Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Shlédnutí včerejších pořadů Partie a poté pořadu božského Václava co nastoluje o čem se bude tento týden mluvit, mi připadl jako politické porno. Napřed dvě soudružky u nichž jsem si nebyl jist zda nepřilétly na koštěti


a poté skutečný předseda vlády (s puncem informátora) s vystoupením hodným silvestrovské šou. Takže když jsem sedl večer ke klávesnici, abych stvořil pondělní hlody, zjistil jsem takovou míru znechucení, že jsem si raději šel hrát s naším čoklem. No ale postupně jsem se uklidnil, tak zkusíme malé shrnutí různých postřehů. Za zásadní považuji, že pan Babiš by měl v TV vystupovat častěji, ba co nejčastěji. A mělo by se na to dívat co nejvíc lidí. Aby jim to došlo. Nevím jak vám, ale mně se zdálo, že na Ministerstvo financí ČR přichází ve své historii zřejmě nejméně kompetentní ministr. Jeho neznalost základních ukazatelů a vztahů ve veřejných financích je děsivá. Nic neví, nic nezná. Na chleba si ho v diskusi musí namazat bystrej student 2. ročníku VŠE, sdělil kamarád. Neznalost nákladů na obsluhu státního dluhu budiž toho jasnou ukázkou. To by měl umět a ne se vymlouvat, že ještě nemá ani vizitky. Taky odhad nákladů na slibovaná opatření nové koalice ve výši 18 mld. Kč z úst Andreje Babiše je zcela mimo jakýkoliv realistický rámec. Jen zvýšení valorizace důchodů v roce 2015 - jako jeden z mnoha slibů obsažených v koaliční smlouvě - se částce 18 mld. Kč bude blížit. Koaliční smlouva ale obsahuje řadu dalších opatření, jejichž důsledkem bude zatížení státního rozpočtu dalšími desítkami miliard korun. Je normální, aby nový ministr financí šel do diskuzního pořadu bez znalosti vlastní koaliční smlouvy a bez rámcové znalosti nákladů na obsluhu stáního dluhu? Na ministra financí se má člověk připravovat léta. Slova o tom, že je Andrej Babiš na ministerstvu pár dní a tudíž neví, musí se seznámit, nechá si připravit prezentaci, ale určitě bude všechno transparentní, jsou neakceptovatelná. Zajímavá byla i reakce na Moravcův dotaz na možný blížící se Babišův střet zájmů. Zanedlouho totiž bude vypsán tendr na správu tisíce tun zmraženého vepřového masa. Moderátor se zeptal, zda se o tendr bude ucházet i jeho firma. Mimochodem, až pan Babiš koupí rádio Impulz, vidím to s Václavem černě. Ale zpět k odpovědi AB: „Tato firma to spravuje už deset let a já nevím, proč by to teď neměla dělat. Na tohle já nemám žádný vliv, to organizuje vedení Správy státních hmotných rezerv. Jak říká Kalousek, já nemám střet zájmů na ministerstvu, jen když jdu na záchod. Všichni věděli, kdo jsem, a volili mě,“ prohlásil Babiš. No já myslím, že by mohl být ve střetu i na tom hajzlíku. Co kdyby tam někdo nechal pohozenou Mladou Frontu? Tak jak je to s těmi střety zájmů? Uděláme si malou osvětu.
§ 8 Oznámení o osobním zájmu
(1) Veřejný funkcionář je povinen při jednání ústavního orgánu, jiného státního orgánu, orgánu územního samosprávného celku nebo orgánu právnické osoby vzniklé ze zákona, ve kterém vystoupí v rozpravě, předloží návrh nebo je oprávněn hlasovat, oznámit svůj poměr k projednávané věci, jestliže se zřetelem k výsledku projednání věci by mu mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma anebo má-li na věci jiný osobní zájem; to neplatí, jde-li jinak o prospěch nebo zájem obecně zřejmý.
(2) Oznámení podle odstavce 1 podává příslušný veřejný funkcionář ústně v průběhu jednání, nejpozději však před tím, než orgán přistoupí k hlasování; oznámení je vždy součástí zápisu z jednání.
Na tohle kabaretní vystoupení kde mimo jiné zaznělo, že pan ministr nebude studovat rozpočet protože má 900 stran, vtipně na Twitteru zareakoval Petr Fiala:
@P_Fiala: Ministr financí: „Rozpočet číst nebudu, má 900 stran, ale nevíme, kam peníze z rozpočtu mizí.“ Doporučuji číst, jinak to nezjistíte.
Další perličkou bylo prohlášení, že pan Babiš kupuje balóny, protože rodiče nemají na sport pro mládež, aby se nepoflakovala po kavárnách a hernách... a kde ta mládež bere na kavárny a herny? Ministr financí si trochu odporuje. Celkově lze toto vystoupení označit za  Babišovo schéma:
1 Nepochopil jsem otázku
2 Nemůžu znát všechno
3 Za vše mohou kmotři
4 N Slovensku to robia lepšie
5 Dodržáme program, když koalice dovolí
A pár titulků, jako vždy.

 • Marksová: Odškodnění za penzijní reformu? Fondům nic nedám. Penzijní společnosti zřejmě nedostanou od státu kvůli zrušení penzijní reformy zavedené Nečasovou vládou ani korunu. Vyplývá to z vyjádření nové ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD). "Sociální demokracie od začátku avizovala, že nový penzijní pilíř zruší," řekla v diskusním pořadu na televizi Prima Marksová Tominová. Penzijní společnosti se prý podle toho měly zařídit. "Já bych ráda připomněla, že celou dobu ČSSD říkala, že až se dostane k vládě, tak ten druhý pilíř zruší. Také bych ráda připomněla, že se rušil jak v Maďarsku, tak v Polsku. Takže jestliže ti lidé z penzijních fondů předpokládali, že by to pokračovalo, tak museli být úplně hluší a slepí. Takže se domnívám, že i kdyby tu arbitráž zkoušeli, nepředpokládám, že by byla úspěšná," řekla nyní nová ministryně práce v diskusním pořadu. Od začátku podle ní šlo předpokládat, že druhý pilíř bude zrušený. Nějaké jednání s penzijními společnostmi před úplným zrušením pilíře však předpokládá.
  Tak jistě, zrušit. To fakt přidá ČR na věrohodnosti. Jak spočítal kolega, dopad na mezinárodní rating a jeho zhoršení pak zas na zvýšení úroku ze státního dluhu. Ten, při současném ratingu a jemu odpovídající hodnotě 2% úroku je v současnosti v absolutní hodnotě něco přes 56 mld ročně. Pokud bychom spadli na např. rating třeba Polska a platili jako oni ne svá 2 ale 7%, pak by roční úrok (při zachování současné výše dluhu, ne tedy dopočítaný o nové zadlužení) vzrostl na 196,623 mld. (A to nepočítám další náklady, jako např. za prohranou arbitráž)! Paní ministryně by tak svým jednáním přímo způsobila škodu kolem 140 mld Kč. Jakou cenu má dnes lidový dům? Taky bylo dobrý jak nová ministryně zjistila od dveří, že na ministerstvu má lidi namočený do podivných obchodů. Chtěl bychji  upozornit, že v takovém případě má ze zákona povinnost podat trestní oznámení. Ví to vůbec? A na konec, jeden poznatek který evokuje foto, aneb jak to vidí některý ženský na FB: Levicové intelektuálky ještě pořád považují kadeřníka za buržoazní přežitek. 
 • A z Evropských luhů. EU zvažuje zákaz akátů a jejich vykácení. Na černé listině se ocitnou nepůvodní druhy rostlin. Černý scénář pro akát v Česku: pokud EU tento invazní druh zakáže, nebude se sázet ani prodávat a v krajním případě nastoupí dřevorubci s motorovými pilami. Akát se totiž na starý kontinent dostal v 18. století ze Severní Ameriky. Brusel uvažuje, že jej zařadí na seznam invazních druhů. Proti jsou bylinkáři i včelaři. „Akát se už 150 let používá na výrobu nejkvalitnějšího medu, je výborný jako palivo a eliminuje smog ve městě,“ říká Dalibor Titěra z Výzkumného ústavu včelařského v Dolu.
  Teda ty EU starosti bych chtěl mít. Už jen schází aby zakázali i brambory, ty jsou taky z Ameriky. A ještě k tomu sem imperialisti poslali za nimi i amerického brouka.
 • A jeden z obydlené zatáčky. Policie řeší vepřové maso před mešitou jako přestupek. Policie zveřejnila kamerové záznamy pachatelů, kteří před Vánocemi naházeli před brněnskou mešitu vepřové kosti a maso. Muži zákona navíc upřesnili právní kvalifikaci jejich činu. „Věc šetříme jako přestupek proti občanskému soužití pod písmenem C (úmyslné narušení občanského soužití vyhrožováním újmy na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním. Právní kvalifikace se na základě zjištěných okolností může ještě změnit,“ informoval mluvčí policie Pavel Šváb. „Ten člověk nás chce urazit – musí vědět, že islám konzumaci vepřového masa přísně zakazuje. Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele,“ řekl tehdy Právu předseda Islámské nadace Muneeb Hasan. Muslimové považují vepřové maso za nečisté.
  Tak jistě kluci islamističtí. Když se v téže mešitě kázaly výzvy k boji proti nevěřícím psům, bylo ticho po pěšině. Ale jen člověk přinese sousedům vejslužku, je to přestupek. Jen doufejme, že tam nepěstují pravé perské kočky.
 • A něco o Ukrajině očima blogera, Ostravaka Ladi Větvičky. Potkali se Heřman Rompuj, šef EuroSajuza, co ma schopnosti a charyzma mokreho hadru s Vikym Janukovyčem, co vypada jak bolševicky vyžrany aparatčik, ale zase ma dluholete zkušenosti z kriminalu. A Heřman se pta: "Tuž jak, Viki? Kdy už se konečně přidružiš a vstupiš?" Překvapeny Viky na to: "A ty už nechceš Julinku Tymošenku? No dobra, ja bysem aji vstupil, ale mam par otazek." "OK, ptej se, možeš třikrat."
  1. "Budeme mět volny pohyb osob?" "No jasně, tak napul. My k vam budeme jezdit, ale vy ne. Co byzme s padesati milijonama lidi robili? Ale dame vam padesat roku přechodne obdobi."
  2. "Budeme mět volny pohyb zboži a služeb?" "No jasně, tež tak napolo. Naše zboži se k vam nahrne po milijardach, ale vaše zboži nechcem. To viš, nemate naše standardy".
  3. "Když se přidružime k vam, ztratime celni Unyju s Ruskem, a to je 50% našeho exportu, navic za ropu a plyn budem muset platit realne ceny, jak nam to nahradi EuroSajuz?" "Nijak".
  "Aha, tak to by byla sebevražda, to nevydržime dyl jak do března." "Neboj se, vyjedname vam vyhodne pujčky, možete žit dalšich par let na dluh." "Tak to ni, cosik takeho nepodepišu."
  "Ale podepišeš, Viky, bo jak ni, tak vyvolame take nepokoje, že do tydňa odstupiš sam a podepiše kdosik jiny..."
  Lepší analýzu jsem nečetl. A komentář je zbytečný. Ostatně eurohujeři jich vydávají denně tuny.
 • A trocha bulváru: Na tuzemské frontě neobvyklý klid. Zato vybuchla světová bomba. Adoptivní dcera Woodyho Allena: Otec mi strkal hlavu do klína a spal se mnou! Adoptivní dcera Woodyho Allena obvinila v sobotu amerického herce a režiséra ze zneužívání v době, kdy jí bylo sedm let. Potvrdila to v otevřeném dopisu, který adresovala sloupkaři The New York Times. Podobné tvrzení se přitom objevilo již před více než 20 roky. Allen tehdy nebyl stíhán ani obžalován.
  Osmadvacetiletá Dylan Farrow tvrdí, že režisér ji sexuálně napadl coby sedmiletou poté, co ji se svou tehdejší partnerkou Miou Farrow adoptovali. K incidentu prý došlo v roce 1992, sdělila mladá žena v otevřeném dopisu, který byl v sobotu zveřejněn na blogu sloupkaře amerického listu The New York Times. Farrow tvrdí, že se rozhodla promluvit, protože Hollywood filmaře nadále oceňuje. Není vám taky divný, že se jí probudila paměť po dvaceti letech zrovna když dostal Allen jakousi cenu?

A zprávy o počasí: Tak víkendové předpovědi vyšly. Nemaje rosničku, pozoroval jsem pavouka, jak se tváří na namrzající podkrovní okno. Prý se chce sklouznout. Nechtěl si nechat vysvětlit, že by sjel až do okapu. Prý co je to okap. Nějak to nechápal a sápal se ven. Vždycky mě fascinuje, že umí lézt i po hladkém skle. To Mně málem upadlo tělo na namrzlém chodníku který je vodorovně. Byl jak to sklo, protože obci se zadařilo nic neposypat.  Zhruba 50% nevolníků si sami odledovali chodník. Ta druhá půlka má šlindu. Ani náš pes nechce po ledě chodit a to má 4 nohy. Asi ho zavedu vysrat se starostovi do kanclu.

A z mého života: Díky zalednění, jsem strávil víkend v teple domova a pozoroval jsem narůstající vrstvu ledu na svém vozidle. S rostoucím zaledněním mi narůstal adrenalin, jehož hladinu jsem se rozhodl potlačit potravou. Výběr byl docela dobrý. Lednice vykazovala tlačenku, jitrnice i sulc. Vzhledem k dietě kterou držím, jsem se rozhodl řešit to formou dělené stravy. Pro ty, kdo tuto dietu neznají mám její grafické vyjádření.

A na Fejsbůku napsali:

 • Řekové sice 153 úsporných opatření nesplnili, ale to nebráni německému ministrovi financií připravovat pro ně další záchranný balíček. Vítejte v eurozóně.
 • Tak to jsme si oddechli. Žádnej agent. Jen práskal spolupracovníky. No a co, žejo.
 • Amazon? Protestuji!!! Nechciiii! McDonalds? Protestujiii! Nechciiii! Nezamestnanost? Protestuji!!! Nechciii!
 • Zahlédl jsem včera v televizi Jiřího Dienstbiera mladšího, kterého si pamatuji z kraje devadesátých let z Federálního shromáždění coby kolegu - ušatého blábolivého mladíčka.  Lidé se ovšem v toku času mění: dnes to už není mladíček a také lehce prošedivěl.
 • Grešík, ten mizera, si dovoluje z vlastních jablek ve vlastním sadu, vyrábět mošt. A ten prodávat za cenu, za kterou ho lidi kupujou. Přitom stačí si ty jablka z Grešíkova sadu znárodnit zadarmo. Hajzl jeden vykořisťovatelská....
 • A jeden olympijský

A na konec něco veselého :
 

A fór na konec: „Vyčetla mi manželka, že se prý málo milujeme, a že by se chtěla milovat jako se milují ve filmech. I sejmul jsem z ní textilie, svázal ji šlemi, oobcoval do několika tělesných otvorů, a nakonec jsem jí ejakuloval do obličeje. Čímž vyšlo najevo, že pravděpodobně sledujeme poněkud odlišné filmové žánry...“

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2033x, známka: 2.8
Kategorie:
online: 36
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist