Petr Paulczyňski: homepage

Zelená chiméra za 300 milionů

Nedávno se nám pochlubila koalice ústy paní Dubské zase fungl novým nápadem. Dají prý 300 milionů do opravy blíže nespecifikovaných domů v Bronxu, kde bydlí ti, co když je pojmenujete, strhne se povyk.

Budeme jim proto říkat nepřizpůsobiví. To jsou ti, co si odpadky a sajrajt házejí pod vlastní okna, co močí a kálejí na chodbách vlastního obydlí, topí parketami a tak. Důkazů na webu je bezpočet. Ale je prý úlohou obce se o tento ksindl starat. Stát prý dá ranec, město přidá trochu drobných( nic přesnějšího jsme se totiž nedozvěděli) a bude z toho "Manhattan"

 Ministryně vlády pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková  navštívila Brno, aby zde projednala otázku romské menšiny. Město si podle ní v této problematice vede velmi dobře.
 
„Přístup Brna je velice zodpovědný a inovativní. Oceňuji hlavně projekty, jako je například oprava domů v takzvaných ghettech,“ uvedla Stehlíková.

Brno chce opravit za více než tři sta milionů korun domy a jejich okolí v problémové oblasti mezi ulicemi Cejl, Francouzská a Bratislavská. Polovinu z těchto peněz by měla zaplatit Evropská unie.

„Při získávání peněz z evropských strukturálních fondů se budeme snažit městu co nejvíce pomoci. Nestačí ale pouze opravit nějakou budovu, je zapotřebí pracovat i s lidmi, aby neměli dluhy, chodili do zaměstnání a měli na to, aby si kvalitu bydlení udrželi,“ podotkla Stehlíková.

Takže suma sumárum, mediální plácnutí do vody. Prachy nikde žádné, projekt vyřeší opravu pár domů, protože každý bude stát tak 20-30 mil, takže si spočítejte, kolik se jich opraví. A bydlet v nich zůstanou ti, kteří je do takového stavu uvedli. Je jen otázkou času, kdy budou v takovém stavu, jako jsou dnes.

Ale prý aby ne, budou je hlídat domovníci. Oba starostové jak Brna středu, tak Brna Severu se ptají, kdo jim na ně dá peníze.

No a můžeme tu popsanou slávu shrnout. Mediální vlnka ve prospěch Zelených a paní Dubské, která prý za touto ptákovinou stojí. Před volbami do kraje se hodí. Že z toho celého zůstane pouze pachuť na jazyku už nikoho nebude zajímat.

Volte Zelené. Ti Vám naslibují tolik co nikdo jiný.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1247x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 32
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist