v íránském Teheránu a syrském Damašku. Konflikt mezi jednotlivými odnožemi islámu tak dosahuje nebývalých rozměrů. Problémem pro nás ale je, že na obou stranách tohoto konfliktu sílí radikálové, kteří nenávidí Západ, demokracii, Ameriku, NATO či Izrael. Vyloučit proto v budoucnosti útoky na cíle v Evropě nelze. Jenže starý kontinent nemá prakticky žádné možnosti, jak do války v Sýrii a Iráku zasáhnout. To dokážou kvůli dostupné vojenské síle pouze Spojené státy. Jenže prezident Barack Obama již několikrát ukázal, že tímto způsobem rozhodně postupovat nehodlá. Přitom je jasné, že útoky dronů (bezpilotních letadel) blázny s kalašnikovem v ruce zastavit nemohou. O vstupu Iránu do konfliktu nemluvě.
  Jojo, takhle dopadají ty exporty demokracie po odstranění "diktátorů" kteří to měli pod kontrolou. Myslím, že nositel Nobelovy ceny míru podělal na co sáhl. Stačí kouknout do Libye nebo Syrie třeba.
 • A ještě jeden z obydlené zatáčky mezi Prahou a Vídní. Homosexuálové se mohou v Brně vzít jen na radnici. Jiné páry kdekoliv. Tak si stěžují v titulku. Homosexuálnímu páru nabízí matrika Brna-střed na jihu Moravy jediné místo, kde může uzavřít registrované partnerství. Jinam úředníci prostě nejezdí. Heterosexuální páry si přitom mohou místo svatby vybírat. Tak jak je to doopravdy? Sňatek i uzavření registrovaného partnerství upravuje stejný zákon – zákon o matrikách. Zatímco sňatek je však považován za obřad, registrované partnerství chápe zákon jako pouhý úřední akt. Tento akt mohou stvrdit úředníci vždy jen na jedné matrice v každém kraji. A registrované partnerství se uzavírá bez oddávajícího. Problémem se prý chce zabývat úřad ombudsmanky. Asi má kulový na práci. Už mě to neustálé zvýhodňování jakýchsi podivných menšin jde na nervy. A co se homomenšiny týče, obávám se, že podle mediálních ataků brzo bude menšinou hetero komunita. 
 • A trocha bulváru: Vykašleme na Rychtáře, Macuru a jiné exoty a koukneme v duchu doby na fotbal. V Berlíně na stadionu místního Unionu sledují fanoušci zápasy mistrovství světa z pohodlí vlastní pohovky. Fotbaloví fanoušci si na stadion druholigového německého celku můžou přinést vlastní gauč a z něho sledovat zápasy šampionátu promítané na obří obrazovce. Na pondělní úvodní duel německé reprezentace s Portugalskem jich bude na 850 sedačkách sedět několik tisíc. Další se pak vměstnají na přilehlé tribuny.  U každého gauče stojí stolek s lampičkou a nechybí ani občerstvení jako pivo a klobásy. A proč to nenapadlo nikoho u nás? Prý by se rozmohly spekulace nad tím, kdo vydělal na klobásách, zda je v nich maso, jestli je pivo dostatečně chlazené a jak drahý byl gauč, který stojí vedle. Zelení a ostatní aktivisté z různých, rádoby transparentních a protikorupčních organizací,by podávali trestní oznámení na organizátora, protože z jejich gauče bylo na obrazovku vidět hůře než z jiných gaučů, tudíž za tím bude korupce a netransparentnost. A na konec se podívejme na novinku v pravidlech - sprejování postavení zdi pohledem hráčů na rozhodčího  

A zprávy o počasí: Koukám na předpovědi počasí jak slepý mravenečník na rozsypaný mak. Zdá se, že po dlouhé době našim předpovídačům něco vychází. Asi se poučili z Koreje, kde Kim vyčinil meteorologům, kterému se nelíbí předpovědi počasí. Mladý diktátor prohlásil, že meteorologové musejí "zásadně zlepšit svou práci". Pavouk se ptal, kdo je to Kim. Vysvětlil jsem mu, že poroučí větru a dešti a že takový hovada jsme tu taky měli. V důsledku vedra jsem se zpotil a připadl jsem si jako ten nesmělý hoch co v tanečních zahájil konverzaci větou: slečno, potím se jako prase. Potíte se taky tak? Asi si na zítra udělám ťapky podle návodu Ládi Hrušky. 

A z mého života:  Brno včera schvalovalo územní plán. V našívaší se ráno ptal moderátor reportérky. Kdo jsou Báro lidé co proti němu protestují? Na tu otázku bych teda já měl jasnou odpověď. Pomatenci, co by chtěli zpátky na stromy. Pomatenci, co se uvazují ke kdečemu, pomatenci co demonstrují při každé nové stavbě. Profesionální aktivisté. Batikované dětičky. Nedávno snídali na ulici a dostali se jim mediální pozornosti jakoby objevili Ameriku. A můj FB oblíbenec Zdenda Š. slibuje pořád, že zahájí hovory od bazénku. A furt nic. A přitom je tolik sluníčkovývh dnů, že už by teda mohl začít. Protože v bazénku by se mohl ochladit. 

A na Fejsbůku napsali:

 • Z letmých útržků ranních zpráv mám pocit, že účelem podnikání asi není zisk, ale
  - zaměstnávání druhých
  - zvyšování příjmů a blaha zaměstnanců
  - placení co největších daní
  - vyplňování statistických formulářů a hlášení
  - zaměstnávání studentů formou brigády
 • U nás se státní převrat dodatečně legitimizuje uveřejňováním odposlechů, v Polsku se už s jejich pomocí převrat rovnou provádí.
 • Přesně před rokem provedla policie ve spolupráci s olomouckými prokurátory státní převrat, jehož důsledkem bylo ukončeno více jak dvacetileté období relativní polistopadové svobody, kdy ještě o osudech státu rozhodovali namísto represivních složek státu volení politici, a ne zvlčilé tlupy fanatiků v roli represivních orgánů. Rok s rokem se sešel, a z toho, co se tito horlivci snažili namluvit zkoprnělému národu, zbyla jenom velká blamáž plná lží, účelových manipulací, domněnek a jurodivých právních konstrukcí.
 • Centrální nákupy nás teda fakt vytrhnou. A ovce bečí blahem. A mezitím ANOfert kasíruje dotace.
 • Soudruzi odboráři se bouří, že si nebudou moci dávat do odpočtů na daně své členské příspěvky. To jsem ani netušil, že si to mohou odpočítávat. Co mně, jako řadovému občanovi, je do toho, že si platí nějaké členské příspěvky na své soudruhy ve vedení. Považuji to za nehoráznou drzost.
 • Už jsem pochopil plán vlády na zvyšování minimálního pojistného a snižování výdajových paušálů živnostníkům a dává to dokonalý smysl.
 •  Premiér Sobotka prohlásil, že živnostníci jsou v důsledku nízkých odvodů v důchodu ohroženi chudobou, takže se jim zvednou odvody, aby si na tu chudobu zvykali už teď.
 • Komplexně Geniální Babiš by měl alespoň ministru Stropnickému vysvětlit, že přece byli všichni zvoleni se slibem, že se stát povede jako firma, takže nemůže říkat následující:  "No, je možné, že za ten Karlín dostaneme míň, než v té soutěži, co jsem zrušil. Ale budu se pod to moct v klidu podepsat, protože to bude čistá soutěž."
 • V kauze Nagyová se SCHYLUJE k obžalobě Rittiga!! To se nám uleví, jeden pařát chobotnice bude pryč a konečně se dozvíme, kde je zlato, 150mkč a proč měla paní Janoušková 20000 kč v kabelce!!!! Socialismo o muerte!
 • @Zbynek_Stanjura: Pokus o outsourcing poltických názorů - poradenská firma má za 100 mil min.dopravy říci, jak má vypadat mýto. Snad to napíše na levný papír.
 • Vládá prodá Korejcům pozemky za Euro za metr. Být to na nějaké radnici, už by po nich skočili Ištvan se Šlachtou.
 • Někde mi to tu stále nabízí nějakou skupinu "Vraťte nám stát".  Hmm, to zrovna! Já bych podporoval jedině myšlenku "Zbavte mne státu!"
 • A jeden post ministra obrany. Teda pod tím bych vážně chtěl jít do války

A něco veselého nakonec od Vládi Gottwalda:
 

A fór na konec: Zasnoubená, vdaná a milenka se baví o svých milostných vztazích.  Domluví se, že své chlapy překvapí a obléknou se do kůže.  Kožené body, vysoké boty, maska a tak. Po pár dnech se  sejdou a vyprávějí si. Zasnoubená: "Vrátil se domů pozdě večer. Byl z práce  utahanej, ale když mě uviděl v tý kůži, vlítl na mě a země se  zachvěla..."
Milenka: "Byl večer, setkali jsme se v kanceláři. Uviděl mě v kůži, popadl mě a ... pak už nevím vlastně co se dělo, ale  takovou nádheru jsem ještě nezažila."
Vdaná: "Děti jsem poslala k matce, oblíkla se do tý kůže,  von přišel z práce, vzal si pivo z lednice, ovladač, pustil si zprávy a  povídá: Tak co, Batmane, co bude k večeři?"

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1327x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 26
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist