Petr Paulczyňski: homepage

Hlody čtvrteční aneb miluji naše média

Není dnes jiná možnost na úvodník Hlodů, než zmínit frašku ve stylu Monty Pythonů u socanů. Billboardy slibovaly že nám bude stát, nebo tak něco, hotové oranžové peklo slibů.


A taky jo. Akorát že jediný co nám stojí jsou vlasy hrůzou. Nevím jak vy, ale já na to koukám jak hajzlbába na tisícovku. Bohuš i Mihály co na nás z billboardů sveřepě hleděli  s výrazem Viktora čističe a slibovali fungující stát si začali dávat do držky pod taktovkou Miuoše. Máme v Brně jistého exota pana Formánka, který chodíval  na zastupitalstva s různými cedulemi. Jedna z nich se ukázala být prorockou. Ale lidi zase ze sebe nechali udělat voly. A přišel trest. Ukázalo se, že socani sprostě lžou a proto by s nimi mělo jako se sprostými lháři býti nakládáno. Měli by být ignorováni. Doufejme, že si toho všimnou i ti, kteří je volili.  A že u dalších mimořádných voleb, které bezpochyby brzo budou (protože druhému vítězi jak se zdá se do vlády moc nechce), jim tato mystifikace veřejnosti bude spočítána. Protože když už chce někdo dělat převrat, tak to musí mít sakra připravený. Něco tak zbabranýho aby pohledal. A média skloňují, že je Hašek lhář. Nejsem zastánce Haška i když se říká, že  kdo lže, ten i krade. Ale proč najednou je Sobotka vypraný dočista dočista? Kde je jeho podivný prodej bytů Bakalovi? A co byteček postavený z poslaneckých náhrad? A co jeho ministrování na financích, kde se mu podařilo dosáhnout největšího zadlužení ČR ze všech minfinů?  A dnes za něho lid protestuje. Ovšem druhý lumen není o mnoho lepší, o jeho hospodaření na JMK kolují docela slušné zkazky. A ten puč taky zbabral. Měl přitom slušně našlápnuto bezbarvého Bohouše odstavit naprosto v klidu. A my můžeme na titulky.

Ale ještě předtím si ukažme našeho terminátora.

 • Zrádci ven, volali v Brně Sobotkovi příznivci. Pak si našli Onderku. V Brně se sešli příznivci Bohuslava Sobotky, aby ho podpořili proti Michalu Haškovi. Na náměstí Svobody dorazilo kolem pěti set lidí. Po půl páté se asi sto padesát z nich vydalo konfrontovat na zasedání městského výboru ČSSD primátora Romana Onderku. Lidé přinesli na náměstí transparenty s nápisem "Zrádci ven", či "Kdo lže, ten krade", skandovali a pískali. "Stojíme za Bohuslavem Sobotkou, současným předsedou sociální demokracie, a odmítáme vnitrostranický převrat," přečetli organizátoři demonstrace mimo jiné ve svém prohlášení. Ozývaly se výzvy k odchodu nejen hejtmana Michala Haška, ale i jeho spolustraníků Jeronýma Tejce, Zdeňka Škromacha a brněnského primátora Romana Onderky. "Lidé, kteří lhali, by měli opustit místa v sociální demokracii," řekl i přítomný Sobotka.
  Po dvaceti letech které jsem strávil v politice, jsem myslel, že už jsem všechny fígle viděl a nic už mne nemůže překvapit. Ale brněnská demonstrace socanů proti socanům mi ukázala, že jsou okamžiky v životě lidském, kdy se i hovado zblázní.  A taky jsem si vzpomněl na babičku, která říkala ,že kdo lže, ten i krade. A tady je jasný důkaz. Lhář, zloděj a jeden kecal od bazénku. Pěkně pohromadě v jednom dresu.
 • Ale abychom nekritizovali jen oranžády. Nakoukneme i k modrákům. Taky pěkný titulek:Ostrá řežba v ODS: Kuba napadl Svobodu, Chalupa urazil Němcovou a Pospíšila. Na výkonné radě se nemohl neřešit výsledek voleb. Na začátku jednání „sprdnul“ úřadující předseda ODS Martin Kuba pražského exprimátora a zvoleného poslance Bohuslava Svobodu za to, že používal na billboardech heslo o tom, že Praha se vypořádala s kmotry. Takové sdělení podle Kuby totiž implikovalo, že ostatní regionální sdružení se s kmotry nevypořádala, což v důsledku poškodilo celkový obraz ODS.
  No a já trouba myslel, že s kmotry jsme  dááávno vypořádali, hned co jsme donutili Topolánka k rezignaci. Taky to kvantum mailů co jsem dostal od různých funkcionářů cítících puzení se zviditelnit mne rozhodilo. Myslíte, že šlo o nějaké vyjádření do členské základny k situaci v ODS? Kulový. Samý vyjádření k vnitřní situaci v ČSSD.  Kde je do řiti ta sebereflexe, ta pokora, ta nová ODS? Kde je hledání přičin ztráty půldruhýho milionu hlasů? Pro informaci: Volby do sněmovny 2006 - 1 892 475 hlasů, 35,38 procent, volby do sněmovny 2010 - 1 057 792 hlasů, 20,22 procent, Volby do sněmovny 2013 - 384 174 hlasů, 7,72 procent. Ani slovo o návratu k Poděbradským artikulům, ani slovo Fialově „Politice, jak má být“.  Tak se tam nahoře vykašlete na socany, ti se pomlátí sami a pojďte makat na obnovení poškozené značky.
 • A něco ze zahraničí. Dunaj místo českých Brd. Začala stavba slavného radaru. Vojenská kapela, přistávající helikoptéry, politici a generálové s lopatami slavnostně odhazující první hromady zeminy, projevy o historickém významu nadcházející události. Zhruba taková slavnost se mohla odehrávat nedaleko vesnice Trokavec v Brdech, kdyby spor, který před čtyřmi až pěti lety rozděloval českou politickou scénu i veřejnost, dopadl příznivě pro zastánce radaru. Barack Obama ale radarovou stanici, naplánovanou jeho předchůdcem Georgem Bushem v Brdech, zrušil a oznámil to proslulým nočním telefonátem tehdejšímu premiérovi Janu Fischerovi 17. září 2009. V úvodu popsaná slavnost se tak neodehrála nedaleko Trokavce v Brdech, ale na donedávna opuštěné letecké základně Deveselu, zhruba 180 kilometrů jihozápadně od Bukurešti a třicet kilometrů severně od toku Dunaje.
  Dovolím si poděkovat pomatenci Májíčkovi ze Socialistické solidarity, či jak se ten rudý spolek jmenuje hlavního hybatele hnutí Ne základnám s nejasným financováním a napojením na islámský terorismus, že jediný radar v Brdech může dnes vypadat akorát jak ten na obrázku.
 • Babiš vypálil do Kalouska: Financím vůbec nerozumí, vždyť je chemik. „My rozhodně budeme proti navýšení korporátní daně a budeme vyzývat k realizaci zákonů rekonstrukce státu, jsme proti navyšování nákladů na práci, tedy sociálních odvodů, a potom může být k debatě DPH. Mě skutečně fascinovala nekompetence TOP 09 a ODS, kdy Kalousek totálně zadusil naši ekonomiku. Je vidět, že tomu vůbec nerozumí, navíc na to nemá ani vzdělání, vždyť je chemik,“ zkritizoval bývalého ministra financí.
  Tak to má koblihář sice pravdu, ale vzhledem k tomu, že si brousí zuby na ministra financí sám, bych mu připomněl, že on zas rozumí párkům ze smrkových pilin, žluté sračce do benzinu a kuřatům s koblihami. Tak bych se zas tak do toho Mirka nenavážel. Ale raději budu držet hubu, aby mi ji nezacpal párky.
 • EU navrhuje monitorovat „netolerantní“ občany. Děsivý návrh, o němž v současnosti uvažuje Evropský parlament, by nasměroval vlády k monitorování občanů považovaných za „netolerantní“ a mohl by vést i k zákazu veškeré kritiky islámu a feminismu. Podle Gatestonova institutu představují tyto Stanovy „s ničím nesrovnatelnou hrozbu svobodě slova“ a měly by dopad, který by „v podstatě v Evropě ukončil právo na svobodu projevu“ zákazem „veškerého kritického zkoumání islámu a islámského práva Šária, což je klíčovým cílem skupin muslimských aktivistů už déle než dvě desítky let.“ Tohle v podstatě poskytuje mandát ke zrušení práva na svobodu projevu evropských občanů proto, aby se zabezpečila „dodatečná“ práva menšinovým skupinám, aby nebyli uráženi „netolerantními“ poznámkami, k čemuž patří „zesměšňování“ takovýchto skupin, což je definice, která předpokládá postavení satiry mimo zákon. Návrh rovněž obsahuje zajištění převýchovy pro lidi považované za netolerantní. „U mladistvých usvědčených ze spáchání zločinů … se bude trvat na tom, aby podstoupili rehabilitační program konstruovaný tak, aby je prodchnul kulturou tolerance,“ uvádí dokument.
  Tak výborně. To by Adolf koukal. Vážená EU. Politická korektnost dnešních dnů,  prostřednictvím mnoha nelogických nařízení Evropské unie zasahuje celou kontinentální Evropu.  Tato infekce postihuje každého v jeho každodenním životě. Současní propagátoři pozitivní diskriminace, mluvčí politické korektnosti, různí bojovníci za jakási nadstandardní práva menšin všeho druhu, feministky, sexuální devianté, ti všichni usilují o cenzuru, omezení svobody projevu a myšlení, o úplné vytlačení „nekorektních“ pojmů ze slovníků a mluvy, o odstranění tradičních označení, o cílené popírání přirozených typických rozdílů mezi rasami a etniky, mezi mužem a ženou, zdravým a postiženým, mladým a starým, což nastoluje atmosféru strachu se těmito typovými charakteristikami vůbec zabývat. Takže s tím laskavě běžte do zadele.
 • A trocha bulváru: Z lihu se vynořila vylepšená Iveta. Koukal jsem na ni jak pacoš  na vyšetření očního tlaku. Fakt dobrý. A svlékly se: Agáta ve vile, Šárka Vaňková před kamerou a ve Vyvolených kdekdo. V troskách je taky prý manželství hradního kancléře Vratislava Mynáře. Tak usilovně se věnoval práci pro Stranu práv občanů zemanovci a pro Hrad, že zanedbával svou ženu Kamilu. Ta panu kancléřovi nasadila parohy. Ten může nyní přijít i o práci, neboť prezident po něm vyžaduje bezpečnostní prověrku. Pokud ji mít nebude, bude se prý z Hradu muset pakovat. A Miuoše bolí koleno. Asi ho do děho kopl Zdenda. A u socanů se taky mlátí. To by měli nasadit místo Vyvolených, to by byla sledovanost. A na závěr by se mohla svléknout Benešová.

A zprávy o počasí: Pavoukovi se zježily všechny chloupky, jak Haškovi přichycenému při lži - viz snímek. Sklípkan to ovšem dělá v případě ohrožení. Tvrdí, že musím zapnout topení, protože v noci bude mrznout. Že to cítí v kloubech. Tak kouknu na předpověď, a ono fakt. Taky prý vzroste tlak. Tak to abych si vzal o Micardis víc. Rozptylové podmínky prý budou mírně nepříznivé, takže kdybych exnul, tak se mnou budou mít na loučce problém. Taky prý bude chcát, ale bůhví kdy a kde. Vony si ty mraky dělají taky tak trochu co chcou.  
                                                                                                                                  
A z mého života: Dostal jsem jako milovník zvířátek jednu výzvu. Něco jako z pořadu Chcete mě. Prý jestli bych se neujal kočičky. Je prý miloučká, přítulná a čistotná. Hodí se jak k domečku, tak do bytečku. Tak já bych do toho teda šel, ale obávám se, že moje mamuš by nás vyrazila oba. O tom jestli kočička umí takovou svíčkovou a kuře na paprice se v nabídce nepravilo nic, tak to raději nebudu riskovat.

A na Fejsbůku napsali:

 • Bezva, takže Babiš chce po ČSSD 50 podpisů pro vládu, ale sám do ní nechce. Nonsens...
 • Ing. Zdeněk Škromach živě na Radiožurnálu: Nemluvili jsme o schůzce v Lánech proto, že někteří lidé by s tím třeba mohli mít problém. Redaktorka: Jací lidé a jaký problém? ZŠ: Třeba předseda.
 • Dnes mě daleko nejvíc pobavila slova pana Štěcha: pučisté budou mít příležitost se živit ve vlastních občanských profesích.
 • Co asi tak umějí? "Doktor" ze Sládkovičova, který o skutečnou práci v životě nezavadil, bodrý Zdeněk putující od grilovačky ke grilovačce... a ti další "přátelé pracujících"?
 • Jakoby toho povolebního a právě se míchajícího povolebního sajrajtu nebylo málo, jsou zde i další hrozné zprávy pro lidstvo. Celé pondělí běžel na ČT 24 dole pásek, kde se pravidelně objevovala zpráva: „Antarktida navzdory pokračujícímu globálnímu oteplování dosáhla maximálního zalednění.“
 • Není lepším důkazem schizoidního stavu dnešního Česka , než vyznamenání Františka Čuby a Pavla Wonky ve stejný den.
 • Dědo Míšo, vyprávěj nám ještě jednou, jak jsi byl málem ministrem ale skončil jsi v Brně na pracáku a všichni se ti posmívali, prosíííím!
 • Takže:
  1) Vítěz voleb se nám úspěšně rozpadá hned po volbách za přispění prezidenta republiky.
  2) Druhý nejsilnější subjekt vládnout nechce.
  3) Třetí jsou komunisti.
  To se nám zase jednou něco povedlo, že?
 • Umíme aritmetiku? Všichni se upnuli na součet 111. A sledují, jestli z toho souboj Hašek-Sobotka něco neubere. Případně se zabývají podružnostmi, jakou je schůzka v Lánech. Ale zásadní je, co říká Babiš. A ten zatím trvá na tom, že jeho 47 mandátů bude v tom součtu chybět. Nebo mi něco uteklo? A pokud ANO nebude sedět ve vládě, nesestaví ji nikdo.
 • Hašek mi dost připomíná dceru, když rozbila mobil. A) fakt neví, jak se to stalo,B)nemůže za to, C) bylo to omylem.
 • Nemohla by to dávat nějaká telka v přímým přenosu? To by dalo na prdel i vyvoleným.
 • Kde ti komentátoři berou jistotu, že Sobotka je nějaký mravnější než Hašek?
 • Takže ve vyjednávacím týmu ČSSD zůstal jen Miloš Zeman, jestli dobře počítám...
 • Zeman sjednotitel: medaile pro komunistu z ÚV a předsedu JZD, estebáckého právníka a k smrti umláceného politického vězně.Czechia 2013
 • Příjemce státního vyznamenání asi vybírala odborná a nadstranická komise ve složení Sommerová, Halík, oba Svěráci, Táňa Fischerová a Jiřina Šiklová.
 • Televizní moderátor má vždy potřebu ukázat, že tématu rozumí o chlup více, než jeho host.


A na konec něco veselého

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1999x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 35
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist