Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 24.9 aneb miluji naše média

Bývalé Jakešově mlátičce se za komunistického fízla omlouvat nebudu, řekl Kalousek. Naopak se proti úternímu verdiktu sněmovního mandátového a imunitního výboru odvolal.  V rozhodnutí se píše, že to označení je 'urážlivé a nevhodné'.

 Kdybych se omluvil, nevhodně bych tím urazil všechny ty, kterým komunističtí fízlové typu poslance Ondráčka ničili životy, mlátili je za jejich názory a rozháněli je vodními děly,“ napsal ve středu Kalousek na svůj facebookový profil. „Strany vládní koalice mají v mandátovém a imunitním výboru většinu. Toto rozhodnutí je jejich hanbou a já se na jejich hanbě podílet nebudu. Odvolal jsem se k Poslanecké sněmovně a samozřejmě se neomluvím,“ nechal se slyšet Kalousek. A zatímco bulvár řeší zda je Kalousek hrdina, když říká fízlovi, že je fízl, v reálu probíhá normalizace...Byl totiž odvolán ředitel odboru informatiky a digitalizace ÚSTR Peter Rendek. Během pěti let vybudoval Peter Rendek společně s kolegy z výše uvedeného odboru nejen jedno z nejlepších českých pracovišť, kde se digitalizují dokumenty (v ÚSTR je již naskenováno okolo 35 milionů stránek dokumentů, odhadem cca 20 procent všech archiválií ABS), ale také vynikající lustrační systém (nyní téměř 60 databází, původně se v archivu ministerstva vnitra používalo pouze několik), dále navrhl a vytvořil osobně celou webovou a facebookovou stránku ÚSTR. Na webových stránkách ABS najde i díky jeho práci zájemce obrovské množství naskenových registračních a archivních pomůcek StB či seznamy pracovníků StB z let 1968 a 1989. Spolupracovali jsme společně také na digitalizaci archivu českého vysílání Rádia Vatikán, exilových časopisů Listy, Čechoslovák a Západ. Považuji tento krok ředitele ÚSTR Zdeňka Hazdry nejen jako historik, ale také jako předseda Odborové organizace vědeckých pracovníků ÚSTR za velkou chybu, která dále prohloubí dlouhotrvající krizi v ústavu, která nastala po odvolání Daniela Hermana v dubnu 2013 z funkce ředitele ÚSTR. Od této doby se z různých důvodů jen v ústavu (další v ABS) již vyměnilo jedenáct vedoucích pracovníků, naposledy byl v srpnu 2014 odvolán z funkce ředitele odboru zkoumání totalitních režimů Jan Kalous. ANO, bude líp. A pojďme na titulky.

 • Rusko se chce zbavit nepohodlného umělce. Posílá ho k psychiatrovi. Ruské úřady se usilovně snaží dostat do psychiatrické léčebny petrohradského performera Pjotra Pavlenského, který svými happeningy opakovaně provokuje Kreml. Podle informace rozhlasové stanice Echo Moskvy byl neortodoxní umělec znovu policejně vyzván, aby podstoupil psychiatrické vyšetření. Pavlenskij se v minulosti opakovaně stavěl proti ruskému systému a politice Kremlu a burcoval veřejnost z apatie. Pavlenskij loni v listopadu vyvolal poprask v Moskvě, když si přibil hřebem pytlík k dlažbě Rudého náměstí. Předloni v květnu se Pavlenskij před petrohradskou radnicí objevil nahý, jeho jediným "oděvem" byl ostnatý drát, jímž omotal své tělo. Chtěl tak vyjádřit stav člověka žijícího v represivním politickém systému. O dva měsíce později si demonstrativně sešil rty, aby protestoval proti odsouzení členek punkové skupiny Pussy Riot.
  Líbí se mi, že náš tisk nazývá cvoka umělcem. Možná by umělec mohl svou performanci doprovodit nosným veršem: Plány Putinovi zhatí naše koule venku z gatí.
 • Se zájmem pozoruji výstupy think-tanku Evropské hodnoty, které jeden můj přítel nazývá eurokurvičky. Proto mne zaujalo hodnocení Johna Cleese a jeho analýza bezpečnostních poměrů jako alternativa k výstupům Evropských hodnot.
  Angličané se vzhledem k hrozbám z poslední doby cítí ohroženi a zvýšili proto stupeň pohotovosti z “Rozladění” na “Namíchnutí”. Stupeň pohotovosti však může být brzy znovu zvýšen na “Podráždění” nebo dokonce na “Mírné naštvání”. Angličané nebyli “mírně naštvaní” od roku 1940, kdy během bombardování Londýna téměř došly zásoby čaje.
  Rusové byli přeřazeni z kategorie “Únavní” do “Zatracená nepříjemnost”.
  Britové naposledy vydali varování před “zatracenou nepříjemností” v roce 1588, když hrozil útok španělského loďstva. Skoti zvýšili svůj stupeň pohotovosti z “Nasrání” na “Jdem těm hajzlům rozkopat držky”. Jiné stupně neznají. Proto jsou také už 300 let nasazováni do předních linií britské armády. Francouzská vláda včera oznámila, že zvýšila stupeň pohotovosti z “Utíkejte” na “Schovejte se”. Vyšší stupně jsou už jenom “Kolaborujte” a “Vzdejte se”. Zvýšení stupně bylo urychleno nedávným požárem, který zničil jedinou francouzskou továrnu na bílé prapory. To mělo za následek naprosté ochromení branných sil této země.
 • Na Radiu Impulz byl rozhovor s Prof. Halíkem. Sice když toho pána vidím nebo slyším mám osypky, ale překonal jsem se a vyslechl toho obhájce islámu.  Halík upozornil na dvě hrozby: ISIS a ruský imperialismus.  Podle něj je Rusko na hranici hospodářské krize, kterou chce oddálit tím, že si zpět podmaní bývalé svazové republiky. Dále řekl, že kdo tvrdí něco jiného, je zřejmě z minulosti zavázán KGB.  Poslední moudro bylo, že s odmítavým islámem nemůžeme jednat stejně odmítavě. My naopak musíme být tolerantní, umožnit jim šátky i mešity, aby se u nás cítili svobodně a ztratili důvod s křesťany bojovat. Kamarád na FB to ohodnotil slovy:  ...no, je smutné, že takoví lidé dostávají pro svou demagogii vysílací prostor, místo mokrého prostěradla. A slovutný aTeo to dotvořil.
 • Kandidátka ANO kopíruje Sex ve městě. Pózuje v negližé. Psycholožka Laura Janáčková, která kandiduje v letošních senátních volbách za hnutí ANO, přišla s odvážnými volebními plakáty a mottem „Láska, sex a politika“. Na billboardy, které jsou k vidění třeba na pražském Hlavním nádraží, se nechala nafotit pouze v úsporné noční košilce. Janáčková se zřejmě nechala inspirovat herečkou Sarah Jessicou Parkerovou, která v seriálu Sex ve městě je vyfocena ve stejné póze pro reklamu na autobuse. Barva košilky i peřiny jsou k nerozeznání podobné. A korunu tomu dodal novinář Pavel Šafr: "Prohlédl jsem si volební prezentaci kandidátky do senátu Laury Janáčkové. Její volební heslo je "Láska, sex a politika" plus obligátní "ANO, bude líp". Vypadá to jako sranda. Ale bohužel tu tuhne úsměv. Babiš angažuje herce, kteří už ani nemusí předstírat nějakou soutěž ideí a programů. Karikatura demokratické politiky získala novou dimenzi. - Prostě je omrdáme."
 • A Andrej Babiš řekl v Událostech-komentářích a zopakoval to na FB:  "snížili jsme deficit z 120 na 100 miliard. Pokud umím počítat, je to o 20%".

  Ministr financí neumí počítat! Nenabídne někdo AB doučování ze základů matiky? 120 - 100 = 20 a 20/120 = 16.6 % nikoliv 20 %.
 • A trocha bulváru:  Zpráva z Lidovek. Dva vědci z ČVUT se kriticky vyjadřují k severojižní orientaci psa, kterou má mít během vylučování, za což byla udělena žertovná nobelovka: "Je totiž důležité si uvědomit, že jakýkoli pohyb psa, který má otáčivou složku vzhledem k zemi, změní úhel mezi osou těla psa a geomagnetickou osou. V referenčním systému otáčejícím se se psem je takový pohyb neodlišitelný od změny úhlu geomagnetické deklinace. I rotace o jediný obloukový stupeň za vteřinu (jedno otočení za šest minut, tzn. mnohem méně, než pes obvykle provádí) přesáhne o několik řádů dosud největší zaznamenané kolísání geomagnetické deklinace."
  Řekl bych, že k na toto zkoumání by měl Babiš uvolnit nějaký grant. Zkoumal jsem to při vylučování našeho psa a dospěl jsem k jedinému. Sere pes.

A zprávy o počasí: Do Česka přišel podzim: Odlétají ptáci, přijdou mlhy, mrazíky i sněhové přeháňky. V úterý ve 4:29 hodin nastala podzimní rovnodennost a začal astronomický podzim. Slunceprý se stěhuje na jižní polokouli. Den a noc ovšem nejsou úplně stejně dlouhé. Dnešní den bude mít přibližně 12 hodin a 9 minut. Rozdíl několika minut je způsoben atmosférou, která způsobuje jev zvaný refrakce. Pavouk se ptal kam odlétají ptáci. Nechtěl věřit, že do teplých krajin. Asi viděl tuhle formaci.

A z mého života: Napsal mi kamarád. Jo, uz vim, koho budu volit v nasem okrsku do senatu! Kandiduje za SZ Anna Šabatova! To je kandidat mych snů. Nechces zmenit trvale bydliste, at ji to taky muzes hodit? Odpověděl jsem mu: To si to radši hodím sám. A na stránkách ANO se objevil sportující Andrej Babiš. Je to borec. Brzy se můžeme dočkat, že bude lovit amfory, osedlá medvěda nebo poletí na rogalu s hejnem hus. Nakonec už naučil hlídací psy demokracie poslušně štěkat.

A na Fejsbůku napsali:

 • Říkat, ze Babiš je podnikatel jako Baťa je stejné jako tvrdit, ze Robert Rosenberg je milenec stejného typu, jako byl Romeo
 • Koukám, že politici a napříč spektrem našli nového třídního nepřítele, proti kteému je nutno se vymezovat a bojovat. Po lobbistech, korupčnících, stavitelích dálnic, provozovatelích FVE, přišli na řadu developeři. Co na tom, že 70% obyčejných lidí vůbec ani netuší, čím se zabývají. Důležité je voličům předhodit nepřítele...
 • Zajimave je, ze po boku USA, se do valky v Syrii zapojila i Saudska Arabie, Bahrajn a Katar, ...udajne (dle informaci ČR1) proto, ze "spolecny Islamsky stat je hrozbou potlaceni jejich narodni identity". Bravo, ...pokud v tom neciti jinou hrozbu, mohli bychom podle teto logiky bombardovat Brusel?
 • Čtu si v Respektu: "Generál Petr Pavel (52)... s nadšením se jako mladý parašutista učil v osmdesátých letech pronikat do týlu západních nepřátel a likvidovat je."  Nezbývá než mu pogratulovat - mission accomplished.
 • @annananuk: "To jsou tak hrozný výrazy, broskvička, mušlička, buchtička. Připadám si, jako kdybych měla mezi nohama bufet."
 • Jak je to s referendy:
   Ve Skotsku se konalo, protože centrální vláda věřila ve vítězství (což se jí málem mohlo vymstít)
   V Katalánsku nebude, protože se centrální vláda výsledku bojí
   V ČSFR nebylo, protože každá půlka země měla opačný názor
   V zemích jako Jugoslávie či Ukrajina se místo referend konají války
  Suma sumárum: referendum se koná, když žijete ve skušné zemi a vláda čeká dobrý výsledek. Je to jako s bankou - ta taky půjčí jen tomu, kdo to nepotřebuje
 • Nevím co si myslet o přenosu ze zasedání nejvyššího sovětu USA a jeho hosta na obrazovkách ČT ...  Víc než trapné...Představitel režmu který morduje vlastní lidi básní o teroru. To je asi na Nobelovku míru. Tam takových panáků s rukama od krve je už hafo.
 • Z diskuze o think-tanku Evropskí hodnoty. Kdo je ta euhodnota jakub janda, politik ? Čerpač grantů s dotací. Aha , proto , je to euroidyot. To je takovej, placenej euro- politruk a pořádnej vocas...jakubjanda je nová jednotka míry eurohujersví. Zatím je nejvyšší naměřenou hodnotou 100 jakubjandů. Tato hodnota byla naměřena Liboru Roučkovi těsně před tím, než navždy odešel z Evropského pomatenomentu. blbec...to je...který je placen z peněz EU, aby dělal europropagandu, takový svazák z 50 let, jak se zakládaly zemědělská družstva, tedy agitátor...
 • Uctívání Bandery a jeho tzv.,, Ukrajinizace"...Neplacení plynu...Státní ozbrojený převrat...Upalování odpůrců v Oděse...Bombardování civilních osob...Použití fosforové munice....Ničení infrastruktury Donbasu...Vydírání politiků...Rušení stran...Vypínání mikrofonu v Parlamentu....Napadání politiků a házení politiků do popelnic...Hlasování v Parlamentu za několik osob najednou...Upalování policistů...atd.atd.atd....To je dnešní Ukrajina.. .A pak se postaví Zahradil do televize a řekne jak je dobře,že se podepsala asociační smlouva s Ukrajinou...... A víte co?...Všichni kdo s tím včera souhlasili,tohle všechno dobře věděli....A pro mne to jsou normální přizdisráči a srabové....Taková země nemá v EU co dělat.....Jestli jí Rusko teda chce a chce mít na ní vliv...Tak ať si ji v klidu nechá....
 • Dědovo nejupřímnější zhodnocení naší dýňové polévky: „Já su na také sračky zvyklý z války. V Reichu nám také nedávali maso.“
 • No vida, jak je to jednoduché! Stačí postřílet pár desítek lidí na Majdanu, upálit pár desítek lidí v Oděse, povraždit pár tisíc lidí na Donbase, vybombardovat pár měst, vyhnat milion lidí z domovů a asociační dohodě Ukrajiny s EU nestojí nic v cestě. S Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak!

A něco veselého - již brzy na našich sídlištích :  
 

A fór na konec: „Tak jak se daří?“
„Ále, stojí to za prd, nemám práci!“
„No tak pojď dělat k nám, já dělám v pohřebním ústavu. Člověče, tam se ti užije kolikrát srandy, to by ses divil!“
„Cože? V pohřební službě? Co tam může bejt za srandu?“
„No onehdá nám volali, že umřel chlap na ženský! Tak tam přijedeme, z tý ženský jsme ho sundali a vrazili ho do rakve. Chlap najednou vylítl a všem nám dal přes držku!“
„Von jako obživl nebo co?“
„Ále hovnajs obživl! My si spletli patro!“

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 6565x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 38
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist