Petr Paulczyňski: homepage

Hlody páteční aneb miluji naše média

Dnes si povíme něco dojemného z obydlené zatáčky mezi Prahou a Vídní, jak říkají cajzli. Jednoho dne si vymyslela pravda a láska, že už se dlouho nic nepojmenovalo po Václavu Havlovi.

 A tak si vymysleli jednu bezejmenou, bezvýznamnou a prakticky nikam nevedoucí uličku a spustili humbuk. Prim v taškařici hrál od začátku režisér Provázků Vladimír Morávek. Rozeběhlo se internetové hlasování, protože však absurdní dramatik neprošel, tak se zpochybnilo a vymyslela se anketa do urny. A v ní hurrrááá plných 176 účastníků ze 300 celkových se vyslovilo pro našeho pana exprezidenta. To, že paralelně probíhala petice za pojmenování této uličky po Frantovi Kocourkovi, který s Provázkem a Brnem měl rozhodně víc společnýho než guru pravdy a lásky a která skončila s více než 2000 hlasy pro Frantu jaksi v prohavlovské exhibici zaniklo. A tak předevčírem proběhlo v rámci zastupitelstva Brno-střed opakované hlasování o pojmenování této uličky. Bod o pojmenování byl nečekaně přeřazen z pěkného 32.místa na první a než se stihly kulturní a občanské elity včetně kamer našívaší shromáždit, byla ulička Václavovi přiklepnuta. Smůla. K očekávané předvolební exhibiční bukakke párty s hudbou, kamerou, citací absurdního dramatika a čtení programu Strany zelených a ANO11 nedošlo. Zastupitelstvo přihlédlo k vůli 176 obyvatel Brna  Václav Havel má tedy konečně svou uličku z vůle 176 obyvatel a 26 zastupitelů. Franta Kocourek s 2.000+ hlasy bude patrně v budoucnu odměněn reprezentativnější částí Brna. A tak doufám, že všichni petenti uspořádali oslavnou párty v divadle Husa na Provázku. Určitě se tam vešli. A těch 2100 co chtěli uličku Franty Kocourka si musí počkat. Jenom se bojím, až dozní oslavy, co připraví naše elity dál. Je toho ještě hodně, co lze pojmmenovávat. Jestli se na to Václav seshora dívá, musí z toho být rozpačitý, jak jen on uměl. A my můžeme na titulky.

 • Brno-střed kývlo na Havlovu uličku. Šanci dostane i Franta Kocourek informuje Deník, dříve Rovnost. Zastupitelé městské části Brno-střed ve středu doporučili pojmenování uličky mezi Petrovem a divadlem Husa na provázku po Václavu Havlovi. Definitivně o osudu uličky rozhodnou ale až zastupitelé města. Podle starosty se však městská část bude snažit vyhovět i příznivcům Kocourka a bude hledat vhodnou lokalitu, kterou po něm pojmenovat. "Osobnost jako Franta Kocourek si to zaslouží," dodal Šťástka.
 • Tak jistě. Při vší úctě k Václavu Havlovi, Franta Kocourek alias Boris Tiger si to určitě zasluhuje. Myslím, že pro by byl i Václav Havel. A tak ti Franto jménem těch 2000+ podepsaných slibujeme, že na tebe nezapomeneme. Protože kdyby ten slib, že budeš mít taky svou ulicu někdo nesplnil, tak sbalím sajtnu a dondeme na rathaus za těma slibotechnovéma  konópkama a dáme jim na budku. Protože na nás borce ze štatlu nigdo žádný křivý války nepojede.
 •  
 • Klausova amnestie nebyla podle policie podplacená, vyšetřování skončilo. Protikorupční policie odložila vyšetřování okolností amnestie Václava Klause. Dospěla totiž k závěru, že během ní nedošlo ke korupci ani jinému trestnému činu. Její rozhodnutí ještě přezkoumá pražské městské státní zastupitelství.
  Tak. A další bublina splaskla. Jakou lež si pravda a láska vymyslí příště? A ještě jeden postřeh. Povídali, že poté co odejde VK z hradu, že po něm ani pes neštěkne. A jak ratlíci poštěkávají. Vydatně. Tu medaile, tu nová kniha, tu podpora Bobo. Myslím, že VK se musí královsky bavit.
 • Obvinění členů Greenpeace ukazuje podstatu ruského režimu, napsal na svém blogu kníže Karel. A poslal otevřený dopis velvyslanci Ruské federace v ČR. Prý už po desetiletí je organizace Greenpeace známá jako společnost lidí, kteří sice někdy neobvyklými a překvapivými způsoby bojují za záchranu přírody a životního prostředí, ale právě tím si získali respekt mnoha lidí po celém světě. Ať už se jednalo o střet s japonskými velrybáři nebo o odpor proti francouzským jaderným pokusům na atolu Mururoa. Nikdy nebylo pochyb o jejich dobrých úmyslech a idealismu. A apeluje na ruské úřady, na vládu a soudce, aby nekriminalizovali léta trvající boj Greenpeace proti všem, kteří ohrožují přírodu a životní prostředí, bez ohledu na charakter či politické zaměření dotyčného státu, a upustili od nesmyslné obžaloby z pirátství.
  No milý pane kníže. Jestli někdo v podstatě přepadne cizí loď na kterou se chce násilně dostat, jak byste to nazval?Kdyby to bylo v Somálsku, určitě by se po nich střílelo. Myslím, že by bylo lépe, kdybyste se do mezinárodního světa nepletl. Už tak nějak nejste ministrem zahraničí. Tak klid a hoďte si klidně zase šlofíka.
 • Šimůnková rezignovala na post zmocněnkyně pro lidská práva. Rezignační dopis ve čtvrtek předala premiéru Jiřímu Rusnokovi. Nesouhlasí s důvody svého úterního odvolání z funkce ředitelky Sekce pro lidská práva Úřadu vlády. Kabinet podle ní tuto tematiku zanedbává.
  Tak, a co teď? Co kdyby přišel samozvaný indický obhájce s nevyslovitelným jménem, etnobyznysman, který se vynoří z neznáma vždy, když někde propukne krize s nepřizpůsobivými jak se eufemisticky říká romským, sociálně vyloučeným rozebíračům vlastních obydlí. Tak po těch exotech co tuto zbytečnou funkci zastávali (Stehlíková, Kocáb) už zbývá fakt jen Kundar Vyšmátrán. 
 • Filip: V mnoha ohledech bylo období před rokem 1989 spravedlivější. Za komunismu jsem se cítil velmi svobodně.
  Tak na tu svobodu koukněme. Maso v krámě jednou týdně, ve výloze umělohmotná prasečí hlava s citronem v rypáčku, před krámem fronta, neopravené zchátralé domy, byty na příděl, pokud možno soudruhům a jejich kámošům. Auta na poukaz. Cesta do zahraničí akorát tak s ROH k Balatonu. Služby tak akorát fuškou na černo. Hlavní heslo: kdo nekrade, okrádá sebe a svoji rodinu. Všude protekce, úplatky služička za službičku. Džíny v Tuzálu. Desky na černé burze, které rozháněly švestky. Veksláci. A na hranicích dráty. Tak kde máte pane Filipe-Falmere kurva tu svobodu? A to si dovolíte říct:
  Dokážu si představit naši přímou účast ve vládě, stejně tak jako toleranci menšinové vlády či práci v opozici. Jak říkal Postránecký v Černých baronech: chce se mi zvracet.
 • Britský muslim by chtěl v Česku zavést islámské právo. Do Prahy přijel Haitham al-Haddad přednášet a dohlédnout i na ustanovení prvního kroku směrem k paralelnímu islámskému justičnímu systému v rozrůstající se muslimské komunitě v České republice. Protože prý „muslimové neuznávají české zákony“. Například v islámu může rozhodnout o rozvodu buď manžel, nebo islámský soud. Muslimky v České republice se mohou rozvést jen se souhlasem manžela nebo islámského soudu a muslimové tedy odmítají akceptovat rozvodové rozhodnutí neislámského (českého) soudu.
  Tak se ptám, jestli to není práce pro pana Ištvana. Ale ten je asi zaneprázdněn zkoumáním, kde se pohybovali poslanci po sněmovně a protože záznam byl přerušen zvukem spláchnutí na hajzlu, řízení se zaseklo. A mezitím se tu šíří šaríja. A po ulicích brzo budou chodit naše holky se svými dětičkami takhle.
 • A trocha bulváru: Přátelé, pozor na hajzlíku. Záchody jsou prý nebezpečné! Mohou i explodovat! Myslíte si, že vám na toaletách hrozí maximálně tak to, že chytnete nějaké bakterie? Nenechte se mýlit! Osmapadesátiletému chlapíkovi totiž při splachování explodovala celá záchodová mísa a utrpěl tak vážná zranění. Porcelánové úlomky ho pořezaly na obličeji, rukou a nohou, jeho zranění si následně vyžádalo 30 stehů! Ale v klidu. Stalo se to v Ňjú Jorku. Zaro u nás se dějou věci. Bobo si vyjela na Macha a víte co on udělal? No podívejte se na titulek. Vrtá mi hlavou, co na ni asi vytáhl.

A zprávy o počasí: Pavouk se svlékl. Ano, pavouci se svlékají, ale není to porno. Pavouk občas musí občas odložit pevnou část těla, aby mohl povyrůst.  To co po něm zbude vypadá jako normální pavouk, jen mu chybí horní víko a zadeček. A pak s ním není týden řeč. Takže jsem mu ani nemohl říct, že ranní mrazy pominuly a houby opět rostou. O víkendu prý bude až 20 stupňů. Možná bude chcát, možná ne. Ale i když bude, český člověk je v klidu. Prostě odložíte košík s houbami a déšť přečkáte s ostatními houbaři třeba takhle. 
                                                                                                                                                                                                              
A z mého života:Při čištění bazénu před zazimováním jsem přišel na myšlenku, že ženy jsou jako bazény. Náklady na jejich údržbu vzhledem k tomu kolikrát do nich vlezeme, se tvrdě nevyplácí. Přijít na to dřív, chodil bych do veřejného. Domu i bazénu. Taky jsem dostal mail na téma mých blogů. Zněl:  Petře ,vím, že tonoucí se i stébla, nebo prasklé žilky chytá a i proto, nebo právě proto, vám znovu doporučuji poradit se svým lékařem.Jsem přesvědčen, že vám to vaše zoufalé psaní rozmluví. A věřte, že to bude úleva pro vás i pro vaše čtenáře a pro ty se slabými žilkami obzvláště. Pokud lékaře nemáte, poradím vám sám. Petře, poslední a jediné co starému člověku zbývá, je vlastní důstojnost.Nezahazujte ji na iDnes. Zdraví M.Mareš P.S.Přesto, že na vás pozoruji známky senility a duševní nestability a i proto nevím, jestli to pochopíte, připomenu vám, že například Blesk patří rovněž k nejčtenějším a I. Bartošová také zcela jistě denně končívala a možná ještě někdy končit bude v první desítce.Doufám , že vám touto poznámkou neruším vaše spokojené stáří a pocit publikačních úspěchů na mediu tak prestižním jako je iDNES. Nu co k autorovi dodat?  Malý pindík, otec alkoholik, dominantní matka nebo vše dohromady?

A na Fejsbůku napsali:

 • Jelikož, jak víte, zítra odlétám a nebudu zde v době voleb, rozhodla jsem se sepsat vám několik moudrých rad, se kterými můžete příští týden směle vyrazit k volebním urnám:
  1) nenechte si namluvit, že tyto volby jsou referendem o politice prezidenta – nejsou a být ani nemohou!
  2) nenechte si namluvit, že zachránci pra...vice jsou bývalý lidovec a rakouský levicový liberál se švýcarským pasem!
  3) ANO? Ne, ne, ne a ještě jednou ne!
  4) každý Úsvit se stejně vždycky změní ve smívání a to nakonec v černočernou tmu!
  5) SPOZ je plnej volů a koz!
  6) pokud chcete volit pravici hlavou, volte ODS a ve středních Čechách zakroužkujte třeba Honzu Skopečka, Martina Kupku nebo Ádu
  Beznosku!
  7) pokud chcete volit pravici srdcem, jsou jednoznačnou volbou Svobodní!!!
 • Cílem ANO, Úsvitu, SPOZ... je ukázat v debatách dosavadní politiky (bez ohledu na stranu) jako neschopné. Daří se jim ale většinou opak.
 • Radiožurnál: Proč jste začal mluvit až teď o takových věcech (kdo také má peníze ve Švýcarsku)?
 • Antonín Koláček: Protože mi přijde líto být jedinou obětí za celé období privatizace v České republice.
 • Prohlížeje Twitter se ptám. Jak dlouho některým pisálkům vydrží téma Klaus. A pak že po něm pes neštěkne, říkali.
 • Paradox novinariny: Zeman neco zvejknul, média pisi, ze měl byt zticha a přitom jeho řeči šíři dal do světa.
 • Kdyby někteří lidé skočili z výšky svého ega na úroveň své inteligence, zabili by se.
 • „Politické přesvědčení u lidí mé generace a mého naturelu je zakotveno do hluboké averze k řečem o sociální spravedlnosti, kterou přináší strana a stát. Když slyším politické vůdce hřímat o službě národu a lidu, běhá mi mráz po zádech. Stejně tak, když slyším, jak „vymeteme politické dinosaury", „zatočíme s korupcí", „vyřešíme romský problém" či „zavedeme přímou demokracii"
 • Tak usilovně se bojovalo za svobodu a demokracii proti Zemanovi (viď Karle), až nám zatím opodál vyrostl Babiš. A stejně jako mnozí dnes při pohledu na Zemana říkají "zlatej Klaus", bude se za čas říkat při pohledu na Babiše "zlatej Zeman".

A na konec něco veselého

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2591x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 46
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist