Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 27.8 aneb miluji naše média

Delší dobu pozoruji aktivity think-tanku Evropské hodnoty. To je takový spolek, který za evropské peníze propaguje zhůvěřilosti, které se na nás z Brusele řinou. Naposledy mne zaujal jejich kommentář s názvem Koho chce Česko jako šéfa evropské diplomacie?

 V duchu eurohujerského přístupu k problémům Ukrajiny lžou až se jim od huby práší. Napsali: Evropa stojí tváří v tvář pokračující ruské agresi na Ukrajinu. Po okupaci a anexi ukrajinského Krymu Kreml svými lidmi a zbraněmi tyranizuje východ Ukrajiny. Již tuto sobotu se nejdůležitější evropští státníci sjedou na mimořádný summit, aby vybrali člověka do čela unijní diplomacie – vysokého představitele pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku. Vzhledem k strategické důležitosti této volby by měla probíhat živá politická debata, koho chtějí koaliční strany a kdo je favoritem stran opozičních. Jak to tak u přístupu českých politiků k libovolně důležitým evropským tématům přímo ovlivňujících Česko bývá, realita je skutečně tristní. A ptají se: Která česká politická strana podporuje Italku Mogherini, která je kritizována za přílišnou náklonnost k Putinovi? Jak tlačí premiér polského ministra zahraničí Radka Sikorského, pokud je stále favoritem celé vlády? Pokud je ten zablokován evropskými socialisty pro své protiruské postoje, komu česká vláda dá hlas pak? Které z dalších diskutovaných jmen je pro Česko více a který méně přijatelný? Jak se vláda staví k bulharské kandidátce Georgievě? Koho Česko podporuje na pozici předsedy Evropské rady? Jednal premiér s opozicí o svém vyjednávání, když tato volba ovlivní Česko na dalších pět let?
Vidím to tak, že pánové z vedení think-tanku jsou zaraženi v eurořiti, že už jim málem nekoukají ani boty. A za větu  "Kreml svými lidmi a zbraněmi tyranizuje východ Ukrajiny"  by zasloužili ocenit Goebbelsovou plaketou. Jak napsal můj přítel: Kdo platí europropagandu našich eurohujerských eurosvazáků z think-tanku Evropské hodnoty? Platí si ji snad Jakub Janda a spol. ze svého? Samozřejmě, že ne. Hradí ji snad soukromí sponzoři? Nikoli. Platí ji snad jejich sympatizanti? Také ne. Jejich demagogii financujeme my všichni, neboť naprostá většina jejich činnosti (v roce 2013 téměř 85 %) je financována z veřejných rozpočtů, respektive přímo z peněz Evropské unie. A i to jsou peníze, které napřed do Bruselu pošleme. A co za to jako veřejnost dostáváme? Jednostrannou eurohujerskou propagandu, válečné ukrajinské štvaní a urážky názorových oponentů. To je obzvláště zajímavé, neboť na jejich webových stránkách se můžeme dočíst, že: "Think-tank Evropské hodnoty je nevládní instituce, která prosazuje zvyšování politické kultury v České republice i na evropské úrovni." A k tomu financování jednou větou. T o se nám to hoduje, když to jiní platí.
 

 • Vnitro zvažuje civilní asistenty policie. Další Pomocná stráž VB, varuje ODS. Ministr vnitra Milan Chovanec uvažuje, že by policistům mohli pomáhat tzv. policejní asistenti z řad veřejnosti, kteří by mohli dohlížet na bezpečnost v obcích i městech. Návrh, o němž v pátek informovaly Lidové noviny, však pro mnoho lidí představuje reminiscence na dobu před listopadem 1989 a Pomocnou stráž Veřejné bezpečnosti. Nevím zda pamatujetetyhle týpky, ale ne nadarmo získali přezdívku  „Pitomec Stojící Vedle Blbce”. K tomu Evžen Tošenovský:  „Než abychom zvyšovali profesionalitu bezpečnostních systémů, tak se vracíme k silně zprofanované funkci pomocníků VB. Tento systém měl přece hluboký ideový komunistický podtext nedůvěry a donášení lidí. Toto nemělo nic společného se systémy aktivity občanů v západních zemích, a proto nelze používat srovnání s nimi,” uvedl v reakci na Chovancův záměr a dodal, že k „dokonalosti” návrhu chybí snad jen to, „aby výběrem kandidátů byly pověřeny uliční buňky sociální demokracie”.  A pro slušné občany je to jednoznačně dobrá zpráva, neboť všechny bonzácké svině by byly viditelně označeny páskou na rukávu.
 • Zástupce ombudsmanky: Stát má vyvlastňovat ohrožené památky. Křeček se domnívá, že stát by měl ze svého uhradit náklady na nejnutnější opravu nejohroženějších památek, a ty pak žádat po jejich majitelích. Pokud nebudou mít peníze, je možné památku vyvlastnit. Novinářům to řekl zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček s tím, že větší péče o památky by měla být zakotvena v nyní připravované novele památkového zákona. Podle Stanislava Křečka by měl stát také nutné opravy platit ze svého a požadovat následně jejich úhradu po majitelích. "Udělování pokut majitelům památek za to, že se o ně řádně nestarají, není řešením. Současný památkový zákon je v této oblasti bezzubý. Je nutné, aby stát mnohem aktivněji chránil památky," zdůraznil Křeček. O návrhu na přísnější postih majitelů památek již jednal s ministerstvem kultury.
  Tak asi takhle:
  1) někdo vlastnil památku, často se jednalo o dědictví, dobře se o ni staral, byla jeho pýchou
  2) komanči mu ji sprostě a bez náhrady ukradli, v horších případech ho zavřeli, nebo dokonce mučili či popravili
  3) stát památku za 40 let zdevastoval, vybydlel, přestavěl na kasárna
  4) po revoluci tuto ruinu majiteli milostivě vrátil (někdy i bez zdlouhavých soudních procesů) a dal mu milion omezení, jak s ní nakládat
  5) Křeček se posral v kině a chce mu ji sebrat znova
  Takže podle škodlivého hlodavce lze památky, které musel stát proti zjevné vůli komunistických zlodějů vrátit původním majitelům, navíc v naprosté většině totálně zdevastovaných, snadno znárodnit tak, že do nemovitosti soukromého vlastníka vtrhne erární restauratersko-stavební komando, památku "zachrání" a hnusnému privátnímu vlastníku ji opět znárodní. A protože stát nemá dost prostředků na jejich údržbu, kolotoč se opět roztočí. A jak pravil jeden vlastník památky, který o její zařazení na seznam vůbec nestál.  Prý vlastnictví zavazuje... Tak určitě... Vůči vlastní rodině... Nikoliv vůči státu... Nejsem otrok... Tedy zatím...I když se Křeček a jeho red and orange girls and boys snaží seč jím síly stačí... 
 • Zrušení poplatků v lékárnách se má kompenzovat zvýšením marže. Zrušení třicetikorunových poplatků v lékárnách od příštího roku by se mělo kompenzovat lehkým navýšením marže. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček to v neděli řekl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Další variantou je zavedení takzvaného zdravotního výkonu pro lékárníky, například za poučení pacienta při výdeji léku. Lidé od příštího roku pravděpodobně nebudou platit poplatky ani u lékařů. Zůstanou jen devadesátikorunové na pohotovostech. Výpadek příjmů ambulancí a lékáren bude činit podle propočtů z loňska asi 3,27 miliardy korun. Ministerstvo zdravotnictví jej hodlá nahradit z navýšených odvodů státu při využití běžných úhradových mechanismů.
  Tak jistě... "Zdravotní výkon pro lékárníky". A stupidní levicoví voliči dál budou mlít mantru o "bezplatném zdravotnictví". Tak hlavně, že soc-dem splnili svůj předvolební slib a zrušili poplatek. Voliči socanů, hýkají blahem aniž by tušili, že jim zrušené poplatky stát sebere jinde. Voliči současné vládní koalice, radujte se! Vláda vám nevytáhne 30 korun z pravé kapsy, ale z levé! Voliči socanů, naskákejte hlavama do zdí!
 • Havlova lavička za 300 000 Kč. Českými médii proběhla zpráva o instalaci lavičky Václava Havla v Hradci Králové. Podle některých je však předražená.  Podle zdrojů z médií má tato „lavička“ stát přibližně 300 000 Kč. Památka se skládá ze dvou židlí a stolku, skrze jehož střed roste strom. Vzhledem k ceně lavičky a k tomu, o co má jít, je řada lidí, včetně mě, znepokojena. Objevily se návrhy, že by se na lavičku mohla uspořádat sbírka. „O tom jsme se nebavili to by se ten horizont realizace prodloužil třeba i o rok,“ řekl podle Hradeckého Deníku zastupitel Hradce Králové Ing. Martin Soukup.
  Tak jistě. Na kultu VH je třeba se přiživit, dokud to jde. Když tak na to dílo, (kterému stejně někdo brzo ty skleněný srdíčka někdo rozmlátí jako už se stalo tuším v Budějicích) koukám, ptám se, proč se na to nepodívá třeba pan Ištvan místo počítání kabelek.
 • Rusko bude kvůli konvoji čelit další izolaci, míní šéf NATO. Vjezd na ukrajinské území bez souhlasu Kyjeva je však podle NATO do očí bijícím porušením ruských mezinárodních závazků, které povede k další izolaci Moskvy. Prohlásil to generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen. Také šéfka diplomacie Evropské unie Catherine Ashtonová (to je ta nejhezčí holka ze škaredince) řekla, že Rusko "zcela jasně narušilo ukrajinské hranice". O porušení územní celistvosti Ukrajiny hovořily i Spojené státy. Moskva obvinění odmítá a tvrdí, že mezinárodní právo neporušila.
  Po tomto  prohlášení pana Rassmusena mi někdejší otázka Kavana-Kato zda je možno vystoupit z NATO nepřipadne tak pitomá.
  A k tomu Rusko hodlá ještě tento týden vypravit další konvoj s humanitární pomocí na jihovýchod Ukrajiny. Oznámil to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Materiál je podle něj připraven k naložení a jakékoli zdržování by porušilo mezinárodní úmluvy o humanitární pomoci. Kolona pojede podle ruského ministra zahraničí po stejné trase jako 227 kamionů s humanitární pomocí, které se v sobotu do Ruska vrátily. Zamíří tedy k ruskému příhraničnímu městu Doněck. Na území Ukrajiny se dostanou přes hraniční přechod Izvaryne, který je pod kontrolou povstalců. Mluvčí ukrajinské Národní bezpečnostní rady Andrij Lysenko však o víkendu prohlásil, že bílé kamiony využily zpáteční cestu, aby do Ruska odvezly zařízení luhanských zbrojovek.
  Tak proč tam sakra zas jedou? Asi si chtějí odvézt nějakou další fabriku při cestě zpět do Ruska. Kritikům Putina a Moskvy vůbec nezáleží na tom, co Rusko dělá, ale co si kritici myslí, že si Moskva myslí. Stejně jako je nezajímá co dělá s vlastními lidmi Kyjev...
 • A trocha bulváru: Lékaři jsou zděšeni. Zdravé spermie má jen necelá polovina českých mužů. V Česku se potýká s neplodností až čtvrtina párů a podle posledních výzkumů má u nás i v celé Evropě plně zdravé a funkční spermie jen necelá polovina (asi 48 procent) mužů ve věku do 37 let. Pokud spermiogram není dobrý, obvykle v první řadě radí zařadit do jídelníčku vhodné potraviny, zejména zeleninu a ovoce, omezit kouření, pití alkoholu či předcházet zvyšování teploty varlat, tedy nenosit těsné slipy. Muži by také měli zvýšit příjem vitamínu E, C, zinku, kyseliny listové a zejména selenu. Ten totiž přispívá k normální tvorbě mužských pohlavních buněk. Tak prosím. Zeleninu, ovoce a chladit vejce. A hlavně lupat. Protože poté co se tu propagují průvody buzerantů, by mohlo dojít k vyobrazené situaci, což k rozmnožování rozhodně nepřispívá.

A zprávy o počasí: Izobary prý jsou čáry, které se nikdy neprotnou. Prd. V těchto dnech se musely někde zasukovat protože chčije, že to tak ani děda Komárek nemohl okomentovat. V neděli 24. srpna padal dokonce první sníh. To určitě ten Putin. Kosa jak v Rusku.  Asi Putin otevřel vrata od Sibiře. A taky poslal ruský vlaštovky.Loni předpovídali stoletou zimu - nebyla žádná. Letos mělo být katastrofální sucho a každý den prší. V příštím životě budu meteorolgem. Někteří říkají, že to je babí léto. Pavouk se ptal, co je to babí léto. Ukázal jsem mu, jak si ho představuju já.

A z mého života: Tak tahle zpráva překonala i hořící pařez z Rovnosti. Děkuji brněnské babišpress za zásadní zprávu. Brňanka řekla sousedovi, že je slon. Senior si šel stěžovat strážníkům. . Na jejich služebnu dorazil devětašedesátiletý muž, kterého se velmi dotklo, že ho jeho sousedka kvůli hlasitému dupání označila za slona. Žena navíc seniora poškrábala klíčem na ruce. Senior z Brna dorazil na služebnu městské policie ve Velkopavlovické ulici s netradiční stížností v neděli o půl sedmé ráno. No já myslím, že senior je nejen slon, ale především vůl. Jo a výzvu na polívání se ledovou vodou pánové odmítejte. Protože byste mohli dopadnout takhle.

A na Fejsbůku napsali:

 • Začneme mazlíkem z Novinek. A tohle má prosím volební právo
 • Zdravotní pojišťovny mají dostat novou pravomoc: budou smět nahlížet na data o partnerech a rodinných příslušnících svých klientů. Překvapivě si to přeje veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová v návrhu novely zákona o zdravotním pojištění. Samy pojišťovny o to přitom nestojí.  Jde jen o další důkaz, kolik lidí s bolševickým myšlením bylo mezi disidenty…
 • Muslimské šátky PATŘÍ do českých škol, rozhodla Šabatová. Tak jistě. A Šabatová PATŘÍ do blázince....Tak nějak mi přijde zajímavé jak rodina paní ombudsmanky Šabatové expanduje - zatím, co maminka podporuje podporuje muslimy - dcerka Uhlová se svým kolegou Patočkou "bojují za referendum" či spíše blokují přestavbu brněnského nádraží a syn Michal řádí v radě Ústavu pro studium totalitních režimů. Jedno se musí "rodince" nechat - hezky si to umí rozdělit
 • Dnes jsem četl článek na Novinkách.cz o přehlídce válečných zajatců z řad Ukrajinských vládních jednotek. Zajímavá věc, ale co mě zaujalo víc, bylo to, co měli dozorující "separatisté" na fotkách v rukou. Pokud mě oči nebo znalosti neklamou, byly to poloautomatické pušky SKS-1945 (1945 je samozřejmě rok počátku výroby). To se tedy Putin s tou "masivní zbrojní podporou", jak tvrdí Jaromír Štětina, dvakrát nepředvedl.
 • Tak nám v komunálkách kandiduje Veronika Žilková. Nevím proč mi asociací naskočilo tele, tele.
 • V redakcích Lidových novin a MF Dnes se začíná šetřit. V rámci snížení nákladů na tisk a datový tok musí redaktoři psát slovo „rapper“ pouze s jedním „p“, čili „raper“. Pokud se novinka projeví na finančních výsledcích vydavatelství pozitivně, plánují redakce od nového roku také Lenona, Kenedyho a Šerloka Holmse.
 • Moskva zavřela čtyři pobočky McDonald's. Prý kvůli hygieně. Tak Moskvané chudáci přijdou o mletý kravský vemínka v gumové sladké housce přejeté parním válcem.
 • Nevím co si mám myslet, ale v AZ Kvízu nabízejí jako výhru knihu "Děláme si to doma sami"
 • Dnešní D-FENS: V dalším rozvoji socialistické společnosti navrhuji ještě zatočit s trikem s obhájcem. Rozmohl se tady nešvar, že si lidé berou s sebou k různým úředním úkonům advokáty, kteří právní argumentací zamezí tomu, aby se z podezřelého stal obviněný nebo z obviněného odsouzený. Osoby, které podle policie nepochybně něco spáchaly, tak vyváznou bez trestu. Advokáti tak maří mravenčí a usilovnou práci policie a právních zástupců, paní Bradáčové, pana Ištvána a dalších. I soudruh obhájce si musí uvědomit, že v pokrokových zřízeních je obhajoba součástí obžaloby a komu by se to nelíbilo, ten ať si jde někam jinam, kde ještě platí staré pořádky. O výroku soudu se stejně rozhoduje na Nově, v Blesku a v diskusi na Novinkách, takže si páni advokáti sbalte ty drahé aktovky a táhněte někam, kde vaše služby ještě upotřebí. Tady se to teď zařizuje jinak.
 • V dnešních mediích jsou tři druhy zpráv. Pravdivé, pravděpodobné a nepravdivé. Pravdivé je datum a pravděpodobná předpověď počasí.
 • Pak nemilujte fejsbůk:
  Jane Kubáánková Pavel Hasenkopf nikdy nežil jako obyčejný člověk, nežil tak ani nikdo s těch co sedí nahoře a o něčem stále píší a rozhodují,nemají dostatečné zkušenosti, čím si ve skutečnosti prochází spousty lidí a co mezi tím musí vše strpět a přenést přes sebe, aby třeba nepomyslel i na to nejhorší co existuje, pro mě takový člověk, který nemá životní zkušenosti nic neznamená a že jsou velice nadaní to je jediné chválitebné,ale neznamená to nic.
  Pavel Hasenkopf "Pavel Hasenkopf nikdy nežil jako obyčejný člověk". Co vy o mně vůbec víte, vy krávo nebeská, že si dovolujete mne tímto způsobem soudit? To je na pár facek, co si dovolujete vypouštět z úst o druhých.
  Jane Kubáánková jste přece pracoval v PS v oboru legislativy, nebo snad ne, tak si ještě jednou přečtěte co jsem psala, víte vůbec o čem tady píšu, co s toho za léta přepisovanými zákony vzniklo?A samozřejmě nikomu se za to nic nestane, blbče.
 • Česká televize má zajímavou hierarchii hodnot. Víc jí vadí, když Doněckem vedou ukrajinské zajatce – prý je to porušení ženevských konvencí, než to, že ti, co jsou vedeni, tedy příslušníci pravidelné ukrajinské armády, předtím vraždili vlastní civilní obyvatelstvo.
 • Pozoruji, kterak dění na Ukrajině prudce mění eurohujery na eurokretény.
 • Michal Viewegh, Mc Donald české literatury, jak jej nazývám, v rozhovoru po přežití těžkého zdravotního stavu: „Býval jsem pyšný český buran, který všechno ironizuje, aniž o tom něco ví.“
  Dodávám: Konečně někdo napsal dokonale výstižné kritické zhodnocení jeho tvorby!
 • Dnes je výročí okupace bývalého Československa Rusy, Poláky, Maďary, Němci, Bělorusy, Ukrajinci, Lotyši, Litevci, Estonci, Moldavany, Kazachy, Gruzínci, Armény, Azerbájdžánci, Kyrgyzy, Turkmeny, Uzbekistánci ...to jen pro připomenutí, že to nebyli Rusové, ale komunisté, kteří to vše způsobili.
 • Pošta bude pro DPP vymáhat pokuty od černých pasažérů. Tolik zpráva. A neny to rasýzmus?
 • Libor Široký, bývalý kapitán StB a kovaný komunista je dnes v čele dozorčí rady Babišova Agrofertu. Jak to říkali staří Čechové? Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.  Všem voličům hnutí ANO pak vzkazuji: opovažte se za pár let divit, co se to děje…budete na tom mít lví podíl!
 • Rozdělovat restauraci na kuřáckou a nekuřáckou je stejné jako rozdělovat bazén na „smí se močit“ a „nesmí se močit“.

A něco veselého:
 

A fór na konec: "Obžalovaný, uvědomujete si, že Vás žaluje 45 žen o určení otcovství?"
 "Ano, pane soudce."
 "A kolik Vám je proboha let?"
 "Devadesát."
 "Jak jste to ve vašem požehnaném věku mohl zvládnout?"
 "No, mám kolo..."

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 5936x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 57
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist