Petr Paulczyňski: homepage

Hlody úterní aneb miluji naše média

Tak ODS objevila Ameriku a prý chce ulevit živnostníkům. Já myslel, že to byl její program odjakživa. Že jejím programem byla od počátku idea svobody jednotlivce, svoboda a možnost volby kterou jednotlivec realizuje své představy aniž by mu nějaký zbytnělý stát diktoval co smí či nesmí.

Krásná hesla o minimálním státu, svobodě, liberálním prostředí a volném trhu. Podpora podnikání atd. atd. Proto jsem tam taky kdysi vlezl.  Pak se někde cestou tyto ideje poztrácely. Ústupky koaličním partnerům pomalu ale jistě přivádějí zatím stále ještě moji ODS na pokraj propasti. Personální boje, ztráta hlavního cíle zaměněná za osobní cíle některých jednotlivců a leckde i boj frakcí. Místo tvrdé zdi proti podvodům, zadlužování a demagogii jsme se začali věnovat osobním a koaličním válkám jedněch proti druhým a ideje jsme z reálného života přenesli akorát tak na papír. A klíčové rezorty jsme přenechali jiným a nechali se tlačit do kouta. Nechali jsme se vláčet šíbry kteří mysleli jen na moc a vlastní peníze. Klíčové ministerstvo financí jsme odevzdali do rukou odborníka, kterému zobeme z ruky a který namísto škrtů v mandatorních výdajích státu podojí kdekoho aby díru naplnil příjmy. Co kdybychom mu třeba řekli, že kdyby snížil spotřební daň na PHM, rázem by se zvětšil její výběr a přestaly by mizet peníze za nákup PHM v zahraničí? Co kdybychom mu třeba řekli, že zvedání daní podnikatelské sféře ekonomiku rozhodně nezrychlí, spíš naopak? Co kdybychom mu třeba řekli, že zvyšováním DPH nastolicuje úplně každého, takže rostou počty obskurních iniciativ využívajících nespokojenosti? Co kdybychom třeba bouchli do stolu a rozhlédli se kde nám bují aparáty, spousty komisí, subkomisí a všelikých přerozdělovacích spolků? Co kdybychom přestali dráždit tenčící se peněženky lidí tloustnoucími peněženkami vybraných jednotlivců na špičce státní správy? Zaplaťpánbůh za Mládkovy parazity, což je výrok, který ODS probudil. Doufejme, že ohlášené úlevy živnostníkům přivodí zlom ve ztrátě preferencí, protože podle některých zdrojů se může jednat až o milion hlasů.  Myslím, že ODS stojí v bodu zlomu. Buďto se vrátíme ke kořenům svých idejí, nebo ztratíme ty poslední zbytky našich voličů a s tím i jedinou stranu, která má hájit osobní svobodu a osobní zodpovědnost! Je třeba vrátít slabé ODS na její základy. I kdyby nás to mělo stát dočasně vládní posty. Myslím, že by se našlo dost těch, co by to ocenili. Je čas na ofenzívu. A pojďme na titulky. A začneme tím, který mě vedl k tomuto úvodu.

 • ODS chce ulevit živnostníkům, plánuje zrušit i povinné lékařské prohlídky. Na ministerstvu průmyslu a obchodu vzniká tzv. deregulační balíček, který by měl snížit administrativní zátěž. ODS jej chce uvést do praxe už v červnu.
  No budiž. Sice se mi soupis plánovaných opatření nezdá zas až tak zásadní, ale doufejme, že je to začátek. Zajímavé je, že už i socan začal ze svých vyhlášených plánů couvat. Doufejme, že tento souboj přinese ústup od jemně rozptýleného socialismu, kterého je kolem nás, i díky současné koalici víc než dost. Tak doufejme, že to zas nebudou jen kecy.
 • Kalouskovy dluhopisy mají vysoký výnos, ale na úkor daňových poplatníků. Tuzemským střadatelům jsou od pondělka k dispozici spořicí státní dluhopisy, které nabízejí vyšší zhodnocení než běžné bankovní produkty nebo dluhopisové fondy. Účet za prémiové zhodnocení je ale vystaven daňovým poplatníkům. Na světových trzích si Česká republika půjčuje prostřednictvím pětiletých dluhopisů s úrokem 0,9 procenta, domácím investorům ale nabízí zhodnocení ve výši 3,1 procenta. Takový rozdíl přitom není vůbec běžný.
  Jak napsal Michal Doktor. Použijte jednoduchou matematiku, zvolte si objem inkasované jistiny, násobte rozdílem mezi cenou trhu a cenou, kterou takto stát platí a vyjde vám řeka peněz tekoucí ze státního rozpočtu jako vícenáklad. A aby ji stát mohl zaplatit, musí na to vybrat na daních. Od nás! No, nekupte to ....
 • Proces s kmotrem Janouškem: v půli prázdnin půjde před soud.  Soudce Tomáš Kubovec z pražského městského soudu, který dostal případ na starost, ale nabízí vzkazuje: Janoušek přijde na řadu koncem července. A prý u toho budou moci být i média.
  No nazdar, to zase bude proces. Média budou moralizovat a denně štvát rozhořčený lid proti "největší stvůře od roku 89" a pokud soudce nedá tomu nebožákovi nejméně doživotí, tak si vezmou na paškál i jeho. Chlastat za volantem je sice zrůdnost a pár let si za to rozhodně zaslouží. Že by byl ale rovnou vrahem a měl by jít sedět na 18 let? A což ho rovnou popravit? To by se mohlo líbit.
 • Důvěra Evropanů v EU padá, ukázal průzkum. Jen v Česku narostla.  Vyplývá to z březnového průzkumu střediska Pew Research Center v osmi členských státech EU včetně České republiky. Nejrychleji iluze ztrácí Francouzi. V Česku se paradoxně podpora evropské myšlenky oproti loňsku zvýšila.
  Miluji tyhle průzkumy. Zajímavé je, že neznám NIKOHO ve svém okolí, kdo by byl nadšen z Bruselských eskapád. Tak kde hergot ty průzkumy dělají?
 • Francie zvažuje daň na smartphony a tablety ve prospěch domácí kultury. Francouzská vláda uvažuje o zavedení nové daně na chytré telefony a počítačové tablety vyráběné předními světovými technologickými společnostmi jako Apple nebo Google. Výnosem z daně by Paříž financovala domácí internetovou kulturní tvorbu.
  Cesta budování rozvinutého francouzského socialismu je lemována mnohými milníky. Možnosti Hollandova socialismu jsou zjevně neomezené. Jsem zvědav, kdy na takovou krávovinu přijde někdo u nás.
 • A trocha bulváru: Odstraněná prsa Angeliny Jolie vykukují ze všech médií a zastínila i syna dvojice Dyk-Vilhelmová Aloise a dceru Tomáše Kluse Josefínku. Proč se dostaly až do hlavního zpravodajství našívaší nevím. Zásadní objev přinesl Plesk a to, že si pan prezident sedl ve výtahu. Tak takový článek je přesně tím, čemu se říká udělat z prdu kuličku a ještě ji poniklovat.

A zprávy o počasí: Tak to vypadá, že jaro po přetržce ledových mužů zuří dál. Na protější římse se totiž páří holubi. Jestli je to ten dacan co mi kadí pravidelně na přední okno vždycky když umyju auto, pak škoda, že nemám vzduchovku. Stran pranostiky je po ledových mužích na řadě pochcaná Žofka. Meteorologové jí však moc šancí nedávají. Z předpovědi vyplývá, že budou vát teplé větry, což se mi zdá důvěryhodná předpověď, protože jsem pojedl fazolovou polévku.

A z mého života: OSN našla novou zbraň v boji proti hladu - poživatelný hmyz.  Organizace spojených národů našla novou zbraň, jež by mohla pomoci v boji proti hladu. Jde o poživatelný hmyz, který už teď tvoří doplněk potravy pro zhruba dvě miliardy lidí. Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) uvedla, že poživatelný hmyz, například kobylky a mravenci, je zatím poměrně málo využívaným zdrojem potravy. Má přitom vysoký obsah proteinů i minerálů a jeho větší využití by mohlo zmírnit znečišťování životního prostředí. Musím říci, že jsem ve světě okoštoval různá svinstva, počínaje netopýrem přes hada, štíra, mořského koníka až po grilovaného sklípkana, ale nenalezl jsem v tom zalíbení. Tak doufejme, že nám to zase nějaký sociální inženýr nedá z Bruselu befelem. To si dám raději trochu ovoce - viz obrázek.

A na Fejsbůku napsali:

 • Za výměnou na ÚSTRu jasně stojí pleticháři a komouši z Charty 77 ve spojení s jejich dnešními rudými bratry z ČSSD a KSČM. A proto je na straně strážců morálky hrobové ticho.
 • Raději Kalousek s Nečasem na dalších 20 let, než aby to tu převzali šílenci a falešní proroci jako je Babiš, Okamura, Popelka, Kuchař a spol.
 • Poslouchat socialistickou „stínovou cosi“ Marksovou - Tominovou, jejíž každý půltý argument v televizní debatě o jejím návrhu dělené mateřské dovolené mezi matku a otce (dělené povinně a pod sankcemi): „Ale to už je v některých státech zavedené“, ve mně vybudil krásnou představu států, kde je dávno zavedené sem tam preventivně přetáhnout podobně postiženou ženskou bičem na velbloudy.
 • Ještěže se při odemykání korunovačních klenotů nevyskytoval Karel Schwarzenberg: Představa, kterak spící padá na zavirovaného Miloše Zemana je už přímo děsivá…
 • Neměla by se ta Marksová jmenovat spíš Marxová?
 • A jeden velmi kvalitní příspěvek z Novinek oceněný 130 čtenáři. Sancta simpicitas.
 •  


A na závěr něco veselého:
 

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1176x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 30
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist