Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 3.9 aneb miluji naše média

Situace na Ukrajině se dramatizuje. Sice se tam v tom prase vyzná, ale lítý boj se přenesl na stránky Fejsbůčku. Přátelé se odfriendovávají v lepším případě, blokují v tom horším. Akce Kchárl versus Miuoš přes kopírák. Snad ještě větší panika a to ještě ani nepřišel s prohlášením Svěrák...

Lidem kteří desítky let žili v exilu nadávají do estébáků, zatímco skuteční nám vládnou. Spadlé éro se stovkami lidí už nikoho nezajímá, protože se ukazuje, že všechno by mohlo být jinak. Dneska frčí Putin, který přepadl hodný kluky z Kyjeva, co na Majdanu s kytkou v ruce skandovali Make Love, not War. Tak jistě. Putin vtrhl na Ukrajinu. Když budu chtít, zaberu Kyjev za dva týdny, řekl. Akorát neřekl, jestli bude chtít. Ale řev se rozléhá jakoby už vyrazil.Známý ruský bloger Dmitrij Orlov v deseti bodech popsal jak se ta invaze pozná. „Pokud Rusko ve čtvrtek ráno zahájilo invazi na Ukrajinu, v sobotu odpoledne by situace vypadala následovně:
1) Ukrajinské dělostřelectvo takřka okamžitě umlklo. Už neostřeluje obytné čtvrti Doněcku a Luhansku. To proto, že jejich pozice byly přesně určeny ještě před zahájením operace, a tak ke čtvrtečnímu odpoledni už byly zničeny prostřednictvím náletů, dělostřelecké palby a raketovou palbou ze země. To ze všeho nejdřív. Místní obyvatelstvo slaví, že jejich noční můra končí.
 2) Válečné akce u Doněcku a Luhansku se dramaticky změnily. Zatímco dosud spočívaly na malých skupinách příslušníků odboje, Rusové operují v praporech o 400 mužích a s desítkami obrněných vozidel, za nimiž jedou konvoje doprovodných vozidel (s pohonnými hmotami, komunikačním zařízením, polními kuchyněmi, polními nemocnicemi a podobně). Vozidla proudí sem a tam a neustále, jsou volně viditelná pro letecký průzkum i pro satelitní fotografie, nemluvě o nepřetržitém rádiovém spojení, plně v ruštině, které by mohl odposlouchávat každý, kdo by chtěl. Operace by se nedala skrýt.
 3) Ukrajinská armáda promptně mizí. Vojáci a důstojníci si svlékají uniformy, zanechávají na místě zbraně a ze všech sil se snaží zamíchat mezi místní obyvatelstvo. Nikdo nesází na to, že by ukrajinská armáda měla proti té ruské nějaké větší naděje. Jediným ukrajinským vojenským vítězstvím byla bitva u Konotopu v roce 1659, ale to byla Ukrajina ještě spojencem mocného Krymského chanátu, a jak jste si už jistě všimli, Krym v současnosti už není na ukrajinské straně.
4) Všude jsou zřizovány ruské checkpointy. Místní obyvatelé projít smějí, ale každý, kdo má něco společného s vládou, kyjevskou nebo nějakou zahraniční, je zatčen kvůli výslechu. Je spuštěn filtrační systém, který má pomoci demobilizovaným ukrajinským vojákům vrátit se do jejich rodných oblastí, zatímco dobrovolníci a důstojníci jsou zavírání do detenčních center, kde vyčkají rozhodnutí soudu, zda nespáchali válečné zločiny.
 5) Většina ukrajinských pohraničních přechodů je už mezitím pod ruskou kontrolou. Některé byly posíleny o protiletecké a dělostřelecké baterie a tankové prapory, aby odradily síly NATO od pokusu o invazi. Civilisté a humanitární zboží procházet smí. Podnikatelé mohou rovněž projít, ale až poté, co vyplní příslušné formuláře (a ty jsou v ruštině).
6) Rusko nad celou Ukrajinou vyhlásilo bezletovou zónu a zrušeny byly všechny civilní lety. Na kyjevském letišti Borispol se utvářejí vcelku velké davy pracovníků amerického ministerstva zahraničí, CIA, agentů Mosadu a lidí ze západních neziskových organizací. Někteří přes satelitní telefony nervózně obvolávají každého, na koho si vzpomenou. Západní politici požadují, aby byli okamžitě evakuováni, ale ruské úřady si je chtějí ponechat, dokud nebude určen jejich podíl na válečných zločinech.
 7) Obvyklé ukrajinské „mluvící hlavy“ jako prezident Porošenko, premiér Jaceňuk a další už západním médiím nejsou k dispozici pro rozhovory. Nikdo pořádně neví, kde jsou, objevují se už fámy, že uprchli ze země. Davy útočí na jejich opuštěné rezidence a s úžasem zjišťují, že ve všech jsou toalety z pravého zlata. K nalezení nejsou ani ukrajinští oligarchové, s výjimkou Ihora Kolomojského, který byl nalezen ve své rezidenci, kde, opuštěn svými řezníky, zemřel na infarkt.
 8) Z Ruska se začíná vracet část z 800 tisíc ukrajinských uprchlíků. Žili ve stanových městech, většina z nich v nedalekém rostovském regionu, ale s blížící se zimou chtějí domů, když už dělostřelecká palba skončila. S nimi jedou stavební oddíly, náklaďáky s cementem a kamiony s potrubím a kabely, aby začala rekonstrukce domů a infrastruktury zničených palbou.
 9) Ve světě startují všemožné intenzivní diplomatické a vojenské aktivity, zvláště pak v Evropě a v USA. Vojenské síly jsou v nejvyšší pohotovosti, diplomaté létají sem a tam a svolávají mimořádné konference. Prezident Obama zrovna uspořádal tiskovou konferenci, na níž oznámil: „Zatím nemáme v otázce Ukrajiny žádnou strategii.“ Jeho vojenští poradci mu doporučují obvyklou strategii „trochu si zbombarduj a uvidíme, co se stane“, ale nezdá se, že by to v tomto případě bylo k něčemu.
 10) Kyjev se vzdal. Na Mejdanu jsou ruské tanky a ruská pěchota likviduje poslední zbytky ukrajinské Národní gardy. Byl vyhlášen zákaz vycházení. Operace v Kyjevě připomíná tu v Bagdádu: pár hlasitých ran a pak skuhrání.
 Se znalostí těchto bodů budete nyní s to sami rozhodnout, zda Rusko minulý čtvrtek zahájilo invazi proti Ukrajině, nebo ne.“
A my půjdeme na titulky

 • V EU začal platit zákaz výroby silných vysavačů. Obchody se předzásobily. Od pondělí 1. září začal platit pro výrobce, kteří se nacházejí na území EU nebo dodávají své zboží do zemí EU, zákaz výroby domácích vysavačů s příkonem nad 1 600 W. Důvodem jsou klimatické cíle, které si EU vytyčila splnit do roku 2030. Za tři roky se maximální povolený příkon dál sníží na 900 W. V současné době se příkon vysavačů v průměru pohybuje kolem 1 800 W, běžně se prodávají i výrobky s hodnotou 2 200 W. Další změnou je povinné označení vysavačů energetickými štítky, podobně jako mají například ledničky. Kromě spotřeby a výkonu budou štítky uvádět také například hlučnost a celou řadu dalších parametrů. Lidé tak budou mít více informací, podle některých obchodníků ale na úkor o něco vyšší ceny. Vzhledem k tomu, že se regulace vztahuje jen na výrobce, ale ne prodejce, řada obchodů s elektronikou se staršími modely předzásobila. Omezení se navíc netýkají některých typů vysavačů, jaké se používají například v hotelech.
  Jako další jsou na pořadu dne pračky. Jenom nevím, kde se sežene valcha. Lze očekávat, brzy nám zakáží i třívrstvý
  oaletní papír. Celý život se toužím dotknout svého vnitřního já. Že to bude díky toaletnímu papíru mne však nenapadlo.
 • Chceme tady základnu NATO! pozvedli opět hlas čeští umělci. Plán NATO postavit na východě Evropské unie vojenské základny jako reakci na ukrajinskou krizi většina českých politiků prý vítá. Být na místě politiků, tak by vojskům NATO do ČR dveře určitě otevřeli. Udělala by to jak zpěvačka a herečka Pavlína Filipovská, tak i režisér Václav Marhoul, či herec Oldřich Navrátil. „Základny NATO v ČR bych já jenom přivítal, protože když chceme využívat výhod členství v takovéto organizaci, tak se to udělat má. Nejde si jen tak dělat alibi ve smyslu ´vždy se Sovětským svazem´, tedy nejsme zase až tak proti vám! To tedy ne! Jednoznačný postoj v tomto od politiků bych tedy jenom přivítal. Za to, že jsme nějakým způsobem chráněni, tak za to také musíme nést nějaké riziko,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz herec Oldřich Navrátil. Herečka a zpěvačka Pavlína Filipovská řekla, že je i její postoj v této otázce jednoznačný. Vojska NATO by podle ní měla do ČR rozhodně zavítat. „Já vím, že se mi za tento názor budou smát odborníci, budou mne i mnozí nenávidět. Ale já takový názor prostě mám,“ vysvětlila. Režisér a scenárista Václav Marhoul má také jasno. „Základny NATO v Česku? Já si myslím, že by to bylo správné. Podle mne je důležité demonstrovat, že jsme schopni naplnit článek číslo 5 Washingtonské dohody. To znamená kolektivní obranu,“ vyjádřil své osobní přesvědčení Marhoul.
  Úžasný nápad! pravil kolega bloger.  Mám pocit, že celá havlofilní kulturní fronta není o moc jiná, než pomatení a fanatičtí bolševici v roce 1968.  Už schází jen společný zvací dopis, adresovaný soudruhu Obamovi ...a aby si navzájem opět říkali "signatáři".  ...vypadá to, že se opět blíží éra emigrace a řeči typu: "...soudruhu, ty nejsi náš, ty jsi jejich, ...a takového soudruha my tady soudruhu nechceme, ...s takovým se rychle rozloučíme, aby i ostatní soudruzi viděli, že nám jde o společnou věc!"
 • Kubera: Zakázat kouření? Tak zakažte i souložení v neděli. Světová zdravotnická organizace doporučila zakázat kouření elektronických cigaret ve veřejných uzavřených prostorách. Podle zapřisáhlého kuřáka Jaroslava Kubery za tím nejspíš stojí sponzorský dar od tabákových firem.  Na světě to chodí tak, že když dáte vědcům peníze, klidně vám změní během dvou let globální oteplování na globální ochlazování. Je to podobné jako právníci. Vědeckou teorií se dá dokázat všechno. Je to spíš důkaz toho neskutečného fanatismu. Jediné nebezpečí spočívá v té náplni, kde se skutečně může stát, že nějaký necertifikovaný výrobce nahradí součást toho roztoku něčím levnějším. A to nemusí být úplně bezpečné. Ale jejich požadavek  "... prokažte nejdřív, že je to neškodné, a pak vám to dovolíme...", to je něco takového jako antidiskriminační zákon v Česku nebo zákon o harašmentu. Prokažte, že jste s tou paní nesouložil... To je presumpce viny. Vůbec nejde o cigarety, jde o přístup ke svobodě. Protože lidé tohoto typu nikdy neskončí. Jakmile vyhrají jednu bitvu a nebudou mít tu hračku - protože už to bude zakázané i ve vesmíru - přijdou na něco jiného. Na jídlo, na pivo, na alkohol... na cokoli jiného, co se jim bude zdát, že není úplně zdravé. Já jsem říkal kolegyni, nekuřačce, která si koupila chlebíček a na něm měla kolečko citronu: "A tohleto jíte? A víte, co je v té šlupce toho citronu? To je horší než dvacítka cigaret, když to sníte. Protože je to napuštěné 'sajrajtama' kvůli tomu, aby ty citrony vydržely přepravu z Jižní Ameriky do Česka. V tom jsou hrozné chemikálie."  Já vždycky z legrace říkám, proč se nezakáže soulož v neděli. Protože moje úřednice jsou v pondělí vždycky jako "pitomé" a mají úřední den, takže by měly souložit jedině z pátku na sobotu a ze soboty na neděli, aby si odpočinuly do práce. Říkám to jako legraci, ale tahle skupina je schopná něco takového zavést.
  A prý se v rámci boje proti kouření nařídí i lékařům, aby změnili přístup k pacientům.
 • Co to dnes znamená "stát na straně Západu"? ptá se Petr Štěpánek
  Podporovat multi-kulti?
  Podporovat nesmyslnou imigrační politiku?
  Podporovat přiblblé pochody homosexuálů?
  Podporovat regulaci žárovek a vysavačů?
  Podporovat desítky dalších přiblblých regulací?
  Podporovat likvidaci národních států?
  Podporovat bruselskou byrokracii?
  Podporovat deficit demokracie?
  Podporovat omyl jménem euro?
  Podporovat politiku nejhoršího prezidenta USA všech dob?
  Děkuju, nechci! Nemohu si pomoct, ale ukrajinský konflikt odhaluje, že spousta lidí zastydla ve stereotypech 70. a 80. let.
  Nějak si nevšimli, že leccos se od té doby změnilo.
 • A trocha bulváru: Pověstný bod G, který má způsobovat orgasmus u žen, podle vědců neexistuje. Svatý grál ženského orgasmu, známý bod G, podle posledních výzkumů italských vědců neexistuje. Informovala o tom na základě studie, kterou zveřejnil odborný časopis Nature Reviews Urology, některá média. Samozřejmě, že to okamžitě vyvolalo bouřlivé reakce, kladné i velmi záporné. Podle italských vědců ale způsobují orgasmus u žen jiné důvody, než bod G. Je ale pravda, že od roku 1950, kdy údajný G bod podrobně popsal německý gynekolog Ernst Gräfenberg, byly o něm popsány tuny odborné literatury a ještě více laických textů. Přesvědčivou odpověď ale nikdo nikdy nenalezl.
 • Vážení vědci. Nevím, jak jste to zkoumali, ale já mohu zodpovědně oznámit, že je to krávovina. Totální blbost. Bod G existuje. Na konci slova shopping.

A zprávy o počasí: Léto přerušeno. Chčije a chčije, jak říkal děda Komárek v kultovním filmu Na samotě u lesa. Pavouk se ptal, co to znamená, že chčije. Nalil jsem mu do terárka tolik vody, že musel utéct na střechu domečku. Povídal, že se na to vysere. Tak jsem řekl, ať je rád že chčije, že u nás by mohlo i srát.

A z mého života: Usnul jsem u tenisu. Vzbudil mne pocit, že mi někdo v komůrce souloží. A ona zatím jenom hrála Azarenková. Tak jsem si dal kus bábovky. Divil jsem se, proč proč se ta bábovka piškotová v hubě tak krásně rozsypává. Vysvětlení se ukázalo nasnadě. Byla z Penamu tudíž ze smrkových pilin. Bože jak hluboko jsem ve své žravosti klesl. Bábovku v noci jsem si mohl lajznout, protože jsem se dočetl, že nejšťastnější jsou lidé, kteří mají pět kilo nadváhy. Jo a taky mi telefonovala manželka: Tato, sundej mi ty kalhotky. Jojo, tak já jedu dom, já na to. Na to mamuš: Se šňůry vole, a kolíky tam nech.  Tu ženu nelze nemilovat.

A na Fejsbůku napsali:

 • Ruskou invazi chce Bohuslav Sobotka s Putinem řešit raději diplomatickou cestou. My vám tu Ukrajinu necháme a vy odeberete kamion vepřového ve vlastní šťávě a dvoukolák tvarohu.
 • Naše zemědělství slaví velký úspěch. Sklidili jsme víc řepky, než kdykoliv v historii.  Teď už vím, proč se Babiš tváří tak spokojeně. Napřed Sobotka a teď řepka.  Kráčí od vítězství k vítězství. ANO!
 • NATO představuje spolupráci s Ruskem tak, že Rusko se přátelsky nechá obklíčit až ke svým hranicím
 • Říkal Babiš, že mu nabízeli na Václaváku sexuální služby. Co se diví? Vždyť on s náma vyjebává imrvére.
 • Staří Evropané umírali za Boha, za vlast, za krále. Za co je připraven zemřít Evropan "made in EU“?
  Za Brusel? Za sjednocovací proces? Za "práva“ homosexuálů? Za gender kvóty? Za sluneční energii a řepku olejnou? Za Barrosa? Za Schengenskou smlouvu? Co je to, za co stojí pro EU zemřít? Je to sice vyhraněná otázka, ale naši předci by na ni dokázali odpovědět, občané EU už nikoli.
 • Za sestřelením malajsijského letadla nad Ukrajinou stejně jako za 11. zářím stojí dle informací Stanislava Humla americká CIA. Konkrétní jména očekáváme na prvním motáku, který se z uzavřeného oddělení v Bohnicích podaří vynést.
 • Ahoj, jsem tu správně na skupinovém skuhrání na téma "Proč nechtějí Svobodní sejmout Putina zákazem dovozu paštiky do SSSR"?
 • "Milouš se zabýval celý minulý měsíc tím, že si dal růsti knírek, pozůstávající asi z jedenácti neukázněných vousů... Když se Milouš procházel s ješitným výrazem ve tváři, postavil se mu Saturnin do cesty, a dívaje se mu upřeně na horní ret, ptal se s předstíraným zděšením: ,Co se vám stalo?' Milouše to tak překvapilo, že se pitomě zeptal: ,Kdy?' a pak utekl a zavřel se ve svém pokoji. Dědeček Saturnina napomenul, ale po jeho odchodu řekl tetě Kateřině, že když už Miloušovi něco takového vyrostlo, měl by si na tom při styku s lidmi držet čistý kapesník."

 

 • Petr Fiala Paní ombudsmanka se fatálně mýlí. Zákaz nosit muslimský šátek není diskriminací, ale krokem k rozumné integraci a ochraně našich tradicí a hodnot. Multikulturalismus a podobné levicové recepty v celé Evropě selhaly, všude řeší problém s přistěhovalci, kteří se neintegrují do demokratické společnosti. Bylo by nebezpečné něco takové podporovat v České republice. Do našich škol muslimský šátek nepatří a kdo chce u nás studovat, měl by to respektovat.
 • Podle některých expertů by agrese Ruska mohla zajít až tak daleko, že se bude v případě napadení bránit.
 • Šátky ve školách? ‚Ať se ombudsmanka projde v bikinách v Saudské Arábii‘
 • Jak se někdo v neděli může dívat na Sobotku, to nechápu. A už vůbec nechápu, proč by se o tom mělo hovořit.
 • Jednička komunální kandidátky Zelených Drápalová zkoušela odpovídat na stránkách primátorskákalkulacka.cz. Vyšlo jí, že by měla volit lidovce. Teď je otázka, jestli je to chyba kalkulačky, Drápalové, nebo lidovců.
 • Varující čísla: 27% Francouzů ve věku 18 - 24 sympatizuje s ISIS. Neměli si tam ten ksindl natahat.
 • Prosím feministky, aby začaly nosit nějaký značení. Abychom věděli, jestli jim dveře máme podržet nebo je s nima jebnout po držce.
 • Blesk, co si jej koupil od Ringieru Daniel Křetínský, je tak hezky milý na dnešní vládu - minulý týden fotoreportáž z dovolené nejbohatšího Slováka v Čechách, toho času podnikajícího se státním rozpočtem Andreje Bureše Babiše ve Francii, nyní zase fotoreportáž rybářského úspěchu ministra vnitra Chovance - an lapil jesetera... Co asi tak pan Křetínský po vládě bude chtít?
 • Dáma vedle mě v letadle začala šílet, když zjistila, že jsem Pákistánec... smál jsem se tak moc, že mi málem vypadly granáty z kapsy...
 • Žasnu nad starostí think-tanku Evropské hodnoty kdo bude šéfem zahraničí EU po krasavici inteligentní. Jakoby to nebylo fuk. Copak ten slepenec fakt má nějakou zahraniční politiku když to není stát? Ale chtěli by, moc by chtěli.
 • Už se mi ani nechce komentovat ten proud selektivních informací, polopravd a lží týkající se situace na východě Ukrajiny. Nakonec, čas ukáže, byť se značným zpožděním, skutečné tamní děje a jejich skutečné hybatele.
 •  Tak jen připomínám, že začíná září a od sestřelení malajsijského letadla uběhla už pěkná řádka týdnů. A základní informace, jak a čím bylo letadlo sundáno z oblohy, se nám stále trapně nedostává. Stačí si tedy položit otázku „cui bono“?

A něco veselého:
 

A fór na konec: Muž nakoukne do holičství: „Jak dlouho budu čekat na ostříhání?“
Holič se rozhlédne po místnosti plné zákazníků: „Asi tak dvě hodiny.“
Muž odejde a už se nevrátí.  Za pár dní tentýž muž nahlédne do holičství: „Jak dlouho budu čekat na ostříhání?“
Holič se rozhlédne po místnosti: „Tři hodinky nejmíň.“
Muž opět odejde.  O týden později tentýž muž strčí hlavu do dveří holičství a opět s dotazem: „Jak dlouho budu čekat na ostříhání?“
Holič se koukne po místnosti a odhaduje: „Asi tak půldruhý hodiny.“
Muž opět odchází.  Holič se obrátí na svého učeníka:  "Pepíku, prosím tě, mrkni se, kam ten chlap chodí. Furt se ptá, jak dlouho bude čekat a už se nevrací."  Pepík se za chvíli vrátí a ze všech sil dusí smích. Holič se ptá:
„Tak ksakru, kam ten chlap chodí, když odsud odejde?“ „K vám domů, šéfe!“

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 6073x, známka: 2
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 38
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist