Petr Paulczyňski: homepage

Zelená ropucha na brněnském prameni

Strana zelených v Brně se aktivně podílí na přesunu brněnského nádraží. Snad jediná věc, za kterou ji můžeme pochválit, ne tak patrně její voliči. Snaží-li představitelé Zelených toto své konání zlehčovat, relativizovat či přímo zakrýt, příliš se jim to nedaří.

Realita je neúprosná. Projekt EUROPOINTU, neboli přestavby železničního uzlu v Brně (ŽUB) je dán a průběžně se na něm pracuje. Stačí navštívit oficiální internetové prezentace k této stavbě, jejichž prostřednictvím se lze seznámit s podobou nového, přesunutého nádraží, projekty  tratí a postupně realizovanými kroky této stavby. Lze se také dočíst, že „ stavba ŽUB znamená modernizaci celého železničního uzlu Brno zahrnující i přesun osobního nádraží do jiné polohy a vybudování tří nových přestupních uzlů na MHD a IDOS“. Nádraží se tedy buduje v jiné poloze a v místě toho stávajícího mají dle platného územního plánu mít do budoucna prostor plochy zeleně. A to je dle mého názoru dobře.
Zelení, kteří se na přesunu nádraží podílejí navzdory svým nekompromisním předvolebním slibům, se nyní snaží svůj podvod na Brňáky a především své voliče všemožně zakrýt. V brněnské městské koalici přitom působí jako vazalové. Vše co s budováním nového nádraží souvisí totiž bez odporu podporují. Stačí navštívit městské internetové stránky a podívat se na jejich jednotlivá hlasování v zastupitelstvu. Zjistíte, že zvedají ruce při každoročním schvalování rozpočtů města, které s penězi na projekt EUROPOINT a jeho propagaci počítají, že podporují výkupy pozemků souvisejících s touto stavbou. Jejich chování v radě města zůstává naštěstí pro ně utajeno; brněnská koalice totiž v minulém roce rozhodování o spoustě investicích a souvisejících penězích zastupitelstvu odebrala a přesunula právě do Rady města Brna, jejíž jednání nejsou, na rozdíl od zastupitelstva, veřejná.  
Působení Zelených v brněnské koalici musí být pro jejich přívržence hořkým zklamáním. Řada z nich také kvůli tomu současné vedení Zelených kritizuje a stranu opouští. Pro Brno je však působení této strany ve vedení města přímo pohromou. Práce na novém územním plánu se zbrzdili, místo toho se vyhazují milióny za aktualizaci toho stávajícího. R43 se nebuduje, protože díky brněnským zeleným je Brnem tato stavba blokována, a tak na přetížené silnici ze Svitav umírá stále více lidí a doprava v Brně proudem aut ze severní části města stále více kolabuje. Územní rozvoj města, který mají Zelení v Brně na starosti je nulový, vzniká však neskutečné množství nejrůznějších malůvek a  kvaziprojektů, za které město utrácí milióny z veřejných peněz a které se svého naplnění jen stěží dočkají. 
Brněnští zelení prostě nevybočují z řady nejrůznějších anarchisticko-ekologických hnutí a organizací, které parazitují na mnoha prospěšných rozvojových projektech tím, že se jim všemi prostředky snaží pro své zviditelnění a obhájení vlastního smyslu existence zabránit. Věřím, že stejně jako v posledních krajských a evropských volbách vzkázali voliči Straně zelených své mínění, sklidí plody svého chování v nadcházejících volbách i představitelé této strany v Brně. Zelení, jako pomyslné žáby na prameni jsou prostě „out“ a jejich voliči to začínají chápat.

 

Autor je starostou Brna středu a městským zastupitelem


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1509x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 36
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist