Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 25.6 aneb miluji naše média

Tak jsem si říkal čím dnes začít. Třeba interpelace byly veselé. Nebo možná spíš k pláči. Kalouskův naivní pasáček vepřů na margo min.zemědělství rozvinutý k Babišovi i Bohoušovi byl dobrý. Ale zůstaneme v duchu tradice u úvodníku vážného.

Tak třeba taková trestní odpovědnost právnických osob. Prý se budou firmy trestat za za veškeré trestné činy jako lidi. Už vidím firmu jak někoho třeba znásilňuje nebo morduje. Podle odborníků je koncept trestního stíhání právnických osob návratem k právnímu myšlení v Československu v 50. letech. Trest totiž může dopadnout i na ty, kteří rozhodování firmy nemohou nijak ovlivnit. Kromě Svazu průmyslu právě toto není zřejmé mnoha lidem stejně jako skutečnost, proč mají za skutky spáchané jedincem nést kolektivní odpovědnost zaměstnanci firmy nebo akcionáři, kteří se na žádném činu nepodíleli. Hergot, copak firma je existující bytost? Už římské právo právnickou osobu považovalo za útvar fiktivní, existující pouze v právu. Copak organizace tvořená jednotlivci je schopna samostatné vůle? Doporučuji si najít přednášku prof. Fenyka. Prof. Jaroslav Fenyk v přednášce jmenuje skutečnosti, které jsou proti zavedení takového zákona: nebezpečí kriminalizace podnikání, destrukce tradičních základů trestní odpovědnosti, nástroj šikanování podnikatelů státem, zneužití konkurencí, trest může dopadnout i na ty, kteří rozhodování firmy nemohou ovlivnit – zaměstnance, akcionáře, věřitele, duplicita trestního postihu – jednou jako fyzická osoba a jednou jako právnická osoba, uvádí Jaroslav Fenyk v roce 2011 výčet důvodů, proč takový zákon nepřijmout. Mezi důvody, proč takový zákon přijmout, pak kromě mezinárodních závazků ČR nalezneme „potřebu aktivizovat kolektivní odpovědnost s ohledem na realitu obchodních vztahů“. A tak si páni podnikatelé a manažeři dávejte pozor, aby vám firma někoho nepřeřízla, protože by vás mohli zašít. Vše podle norem EU. Ať už se jdou konečně ti šiřitelé dobra vys*at. Bože, kam ten svět kráčí. Hlavně že všichni měli před volbama plnou hubu podpory podnikání. No a jdem na titulky.

 • Šéf ČT Dvořák dostane za loňský rok odměnu 2,3 milionu. Rada ČT mu ji na středečním jednání navrhla za dobré hospodaření a úspěšný rozjezd dětského kanálu Déčko. Stejný bonus Dvořák obdržel i za rok 2012.
  Nepatřím k těm, kteří někomu závidí poctivě vydělané peníze. Ale taková odměna za propagandistické lhaní, aroganci, zvaní věčně jedněch a těch samých znalců z prostředí pražské kavárny, přihrávky firmám kamarádíčků a opakování starých komančských vykopávek je opravdu, ale opravdu víc než tučná. A nejvíc mne na tom sere, že to je i za moje koncesionářské poplatky.
 • Celníci kontrolují čajovny, padají pokuty za vodní dýmky. Provozovatelům, kteří nabízejí vodní dýmky s děleným tabákem, hrozí pokuty za to, že z kolkované krabičky vyjmou a prodávají jen část tabáku. Čajovny to považují za šikanu a lobbují u poslanců za změnu zákona. Kontroly už probíhají v Královéhradeckém kraji, někteří lidé z oboru však hovoří o tom, že začátkem prázdnin se spustí i v Moravskoslezském kraji.
  Je zcela nepochopitelné, proč se v restauracích a barech smí nalévat alkohol z okolkovaných lahví a nikdo se nad tím nepozastaví, když kvůli prakticky stejné činnosti se musí zavírat podniky. Stejně tak není zrovna logické, že kupříkladu doutníky výjimkou být mohou a lze je tedy prodávat kusově. "Čajovny mají z vodních dýmek i polovinu tržeb,“ říká spoluzakladatel sítě Dobrých čajoven Jiří Šimsa.
  Nevíte, proč stát potažmo nějakej za stát se vydávající magor neustále něco reguloval, zakazoval či přikazoval? A není trestný čin, když si kuřák roztrhne krabičku a zapálí si jednu cigáru nebo kuřák dýmky si nacpe faju?? Vždyť je to úplně to stejný. Jeden nestačí žasnout, kolik darmožroutů v obskurních státních organizacích otravuje lidem život. Až se podruhý narodím, chtěl bych vést lehký život státního úředníka.
 • A něco o Ukrajině. Putin armádu na Ukrajinu nepošle. Parlament mu na jeho žádost zruší povolení. Ruský prezident Vladimir Putin v úterý požádal horní komoru ruského parlamentu, aby zrušila právo, které mu počátkem března udělila k nasazení armády na Ukrajině za účelem ochrany ruského obyvatelstva. Rada federace prezidentovi vyhoví, uvedla agentura Interfax. Prezidentovým důvodem byla snaha o „normalizaci a vyřešení situace ve východních oblastech Ukrajiny“. Jednal také v souvislosti se začátkem trojstranných jednání o Ukrajině, upozornil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. To je hajzlík ten Putin. Zase načůral do mraveniště A co na to hysterická pražská novinářská a intelektuální kavárna?
 • Nebo se polekal? Hussein Obama mu totiž vyhrožoval  po telefonu. V pondělí ho totiž vyzval, aby podpořil mír na Ukrajině. V telefonickém rozhovoru ho varoval, že Moskva ponese další důsledky, pokud nepodnikne kroky ke snížení napětí a nebude poslušně poslouchat, co on z Bílého domu diktuje celému světu. O výhrůžkách a telefonickém hovoru informoval slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk. Prezident mluvil s prezidentem Putinem a opět ho vyzval na podporu míru namísto umožňování přesunu zbraní a materiálu přes hranici a podpory militantů a separatistů, kteří nadále destabilizují situaci na Ukrajině,“ uvedl mluvčí Bílého domu Josh Earnest.
  Tím jen pokračoval ve lživé propagandě, jelikož za situaci na Ukrajině mohou nejvíce právě USA, která tam ní konflikt vyprovokovaly, tamní nacistické zločince, kteří se dostali v Kyjevě pučem k moci podporuje, financuje a vyzbrojuje. A co na to lidová tvořivost?
  Co se to tam děje na té Ukrajině?
  Ále... to jen Ukrajina válčí s Ruskem...
  No, a jak je na tom Ukrajina?
  Bledě. Ztratila kolem tří milionů obyvatel, přišla o poloostrov Krym, o pět letadel, o desítky vrtulníků, o nějakých třicet obrněných transportérů, má spoustu zabitých vojáků a ještě se dvě velké oblasti na východním pomezí chtějí připojit k Rusku...
  A co Rusové?
  Ty mi to nebudeš věřit, ale oni se do té války zatím ještě vůbec nezapojili...
 • A trocha bulváru: Na soutěže zpěváků moc nekoukám. Ale tuhle jsem zhlédl vítězku nějakého Hlasu. Fakt je, že zpívat umí. Fakt taky je, že má propíchnutou hubu jakýmasi kroužkama, což ji u mne jaksi diskvalifikuje. Taky její životopis zadlužené bývalé bezdomovkyně která prý po soutěži zmizela, takže jí ani vyhrané 2 melouny není kam dodat je zajímavý. No ale zas má alespoň bulvár co zkoumat. Jsem zvědav, jak dlouho mu vrtat se v životě této exotické osůbky vydrží. Mimochodem, to finále co jsem viděl bylo dost plné podobně zpěvácky zdatných adeptů bez exotického životopisu z okraje společnosti. Tak se ptám, jaký je vkus hlasujících co si vyberou za idol něco tak zvláštního.

A zprávy o počasí: Zas se na pár dní vrátilo léto. Budu muset na zahrádce posíct trávu a budu se asi trochu opalovat. Dočetl jsem se, že si přitom člověk má chránit citlivá místa. Pavouk se ptal, která to jsou. Když jsem mu řekl, že hlava a tak, poradil mi klobouk. Protože jsem mu některá citlivá místa zatajil, budu si muset klobouky koupit dva.

A z mého života: Po 3,5 hodiny trvajícím sezení u notáře stran dědictví jehož podstata obsahuje nula prd jsem došel k závěru, že bonmot po přízni řízni má své plné opodstatnění. Dále mi vrtá hlavou, proč se Bohouš Sobotků uprostřed každé normální věty bezdůvodně usměje jako debil? Povídal kamarád, že když se něco vypadá jako kachna, kolíbá se to jako kachna, kejhá to jako kachna, bude to asi kachna. Jo. A dilema, že musím venčit psa v době kdy začínají fotbaly prý mám řešit jako tenhle Američan.

A na Fejsbůku napsali:

 • Šéf ODS Petr Fiala v dnešních Lidovkách: "...je potřeba postupovat ještě rychleji a důrazněji ve změnách. A protože jsou před námi komunální volby, tak většinu těch radikálnějších změn, které ODS významným způsobem promění, můžeme dělat až po volbách, abychom zbytečně neohrozili výsledek". Má recht, předseda, já bych s těmi sedmi procenty taky nehazardoval...
 • "ODS je synonymem pro napojení byznysu a politiky," píše v LN Andrej Babiš!
 • Tak on o tom musí fakt něco vědět. Pamatuji si jak poskakoval v lobby baru na Topolánkových golfových turnajích ač nehráč.
 • Nepoučitelní levičáci zpotvoří trh všemožnými regulacemi, dotacemi, bojem s oteplováním, fotovoltaikou, šrotovným, nefungujícími sankcemi atd., a pak vykládají, že neviditelná ruka trhu nefunguje.
 • Souhlasím s pomocí zraněným lidem z Ukrajiny tady v Česku, požaduji ale, aby letadlo které pro ně na Ukrajinu poletí bylo zcela zaplněno těmi, kdož vprvopočátku tomu dění tam, tolik tleskali a dokonce i jezdili povzbuzovat. Na letenku bych klidně i dal "návrat nežádoucí".
 • Prezident Zeman s ministrem financí Babišem rozstříhali státní dluhopis a peníze tak zůstanou státu. Problém je v tom, že se dá s vysokou mírou pravděpodobnosti dokázat, že za tu dobu, než jej rozstříhali, stát utratil mnohem větší sumu.  Takže příště namísto laciných teatrálních gest účinné činy, soudruzi!
 • Dnešní den je prý mezinárodním dnem rovnosti pohlaví. Jenže jedno pohlaví je tak nějak dovnitř a druhé zase ven, takže je to celé asi hloupost….
 • @bigvilik: Síla zastupitelské demokracie! Každá menšina má v Poslanecké sněmovně své zástupce. Bc. Igor Jakubčík například vzorně reprezentuje idioty.
 • Demokratickou vetsinou zakazeme herny, pak vykupy barevnych kovu, potom hospody, pak vystavbu OC,...  Termin "demokraticka vetsina" je dneska vzyvan jako modla podobne jako vse co startuje na bio, cyklo, homo, eko,... Rad bych pripomnel ze Hitler byl taky zvolen "demokratickou vetsinou"
 • @P_Fiala: Ministryně Válková je dobrou ministryní. Ale jen jako téma pro opozici. Nemáme z toho ovšem radost, spravedlnost na to doplácí.
 • Že jsou Orgány činné v tristním řízení, Ištvan se Šlachtou dokonale v řiti s celým svým slavným policejně-prokurátorským převratem, nejlépe dokazuje jejich snaha o intenzivní PR.
 • Takže mimo pouštění odposlechů do ANOfertPressu poskytují ostošest rozhovory do TV, rozhlasů a novin. Dnes jsme se například mohli dočíst v "otevřeném" rozhovoru v LN, že se pan Šlachta podrobil zásahu plastického chirurga. (Jsem rád, že šéfa speciální jednotky trápilo jen to, kvůli čemu se mu posmívali lumpové a ne třeba hemeroidy).
 •  Takže ano, čím více rozhovorů, čím více odposlechů v novinách, čím více našitých oušek, vyřezaných bradavic, procházek s pejsky, tím je jasnější, že mají v rukou kulové...
 • Ministr Jiří Dienstbier poběží za rovné příležitosti žen a mužů. Jestlipak bude mít podprsenku. Jak si ten hňup vlastně představuje rovné příležitosti žen a mužů?  Asi půjdou baby rubat uhlí.
 • Zpráva o tom, že policie zcela uzavřela Jižní spojku a „odhalila tak stovky přestupků řidičů“ nemůže nikoho soudného potěšit. Policie nemá mít právo dělat podobné zákroky, má mít jen právo zastavit řidiče, který spáchal nějaký konkrétní dopravní přestupek.
 •  Jinak se záhy dočkáme „preventivních“ domovních prohlídek. Že je to přitažené za vlasy? Méně, než si myslíte! Bobtnání státu a jeho neustálé oklešťování svobody občanů je vidět na každém kroku, samozřejmě vždy s pokřikem o nutnosti „pomáhat a chránit“…
 • "Protože Putin". Je bývalý komunista a člen KGB. Což je přinejmenším pikantní v zemi, kde na Hradě sedí bývalý komunista a vládu prakticky řídí bývalý agent agent STB, ve vládě je polovina členů bývalých komunistů a v Evropské unii, kterou slepě v šíleném stanovisku k Ukrajinské krizi následujeme, sedí v křesle předsedy Komise bývalý Maoista, a z 27 komisařů je deset bývých i dosud aktuálních komunistů a jeden komisař (ten Estonský) je dokonce bývalým členem Nejvyššího Sovětu.
 • A jedna ukázka na co se můžem těšit až tahle moderní levice vyhraje volby

A něco veselého nakonec - vy nevíte co je G7? To je G8 minus Rosku. Matematicky vyjádřeno je to 8 - 1 = 9
 

A fór na konec: Přijde slečna k sexuologovi a povídá: "Když jsem byla malá a zlobila jsem, maminka říkala, že mi mezi nohama vyroste koště. A podívejte, už mi tam vyrašily chlupy od smetáku."
Doktor na to: "Ale slečno, to je ve vašem věku úplně normální, to tam roste každému, i mně to roste."
Slečna: "Tak mi to ukažte!"
Doktor si stáhne kalhoty a slečna povídá: "Jé, vy jste ale musel zlobit; vám už tam roste i násada..!"

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2125x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 36
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist