Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční aneb miluji naše média

Tak nám nositel Nobelovy ceny míru zase haraší zbraněmi. Rozhoduje prý se, zda nemá zase někde spasit svět. Tentokrát v Sýrii. Jakoby nestačilo jak to podělali v Iráku, v Lybii, v Tunisku a v Egyptě.


Násilný export anglo-amerického způsobu života někam, kde o něj ručníkáři nestojí, navíc s pomocí zbraní, není nejlepší. Navíc, když jak se zdá s tím sytémem máme sami co dělat. Proč se montujeme pod vedením Američanů někam, kde si upravují poměry po svém. Je to jejich válka. A navíc ji vedou se zbraněmi, které jim dodali ti, kteří je teď chtějí umravňovat. To vše je důsledek toho, jak jsme se montovali do čehosi, co jsme eufemisticky nazvali Arabským jarem a co nám přerostlo do válek, pouliční střelby a terorismu. Myslím, že tyto země autoritářský režim potřebují, aby byl klid a pořádek. Stačí se kouknout na Egypt za Mubaraka a teď. Pleteme se do vnitřních věcí a podporujeme ty, pod jejichž vedením rozhodně klid nenastane. Pleteme se do života jiné kultuře. A výsledek je chaos. Abychom porozuměli, do čeho lezeme, je zde malý přehled, jak jednoduché to tam je. Popis pochází z deníku The Financial Times. Írán podporuje syrského prezidenta Asada. Státy Perského zálivu jsou proti Asadovi. Asad je proti Muslimskému bratrstvu. Muslimské bratrstvo a Barack Obama jsou proti generálu Sisímu (současnému vojenskému vládci Egypta). Avšak státy Perského zálivu podporují Sisího! To tedy znamená, že jsou proti Muslimskému bratrstvu! Írán podporuje Hamás, ale Hamás podporuje Muslimské bratrstvo! Obama podporuje Muslimské bratrstvo, nicméně Hamás je ostře protiamerický! Státy Perského zálivu jsou pro-americké. Ale Turecko je se státy Perského zálivu proti Asadovi; avšak Turecko podporuje Muslimské bratrstvo proti generálu Sisímu. A generála Sisího podporují státy Perského zálivu! Tak vidíte jak je to prosté. Vítejte na Blízkém východě. A jako dodatek poznatek mé kamarádky, která v Syrii dlouho žila. Napsala mi: V Sýrii byla objevena obrovská ložiska nafty a stříbrné doly. Mám to od lidí, které znám a kteří teď utekli. Nediv se, že Obama projevil zájem. Z chudobné Sýrie, kde jsem žila, bude asi druhý Kuvajt. A nyní můžeme na titulky.

 • Útok na Sýrii může přijít za pár dní.  Západ je připraven bojovat: Udeříme brzy, vzkázal Obama Sýrii. Vojenský útok Západu v Sýrii se dá očekávat v příštích dnech a podobně.
  Carla Del Ponte, člen Nezávislé komise OSN vyšetřující v Sýrii řekla, že výpovědi shromážděné od obětí a od zdravotnického personálu poukazují na to, že nervovou látku sarin použili bojovníci rebelů. Nicméně nositel Nobelovy ceny míru, americký prezident, nechce nic slyšet. "Táhněte s falešnými obviněními do hajzlu!" vzkazují mu lidé po celém světě. A moje přítelkyně napsala: Tak já nevím. S tou Sýrií mám pocit neodbytného dejá-vu. Pamatujete před invazí Iráku, jak Colin Powell v UN třepal lahvičkou bílého prášku s tím, že existují důkazy, že Saddám použil chemické zbraně a že to nelze nechat bez odpovědi? Že se implikovalo, že Irák stojí za 911 (nestál), že má zbraně hromadného ničení (neměl) a že v roce 2003 použil chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu (nepoužil). Jasně, Saddám byl zlotřilec a žádná ho škoda, ale ty NÁSLEDKY? A teď znova a v bledě modrým?
 • Pavel Bém pohřbil již mrtvou ODS. A přidal se ke Klausově straně napsaly PL. Prý ODS již nelze resuscitovat. Prý se chystá podpořit nový projekt Václava Klause. Byl by rád, kdyby se mu podařilo integrovat pravicové síly v ČR. Zachránit českou pravici podle něho může již jenom Klaus.
  Komentátor HN Jindřich Šídlo k tomu:"Tak už je to myslím komplet. Čisté nekontaminované potůčky slévají se do mohoutné řeky". Když se tak dívám, kdo všechno se hlásí ke Klausovi aniž by se ho ptal, nestačím se divit. Je možné, aby se pod jedenou střechou sešli regulátor Šťastný, Tlustý a Topolánek, když se nedávno drželi pod krkem? Na druhé straně by to pro ODS mohla být jistá naděje. Jak pravil ve svém slavném projevu Gustáv Husák:  Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť. Že nevíte kdo je Šťastný? To je ten napravo.
  A korunu nasadil Mirek Macek: "Komentátoři se předhánějí v dohadech, kolik „politických osobností“ musí vyjádřit přání být zaštítěny Václavem Klausem, aby se nechal přesvědčit k aktivnímu návratu do politiky. Ať se rozhlížím jak se rozhlížím, zatím nevidím ani jednu, jen trosečníky, kteří hledají další lehkoživné angažmá a doufají, že voličstvo zapomene na jejich zoufalou minulost".
 • A opět se nám objevil pan Ištvan, který pořád místo Rittiga honí bývalé poslance. K tomu vtipně další moje kamarádka: Pan Ištvan mi začíná nápadně připomínat moji kočku. Ta se také dokáže překvapivě dlouho točit v kruhu za svým vlastním ocasem. Jenže moje kočka si to může dovolit. Moje kočka není vrchní státní zástupce! (i když ano, jak svou kočku, tak i pana Ištvana musím živit ze svých peněz). Pan Ištvan by ovšem měl svou urputnost směrovat tam, odkud celé "drama" začalo - tedy na pány Janouška, Rittiga a spol. Pozorovat neustálé točení se dokola je možná humorné u zvířat, ale u státních zástupců je bohužel neklamným znamením toho, že došly důkazy, došel dech a Janoušek s Rittigem si už dááávno stihli všechno pěkně pozametat.
 • A něco o tom, co má prosvětlit naši politickou scénu: Exmístopředsedkyně ANO 2011: Krást v politice nepřestanou ani bohatí, Babiš má dvojí tvář. Byla jednou z místopředsedkyň ANO 2011, letos v květnu ale z hnutí odešla. Prý na protest proti Babišovu diktátorskému stylu vedení. Hnutí je jen obchodním projektem, který slouží k prosazováním zájmů Andreje Babiše, říká v rozhovoru pro IHNED.cz . "Podle mé zkušenosti má Andrej Babiš dvojí tvář. Umí s lidmi dokonale manipulovat, dělá jen ty věci, které jsou výhodné pro něj," říká. Pokud se ANO 2011 dostane k moci, bude to jen prodloužení agonie nefunkčního systému zavedením poněkud tvrdších mafiánských praktik do našeho politického bordelu. Já však doufám, že dopadne stejně jako předchozí produkt Babišova PR týmu, prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg. Věřím, že občané této země neztratili poslední zbytky zdravého rozumu a i přes líbivou mediální masáž pochopí, co na ně Babiš ve skutečnosti chystá."
  Tak jen abyste věděli.
 • A Bursík po odchodu od zelených zakládá Liberálně ekologickou stranu s názvem LES. Členy přípravného výboru jsou i další bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko, brněnský aktivista Matěj Hollan, režisérka Olga Sommerová a ekolog Ivan Rynda, ano ten, co kdysi měl zábavné vystoupení v televizi, kam se dostavil v lihu. Co se Hollana týče, doufám, že mu Matěj poradí jak je jeho zvykem: střel se do hlavy.
 • A sluníčkový člověk od bazénku Zdenda Škromach postoval článek "Bratrovražedný boj v ODS o koryta" takto: "Stále říkám, že ČSSD je jedinou konsolidovanou a jednotnou stranou s vlastním programem, schopnou vyvést naši zemi z krize". Tak dneska se Zdenda v bazénku asi nachladl. Nebo ožral. Prý konsolidovaní socani. Tak 57% pro předsedu, to je fakt konsolidace. A k tomu pravil Dienstbier: Byl to pokus o puč. Zdendo, ty o konsolidaci a Jirka ukazuje žralokům, že opravdu teče krev.
 • A trocha bulváru: Svět se vrací do normálu. Vůdkyně klanu Štika bizár family Monika urvala titulku v plavkách. Prý láká na své pohublé tělo mladé a horkokrevné nápadníky. Jak jsem tak koukal, tak fakt radši, jak říkal Pavka Bém, zkusím autoerotiku. A Macura chce koupit Džambulku. Rychtářovi nabídl 300 tisíc. Vidím to tak, že mu Rychtář zase slíbí přes držku. Protože Show must go on. Jenom by mne zajímalo, co jim za to ten bulvár platí. Možná nic, protože teď se všichni co to kupují dívají klíčovou dírkou do nějaké vily, kde se sešla sbírka nějakých vyhulených.

A zprávy o počasí: Izobary, které se vyznačují tím, že se nikdy neprotínají se musely zauzlovat. Kosa jak v Rusku a k tomu přerývaně chčije. Když sklípkan zjistil, že hledám tepláky, chtěl taky. Musel jsem mu slíbit, že zítra skočím do tržnice Moť tlutí a za čičapade mu koupím taky. Se čtyřmi pruhy. Protože čím víc pruhů tím víc Adidas. Upokojil se a zalezl zase do zemljanky co si vykutal.
                                                                                                                                                                                                                 
A z mého života: Přistála mi nabídka na Celoroční šamanské vzdělávání - ŠAMANSKÝ KRUH přístav69. Prý: Putujeme k celistvosti, za svobodou a k dobrému životu na Zemi. Tak jestli něco nese značku 69, tak to může být dobrý. Asi to prostuduju. Taky mi na Atlasu sdělil: Dopřej si ranní sex, budeš mít lepší den. Šmarjá, to tak. Kdybych vzbudil manželku, mohl bych jednu chytit a ještě by mne pes kousl do řiti. Nezabere ani tvrzení, že se do těla vylučují endorfiny, tedy hormony štěstí. Neuspěl jsem ani s tvrzení, že ranní sex podle vědců zvyšuje hladinu imunoglobulínu v těle a tím se předchází nachlazení. Nemám to holt lehký.

A na Fejsbůku napsali:

 • Právě se mi dostaly do ruky tajné materiály Zemanovců. Hlavním bodem je nastartování ekonomiky kouzelnou Hůlkou.
 • Pan Kováčik k předvolebním akcentům KSČM: Je třeba připomínat, co se tu stalo; lidé strašně rychle zapomínají. To jo. Lepší zdůvodnění, proč KSČM nevolit, bych nesvedl.
 • Komentátoři se předhánějí v dohadech, kolik „politických osobností“ musí vyjádřit přání být zaštítěny Václavem Klausem, aby se nechal přesvědčit k aktivnímu návratu do politiky. Ať se rozhlížím jak se rozhlížím, zatím nevidím ani jednu, jen trosečníky, kteří hledají další lehkoživné angažmá a doufají, že voličstvo zapomene na jejich zoufalou minulost…
 • @AndrejBabis Falešný prázdný Topolánek hrál včera tenis v Dalíkově Vestci s pravým a plným Klausem. Už to mezi sebou upekli a jdou do voleb.
 • Moc se mi líbí, když tatáž policie, která jindy neváhá cíleně vypouštět "úniky" kdekterých spisů (až o tomhle jednou napíše nezavražděná Sabina Slonková, to teprve bude sukces), se teď rozčiluje, že Vlasta Parkanová vystavila svůj vlastní spis na netu.
 • Je bezva žít ve státě, s prezidentem, co pije, kde banky i politici kradou, můžou jezdit ožralý za volantem a klidně někoho přejet, doktoři v nás můžou nechat beztrestně špachtli, můžeme komukoliv ukrást výherní kupón a ještě se mu smát a výhru si užít sami...
 • Neměl by Obama náhodou vrátit tu Nobelovku za mír, když zas haraší zbraněma?

A na konec něco veselého:


A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2074x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 24
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist