Petr Paulczyňski: homepage

Ekozmrdi na jihočeských rybnících

aneb konec rybníků v Čechách? Čeští Zelení zachránci světa s pomocí boží (pardon, bruselskou) hodlají v Jižních Čechách vyhlásit nové velké ptačí rezervace.

Tato další šílená ekozmrdí akce způsobí, že   produkce ryb má poklesnout až o třicet procent. Rybáři nebudou smět rybníky napouštět a vypouštět. Zakázán bude lov pernaté zvěře i chov kachen na rybnících. Omezena má být i rekreace.

Krajina vytvořená před pár stoletími lidskou rukou k lidské potěše a v plné přírodní funkčnosti udržovaná a užívaná generacemi lidí, pro něž je tím nejkrásnějším místem na světě, má být předána ptákům. Jakub Krčín by se asi divil, že jeho rybníky postavené za účelem chovu ryb se již téměř staly krmelcem pro přemnožené kormorány. Podle Bruselu je - a ani další ptactvo - nebude moci nikdo rušit.
I za časů Jakuba Krčína všelicí podivíni brojili proti stavbám hrází, strašili obyvatelstvo vodníky a hejkaly a ničili dílo. Když jbyli chyceni,  byli oběšeni na hrázi. Ministr zemědělství Petr Gandalovič ale věšet nemůže, i když by asi rád. A tak bude muset k bruselskému soudu. Je však otázka, zda to jemu a jihočeským rybářům, rybníkářům a dalším bude co platné. Víra v ptáky a globální oteplování je zrovna v tuhle chvíli věčná.

Volně na motivy D-Fense


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1788x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 34
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist