Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční aneb miluji naše média

Tak se nám taťka Miuoš, rozzářený jak prskavka na zácloně, dnes rozpovídal měrou nebývalou. Hlasem silným zahřímal proti poplatkům ve špitálech a prej jsou proti lidskosti.


Nebo lidským právům, nebo něco podobně pitomýho. Zapomněl při těch laciných kecech o bezplatné péči na malou doušku o tom, že ta "bezplatnost" je upravena vyhláškou. Ale to je jen takový malý detail, který naši intelektuálně nabušení novináři tutově přehlédnou. Koukám jak šnek na koleji na přijíždějící vlak. Špitály bez peněz a Miuoš vykřikuje o rušení poplatků. Babička by řekla, že je to jak u blbejch na půdě. Jednou jsem v OVM slyšel neuvěřitelnou větu: Nějaký Prof.Betka vážně pravil: "Samozřejmě, že my ty pojišťovny šidíme a ony šidí nás. Účtujeme jim víc, než jsme udělali a ony nám platí míň. Kdybychom jim účtovali jen to, co jsme vážně udělali, už bychom to dávno zavřeli". Tak a máte to. Zdravotnická kapacita přizná veřejně že špitály švindlují. Tak nevím pane prezidente jestli by se tomu nemělo prioritně kouknout na zoubek. A místo špekulování o poplatcích hledat úspory na straně zdravotnických zařízení, ale také pojišťoven. To znamená omezení plýtvání při nákupu zdravotnických prostředků, odpovědné nakupování ve fakultních nemocnicích či dokončení změn ve stanovování cen léčiv. Ostatně, co je to těch 30 kaček. Tuhle jsem viděl v Kauflandu rvát se poplatky zbídačelé voliče o slevněná kuřata z 59 na 29 kaček, tedy přesně o 30. A tam mi to došlo. Oranžoví voliči jsou schopni se kvůli třiceti kačkám pozabíjet. 30 kaček zaplatit u doktora. Je to málo, nebo moc? Je to půlka krabičky cigaret, necelá čtvrtina lístku do multiplexu, jedna dvanáctka, malý panák Tulamorky. Jeho cílem je snížit chození k doktorovi s každým "prdem". A zdá se, že to funguje. Je to přísun peněz do systému nikoliv z těch třiceti korun, ale z úspor, které vznikají zřejmým nadužíváním lékařské péče. Jde o to, aby se k doktorovi chodilo jen z vážných důvodů a ve vážné situaci. Celkově  tento krok znamenal přínos pěkných pár miliard. Kč. To jsou peníze, z nichž mohou pojišťovny již zaplatit lepší péči třeba v onkologických a traumatologických centrech. Přestaňte pane prezidente znovu živit v "obyčejných lidech" ( to jsou ti co se rvou o kuřata)  mýtus o bezplatném zdravotnictví. Mýtus, pocházející z doby před rokem 1989. Mýtus, který přetrvává dodnes. Díky partě lidí, kteří stále tvrdí, že naše zdravotnictví je „zadarmo“.
Zadarmo? Podle studie Transparency International ČR z března 2007 bylo v roce 2005 v českém zdravotnictví neefektivně vynaloženo 27,6 miliard Kč (2 692 Kč na obyvatele a 5 671 Kč na pracujícího).  Položkami, u nichž dochází k největšímu plýtvání, jsou nadbytečná kapacita lůžkové péče (7 miliard Kč ročně), vysoká návštěvnost ambulantních lékařů a předepisování volně prodejných léčiv (6 miliard), nerespektování právních předpisů při zadávání veřejných zakázek (3,9 miliardy) a neefektivnosti spojené s nemocenským pojištěním (2,4 miliardy Kč). A všechno vyřeší zrušení poplatků. Přitom návštěvy českých občanů v lékařských ordinacích hned několikanásobně převyšují čísla známá ze srovnatelných sousedních zemí, čísla o zneužívání našeho zdravotního systému, o procentech nemocnosti - vystavování pracovních neschopností a o našem prvenství ve spotřebě léků jsou taky děsivá. A pan Prezident ve snaze pomoct SPOZ vypustil krakena. Znovu budou nejvíc hulákat ti, cojim není líto 30 kaček za půllitr piva. A to je na úvod vše a pojďme na titulky.

 • Zeman chce zrušit poplatky ve zdravotnictví. Porušují lidská práva, tvrdí. Píše iDnes. Prezident Miloš Zeman je pro zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, které podle něj porušují Listinu základních práv a svobod. Řekl to krajským zastupitelům při zahájení své třídenní návštěvy středních Čech. Středočeský kraj je přitom posledním tuzemským regionem, který úplně nezrušil úhradu regulačních poplatků a dál je zájemcům proplácí.
  Já bych na rozdíl od pana prezidenta řekl, že jde o ozdravění veřejných financí, protože bezplatné zdravotnictví je mýtus. Socialistický blábol. Neexistuje polévka zadarmo říkal von Hayek. Chodím si občas nechat předepsat nějaké pilule. U obvoďáka je prázdno. A dřív? Plná čekárna těch co se chtějí "ulít" ze školy, ti co je rozbolela ho záda, nebo babičky, které, když je štípl komár, běžely si pro mastičku.  Vesměs  běžné nemoci spojené s chozením na kontroly, které "třicetikorunáky" z nadužívání péče pro jejich "kolenovrtství" vyloučily.
 • Mezinárodní měnový fond navrhuje pokrýt státní dluhy zdaněním fyzických osob. Navrhuje řešit stále se zhoršující stav veřejných financí v mnoha zemích zavedením jednorázové rovné 10% daně na osobní úspory a bohatství. Taková daň by měla být uvalena "než bude možno se jí vyhnout", a pokud budou lidé věřit, že se tento krok nikdy nebude opakovat, nemělo by to změnit jejich chování, protože daň bude považována za "spravedlivou", domnívá se MMF. Daň prý musí být zavedena náhle, aby nevznikl prostor pro rozsáhlé daňové úniky a únik kapitálu.
  A to se podívejme. Místo aby byli potupně vyhnáni, protože se významně podílejí na tomhle marasmu, vymýšlejí jak zase okrást lidi. A tak se ptám, čím se tohle opatření liší od komančské měny z roku 1953?
 • Politici se na finančním Fóru Zlaté koruny přetahují ve slibech, co udělají pro růst ekonomiky. Rozčilený šéf Svazu průmyslu je profesorsky káral: Na Sněmovnu nemáte, vystoupení tomu odpovídala. Nebudu tu rozvádět tu snůšku slibů. Slibů byla plná bečka, od blbečka pro blbečka. Akorát pan Babiš, v krátkém videosestřihu. pravil, že bohatí by se měli postarat o vrstvu lidí, kteří se mají špatně, o důchodce, postižené, nebo děti. "Většina bohatých na to kašle." Tak mu asi brzo napíšu ať šáhne do portmonky a pošle nějaký love protože jsem chudý důchodce. Ovšem vrcholem byla Ilona Švihlíková (nomen omen) dříve Proalt, nyní SPOZ. Navrhla stanovit jakýsi národní investiční plán, který by určoval investiční strategii na dobu delší, než je jedno volební období.
  To je ovšem novinka. Komunisti  plánovali jen na pětiletky.
 • Předvolební boj přiostřuje: Schwarzenberg s hákovým křížem na stránkách Hlavu vzhůru. Bobošíková se brání, že článek i s obrázkem převzali z cizího blogu. Obrázek je navíc vyveden v barvách, které užívali nacisté a stojí na něm parodický nápis "Fe slušbách cizí republiky". Volební blok komentář i s obrázkem převzal z blogů iDnes.cz, kde je jako zdroj montáže uvedena další internetová stránka. S předsedkyní strany Suverenita a lídryní bloku Hlavu vzhůru se TOP 09 soudit nehodlá. "Za to nám soudružka Bobošíková nestojí," dodal Kalousek. Zvědavý je podle slov i na to, zda hnutí nadále bude mít podporu exprezidenta Václava Klause.
  To, že Karla Schwarzenberga nemusím, jsem popsal v řadě blogů, kde jsem ho taky občas nešetřil. Ale některé akce překračuji meze únosnosti. A používání hákového kříže je fakt dost mimo mísu.
   
 • Ovšem událostí dne, je vyjádření jednoho ministra-odborníka. Ministr v demisi Koníček  (SPOZ), jde ve vztahu k novinářům ve šlépějích svého stranického taťky Miloše Zemana. Na slušný dotaz reportérky o jeho majetku jí odpověděl, že se chová jako hovado. Protože si dovolila zeptat se ho na původ majetku. A na působení ve firmě s anonymními vlastníky Equity Brokers se sídlem na Kypru. Firma, která dostávala státní zakázky a inkasovala evropské dotace v desítkách milionů korun.
  Je na čtenáři , aby rozhodl, kdo se tu chová jako hovado. Je třeba jen dodat, že vláda hulvátů je upgradem vlády odborníků!
 • A na závěr si dáme volební okénko. Věra Čáslavská podpořila Babiše. V zimě psala knížeti: Bůh ti žehnej, štědrý a šlechetný Karle. Dne říká: „Budu volit jinou stranu. V té, které jsem dala v posledních volbách svůj hlas, došlo k neodpovědnému a nečistému jednání a v mých očích ztratila důvěru. Budu teď volit nové hnutí, v jehož čele stojí člověk, který něco dokázal, a o němž se domnívám, že by mohlo fungovat ku prospěchu této země a vést ji k prosperitě,“ řekla Věra Čáslavská v anketě deníku Právo.Tak to rozhodně. Také Karel Gott věří, že „osoba, co už dokázala velké věci“ dá naši zemi dohromady. Možná by ale jeho slova mohla být o něco přímočařejší; stejně přímočará, jako přece byla loni Babišova podpora Gottova turné. Vždyť si to představte, jako velkolepou symboliku by získaly mítinky Andreje Babiše, Martina Stropnického a Martina Komárka, kdyby je osobně zahajoval Mistr zpěvem svého hitu Přijela pouť. A na konec překvapení. Pozor, Váňa nevyloučil návrat k závodění! Asi mu obmyslný donátor něco slíbil, tak starý harcovník, velký jezdec, zaprodá svou duši ve prospěch Kosteleckých uzenin s příměsí koniny. 
 • A trocha bulváru: Vítová(nevím kdo to je) porodila, mladá Trumpová porodila, brambory zdražily, Džambulka kohosi vyhodila, na Vojtka s Absolonovou vletěl chtíč, Madonna psala SMSku v kině a dostala zákaz do kina, Blanarovičová ukázala dekolt, Kate Hudson má červené bradavky a ženich nechal nevěstu na pumpě, na což přišel až za 200 km. Teda co ty lidi nezajímá, to už teda fakt ty volební preference začínám chápat.

A zprávy o počasí: Klimaalarmisti pořád vyhrožují prvním sněhem a venku zatím babí léto. Teda bylo. Momentálně ovšem venku standardně chčije. Ještěže jsem posekal zahradu. Pavouk nekomunikuje, protože se rozhodl, že provede svlek. Aby nebylo omylu, nejde o striptýz. Jde o stav, kdy naráz máte v terárku pavouky dva. Jeden starej, tuhej a jeden novej, co se rozhodl vyměnit kůži za větší. Jak to znám, bude s ním řeč až za pár dní až doplní svůj osmotický tlak. Sice nevím co to je, ale zní to vědecky. Asi využívá toho blbýho počasí. A to jsem mu chtěl ukázat ty baby z toho babího léta.
                                                                                                                                                                                                              
A z mého života: Ve zprávách na Primě říkají, že se má pravidelně kontrolovat kotel. Když jsem to říkal mamuš, řekla, že jsem prase. Tak jsem si šel nalít, protože je lepší s Parkinsonem panáka rozlít, než s Alzeimrem zapomenout vypít. A na Twitteru mne začal sledovat Andrej Babiš. Mám být pyšný, nebo vylekaný? Nebo se mám těšit na přísun uzenin? I když někteří říkají, že uzeninami budu moci topit v krbu, protože jsou ze smrkových pilin. Škarohlídí říkají, že mám dávat majzla aby mi někdo nepřišel dát přes držku. No, na lehkou váhu bych to nebral! N druhé straně se Babiš vychloubá tím, že nemá, nepoužívá a nepotřebuje počítač (což je ve druhé dekádě 21. století samo o sobě dost podezřelé a o něčem svědčí), takže Bůh ví kdo mě sleduje. Ale když už jsme u pilinového salámu, či salámu s koninou, možná brzo bude v ANOFertu k mání prasoryba. A tu bych okoštoval.

A na Fejsbůku napsali:

 • Komplexně Geniální Babiš včera na Radiožurnálu: „Česká pozice“ je nezávislý a skvělý server. Silně ho podporuji! P.S. Přispívá na něj nejméně 20 milionů ročně…tak tomu říkám nezávislost!
 • @schwarzenbergk  Co se týká videa se slečnou Tučkovou - bylo mi řečeno, že to bude trošku trapné, ale strašně moc legrační. Bohužel to dopadlo naopak.
 • Cestou do práce jsem si povšiml, že většina spolucestujících pozorně pročítá Metro. Bez výjimky měli noviny otevřené na stránce s titulkem "Podprsenky menší, než mají ňadra, si kupuje polovina žen" s informacemi nabitým podtitulkem "Stačí zvednout ruce nad hlavu a prsa se valí ven". Pak že lidé ztrácejí zájem o informace.
 • Petr Kolář Jak tady tak koukám na hlavní téma diskuzí, vzpomínám si na legendární titulek Jiřího Jakoubka ještě z dob mého působení v LN: "Žokej Váňa se opět chystá na Velkou!" Tak určitě, o tom bych nepolemizoval...
 • The Zeitung "Stropnický /ANO/ čeká poslední útok: Přijde ještě kompro od našich soupeřů." Třeba pomluva, že je průměrný herec a užitečný idiot.
 • Politická korektnost je nástroj vyvinutý k postupnému zotročení naši svobodné západní společnosti založené na křesťansko-židovských hodnotách. Jejími propagátory jsou proto zejména homosexuální pseudointelektuálové s romskými kořeny, kteří vyznávají islám a Karla Marxe a za poctivě vydřené dělnické peníze se flákají při studiu neužitečných oborů na filosofických fakultách.
 • Furt nikde nevidim ty umelce a spolecenske elity, ktere pred 1. Kolem prezidentskych voleb rozpoutali hon na "komunistu" Fischera. Ocekaval bych, ze to same spusti i v pripade stbaka Babise. To bych ale nesmel vedet, ze tady prispel Agrofert na koncertni turne, tu na divadelni predstaveni, ci na vydani knihy...It's about economy, stupid.
 • Nemocnice bez prachů a prezident volá po rušení poplatků. Tady je někdo blbej. Myslíte že jsem to já?
 • A k brněnské televizní debatě:
  -debata o armádě byla o ničem, protože v ČT si stále myslí, že se řeší 2% a nic víc
  - moderátorka Daniela roztomile kostila všechny
  - budoucího premiéra Sobotky si v debatě nikdo nevšiml
  - Martin Stropnický si spletl divadlo s debatou
  - Úsvit vyslal nagelovaného borce, který je 4x chytřejší než Tokio
  - pán od lidovců vyhrál soutěž v největším počtu užitých frází
  - Petr Fiala vyučil herce Stropnického
  - komunisté (!!) "nejsou pro, aby byl život do nejmenších podrobnost regulován zákony"
  - divákům zůstalo neobjasněno, zdali jméno Lukl je zkratka pro Lukoil
 • A něco o Váňovi.

A na konec něco veselého

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2226x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 47
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist