Petr Paulczyňski: homepage

Hlody úterní aneb miluji naše média

Tak tentokrát asi pravda a Láska nezvítězí. Advokát Láska, zvidelnivší se na akci DP Praha dostal od Advokátní komory pokutu 200 tisíc. Ještě přitvrdím, reagoval na to.


Komora ho viní, že problémy pražského dopravního podniku spojil s advokátní společností Šachta & Partners (nyní MSB Legal). Tak jestli přitvrdí, jak říká, může dopadnout ještě hůř. Je zajímavé, že jeden z největších takzvaně protikorupčních bojovníků chytí takový flastr. Je to totiž nejvyšší pokuta, která byla za poslední léta udělena. A ve hře byl dokonce návrh na vyškrtnutí ze seznamu advokátů. Podle vlastního vyjádření, byl rozhodnutím zaskočen. Asi už si myslel, že si může do medií, která mu šla na ruku naplácat co mu slina na jazyk přinesla. No ono tvrdit, že nevýhodné a nevypověditelné smlouvy s předem vytipovanými nebo účelově vytvořenými dodavateli, které vyvedly z DP ročně kolem miliardy korun, podvodně organizovali právníci ze Šachtovy kanceláře, je silný kafe. A to ho čeká ještě jedna žaloba. Za to že řekl o ministru Kalouskovi, že lže. Tím prý znevažoval vážnost advokátního stavu. Kdo je vlastně Václav Láska? Láska dlouhou dobu působil u policie (11 let), později čtyři roky na Úřadu finanční kriminality a ochrany státu v pozici vedoucího specializovaného týmu na vyšetřování nejzávažnější hospodářské kriminality. Pak krátce jako novinář (dva roky v týdeníku Ekonom). Od roku 2006 pak přešel do bezpečnostní agentury ABL, a.s. a to na post ředitele Divize speciálních činností 60 (zkráceně D60), jehož působení lze dokumentovat například známou mediální kauzou "sledování politiků z Prahy 11".  Později Láska přešel do Transparency International ČR, údajně nevládní organizaci, které by se ale měla spíše nazývat - jak se nyní podařilo v ruském parlamentu uzákonit - "zahraničním agentem". Je totiž placena cizími vládami a to až z 80 procent (ač si ráda nechává říkat nevládní) a příspěvky dostává i z českého rozpočtu. Koncipientskou praxi Láska absolvoval u Marka Ulmana, dvorního právníka Víta Bárty a to v době, kdy byl činný v ABL. Lze se tedy domnívat, že tedy fakticky a v rozporu s advokátními předpisy žádnou koncipientskou praxi před složením advokátních zkoušek nikdy nevykonával, jak uvedly Prvnizpravy.cz  To, že práva udělal v Plzni, je už jen třešinkou na dortu. Uvidíme, zda mediální oblíbenec přitvrdí, jak říká. Zatím toho nakecal a ve skutečnosti se nestalo nic. Hlavně že se zviditelnil. Zdá se, že narazila kosa na kámen. A pojďme na pár titulků.

 • Rath zaplatil 5 milionů poradcům. Kdo mezi ně patřil a jakou odměnu dostával, bylo tajné. Protože se však v Čechách nic neutají, podařilo se HN získat seznam nejlépe placených poradců, i částky, které od krajského úřadu inkasovali.
  Takže:
  1. Patrik Tomšů- bývalý mluvčí Rathových středočeských nemocnic, kde bral kolem 100 tisíc korun měsíčně, měl i poradenskou smlouvu na oblast kultury a sportu- inkasoval 1,355 milionu
  2. Aleš Buriánek- advokát, Rathův známý z České lékařské komory, radil v oblasti zdravotnictví a práva. Byl členem představenstva akciových krajských nemocnic- inkasoval 1,303 milionu
  3. Jan Mach- advokát, spolupracoval s Rathem v České lékařské komoře, radil v oblasti zdravotnictví a práva. Byl - podobně jako Buriánek - členem představenstva akciových krajských nemocnic- inkasoval 1,254 milionu
  Tak asi tak.Když Nagyová dostala odměnu 190 tisíc, tak se pisálci mohli pos.at! A tady je ticho po pěšině! Miluji naše média.
 • ČSSD chce pro lidi s vyššími příjmy 30procentní daň. ČSSD chce od roku 2015 pro lidi s příjmy nad 100.000 korun měsíčně zavést 30procentní daň, sdělil serveru Lidovky.cz stínový ministr financí Jan Mládek. Pro ostatní bude daň z hrubé mzdy 20 procent. Podle Mládka by se vyšší daňové pásmo týkalo asi dvou až tří procent lidí. Daňový výnos odhaduje na jednotky miliard korun.
  To zní dobře, napsali na FB. Je potřeba bohatce hnusné potrestat. To, že většinou jde o vysoce kvalifikované a odpovědné pozice, že tito lidé museli investovat nemalé prostředky do svého vzdělání se nepočítá. Ať platí paraziti. Expert ČSSD Mládek se zase vyjevil. A ovce bečí blahem.
 • Liberecký lídr Babišova ANO Tibor Batthyani v rozhovoru pro Parlamentní listy pravil na vrub ODS: „Jejich tehdejší předseda Václav Klaus se začal ukazovat na tenise s Viktorem Koženým a tvrdil, že nezná špinavé peníze.“
  Rád bych mu osvěžil paměť: Existuje jediná fotografie Václava Klause přihlížejícího tenisu, kdy ve vedlejší, oddělené lóži sedí Viktor Kožený, čehož pohotový fotograf využil ke „společnému“ snímku, který pak byl do nekonečna zneužíván. Václav Klaus nikdy netvrdil, že nezná špinavé peníze. Když chtěli socialisté prokazováním původu peněz zlikvidovat malou privatizaci, prohlásil: Neznám rychlý a efektivní způsob, jak odlišit čisté a špinavé peníze. Pan Batthyani má ovšem našlápnuto na úspěšnou politickou kariéru: umí skvěle lhát a překrucovat fakta…
 • A něco o naší politické scéně od přítele OD.(znalci vědí)
  Teze: Na zahradě mi přestaly svítit světla, kurňa, kdo za to može?
  ODS: My za to nemůžeme, nebo alespoň Mirka ne. Pokud ale snad za to můžeme, pak se omlouváme. P.S.: Nechceme ani naznačovat, ale víte, že už u nás není Štastný?
  ČSSD: My jako sociální demokrati dlouhodobě tvrdíme, že za to může asociální Nečasova vláda, která svou genocidní politikou ničí celou zemi! Jirka Dienstbier tvrdí, že za to můžou pražští kmotři se Zemanem v čele, Michal Hašek tvrdí, že by měl Dienstbier držet hubu a Škromachovi je to jedno, hlavně že mu svítí světlo u bazénku a je sluníčkovej den
  TOP09: ZEMAN za to může! Léta alkoholismu smazaly jeho zábrany. A Rusové! Pokud by to nebyl Zeman, tak kmotrovská ODS určitě. A nebo starej fašoun Bátora, nebo náckové ze Suverenity.
  Svobodní: Nikdo se nás neptal, ale může za to EU. Baronka Ashtonová je komunistka. Daně jsou zlo. Ale máme ještě starý žárovky kdybys chtěl u Petra Macha na půdě. Stav se. Jo a neměl bys kilo?  Většině členstva ještě nepřišly prachy za letní brigády a musíme zaplatit za hosting na kampaň.
  Suverenita: EU, zejména sudeťáci a Schwarzenberg. Jarine, Jana Bobošíková bude kandidovat v komunále i ve vaší vesnici, přijď ji podpořit! Může být i tvou starostkou!
  KDÚ-ČSL: Záleží na tom, kdo se ptá…
  Zelení: může za to Klaus, vzrůstající rasismus ve společnosti, Klaus, Klaus, a co tam máme jako poslední? Jo, Klaus
  Liberálně ekologická strana: Díky za tip! Už jdu psát na zitbrno.cz že za to může Libor Šťástka a hazardní lobby. Jo a: střel se do hlavy!
  Protialt: jasněže komouši vole! takže: zeman, kikina, borísek šťastný, bobo. (mak)
  KSČM: Buržoazní pravice soudruhu a imperialisti!
  VV: Může za to Kalousek, taky tě odposlouchávaj jako Vítka?
  LIDEM: celá strana se tím bude dnes zabývat, ale přišli jsme o jednačku v parlamentu a salonek pro 20 lidí je drahý, takže uvidíme jak to dopadne. Tak pardon, nakonec všechno jinak: Martina nemá hlídání, tak se dneska nesejdem.
  D.O.S.T.: Milý synu, obrať se k Bohu, zavrhni pokonzilní kacířství a Bůh Tě povede. Ale jen mezi náma dvěma: Můžou za to zednáři, buzeranti a židi!
  DSSS: cikáni! kde bidlíš, uděláme u tebe demošku.
  Hnutí pro sport: Tak určitě, víš jak. Je to jen sport a ve sportu je možný všechno, takže musíme zamakat a ono nám to tam padne. Musíš Jarine vydržet
  ANO: Na valné hromadě naší strany jsme si hlasem Andrejem Babiše odhlasovali, že za to může krtek.
  Úsvit: Milý Jarine, nebyli to nepřizpůsobiví? Co si o tom myslíš? Položili jsme tuto otázku našim příznivcům na facebooku a uvidíme.
  Piráti: Může za to Microsoft, OSA, politici a ty co jsou proti legalizaci. Peace bratře.
 • A ČT představila logo nového dětského vysílání. Není to náhodou diskriminace heterosexuálů a příprava nové generace pro Prague Pride?
 • A na FB stránce páně Babišova ANO si můžete vyrobit vlastní billboard. Já jsem zkusil tento:
 • A trocha bulváru: Vyhulený Vladko ve vile prý je 11 měsíců bez sexu. S ohledem na to, že patří k minoritě, tak teda být ve vile, tak si vezmu plechový trenky. A nějaké Agátě, vypadl z chlívečku silikon. Ostatně, prý v budoucnu budou ve vykopávkách dumat nad tím, proč se ženy v 21.století nechávaly rituálně pohřbívat se silikonovými míči. Džambulka a Štikovci furt nic. Škoda, mohla být větší sranda.

A zprávy o počasí: Tak dlouho jsme frflali na horko, až Svatý Petr zavřel slunko a poslal zimu. Výsledkem bylo, že teplota spadla tak prudce, že rtuť málem rozbila nádobku. Už vím, proč EU zakazuje rtuťové teploměry. Sklípkan se mi směje, protože jsem mu zapnul topení. Povídal, že jsem blbec, protože kdybych mu postavil solární panel, mohl jsem na tom i vydělat. Já jsem se hodil do tepláků. Myslím, že jestli ten fofr bude pokračovat, že teplomilný holky možná zamrznou. .                                                                                                                                                                                                                 
A z mého života: Zjistil jsem, že začal čas burčáku. Asi pro něj vyrazím ke svému vinaři. Netrpělivě čekám na telefonát: už vaří. Jenom musím dát pozor, abych si nevymaloval kufr auta jako loni. Ten vypadal jak o vinobraní ještě o velikonocích.
Na druhé straně, burčák prý je zdravý. Rozhodně zdravější než než pančovaná kořalka. I když nezůstává bez následků, které zrychlují krok. V horším případě si pakříkáte: noženky utěkajte, lebo vás obarvím na hnědo.

A na Fejsbůku napsali:

 • Zeman, prezident dolních 10 milionů, zahájil školní rok na soukromém gymnáziu se školným 42.400,- kč ročně. Z toho usuzuji, že se zřejmě začalo v česku obyčejným lidem dařit.
 • Nositel Nobelovy ceny míru má právo bombardovat koho chce.
 • Tak jsem se dnes dočetl, že Bursíkova nová strana LES je liberálně pravicová.Teď už jen zbývá zjistit, na kterém kopci dnes hráli kapři ping pong.
 • Prezident Miloš Zeman zahájí školní rok na soukromém gymnáziu v Praze, kde bude maturovat jeho dcera Kateřina. Souvislost to prý nemá. Asi nás má za pitomce.
 • "Ať se stane cokoliv, tři věci se nezmění: Bobošiková nepřestane kandidovat, Okamura se k tomu vyjádří a Irán bude hrozit zničením Izraele!"
 • Je fajn vědět, že v ČSSD jsou lidé, řídící se heslem: "Když ne já, tak nikdo!"
 • Strany dostanou za každý hlas 100 korun. Ale Babiš už teď dostává od státu 3 miliardy dotací ročně. To je jako kdyby měl volby každý rok a dostal pokaždý 30 milionů hlasů...
 • Tak sem letos po Jižní Moravě najezdil spousty kilometrů. A pokud nepočítám sem tam nějakou vinici, tak všude kam oko dohlédlo, všude ta odporná řepka. A pak vám v televizi vystoupí nějakej přihlouplej zemědělský potentát a začne vám vysvětlovat, jak je letos špatná úroda a bude všeho málo. PRD!! Když něco nezasejete, tak to ani jaksi nemůžete sklidit!! Sucho, nesucho. Asi jim tento zásadní fakt ještě nedošel!
 • A co Pepa Nos na kauzu policejních manévrů?

A na konec něco veselého:


A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2203x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 25
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist