Petr Paulczyňski: homepage

Děti ráje

„...Naším hlavním cílem je nabídnout Vám výhodný a co nejrychleji vypořádaný obchod...“

Kdysi před lety mne zaujala věta ze stránek jedné investiční společnosti.  Zdála se mi velmi vhodná jako úvodní věta pro žadatele o státní zakázku, přicházejícího za příslušným odpovědným politikem.

V září loňského roku těsně před koncem půlročního časového testu po jehož uplynutí držitel akcií nemusí platit daň ze zisku vyšlo najevo, že Stanislav Gross, na rozdíl od ostatních truhlíků ze socdem dokázal, že je opravdu nejšikovnější socánek a práva na renomované Plzeňské právní fakultě nestudoval nadarmo. Dokázal si  zlegalizovat a vyčistit do čista dočista výnosy svých několika let v politice.

Napsal jsem tehdy, že to považuji za Elegantní řešení    „... jestliže je expremiér nabyl na jaře letošního roku za nějakou nominální cenu a po půl roce je prodá se ziskem třeba původnímu majiteli, je osvobozen od daně z příjmu.  Tím by většinový vlastník Moravia Energo a Třineckých železáren (Chrenek) splnil svůj závazek...“

Hospodářské noviny nyní zjistily, že i když před pár měsíci nabízel původní majitel Chrenek za balík akcií panu Grossovi  pouhých 20 milionů, dnes je již opět 100% vlastníkem Moravia Energo. Kruh se uzavřel, obchod vypořádán, účty vyrovnány.

Chrenkovy firmy dostaly  za dob socdem vlád miliardové dotace, parvenu dostal 80 vypraných milionů a již nikdy mu nebudou moci žádní pisálci klást pitomé otázky typu  kde vzal peníze na své investice.  Vždycky může odpovědět, že je to z těch 80 legálních milionů.

Nám to vyjde, co chcem máme, s větrem v zádech počítáme,
máme vůli, nám to vyjde, všechno vyjde nám,
nám to vyjde, máme zájem, nejsme zlí, jsme děti ráje,
dětem ráje, těm to vyjde, jako vám, tak nám.

Děti ráje
Text: Eduard Pergner
Hudba: František Janeček
Zpěv: Michal David

Převzato z :
http://www.angle.cz/index.phtml?go=clanek&id=1852


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1858x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 39
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist