Petr Paulczyňski: homepage

Jak jsem se stal zběhem aneb zdraví především

Nechci se chlubit, ale myslím, že jsem jedním z brněnských zastupitelů s nejlepší docházkou na zasedání. Jako důkaz slouží mé on-line přenosy na vlastních webových stránkách. Dobrovolně a bez nátlaku se však přiznávám, že dnes jsem po dopolední přestávce utekl jako malý kluk.

Usoudil jsem totiž, že svůj čas mohu strávit mnohem smysluplněji, nežli sezením v lavici a posloucháním beznadějných keců, jichž bohužel bylo více, než jsem byl schopen a ochoten snést. Holt je před volbami.

Pracovní den totiž začal tím, že se mnoho koaličních!!! zastupitelů pokoušelo propašovat na pořad jednání různé body, které ostatní neměli k dispozici. Takový malý standardní tunýlek, aby náhodou někdo nebyl dopředu moc chytrý a nechtěl se ptát, proč takový spěch. No budiž, někdy se to stává, ale čeho je moc, toho je příliš. Jen na okraj, mnoho z těch pokusů nakonec úspěšných nebylo, což svědčí o "pevnosti" koalice.

Vrcholem pak byl populistický a pokrytecký trik Zelených, propašovat na jednání návrh, aby společně s komunálními volbami bylo vypsáno referendum o výstavbě podzemních garáží pod Zelným trhem. A z běžné stavební akce vyrobit politickou kauzu.  Jedna zanedbaná budova se má za soukromé peníze změnit v exkluzivní hotel a chce prostě mít své garáže. Spor vedený v odborné rovině mezi architekty a památkáři si prostě někteří přivlastňují jako politickou kauzu. Pokoušejí se o stejný trik, jako vyzkoušeli před minulými volbami s kauzou tzv.přesunu nádraží. V kuloárech se proslýchá, že Zelení se pokusí o tento trik v říjnu ještě jednou.

Poté následovalo neuvěřitelné divadlo nazývané "Vystoupení veřejnosti." A protože Jednací řád umožňuje veřejnosti pouze dvouminutové vystoupení, rozhodli se odpůrci čehokoliv nového a přivazovači se k jakékoliv nové stavbě, že si své vystoupení rozkouskují. A tak jeden řečník střídal druhého. Poté, co jsem si při této exhibici přečetl noviny, byl jsem nucen ještě některé rozhořčené tragédy poslouchat ještě notnou chvíli. Zastupitelstvo naštěstí ukázalo, že v zastupitelské demokracii rozhodují zvolení zástupci a ne ulice, nemající dostatek relevantních informací a návrh na referendum odmítlo. Tolik k zelenému divadlu.

Dalším vrcholem bylo představení oranžové. Jednalo se o  pokus prodat za cenu více než podivnou pozemky v území za Lužánkami podnikateli, který na těchto pozemcích sice má postavenou tenisovou halu, ovšem v situaci kdy se diskutuje o daném území jako o možném budoucím městském sportovním centru, jde podle mnohých o pokus, který určitě snese odklad k rozhodnutí až novému zastupitelstvu. Tolik k oranžovému divadlu.

A protože další program připomínal spíše zasedání realitní kanceláře než zasedání Zastupitelstva, neb většinu bodů tvořily koupě, prodeje a směny pozemků či domů, učinil jsem to co za uplynulé roky nikdy. V rámci zachování svého duševního zdraví jsem v první přestávce odešel středem. Až na čestné výjímky mi totiž pohled do sálu vyvolával nauseu. A jak jistě uznáte, zdraví především.

Jsem zvědav na poslední převolební říjnové zasedání. Myslím si totiž, že takovou šaškárnu Rytířský sál Nové radnice dosud neviděl.

Psáno pro blog.iDnes.cz
Mé blogy přejímají i servery Virtually, Parlamentní listy, Česká Media, E-portál a Fragmenty.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1302x, známka: 2.7
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 36
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist