Petr Paulczyňski: homepage

Další nesplněný volební slib socanů.

Brňanům od prosince podraží teplo čtu jednak na webu Rovnosti, jednak jsem byl k danému tématu paní redaktorkou Kurcovou dotázán.Představenstvo společnosti Teplárny Brno, které zajišťují teplo pro většinu Brňanů, dnes rozhodlo o zdražení tepla, napsala.

Domácnosti tedy od prvního prosince místo 631 korun za gigajoule zaplatí asi o pětašedesát korun víc. Běžná rodina přitom za rok spotřebuje asi pětačtyřicet gigajoulů tepla a v rozpočtu tak bude muset najít téměř tři tisíce korun navíc.

„Hlavním důvodem je neustálé zvyšování cen zemního plynu, který je pro nás stěžejní surovinou používanou k výrobě tepla a elektřiny. I když cena plynu rostla celý rok 2008, teplárny zdražují až teď, protože situace je neúnosná,“ uvedla mluvčí brněnských tepláren Liliana Geisselreiterová.

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brnanum-od-prosince-podrazi-teplo20081022.html

*************************************************************
Pavoukův dodatek. Moje odpověď paní redaktorce se součástí zprávy nestala. Buď si ji schovala do tištěného vydání, nebo se Rovnosti nehodila do krámu. Zněla totiž takto: O tom paní redaktorko nic nevím, ale jak ekonom si důvody umím představit. To je část odborná. Jako politik ovšem musím říci, že je to další nesplněný slib brňanům.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 917x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 41
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist