Petr Paulczyňski: homepage

Hlody čtvrteční aneb miluji naše média

Tak máme novou vládu.  Slibují až se jim od huby práší. Situace se však stává nepřehlednou. Vláda povládne možná tak krátce, že když se ministrům večer na chodbě zhasne, tak zabloudí.

Zkusme si představit, co by nám za těch pár dní mohli zlepšit. Třeba napraví, že kilo rohlíků nebude stát 59 korun, zatímco kilo mražené kachny jen 39. Taky nám třeba vysvětlí, proč jsou erteple dražší jak banány který sem jedou kolem zeměkoule. Možná z křehčeného kuřecího a rybího masa přestane vytékat polovina vody a ze salámů zmizí posypová sůl. Možná i v masných výrobcích se začne objevovat maso místo separátů. Dokonce bych očekával, že z jogurtů zmizí 45% mléka.  Taky rajčata, okurky a jahody budou domácí a ne ze Španělska a tak. Možná by i z polí mohly zmizet kolektory a řepka a mohlo by se tam pěstovat něco normálního jak tomu bylo dřív. Taky by mohli poslat do řiti EU, protože ta už nám zase chce zakazovat NIVU. Vždyť jsou to přece odborníci. Akorát si tím nejsem jist, protože Mirka Němcová říkala, že tato vláda je toxická. Tak pojďme na titulky.

 • Vláda je toxická, nebudu s ní hrát falešnou hru, řekla Němcová. Zdůvodnila tak fakt, že sice byla na slavnostním jmenování nových ministrů, připít si s nimi však odmítla. "Vládu považuji za nebezpečnou a toxickou," řekla v rozhovoru pro iDNES.cz. Považuji ji za toxickou, protože její ministr financí a místopředseda vlády přes noc zázračně zbohatl o pět nebo šest milionů korun.
  Tak myslím, že Honza z chaloupky co se neschovává by nám mohl nahodit radu jak se takhle fofrem dá sehnat pět mega, to by se mnohým dost hodilo.
 • Končí Nečasova vláda. Dle vyjádření soudruha Foldyny z ČSSD na facebooku, nejhorší vláda od roku 1945. Politický orgasmus nad tímto faktem neskrývá na stejné sociální síti ani jeho partajní přítel Škromach, který snad za poslední rok nevyprodukoval jinou myšlenku než, že po nečasu přijde konečně oranžové sluníčko. Nu což, každý máme svoje limity. Otázkou je, nakolik se oběma socanům bude líbit loutková vláda lezců do Zemanova konečníku. Dosáhne v jejich očích alespoň kvalit vlády masového vraha Gottwalda?
 • A Řecko chce zdanit "luxus": od jachet a vrtulníků až po silnější Octavie. Nové daně hodlá zadlužená řecká vláda uvalit na ty obyvatele, kteří používají vlastní vrtulníky, jachty nebo například jen větší auta mladší pěti let. Parlament by měl podle řeckého tisku o návrzích hlasovat v příštích dnech. Podle plánu by majitel auta mladšího pěti let o objemu válců větším než 1,93 litru musel ročně zaplatit daň 418 eur, tedy v přepočtu asi 10 800 korun. Tomuto poplatku by se tak po pět let nevyhnul například řidič, který by si koupil novou Škodu Octávii ve většině z nabízených dieslových provedení. To samé platí o spoustě dalších konkrétních vozech střední třídy. Ještě hůř na tom budou majitelé silnějších aut. Ti, kteří mají pod kapotou svého vozu motor s objemem vyšším než 2,6 litru by odvedli státu 1420 eur ročně (36 700 korun). Od majitelů luxusních vozů chce stát ročně získat dokonce 5380 eur (139 200 korun). Kromě majitelů aut by státní pokladně mohli pomoci i vlastníci soukromých bazénů. Majitel krytého bazénu o objemu 30 metrů krychlových, by státní pokladně například ročně zaplatil 960 eur (24 800 korun). Do spodní hranice této penalizace tak spadají bazény, které jsou o něco víc než metr hluboké a mají průměr šest metrů. Další daně by měli zaplatit majitelé jachet, vrtulníků a letadel.
  Takže daně z Octavie? Předpokládám, že majitele Passatů budou rovnou střílet.  A taky se bojím, aby se Honza z chaloupky v tom modelu neshlédl. Nakonec by to mohlo skončit u toho, že zdaní i velkýho ptáka. Kamarád to komentoval takto: Prostě to dopadne tak jako ve Francii a v Itálii. Majitelé jachet je budou registrovat v jiných zemích, daně nebude mít kdo platit a za pár let prohlásí MinFin Řecka za luxus i Fabii a to bude ten slavný konec slavného projektu Ojro..
 • A zprávy o akci realizace: Vrchní státní zastupitel podal žádost o vydání premiéra, ale nedodal podle slov členů, mandátovému a imunitnímu výboru sněmovny potřebné informace a důkazy. Výbor si je bude muset vyžádat a celé řízení se prodlouží. Odvolání zadržených proti rozhodnutí o uvalení vazby je odloženo. Vrchní státní zastupitelství nedodalo podle slov mluvčí Ostravského soudu potřebné informace a důkazy. Řízení se tím prodlouží.
  Něco je mi divný. Jak to, že tytéž neúplné dokumenty stačily nižšímu soudu k uvalení vazby? Proč vyšší soud sice říká, že nemá dost informací, aby mohl rozhodnout o uvalení vazby, ale vrací případ témuž soudu, který o vazbě bez dokumentů rozhodl? Co je to za divnou hru? Ovšem národ se raduje, jak policie a státní zastupitelé stíhají korupci. Jak pravil další kamarád: Asi jsme se stali nedobrovolnými hráči v nějaké podivné justiční a policejní bojové hře.
 • A  sranda pokračuje. Fischer a Klausovi čelí trestním oznámením kvůli korupci.  Nový ministr financí Jan Fischer a bývalý prezidentský pár Václav a Livia Klausovi čelí trestním oznámením kvůli údajné korupci. Podali je spolek Šalamoun a redaktor časopisu Reflex Jiří X. Doležal. Podle spolku mohly být úplatkem dary ve výši 5,3 milionu korun, které v posledních dnech přišly na účet Fischerovy prezidentské kampaně. Doležal zase tvrdí, že post ministra pro Fischera a místo velvyslankyně pro Klausovou mohou být úplatkem za jejich podporu Miloše Zemana ve volbách.
  Tak Šalamoun je spolek Sui generis, tam mne to nepřekvapuje a JXD možná hulil asi dost kvalitní matroš. Když už ale byl v tom ajfru, mohl přibalit třeba Špidlu s Tvrdíkem.
 • Úder v kauze Nagyová: Zasahující policisté čelí trestnímu oznámení. Píší EuroZprávy.cz  Už i ÚOOZ čelí trestnímu oznámení. To se vztahuje k aféře kolem zatčení a obvinění spolupracovnice expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové a dalších politiků. S informací dnes přišel server Týden.cz. Neupřesnil však, kdo trestní oznámení podal. Případ Nagyové se týká možného uplácení poslanců a nezákonného sledování lidí. Věcí se podle Týdnu zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Její mluvčí Radka Sandorová to odmítla komentovat.
  Přestávám se v tom orientovat. Ještěže Bůh shlédl na tu naši kotlinu a vida smutek, pláč, depresi a frustraci, seslal nám Bartošovou, uklidnil mne kamarád.
 • A trocha bulváru: Vypadá to, že kromě akce Iveta, Macura, Rychtář, Martucci se nic neděje. Pro ty kdo neví, někdejší zpěvačka, zlitá a pomočená utíká od svého milence který se kvůli ní nedávno  za strašných skandálů se rozvedl. V útěku jí pomáhá o deset let mladší, údajně náboženský fanatik nazývaný „ctitel“, který svou účast v celé akci bere asi i jako misijní poslání. Oba prchají do Itálie za dalším bývalým zpěvaččiným milencem, který je shodou okolností hrabě. Doufají, že je před milencem č. 1 nějak ochrání. Milenec se vydává za nimi. Jezdí zde po italských plážích v okolí hraběcí vily a skenuje tamní písek, zda odpovídá barvou a strukturou tomu z fotografie, na níž leží bývalá diva s obráceně navlečenými kalhotkami od plavek.  Poslední díl této srdceryvné story je, že se ctitel i (ex)milenci nějak dohodnou, zpěvačku kdesi v Itálii „předají“ milenci č. 1 a tím eskapádu nějak (pro dnešek) zakončí.  Zde příběh zatím končí.  Takže unikla i zásadní zpráva, že si Hanychová žehlila kalhoty na těle napařovací žehličkou a opařila si frndu.

A zprávy o počasí: Zoncna furt rumpluje jak blbá. Chtělo by to sbalit dečmen pod klepeto, vyprdnót se na haklování a jít lapat bronz na prigl. Konec hantecu. Sklípkan vyhodil myší holátko které měl zfutrovat z misky a udělal si z ní bazén. Také požaduje abych mu koupil ventilátor a lehátko. Tak trochu mi připomíná manželku. Ta taky furt něco požaduje. Horko má zjevně vliv i na politickou scénu, protože mnohé výroky vypadají, že byly vysloveny v důsledku úpalu. U některých se lze i důvodně domnívat, že došlo k totálnímu odpaření mozku. Vypadá to, že Klausovi se ta teorie o otepování vymkla z ruky. Na obrázku je důkaz.

A z mého života: Tak jsem se dočetl, že prý prodávají thajskou kávu po které jak v Brnisku říkáme "hópne hůlka". To mne vyděsilo. Obávám se totiž, že až se to dozví manželka, určitě mi ji bude nutit. Také jsem zjistil, že mám asi fprdeli játra. Dočetl jsem se, že na špatný stav okruhu jater mohou upozornit především tyto projevy: bolest hlavy a krční páteře, bolesti kyčlí, slzení očí, slábnutí zraku, vyrážky na pohlavních orgánech, hučení v uchu, sucho v krku, záněty spojivky, agrese, nerozhodnost, zuřivost, samomluva, výbuchy smíchu. Tak až na ty vyrážky na bimbasovi totiž na sobě vše ostatní pozoruji. Musím asi dávat majzla při předklonu, aby mi ta játra příčně neprdla. Asi nastal čas překvapit je vodou. A ještě k tomu jsem k večeři dostal chuť na zavináče. Tak to bych mohl být i těhotnej. Když mi při kontrole prostaty doktor nasadil přístroj kterým prosvěcujou břicho těhulkám jsem znejistěl, jestli teda jako vážně.


A na Fejsbůku napsali:

 • Jedno Milošovi Zemanovi upřít nelze. Spolehlivě oceňuje své věrné. Umí se odvděčit i těm, kteří ho podpoří na poslední chvíli i po předchozím odmítání. Tváře Rusnoka, Fischera, Benešové, Balvína, Peciny, Kohouta nebo Koníčka na vládním tablu jako by nám vzkazovaly: Přimkněte se k Zemanovi, odměna vás nemine, ať jste kdo jste, ať přicházíte odkudkoliv. Ovšem povýšení věrnosti nad všechny jiné hodnoty bylo odvěkým znakem mafie.
 • Nekoukejte do novin, prej jsou plný píčovin.
 • Rusnokova vláda prý položí věnec na hrob TGM. Kdyby tak tatíček chtěl vylézt z hrobu a nakopat jim prdel.
 • Není možné si koupit akcie Fischerova transparentního účtu? Šel bych do toho.
 • Z té našívaší ČT by se člověk opravdu šel picnout... Soudce konstatoval, že to, z čeho naše čacká policie obvinila exministra Julínka se nestalo, neb vojáci mají stejné, nebo vyšší náklady na provoz vrtulníků jako privátní záchranky... (To, že policie při kalkulaci ekonomických nákladů postupovala se stejnou erudicí jako volební tým Jana Fischera , je bežným standardem).Nakonec reportáže o zneužívání OČTŘ ke skandalizování nepohodlných politiků pravila s. moderátorka, že i když se policii uzavřené smlouvy s privátními záchranáři nezdály, budou platit i nadále až do roku 2016...To by jeden blil...
 • Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
 • Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
 • NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY, NEBO TI TY KAPSLE KOUPENÝ V MAKRU NARVU I S KÁVOVAREM DO ZADKU! (potichu)
 • nahlas: Víte co, dejte mi mattonku. Jemně perlivou.

A něco o našem čackém minfin.

A na závěr něco veselého:

Český Robespierre, vezoucí se na vlně stádní objednávky, nejspíš brzy narazí. Až mu totiž bystře docvakne, že Rusnokův pseudokabinet je plný trafikantů za podporu v prezidentské volbě a že velvyslanecký post pro Livii Klausovou rovněž, patrně zaútočí i na Zemana. No a to bude jeho trpký konec. Sám bude po zásluze obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele a uvržen do vazby. Kdyby ve škole dával pozor, věděl by, že revoluce požírá své děti...
 

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2683x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 61
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist