Petr Paulczyňski: homepage

Miluji Billa Gatese

Kromě mne ho ovšem miluje určitě i autor následujícího porovnání nazvaného :Kdyby Microsoft vyráběl auta.

Při každém přemalování čar na silnici byste si museli koupit nové auto.
Čas od času by vám motor za jízdy bez příčiny chcípnul a museli byste ho znovu nastartovat. Z jakéhosi podivného důvodu byste se s tím smířili, nastartovali a jeli dál.
Občas by vám při určitém manévru chcípnul motor, nešel nastartovat a museli byste motor znovu instalovat. Z jakéhosi podivného důvodu byste se i s tím smířili.
V autě by mohla jet vždy jen jedna osoba, pokud byste si nekoupili Auto 95 nebo Auto NT. V tom případě byste si vsak museli přikoupit dalši sedadla.
Macintosh by vyráběl auto na sluneční pohon, které by bylo dvakrát spolehlivější, pětkrát rychlejší a dvakrát snáze by se řídilo. Jezdilo by však jenom na pěti procentech silnic. Majitelé aut Macintosh by do svých aut kupovali drahé upgrady na Microsoft, po nichž by jejich auta jezdila mnohem pomaleji.
Kontrolky oleje, zapalování, benzinu a dobíjení by byly nahrazeny jedinou kontrolkou Obecná chyba auta (General Car Fault).
Všichni by vzrušeně mluvili o novinkách v autech Microsoft a úplně by zapomněli, ze ostatní auta už je používají spoustu let.
Všichni bychom museli přejít na benzin a ostatní provozní kapaliny Microsoft. Jejich balení by bylo skvělé.
Nová sedadla by vyžadovala, abychom měli všichni stejně velké zadky.
Airbag by se nafoukl teprve po zodpovězení dotazu Are you sure?.
V případe havárie byste neměli ani ponětí, co se stalo.
Microsoft by nevyráběl motory, ale utvořil se svými dodavateli motoru kartel. Poslední motor by měl 16 válců, mnohabodové vstřikování paliva a 4 turbodmychadla, používal by však rozvod SV, aby byl kompatibilní s díly z Fordu model T.
Existoval by Motor Pro s většími turbodmychadly; ten by byl na většině silnic pomalejší.
Auta Microsoft by byla vybavena speciálním autorádiem s přehrávačem kazet, na němž byste mohli chytnout pouze stanici Microsoft FM a přehrávat kazety Microsoft. Pokud byste si ovšem nekoupili upgrade na používání jiných norem.
Microsoft by byl tak úspěšný, že i kdyby mu nepatřily žádné silnice, všichni výrobci silnic by dávali auto Microsoft zdarma, dokonce i IBM!
Kdybyste pořád jezdili ve starších modelech aut (např. CarDOS 6.22/CarWin 3.11), všichni by vás považovali za staromódní - jezdili byste však rychleji a dostali se na více silnic.
Kdybyste si nemohli dovolit nové auto, půjčili byste si je od souseda a zkopírovali.
Po koupi auta byste museli pár dní předělávat zapalování - teprve pak by začalo fungovat.
Pokud byste chtěli jezdit na dálnici ve více pruzích, museli byste si koupit upgrade.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1778x, známka: 2.9
Kategorie: Vtípky IT
online: 39
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist