Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Víkend byl tak neobvykle rušný, že jsem se rozhodl pár hlodů sesbírat. Tak nám přímozvolený taťka Mlhoš sestavil svoji vládu. Plnou znamenitých jedinců. Řekl bych, že hlídací psi demokracie budou mít dlouho co dělat, než ty skvělý týpky proklepnou.

Vidím to tak, že první oběť už našli. Trhají někdejšího premiéra a dnešního ministra financí. Na programu jsou podivnosti s vyřešením páně Fischerova dluhu. Počínaje vložením peněz na účet v hotovosti až po podivnosti v dárcích, z nichž jeden dar označil dokonce za půjčku.  Rovné dva miliony korun Fischer dostal od jistého Davida Sivora. Podle české přítelkyně tohoto dárce Sivor vždy střídal dvě košile a nikdy nepůsobil jako zámožný. Na přímou otázku na sponzorský dar pro Fischera prý neodpověděl.  Sivor je izraelský důchodce, je mu již 78 let a žije v Tel Avivu. Ovšem jeho syn Omri v Česku vlastní velkou developerskou společnost. Omri Sivor se prý pohybuje v centru propletence vztahů různých firem se zaměřením na reality. Tyto firmy prý mají nezřídka obchodní sídlo v některém z daňových rájů, případně v Izraeli. Sivor mladší v současnosti působí jako šéf Daramis Group, úspěšné developerské skupiny, jejíž jednotlivé firmy prý sídlí zpravidla na Kypru. Jak informoval server Českápozice.cz, skupina má za sebou projekty, jakými jsou Šárka Business Park na Praze 6, případně Lavender office building v pražských Holešovicích. Podobné záhady se objevují i u dalších dárců. Tak se nám ti Fischerovi sponzoři vybarvují. Sídla firem v daňových rájích, firma podílející se na modernizaci D1, firma, která si nechá od státní firmy budovat obří zásobník plynu, aby jej provozovala a využíval stát, tam dokonce přistály peníze v hotovosti, právník předseda představenstva společnosti, která vymáhala poplatky pro ČT, ministerstvo spravedlnosti a Vězeňskou službu (za doby ministrování Pavla Němce). Jak někde napsali, už chybí jen strýček Vik...A za sebe přičiním poznámku, že muž s takovým přístupem k financím je na postu minfin něco jako kozel zahradníkem. A pojďme na pár titulků.

 • Policie líčila na lupiče „Bémových“ milionů. Po dvou týdnech nikoho nemá. Kauza bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové přinesla i jeden na první pohled těžko uvěřitelný vedlejší produkt. Souvisel s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem, do jehož vily se podle policejních informací plánovali vloupat neznámí zloději, kteří zde údajně chtěli odcizit desítky milionů korun. U patrové vily v Praze-Vokovicích bylo rušno. Kolem domu nenápadně kroužili detektivové v civilu, dům bez přestávky snímaly skryté kamery a několik lidí v Praze a Brně mělo "napíchnutý" telefon. Ve vile žije poslanec a bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) s rodinou. Bylo 17. dubna a generální inspekce rozjela na popud protimafiánského útvaru ÚOOZ rozsáhlou operaci - dvanáctidenní sledování Bémovy vily. Při prověřování případu kolem šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové totiž ÚOOZ získal informaci, která působila jako přitažená za vlasy - do vily Bémových se chtějí mezi 17. a 19. dubnem vloupat zloději, protože se ve sklepě nachází sto milionů korun v hotovosti ve sportovních taškách.
  Tak tohle je od iDnes zásadní zpráva. Vezměme to popořadě 1. Policie čekala na lupiče, žádní nepřišli. 2. Měli přijít pro stamiliony, žádný tam nebyly. 3. Stalo se to v dubnu, teď je červenec. iDnes - váš nejdůvěryhodnější zpravodajský server - zprávy kterým můžete věřit.
 • Maďaři už nebudou trestáni, když ve vlastním domě zastřelí lupiče. Nový  maďarský zákoník si bere příklad z Ameriky. Nově totiž mohou Maďaři zabít zcela beztrestně zloděje ve vlastním domě. Trestní zákoník pracuje se zvláštním pojmem „povolená vražda“. Nějaká omezení zřejmě budou, pokud ale nezvaná osoba vnikne do cizího bytu a chová se agresivně, nebo je dokonce útočníků více, Maďaři budou moci beztrestně střílet.
  Tak takovýhle zákoník si u nás nedovedu představit. Nejsem příznivcem střelby po všem co se hýbe, ale jako odstaršující moment by takový zákoník dle mne rozhodně posloužil.
 • Alrawiho kázání prověří úředníci. Ohrožuje islám v Brně. Kvůli kázání podněcujícímu nenávist proti nevěřícím čelí šéf muslimů v Brně trestnímu oznámení. Podle úřadu to může být první krok k postavení nadace mimo zákon. K výchově dětí k nenávisti vůči nevěřícím a k jejich bití, pokud se odmítnou modlit, vyzýval podle Občanské sdružení ateistů České republiky předseda českých muslimů Brňan Muneeb Hassan Alrawi ve svém kázání. Sdružení na něj proto podalo trestní oznámení. Nahrávka kázání z brněnské mešity je k vidění na internetu. Podle Alrawiho prý období mezi sedmi a devíti lety je nejlepší čas na vštěpování lásky i nenávisti. „Tvá povinnost je v tomto období naučit ho milovat islám, aby se stal muslimem. A hlavně tedy nauč ho nenávist ke všem, kteří neuznávají Alláha," říká Alrawi v nahrávce. A děti, které se nechtějí modlit zase mají rodiče podle kázání bít. „Samozřejmě s láskou," dodává Alrawi.
  Tak prosím, zas nás jeden ručníkář multikulturně obohacuje. Prý je islám mírumilovný. Tak asi takhle:
  Súra 98, 6: A věru ti, kdož jsou nevěřící z vlastníků Písma (tzn. Židé a křesťané)…. a to jsou ti nejhorší ze všech stvoření!
  Súra 2,193: A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu.
  Súra 47, 4-5: A když se střetnete s nevěřícími, udeřte je do šíjí, a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte!
 • Okamura žaluje Transparency International a chce její zrušení.  Podle něho se tato organizace dopustila několika trestných činů, mj. zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění, trestného činu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži a trestného činu neoprávněného podnikání. Oznámil to ve čtvrtek na tiskové konferenci v Senátu. Zároveň dal podnět finančnímu úřadu k prověření hospodaření této organizace. Navíc během dvou dnů podá ještě žalobu k Městskému soudu v Praze na zrušení TIC.
  „Podle mých zjištění TIC v souvislosti s čerpáním veřejných prostředků soustavně a dlouhodobě páchá trestnou činnost. Činí tak s bohorovností sobě vlastní, neboť se domnívá, že kamufláž, kterou jí poskytuje mediální obraz správce veřejného dobra, spolehlivě zakryje podstatu jejich činnosti,“ prohlásil Okamura.
  A pak že u nás není sranda. Na scéně je tolik bojovníků proti establishmentu, že už se začínají žrát mezi sebou. A to si ještě zakládá novou stranu bláznivý airsoftový atentátník.
 • A trocha bulváru: Reflex objevil, že Iveta Bartošová měla kromě kalhotek obráceně i podprsenku! Napsal to člověk jménem  Rudolf Pšouk (nomen omen). Je vidět, že redakce Reflexu se nezabývá jen povrchními tématy. Naopak. Je stále ve střehu a sleduje také největší kauzu, která hýbe Českem! Odhaluje že má Džambulka obráceně nejen spodní díl plavek, tedy kalhotky, ale také má špatně oblečenou podprsenku! Doufejme, že slovutný Reflex se bude nadále investigativně věnovat prádlu Džambulky, protože rozbory stavu politické scény jsou mnohem více odporné, než tato zásadní kauza.

A zprávy o počasí: Objevil, jsem, že astrolog Baudyš se pustil do počasí. Napsal: Luna v Panně se prý v poledne usadí naproti Neptunu, který je navíc spojený se Sluncem, to obojí naznačuje možnost vlhkého počasí. Zároveň se naše psychika otvírá vůči všemu jemnému, můžeme být v souvislosti trochu rozostření nebo naopak dokonale zaostření. Neptun prý posílá někoho do piva a někoho jiného do meditace.  Sklípkan povídal, že Baudyš se zbláznil a zalezl pod kořen kde se mi rozostřil. Baudyše už číst nebudu. Kromě toho, že střílí v letadle mi plaší i pavouka. Klasická předpověď ovšem vlhkou předpověď potvrzuje. Možná prý bude jemně chcát, ale možná taky ne. Asi jak kde. Tam kde nebude, doporučuji opalování. Citlivá místa je ovšem třeba chránit.

A z mého života: Na poště mi vnutili los za 20 kaček. Stírací se zvířátkama. Na zajíčka jsem vyhrál 40. Vzal jsem si za to losy dva. Na jeden jsem vyhrál na lva 40. Vzal jsem si za to losy dva. A vyhrál jsem houno. Zvířátka mi můžou napříště políbit p*del. Také mi napsala jakási Cassandra Gomez, že by se se mnou chtěla přátelit a ať jí odpovím na mail a pak mi pošle fotku a také touží cosi důležitého se mnou probrat. Nebyl jsem sám. Cassandra to preventivně poslala i kamarádům. Jeden to komentoval vzpomínkou na dávný vtip: Mařeno, přijď v pět za stodolu! A neber si kalhotky, musím ti něco důležitého říct...

A na Fejsbůku napsali:

 • Ištván vyhrožuje Itálií. Ano, to je ta země, kde zdivočelí vyšetřující soudci zlikvidovali instituce tradiční demokracie včetně stran jako křesťanští či sociální demokraté. Zbyli jim komunisté, fašisté a populisté všech barev... A má někdo pocit, že to nějak pomohlo Itálii zmenšit korupci?
 • Rusnokova vláda nemá důvěru, legitimitu a fotogeničnost.
 • Dnes uz vcelku rozumim, proc to tenkrat Jan Fischer komunistum podepsal. Stoji proste vzdy tam, kde je - slovy Marie Benesove - zrovna duch doby. Kdyz kolaborace s totalitou znamena zdviz ke kariere, kolaboruje. Kdyz prezident lame Ustavu, lame ji s nim, protoze ho to vymrsti do vlady a pak zrejme do diplomacie. At maji Kalousek nebo Necas spoustu much, maji dlouhodobe jasne postoje, ktere z nich narozdil od Fischera nedelaji trtinu ve vetru.
 • 24 ambasadorských míst rozdal Obama za podporu ve volbách. To v Americe nemají nějakýho Uštvána?
 • Odcházející premiér Nečas předal kromě úřadu vlády Rusnokovi i důtky, pouta, bičíky a latexsuite po Nagyové společně s klíčem od "červeného kabinetu". Rusnok se smutně podíval na Marii Benešovou a klíč hodil do kanálu
 • Řečí o cti už bylo dost, teď tedy pragmaticky: 1. Obstarejte si tesilový oblek. 2. Zorientujte se v repertoáru Pavla Lišky, Kamélií a Muslima Magomajeva. 3. Nemáte-li dvě nebo tři brady, změňte jídelníček; doporučuje se gothaj, tlačenka, jitrnice a lančmít z konzervy. 4.Oprašte svou školní ruštinu. 5. Obstarejte si na dvd seriály Muž na radnici, Chlapci a chlapi a Okres na severu a věnujte zvláštní pozornost postavě s. Pláteníka.
  Po této přípravě
  6. Vstupte do strany SPOZ, dokud máte šanci získat relativně nízké číslo členské legitimace; historie učí, že to má velké výhody.

A na konec něco veselého:
 

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2696x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 55
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist