Petr Paulczyňski: homepage

Hlody páteční aneb miluji naše média

Vy nás zásobujete, pane Karfík, chtělo by se říci. Všechno dění přesměrováno na zázračně obživnuvší policejně-prokurátorské manévry. Jeden den obviní Nečase, aby vzápětí zatkli Ivo Rittiga. A mediální klaka má potravu.


Doufejme, že budou mít důkazy, protože jinak jsme na cestě k policejnímu státu. A doufejme, že to budou důkazy pádné, vedoucí k odsouzení. Protože státní zástupce má především posoudit, zde se stal trestný čin a zda má dostatek důkazů, aby v takovém případě kohosi obvinil. Protože ověřovat si zda pachatel je vinen až u soudu, zavání chováním inspektora Trachty, že každý je sprostý podezřelý.  Nemohou kohosi sebrat, zavřít a tvářit se, že "rozhodl nezávislý soud". Protože nechat sprostého podezřelého stíhat, ba dokonce zavřít do vyšetřovací vazby jen proto, že si chce soudem nechat "zodpovědět zásadní otázky celospolečenského významu" zavání zvůlí. Proto se nedivím ODS, že zvedla hlas proti kriminalizaci politiky. A destrukci demokracie. Už jenom tvrzení, že obvinění Nečase má ověřit zda se má poslanec při rozhodování řídit zájmy všeho lidu, mi nahání strach. Pojem všeholid mi evokuje doby dávno před rokem 1989. Že bychom se tam vraceli? A Ivo Rittig? Ten pán mi není sympatický. A tak jen doufám, že i jeho zabásnutí bude na základě skutečných důkazů a ne jenom že si zas někdo něco ověřuje. Osobně mám větší strach z jásotu pana Filipa, který jeho zatčení uvítal. Já bych zas uvítal, kdyby zabásli pana Falmera. A mohl by vzít s sebou i soužku Semelovou. Aspoň bych nebyl na mrtvici, že tuto osobu zve naševaše za moje peníze do Hyde parku. A kuk na titulky.

 • Lustrační zákon nezrušen. Jak napsala poslankyně Jana Černochová. Ta nesmyslná polemika kolem lustračního zákona je důsledkem, že revoluce byla sametová a reprezentanti zločineckého systému hned z počátku byli hodnoceni jako bratři a neškodní popletenci. Lze to vyvodit i ze situace v Německu, kde oficiální politika se rozešla zásadním způsobem s hitlerovskou říší, a to bez jakýchkoliv postranních úhybů pro výjimky u kamarádíčků a proto žádná polemika neexistuje.
  Jen tak může pohrobek komunistů Dienstbier s ironickým úšklebkem zpochybňovat zcela jednoduché a prosté zákonné rozhodnutí, že exponenti zločineckého režimu se nebudou podílet na správě země, jako porušení ústavy. Taková nehoráznost v Německu nenapadla ani nacistické pohrobky, zvláště když je argumentováno zcela výjimečně ojedinělým excesem nesprávného záznamu, jako by nebylo třeba v USA za 20 let(do 2011) dokonce popraveno 23 nevinných a značný počet uvězněných bez viny.
  K tomu není třeba nic dodávat.
 • Daň z úspor a majetku se přiblížila. Navrhuje ji MMF i Bundesbanka. Takzvané majetkové daně nejsou ničím novým. Platíme je takřka všichni, protože se mezi ně počítá daň z nemovitých věcí, daň z nabytí nemovitých věcí či silniční daň. Jenže jsou v porovnání s jinými tak nízké, že je prakticky nevnímáme. Stále hlasitěji se však diskutuje o zcela nové majetkové dani. Tedy alespoň ty, kteří by ji museli platit. A to by byli všichni ti, kteří mají nějaké úspory , cenné papíry nebo nemovitosti. Nešlo by ani tak o daň, jako spíše o jednorázový majetkový odvod. Říkáte si, že něco takového nemá naději v Evropě projít? Pak vás možná překvapí, že o odvodu z majetku zcela otevřeně mluví Mezinárodní měnový fond a Německá centrální banka.
  Já myslím, že je čas ty hochy defenestrovat. Protože danit něco co bylo pořízeno z již jednou zdaněného je banksterismus.
  Píše se tam o návrhu 10 % jednorázově. To se budou lidé, kteří se sami považují za nemajetné, protože mají například jen obyčejný byt, domek po babičce, chatu či zahrádku atd., divit, až si tu částku spočítají. Prý je to filozofie hele, když máš úspory, tak to znamená, že vyděláváš víc, než potřebuješ, tudíž moc. Nelze nevzpomenout starého dobrého Ronalda Reagana, který řekl:  "Když se to hýbe, zdaňte to. Když se to hýbe ještě dál, regulujte to. Když se to už nehýbe, dotujte to." A soudruzi v MMF se tím zřejmě řídí. obr3reag
 • Ženy v čele ministerstva. K Marksové míří třetí náměstkyně. Nějaká psycholožka Hanzlíková za ANO. Už v minulých dnech se náměstkyněmi staly Zuzana Jentsche Stöcklová a Iva Merhautová. Hanzlíková zatím neví, co by mohla mít na ministerstvu na starosti. "Bude to předmětem jednání," tvrdí. Pro práci se však cítí kvalifikovaná. "Patnáct let jsem s pedagogikou a sociální prací působila v managementu. Není mi to zas tak vzdálené. V posledních letech jsem se hodně věnovala strategickým věcem," řekla Hanzlíková.
  No to je dobrý. Sice neví co bude dělat, ale je pro to plně kvalifikovaná. Bože, dělá si z nás ministryně zvaná "máma kvóta" srandu? Já ty feministky miluju. I když paní Marxová-Tomiová v Reflexu tvrdí, že není bláznivá feministka.
 • Křeček versus Šabatová. Ani Šabatová, ani Křeček. O ombudsmanovi rozhodne v pátek druhé kolo.  Anna Šabatová získala v tajné volbě 61 hlasů poslanců, Stanislav Křeček 44. Volby se zúčastnilo 155 poslanců, hlasovací kvórum tedy bylo 78 hlasů a Šabatové jich ke zvolení scházelo sedmnáct.
  Jak už prezident Zeman konstatoval, její jméno se objevilo v Kuřimské kauze, kde pomáhala s podivným získáváním FALEŠNÉ identity Aničky společně se Zeleným blouznivcem Jakubem Patočkou.  Pak se o jejím podílu v kauze záhadně přestalo mluvit. Podivné taky je, že vedení ČSSD doporučuje svým poslancům hlasovat pro údajně nezávislou kandidátku, proti svému zasloužilému straníkovi.  No, myslím, že by na místě ombudsmana měl sedět standardní, realistický pragmatik, nežli někdo z okolí současných fantasmagorických  ideologů  typu Uhl, Dienstbier, Patočka. Ostatně, již při vzniku tohoto úřadu se vedla vzrušená polemika o potřebě takovéhoto úřadu jehož rozpočet činí bratru 104 milionů. A měla-li by být do této funkce nota-bene zvolena paní Šabatová, zapřísáhlá levičačka a bývalá  zástupkyně ombudsmana, která nepřímo pomáhala krýt svinstva páchaná partou kuřimských šílenců za vydatné pomoci pana Patočky, moje přesvědčení o zbytečnosti tohoto úřadu by nabylo stoprocentní jistoty. Nebo víte o někom  komu úřad ombudsmana pomohl?
 • Člověk v tísni vyzval Zemana, aby zrušil pozvání Karimova. Poslali mu otevřený dopis.  Podle nich se jedná o představitele represivního režimu, který neváhá zneužívat své občany k otrocké práci. Zeman odpověděl také otevřeným dopisem.
  Vážení,  děkuji Vám za otevřený dopis a odpovídám rovněž otevřeným dopisem.
  Za prvé, mýlíte se hned v první větě svého otevřeného dopisu. Uzbeckého prezidenta Islama Karimova pozval můj předchůdce a je věcí diplomatické zdvořilosti, že nový prezident přejímá závazky svého předchůdce. Nevšiml jsem si, že byste protestovali proti návštěvě Václava Klause v Uzbekistánu.
  Za druhé, prezident Islam Karimov nedávno jednal s vysokými představiteli Evropské unie v Bruselu. Nevšiml jsem si, že byste protestovali proti této návštěvě.
  Za třetí, Spojené státy americké hodnotí Uzbekistán jako spojence v boji proti islámskému terorismu. Nevšiml jsem si, že byste proti tomuto americkému stanovisku protestovali.
  Přeji Vám proto více informovanosti a méně pokrytectví.
  S pozdravem Miloš Zeman
  Udělal mi po dlouhé době radost, prezident. 
 • A trocha bulváru: Dnes trochu sexuální osvěty a statistiky. Každých 5 vteřin souloží na světě zhruba 2778 lidí. Při vášnivém sexu lidské tělo spálí zhruba 200 kalorií, což je je to samé, jako patnáctiminutový běh na běžícím pásu. Dva nejčastější důvody impotence je kouření cigaret a nošení úzkých kalhot. 48 % mužů alespoň jednou usnulo během sexu. 3 % žen při sexu často myslí na domácnost, tedy úklid, nákup nebo vymalování bytu. Délka penisu je důležitá pro 21 % žen, kdežto tloušťka je velice důležitá pro 32 % dotázaných žen. Průměrná délka sexu trvá 6 až 8 minut. Pokud sex trvá pravidelně méně než 3 minuty, má muž problém s erekcí. Pokud sex trvá méně než 1,8 minut, trpí muž předčasnou ejakulací. 1 % párů nemá sex po celý rok, 13 % jich má sex několikrát do roka, 45 % jich má sex několikrát do měsíce, 34 % jich má sex dvakrát až třikrát do týdne a 7 % jich má sex čtyřikrát či vícekrát týdně.

A zprávy o počasí: Moc dobře to nevypadá. Zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo deštěm se sněhem, nad 400 m n.m. s občasným sněžením. Teploty okolo nuly. Oblačno. Zkrátka kosa a pošmourno. Ještě že jsem tu sněžnou frézu na podzim nekoupil. Pavouk se ptá, jak vypadá sněžná fréza. Ukázal jsem mu obrázek. Čučel na mě jak pyroman na seník. Ale takovou frézu bych si fakt pořídil hned.

 

 A z mého života: Tak jsem se dočetl, že každý průměrný muž ve věku od 18 do 30 let myslí na sex každých 52 vteřin. Tak to jsem ani netušil, že jsem tak duševně mlád. Tak jsem hned pozval manželku na oběd. Prý jestli na oslavu Valentýna. Já povídal, že toho bychom mohli oslavit večer. Prý oběd stačí. Nu což. Budu dál na sex jen myslet. Každých 52 vteřin.

A na Fejsbůku napsali:

 • Politici se mají bát, aby se nedopustili korupce, tvrdí ministryně Válková. A kam zařadí ty předvolební sliby? To není uplácení všeholidu?
 • Policie zatkla Rittiga kvůli jízdenkám. Dobře mu tak. Jezdit načerno se nemá.
 • Včera jsem byl v jakémsi TV přenosu náhodným svědkem, jak kdosi z Pedagogické fakulty zkoumal složitým souborem psychotestů, zda jsou starší osoby nad 50 let vhodné na nově vytvářenou pracovní pozici chůvy (vše jistě za tučné propitné dotací EU).  Tak jsem zapřemýšlel, zda stejně pečlivě zkoumají i každého nastupujícího studenta na jejich fakultu, zvlášť když platí, že peníze škole jdou za žáka
 • Kdo to je všeholid...??? Jako nějaké partičky, viz. Hollan a jiní? Rychlík hledá stát, Hollan hledá Žít Brno, Ištván hledá mozek!
 • Jak je možné, že nevinní uplácení žalují stát o odškodné a ten kdo je uplácel je stíhán? Není to na hlavu?
 • V zájmu všeho lidu? Tak všeholid už jsem dlouho neslyšel. Žádám abych byl ze všeholidu škrtnut.
 • ÚOOZ by se měl konečně přejmenovat na ÚSTN - Útvar pro stíhání třídního nepřítele...
 • Norma měla chránit před tajemníky KSČ, členy LM, absolventy bezp. školení v Sov. svazu, příslušníky StB "A" jejich evid. spolupracovníky. Proč americký občan senátor Dienstbier, a není sám, hovoří účelově pouze o těch posledně jmenovaných?
 • Zitra cekam zatceni Rusnoka a pana prezidenta za umisteni pana expremiera do CNB. Taky cekam zatceni Sobotky, Babise a Belobradka za to, ze spolu kseftovali ministerstva za hlasovani o duvere.
 • Šlachta, jeden z nejvyšších policajtů v zemi, zveřejnil zatýkání Nagyové, protože Nečas "oslaboval pozici policie"
 • Zkoumat prostřednictvím trestního stíhání mantinely poslaneckého mandátu mi přijde přes čáru
 • Slabikář státních zástupců: Ivo má zlato
                                                   Lenka má Rittiga

A něco veselého nakonec:
Po porážce od Švédů
 

A fór na konec: Na ulici se spolu perou cikán a skin, opodál stojí policista. Kolemjdoucí přijde k policistovi a povídá: proč tady jen tak stojíte, proč nezasáhnete? A policista povídá: ja přemýšlím, mám pomáhat, nebo chránit.

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2625x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 35
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist