Petr Paulczyňski: homepage

Chystají v brněnské ČT spacáky?

Zajímavé zákulisní rojení spojené s výběrem nového ředitele studia ČT v Brně spěje do finále. Končí lobing zájmových podnikatelsko-mediálních skupin, nezanedbatelný zájem novinářské lobby( která měla samozřejmě svého koně), zájem celebrit které mají zájem o uplatnění svých pořadů, také někteří jedinci z nového vedení města se interesovali.

Z obvykle dobře informovaných kruhů se dozvídáme, že do finále postoupili rozhlasák Jarda Ostrý a bývalý televizák Karel Burian. A řešení, které se rýsuje, je více než zajímavé. Janečkův kůň Burian vyvolal v Brně nálady podobné pověstné historické spacákové rebelii. A tak řešení vypadá více než zajímavě. Ve vedení brněnského studia České televize stanou zřejmě Jaromír Ostrý i Karel Burian.
Původní vítěz výběrového řízení moderátor Jan Souček neuspěl  při psychotestech, které  si vyžádal generální ředitel Jiří Janeček , aby mohl posoudit jejich odolnost v důležité manažerské pozici.

Kandidáti  musí ještě dopracovat projekty budoucnosti studia. Janeček do funkce ředitele chce Ostrého, protože dobře vnímá situaci. Ale svého koně Buriana použije prý také.Burian by měl působit na pozici, kterou neschvaluje rada České televize. Třeba vedoucího výroby.

Vítěz prý bude vyhlášenv  týdnu před Vánocemi.

Podle medií postup Karla Buriana do finále výběrového řízení přitom v televizi vyvolává silnou kritiku. Svědčí o tom prohlášení brněnských televizních odborářů. „Je zajisté šlechetné a velkorysé dát člověku druhou šanci. Považujeme však za riskantní, pochybné a zřejmě i nezodpovědné dát jako druhou šanci k dispozici celé studio někomu, kdo zklamal už na úrovni redakce,“ napsal hned na úvod šéf odborů Vilém Janoušek.
Naráží na to, že Burian po televizní krizi musel v roce 2001 odejít z funkce vedoucího redakce zpravodajství. Podle protestujících redaktorů i odborářů prosazoval reportáže na zakázku a skrytou reklamu. Potvrdil to i audit.

Tak uvidíme. Kdybych si měl vsadit, řekl bych, že to bude trochu jinak.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2210x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnského dění
online: 43
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist