Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Včera Moravec byla, včera byl hezký čas, včera Moravec byla, za týden bude zas. A jako vždy nás přesvědčoval o čem se máme bavit tento týden. Jak dlouho bude tomuto samolibému kecalovi mediální, intelektuální a moralistní fronta trpět jaho otevřené lhaní?


 Jak pravil kamarád: jeho otázka "a o čem se začne mluvit " je hodně hloupá, neskonale nadutá a dokonce hned trojnásobná lež, což je pozoruhodný výkon. Je prakticky vždy položena po představení tématu, o kterém se
1) Začalo mluvit už dříve než si ho Moravec vůbec všiml
2) Mluví se o něm i bez přispění Moravce
3) Mluvilo by se o něm i nadále i kdyby Moravec neexistoval
Ptát se tedy takto na témata, která nevymyslel, neotevřel, neinicioval, nezasloužil se o ně, neobjevil je a dokonce ho ani nedokáže pojmout smysluplně a originálně, je jednoduše lhaní v přímém přenosu, navíc za naše peníze. Je to tak jednoduché, že i malé dítě pochopí, že otázka "o čem se začne mluvit..." je lží, protože se o daném tématu NEZAČNE mluvit, jednodušše proto, že se o něm prakticky vždy už dávno mluví.
Formát poledních televizních debat se všude po světě dávno přežil. Politici mají v době internetu a sociálních sítí tolik možnost k prezentování svých názorů, že televizní politické debaty (alespoň v ČR) dnes působí jako anachronismus. Václav Moravec sice nedosahuje pokleslé úrovně kotelnice  Jílkové, přesto je nejvyšší čas od vysílání pořadu ustoupit. Václav Moravec snad kdysi přinesl do světa politických tv diskuzí svěží vítr. Po letech se však na jeho pořad v podstatě nedá dívat. Řada mých přátel mne považuje za masochistu, protože nevidí nic smysluplného na tom každou neděli naladit v poledne OVM. Moravec je sice kultivovaný a o úroveň výš než např. zmiňovaná Jílková. Obvykle však klouže po povrchu, jeho dotazy jsou více méně nahodilé a nejsou založeny na poctivém nastudování faktů. Pořad OVM zabila rutina. Při jeho sledování má divák pocit, že Moravec se především baví. Díky své bohorovnosti a jisté změkčilosti v podstatě není schopen vyzískat od pozvaných politiků nic než fráze. OVM nemají dnes už žádnou sílu, aby dokázaly tuzemské politiky třeba jen lehce rozčílit. Nemyslíte,  že je na čase tomuto pořadu  říci sbohem? No a pojďme na pár titulků.

 • Cyril Svoboda u Rusnoka. O flek v diplomacii prý nešlo. Na úřadu vlády se po nástupu nového premiéra Jiřího Rusnoka dveře netrhnou. Jak zjistil on-line deník TÝDEN.CZ,  Strakovu akademii navštívil i bývalý ministr různých vlád a expředseda KDU-ČSL Cyril Svoboda. Prý se nesnažil sehnat si teplé místo v diplomacii, ale představoval svou soukromou Diplomatickou akademii.
  Podívejme se na typického lidoveckého hada. Jak pravil v diskuzi pod článkem jeden diskutér: všeho schopný křivák, který se léta pokoušel připravit o dům v Praze starou paní, což mu nakonec nevyšlo, se pokouší lobovat u Rusnoka za svůj soukromý byznys? Nač si založil soukromou akademii, když ministerstvo má už léta svoji, kde si vychovává diplomaty? Že by se jako advokát neuživil?
 • České dálnice měly být až o pětinu levnější, odhalil NKÚ. České dálnice by podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu mohly být až o pětinu levnější. Průměrné náklady na pořízení jednoho kilometru dálnice byly 416 milionů korun, u rychlostní komunikace 378 milionů korun za kilometr.
  Milé NKÚ, kde jste byli když jistý Řebiček zázračně bohatl? Vždyť o tomto faktu si cvrlikají léta všichni vrabci na všech střechách. Nemluvě o heliovém Vítkovi.
 • Zdeněk Škromach opět zazářil na FB, následujícím statusem. Ještě, že jsem napustil bazének. Přepych, který si může dovolit každý. Sluníčková hycna ohřála vod na 31 a venku skoro 38. Táhne sem podivný hmyz. Já že koník a oni říkají saranče, které skáče. No myslel jsem si vždycky, že sarančata létají, ale co my víme.  Tropy z jihu přináší i nechtěné hosty. Snad se nebudou množit. Tak podvečerní kafíčko po putování po vinných sklípcích v Šardicích. Běhal tam i jeden Europoslanec, který už jednou jel na kole Bruselu, teď prý běží z Ostravy do Prahy. Docela sympaťák, říkal, že je z ODS, ale logo nikde. Tak kdo ví. Vypadal na slušňáka. Tak nevím. Brzy se Vám zase od bazénku ozvu. Hezký proteplený podvečer.
  Co k tomu dodat? Bože. Ty to vidíš. Nejhorší je, že tím fakt některý osloví. O ponožkách v sandálech dnes neříkal nic. Proto asi dokumentační foto ponožkového sandálisty nebude od něj.
 • Mezi umělce cítící potřebu se vymáčknout k situaci v ND, kde ministr chtěl transparentní výběrové řízení se zařadil pan Stropnický, mimochodem jeden z lídrů nové strany pana Babiše. Tak tento pan Stropnický se nedávno ucházel o post šéfa činohry v ND Brno. A jednomu z členů výběrové komise řekl, že ON se nebude účastnit výběrových řízení.  Buď prý bude dosazen přímo nebo je to pod jeho úroveň. Pak Brno napadl v tisku,že ho uštvali. A teď se bije v prsa o transparentnost konkursů, vedle toho krále separátu Babiše známého mj. z kauzy pět na stole v českých.
 • Titulek na idnes: Na dálnici D1 ohrožovala provoz kráva, policisty zmátla změnou směru.
  Ten titulek asi stvořil nějaký vůl.
 • A TV Nova již tři dny po sobě v nejsledovanějších zprávách dávkuje antibakalovský seriál. Tentokrát se zaměřili na byty OKD a srovnání s Bakalovým luxusem v Pařížské. Nezapomněli opakovat info o klesající prodejnosti HN. Kdyby někdo nevěděl, jak to bude pokračovat, tak jeden z předních analytiků z HN předpověděl, že dnes bude dům na Modravě, v úterý prach ze stavby v Karlíně, ve středu Knihovna Václava Havla.
 • A trocha bulváru: Intenzita zpráv o Džambulce slábne. Vlajková loď bulváru Plesk  si vybrala ke své reportáži kapitána rybníkové plavby Miloše, který vyrazil na své nafukovací  jachtě.  A bylo na co koukat. Příkaz koncilia konat pohyb kapitána tak zmohl, že ho z lodi vytahovalo celé komando z ochranné fregaty. Připomínalo to scénu z bájné Angeliky, kdy otroci na galéře dostali rozkaz „roubíky do úst“ a pod biči zvýšili tempo. I tři urostlí bodyguardi museli napnout síly, aby prezidenta odvlekli na mělčinu Veselského rybníka. Stalo se tak poprvé v jeho mořeplavecké kariéře.Možná to bylo tím, že ministrem zdravotnictví stanovená přípustná dávka chlastu byla v tom horku přece jen moc. Protože podle jasné zprávy ministra zdravotnictví, pokud vyžahnete denně tři panáky slivovice a šest dvojdecek vina tak rozhodně nejste zpiťar. Kamarád to zkusil rozepsat do alkokalkulačky. Pokud někdo začne pít v 9 ráno a během deseti hodin zkonzumuje výše uvedené, pohybuje se celý den na úrovni 0.5 - 1.3%o. Podle docenta Nešpora tudíž jde o obyčejného norka.

A zprávy o počasí: Víkendová vedra vyústila ve stav, kdy nám  večer po ulici běhaly popelnice tempem nevídaným. Na střešní okno mi někdo cosi fest nalíval a u toho ještě blikal. Sklípkan se dožadoval vysazení do okna, protože byl na to taky zvědav. Zajímavé stran počasí je, kterak novináři jsou znovu a znovu fascinováni faktem, že v létě je horko a mohou se vyskytovat silné bouřky. Už mi chybí jen zpravodajství o připravenosti na žně a zpravodajství o vyplašenosti žňových hlídek.

A z mého života: O půl jedenácté večer jsem se vydal na výpravu noční zahradou, protože se nám rozeběhly židle od grilu. Zjevně jim už taky bylo horko, protože dvě jsem našel v bazénu. Manželčiny bikiny se ovšem vydaly do světa asi nevratně. Vidím to tak, že budu muset jít shopovat, protože to bude chtít nové, protože ze šuplete s plavkami jsou slyšet kroky. Asi ty zbylé vycházejí z módy.

A na Fejsbůku napsali:

 • Zapnu televizi a první, kdo na mě kouká, je soudružka Dvořáková. Doufám, že to byl poslední ošlkivej zážitek pro tento den. Kde se dá přihlásit v ČT na pozici vševěda? Já bych to zkusil. Ovšem její hláška "to neumím předpovědět" naznačuje, že je to prachobyčejná čarodějnice.
 • Tak nevím, nechtěl bych být zemano-rusnokovským náhončím či nákupčím hlasů, nota bene za situace, kdy zpovykaný Ištvan číhá za trafikou.
 • Proč se nemáme jako ve Švýcarsku, v zemi přímé demokracie? Protože nic pořádně nedotáhneme do konce. Zatímco ve Švýcarsku upálila pracovitá, sebevědomá a vyspělá občanská společnost poslední čarodějnici v Evropě v roce 1787, my, líní Češi, jsme se na to vykašlali cirka o 100 let dříve. Kdo by taky nosil furt dřevo.
 • Podle zlých jazyků se po diagnóze prezidentových potíží SPOZ přejmenovala na SPOC - Strana práv občanů - cukrovkáři.
 • Nějak si ne a ne vzpomenout ve kterém zákonu je zakotveno prezidentovo právo na nadstandardní zdravotní péči (navíc hrazenou ze standardního zdravotního pojištění). Přitom Ústavní soud před pár dny prohlásil nadstandardní péči, která není definována v zákonu, za neústavní. Nebo se nás ministr zdravotnictví Holcát vynasnaží přesvědčit, že dvanáctičlenné lékařské konsilium ke sledování zdravotního stavu jednoho jediného pojištěnce, který si navíc většinu svých neduhů způsobil svým mizerným životním stylem, je v Česku standardem?
 • Mirek Topolánek byl hrobařem ODS, Petr Nečas pak jen zahradníkem na jejím hrobě.

 

A na konec něco veselého:
 

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2713x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 37
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist