Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 17.9 aneb miluji naše média

Občanští aktivisté strkají nos, kam nemají, napsal  Jiří Janeček, předseda Občanské konzervativní strany. Česká pobočka Transparency International se na něj obrátila se žádostí o informace, jak je financována volební kampaň Občanské konzervativní strany v komunálních volbách 2014 na jejího předsedu.

Předseda se zabejčil, protože podle jeho slov s tímto samozvaným spolkem nehodlá spolupracovat ani v tomto, ani v žádném jiném případě. Proto jim také nepošlu ani čárku, pravil. A dodal. Pokud vás zajímá, co mne k mému rozhodnutí vede, pak prosím, je tady pro vás následující vysvětlení. Co je Transparency International? Pokud si otevřeme internetové stránky tohoto honosně nazvaného ansámblu, narazíme na následující prohlášení: „Jsme nevládní neziskovou organizací.“ Hohó, a co to znamená? Stačí se podívat do obchodního rejstříku a zjistíme, že Transparency International je zcela obyčejná obecně prospěšná společnost. Nic víc, nic méně. Tedy něco jako například Zkrášlovací spolek baráčníků v Dolní Lhotě (omlouvám se baráčníkům, pokud se jich toto srovnání dotklo). Dále se z webu Transparency International dozvíme, že „od roku 1993 se rozrostla na více než 100 národních poboček“. Dobrá, takže něco jako nadnárodní korporace? V tom případě ale nic moc, kam se hrabou třeba na McDonald´s. Jinými slovy tedy před sebou máme nepříliš úspěšný globalizovaný nikým nevolený spolek amatérských aktivistů. To vše bez jakéhokoliv zákonného zmocnění, na jehož základě by jim kdokoliv musel předávat jakékoliv informace. Kdo stojí za Transparency International?
Pro osvěžení paměti připomeňme, kdo jsou lidé stojící za českou pobočkou Transparency International.
1) Václav Láska, bývalý policista, který českou pobočku Transparency International zakládal a stál v čele její správní rady, byl později šéfem divize bezpečnostní agentury ABL
2) Adriana Krnáčová, bývalá ředitelka české pobočky Transparency International je volební lídr na primátor v hl.m. Prahy za hnutí ANO
3) David Ondračka, současný ředitel české pobočky Transparency International, byl při vyjednávání o vládě jedním z kandidátů na ministra vnitra
Neboli českou pobočku Transparency International od začátku ovládají lidé, kteří jsou v střetu zájmů. Tato organizace dlouhodobě poškozovala ČR tvrzením, že čeští politici jsou jedni z nejzkorumpovanější a tím připravovala půdu pro tzv. zachránce a spasitele. Z čehož lze učinit závěr. Doufejme, že Česká republika je stále ještě zemí, kde vládne právo a nikoliv samozvaní aktivisté. Tím, že se podobné aktivistické spolky domáhají interních informací jako „výpalného“ s tím, že v opačném případě budou stranu skandalizovat, se nenechme zastrašit.
Nezdá se vám ostatně, že je tu čím dál tím víc obskurních spolků, které nedělají politiku přímo, ale hrají si na páchání veřejného dobra?
A mezitím co je budete počítat, koukneme na titulky.

 • A začneme u našívaší veřejnoprávní. A ta nám opět lže. Tvrdí, že výpadky plynu na Slovensku, Polsku a Rakousku Rusko, Gasprom "nijak nevysvětlil".  Gasprom to sle vysvětlil. Několikrát a naposledy předevčírem. Škoda, že o tom Česká televize zase neví. Polsko, Slovensko a Rakousko dostávají přesně to množství plynu, jaké mají dostat podle smluv s Gaspromem. Problém je v tom, že se tyto státy rozhodly posílat plyn na Ukrajinu, která odmítá kupovat plyn za běžné ceny a trvá na nákupu za snížené ceny, které dostávala od Ruska před roztržkou.A s tím Gazprom nesouhlasí a smlouvy nebyly podepsány. A Ukrajina toho plynu bude potřebovat hodně, vládní "tažení proti teroristům" totiž vedlo i k bombardování uhelných dolů v Donbasu a odchodu řady horníků buď do řed rebelů, nebo do emigrace do Ruska. Donbaské doly dnes těží jen asi na 30 procent kapacity.  Ruský plyn do Polska, Slovenska i Rakouska přichází ve stanovené kvantitě. Problém je v tom, že Polsko část "svého" plynu odvádí na Ukrajinu. Pro Polsko tedy na konci plynovodu logicky přichází méně plynu. Poláci se ho vzdali ve prospěch Ukrajiny, stejně tak, jako Slovensko a Rakousko. Jestli k tomu ovšem nepřispívá i to, že se během transportu přes Ukrajinu nějaký ten plyn "ztrácí" do ukrajinských zásobníků. Což tu už před několika lety také bylo. Tak jenom bacha, aby Gazprom neudělal na někoho "fakáč".
 • A idnes nás obohatil o překvapivé zjištění. Romky se brzy vdávají a mají nižší vzdělání i příjem, ukázal průzkum. Romské ženy v Česku mívají většinou základní či střední vzdělání bez maturity a nižší příjem. Vdávají se nejčastěji mezi 18. a 21. rokem a poté na nich leží většina péče o děti a domácnost. Ukázal to první podrobnější průzkum o postavení Romek u nás. Celkem 46 procent dotázaných Romek vychodilo základní školu, čtvrtina se vyučila. Maturitu mělo 11 procent žen a tři procenta získala vysokoškolský titul. Tři procenta byla také bez vzdělání a tři procenta absolvovala zvláštní školu. Zhruba tři čtvrtiny vdaných žen měly svatbu do 21 let. Téměř dvě třetiny z nich přitom vstoupily do manželství mezi 18. a 19. rokem. Tři z deseti romských matek pak měly dvě děti, jedno 19 procent, tři děti 21 procent. Čtyři a více potomků mělo 17 procent žen. Téměř tři pětiny matek poprvé rodily před 21. narozeninami. Průzkum, pro organizaci Slovo 21 provedl tým Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Tak vážně, takovými průzkumy se někdo živí? Jak to komentoval kamarád: To se nám to zkoumá, když nám daňoví poplatníci dávají na granty....
 • A koukneme zas jednou do Brna. Referendum o nádraží v Brně se vzdaluje. Soud zamítl žalobu aktivistů. Krajský soud v Brně zamítl první i druhou žalobu aktivistů z občanské koalice Rerefendum 2014. Takže se referendum o poloze hlavního vlakového nádraží v Brně v termínu říjnových komunálních voleb neuskuteční. Což jeden okomentoval takto: Jsem zaslechl v nějakém rádiu, že iniciátoři brněnského referenda se cítí poškozeni tím, že zastupitelé nechtějí vyhlásit to všelidové hlasování na termín voleb, i když by mohli... A že tím jsou porušena jejich ústavní práva...Problém, je v tom, že kdyby to Jakub Patočka and his green/red/orange girls and boys spustili o tři měsíce dříve, tak by nebylo o čem diskutovat a brněnský magistrát by to musel vyhlásit... Tak mi to připadá jako kdybych chtěl jet ráno v 9:00 do Prahy Pendolinem, doštrachal se na nádraží v 9:30 a pak brečel na demošce do kamery, že bylo pošlapáno mé ústavní právo na cestování vlakem do Prahy...
  Zmocněnec přípravného výboru Jakub Patočka k soudnímu odmítnutí spojení referenda s volbami: „Rozhodnutí soudu považujeme za skandální. Chceme, aby vůle Brňanů byla naplněná..." Jaká povahová vlastnost je nutná k tomu, aby se někdo bez uzardění stavěl do pozice vykladače vůle Brňanů? Nehledě k tomu, že celá ta šaráda slouží jen ke zviditelnění několika aktivistů. Kdo přijel, nebo odjel z Brna vlakem, ví jaký hnus to je. Mimo jiné tam ani nezaparkujete, pokud jste ovšem předtím nepřejeli chodce přebíhající na šalinu. A takhle by mohlo vypadat nové nádraží. 
 • Kalousek: Husákovským režimem vycepovaný fízl nepatří do státní správy. Politici TOP 09 si podle exministra Miroslava Kalouska vyhrazují právo změnit služební zákon, jakmile to bude možné. Vadí jim totiž, že jako absolvované vysokoškolské studium bude služební zákon uznávat i Fakultu státní bezpečnosti a Fakultu ochrany státních hranic Vysoké školy SNB, stejně jako moskevský institut MGIMO. „Husákovským režimem vycepovaný komunistický fízl nepatří do státní správy 25 let po listopadu 1989 a při první příležitosti se tento váš rudý názor pokusíme změnit,“ řekl ve sněmovně Kalousek poté, co jeho TOP 09 a druhá opoziční pravicová strana ODS neprosadily, aby se tyto školy neuznávaly. „Nás tento postoj nepřekvapil u klubů KSČM a hnutí ANO vzhledem k anamnéze jejich předsedů, ale samozřejmě z určitého úhlu pohledu je nutno obdivovat postoj historických stran ČSSD a KDU-ČSL, které neváhaly buď přiznat barvu, anebo pochopit pragmaticky horký tep doby,“ pustil se Kalousek do dalších stran. A ještě k tomu se mandátový výbor usnesl, že se Kalousek musí komunistickýmu fízlovi omluvit. To máme za to, že jsme nebyli jako oni.
 • A trocha bulváru: Agresivní miniprase útočilo ve čtvrtek v centru Chocně na kolemjdoucí. Vyskakovalo na ně jako pes, někteří se mu bránili deštníky. Jeho válečná stezka pak pokračovala Jungmannovou ulicí, kde zahnalo jednoho muže do večerky. Mezitím již několik občanů incident nahlásilo a na krvežíznivé čuně na Tyršově náměstí již čekal Michal Marek z oddělení pro přestupky a veřejný pořádek. To krvelačného zabijáka vystrašilo tak, že se raději úspěšně ukryl mezi vyšším managementem místní Komerční banky. Tam si ho posléze vyzvedla majitelka a na vodítku odvedla domů. A vousatá zpěvačka Conchita Wurst zazpívá před Europarlamentem v Bruselu Pět politických frakcí Europarlamentu pozvali vítězku "Eurovize 2014", aby vystoupila před budovou Europarlamentu V Bruselu, hlásí Itar-tass s odkazem na publikaci "EU Observer". Koncert se uskuteční osmého října 2014.  

A zprávy o počasí: Prý se sem hrne tlaková výše. Nevím co to znamená, ale při pohledu na ajfounovou appku to vypadá, že si vytáhnu sandály. Na Meteopresu psali, že po ránu máme počítat s mlhami nebo nízkou oblačností. Dále psali.  Index oblékání: střední až nízký,  UV index: nízký,  Index deště: nízký,  Pocitová teplota: shodná, Materiál: přírodní i umělá vlákna. Pavouk se ptal,  co to znamená. Jelikož sám neví, řekl jsem mu, že to bude asi stát za hovno, protože to říkala sousedova rosnička. 

A z mého života: Pozoruji na FB hádky o Ukrajině. Jedni fandí Putinovi, druzí těm pomatencům z EU. Ptali se mne, co na to říkám. Tak jsem si vzpomněl, jak jsem jednou byl v Moskvě jako člen delegace magistrátu a ty svině mě 3 večery po sobě zlili vodkou jak dobytek. Hajzli jsou to. Také mne zaujalo volební heslo "Konec píchání na ulici" . Pak jsem zjistil, že jde o narkomany. Co je však nejdůležitější, je změna priorit obyvatel. Lidé se začínají ve svých myslích připravovat na chladné období roku a ženy hnány tímto faktem podvědomě mění své sexuální preference. V období léta pokukovaly po vysportovaných hubeňourech hrajících plážový volejbal, hošících s plnovousem, asymetrickým účesem a nacpaných v slim džínách a jiných rachitických typech. Příroda už do genetické informace každé ženy zakódovala sdělení, že výše zmíněné typy mužů špatně hřejí, a proto nastávají žně chlupatým medvídkům s drobnou nadváhou. Takže možná mám šanci.
Ptal jsem se v odd. zeleniny, kde mají ta jablka za 6,- jak sliboval ministr zemědělství. Dívali se na mne jak na vola. Pěkně děkuji pane ministře. Jo a Andrej se vyslovil pro trest smrti. ANO, bude líp.

A na Fejsbůku napsali:

 • Fiala prý prohlásil, že ODS není mrtvá, protože ze 13 tisíc lidí na kandidátkách je polovina nestraníků..A teď otázka - tak vyvrátil ten Fiala názor, že ODS je mrtvá, a nebo ho naopak tímto svým výrokem par excellence potvrdil???
 • Je fascinující jak 507 milionů obyvatel EU prosí 314 milionů obyvatel USA aby je zachránili před 147 miliony obyvatel Ruska..."
 • Minimální sociální podpora by měla být stejná, nebo vyšší, než minimální mzda.  Kdo nepracuje, ať se chudák alespoň pořádně nají.
 • Věra Jourová se stane eurokomisařkou pro spravedlnost, spotřebitelskou politiku a rovnost pohlaví. V reakci na tuto zprávu se 99,8 % mužských uživatelů internetu v ČR na sociálních sítích přiznalo, že mají pohlaví rozličně zakřivené. Na otázku, co s těmi všemi zakřivenými penisy hodlá dělat, Jourová odpověděla: „Nejsem jako politici. Budu makat!“ Nové komisařce pro rovnost pohlaví vlády Spojených evropských emirátů bych rád poblahopřál a zároveň bych jí rád upozornil na fakt, že některá zakřivení jsou normální.
 • 75000 idiotů na Kabátech napsal na Twitteru Jan Rejžek. Já bych řek, že idiot je Rejžek.
 • Václava Klause nebere nikdo vážněji, než jeho odpůrci. Proto se po každém jeho vystoupení vyrojí desítky komentářů v mediích a tisíce v diskusních fórech, ve kterých jejich autoři přesvědčují jeden druhého, že je Klaus vůbec, ale vůbec nezajímá a že ho nikdo (myšleno oni) vůbec nebere vážně.
 • Pokud Rusko obsadí Pobaltí, bude to znamenat faktický zánik NATO a velké ruské geopolitické vítězství, po kterém by Rusko v podstatě ovládlo celý evropský kontinent. Tomu je nutné zabránit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o tom hovořil ředitel pravicově orientovaného Občanského institutu a někdejší poradce premiéra Nečase Roman Joch.  Kdybych chtěl být politicky nekorektní, napsal bych, že jeho dlouho očekávané šílenství konečně propuklo…
 • Zdeněk Škromach: „Já vždycky říkám, že s Jirkou Dienstbierem nemá cenu vést nějakou válku, ale nechat ho mluvit, aby si každý udělal názor.“
 • Můj dodatek. Občas i slepé kuře najde zrno.
 • "Všichni, kdo nechtějí pracovat za nízkou mzdu si mohou otevřít živnost a vyplácet si takovou mzdu, jakou si představují. Jen si na ni musí vydělat, a to včetně režie, odvodů a daní".
 • Žárovky nesvítěj jak mají, pračky nemáchají, neboť šetří vodou, prací prášky neperou, neboť šetří co já vím a stejně to pak za větší peníze musíme přidat, neboť to jinak nefunguje, kominíci za velké peníze kontrolují komíny, staré nové, i ty, kde se netopí, teď se budou prodávat vysavače, co tak nějak nevysávají, a když, tak holt za větší peníze speciální. Teď se začíná mluvit o dobytku a jeho nepříznivém vlivu na ovzduší. Smyčka se stahuje: převedou ho na jinou stravu? Nebo ho vybijou a na jinou stravu převedou nás? Říše dobra pracuje tiše, ale neodvratně.
 •  

A něco veselého - prý láska :  
 

A fór na konec: Slečny hrají golf. Jedné z nich se povede dlouhý odpal, ale když se míček blíží k zemi, slečna ztuhne.  Trefila se totiž přesně do čtveřice pánů, hrajících na vedlejší jamce.  A vskutku: jednoho z nich míček zasáhne a chlápek se zhroutí k zemi  zkroucený, s rukama vraženýma do rozkroku.  Slečna neváhá a vyběhne situaci nějak napravit.  Chlap tam leží, heká bolestí, slečna mu nabízí pomoc.  On chvíli odmítá, ale slečna ho přesvědčuje, že je fyzioterapeutka a tudíž se vyzná.  Postižený rezignuje, slečna mu zvedne ruce, rozepne poklopec a začne oběma rukama masírovat.  Po pár minutách se ptá, jak se pán cítí.  On odpovídá: "Jo, jo, je to paráda, hrozně příjemné, jen ten trefený palec na ruce mě pořád bolí jak sviňa."

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 5884x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 44
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist