Petr Paulczyňski: homepage

Gates podruhé

Jedním z mých čtenářů, jsem byl upozorněn, že Gates a auto už je starý. Já vím, ale  to jsem ještě neměl své stránky, tak jsem to tam šoupl. Zde je tímto pozorným čtenářem(mimochodem jeden ze slušných profi-novinářů) poskytnutá původní verze - trochu jiná.

Když na veletrhu Comdex Bill Gates prohlásil, "kdyby GM držel krok s technickým vývojem tak jako počítačový průmysl, jezdíme v autech za 25 $ a na galon benzínu ujedeme tisíc mil," dostalo se mu z GM následující odpovědi: "Kdyby GM vyvinulo takovou technologii jako Microsoft, jezdili bychom v autech, která by měla asi následující vlastnosti:"
1. Váš vůz by bez zjevného důvodu měl aspoň 2x za den havárii.
2. Po každém překreslení čar na silnici byste museli koupit nový vůz.
3. Příležitostně by se auto na dálnici bez zjevného důvodu zastavilo. To by se vše-obecně respektovalo, nastartovalo by se a znovu pokračovalo v jízdě.
4. U jistých manévrů (např. levá zatáčka) by se auto občas zastavilo a nešlo by znovu nastartovat. V takovém případě by pomohla jen demontáž a nová montáž motoru.
5. V autě by mohla sedět jen jedna osoba, výjimkou by byla provedení "AUTO95" nebo "AutoNT", kde by se ale muselo za každé sedadlo zvlášť platit.
6. MacIntosh by vyráběl auta poháněná slunečním světlem, spolehlivá, 5x rychlejší a o polovinu lehčí, fungovala by ale jen na 5 % silnic.
7. Kontrolku tlaku oleje, teploty motoru a dobíjení baterie by nahradila kontrolka "Obecná Auto-Chyba".
8. Nová sedadla by vyžadovala, aby všichni měli stejné zadnice.
9. Airbag by se ptal: "Jste si jist...?", než by se uvedl v činnost.
10. Příležitostně by se zamčené auto nedalo odemknout. Dovnitř byste se dostali jen následujícím trikem: zároveň tisknout kliku, otáčet klíčem a rukou se dotýkat antény.
11. GM by vás nutila koupit zároveň s každým autem sadu "deLuxe" - karty firmy Rand McNally (dceřiná společnost GM), ačkoliv byste to nikdy nepotřebovali a nechtěli. Pokud byste nabídku nepřijal, jezdilo by vaše auto jen poloviční rychlostí (ne-li pomaleji) a GM by kvůli tomu byla vyšetřována státními orgány.
12. Vždy po představení nového vozu by se museli všichni řidiči znovu učit řídit, protože žádný nový vůz by nefungoval tak jako staré auto.
13. Motor by se vypínal stisknutím tlačítka "START".


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2019x, známka: 2.8
Kategorie: Vtípky IT
online: 26
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist