Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční aneb miluji naše média

 Velká diskuze na téma zrušení lustračního zákona, který předkládají bývalí bolševici. Co dodat. Snad nejlépe to vyjádřil historik Žáček: Zrušit lustrační zákon? Kdo by pak vyhrál revoluci? Tak jistě. Jeho zrušením bychom otevřeli cestu konfidentům minulého režimu zpět do vysokých funkcí.


 Lustrační zákon schválilo někdejší Federální shromáždění v říjnu 1991. Norma měla ochránit nově utvářející se instituce před vlivem pracovníků výrazně spjatých s Husákovým režimem, ať už se jednalo o tajemníky KSČ, členy Lidových milicí, absolventy bezpečnostních školení v Sovětském svazu nebo příslušníky StB a jejich evidované spolupracovníky. A ti tu stále jsou a derou se k moci.  Sebejistá KSČM, jasný nástupce zprofanované KSČ hraje s vydatnou pomocí ČSSD významnou roli v parlamentu i mimo něj a chová se, jako by naše dějiny začínaly rokem 1990. A ostatní tzv. standardní politické strany dělají za vydatné pomoci mediokracie co se dá, aby nas....tolicovali kde koho. Kauza stíhá kauzu. Všeobecný povyk skrývající se pod sjednocujícím slovem korupce nahrává rudým i narudlým kapitánům našeho průmyslu, šíbrům v policii, soudech, školství, kteří se nám tiše a potutelně posmívají. Jistě, nelze nevidět současné  politické odporné manévry uvnitř stran i mezi nimi, kdy se hádá každý s každým a zlodějské kauzy vyskakují denně jako čertík ze škatulky. Vidím to jako velmi  nebezpečné  s možností  nedozírných následků. Nahrává to oranžovo-rudým populistům  rozdmýchávajících averzi lidí vůči systému. Protože lidi jsou prostě takoví. Nelíbí se nám např. moc práce, nedostatek peněz, bohatí lidé, platit za dopravu, za doktora, v obchodě. Nelíbí se nám poslouchat šéfy, učitele. Nelíbí se nám nájemné, živit své děti, chodit do práce vůbec. Nelíbí se nám politici, protože symbolem doby se stalo tvrzení, že všichni kradou. A v mnoha případech je to asi bohužel pravda. Takže volíme ty, co slíbí zkrácení pracovní doby, hodně placeného volna, vysoké mzdy, zdanění bohatých, dotované jízdné, zdravotnictví zdarma, zákoník práce,který posílí práva pracujících, regulované nájemné nafurt, porodné, přídavky na děti několikanásobné, podpory v nezaměstnanosti . A máme to doma. Nenechme se nachytat škodolibou narudlou propagandou. Abychom nevrátili budoucnost této země zpět před rok 1989. Vykašleme se na všechny ty hlasatele zářných zítřků, protože nejsou jiní než ti bývalí vůdcové. Jenom se vezou na vlně nasrání které pomáhají rozdmýchávat pomocí obskurních spolků které rostou jako houby po dešti. Nevěřte apologetům spadlým z nebe. Jde jim o totéž co těm současným šéfům. O moc a o peníze. A nechme spolupracovníky STB odpočívat mimo dění. Protože v jejich angažovanosti se skrývají rudí vlci v rouše beránčím. Opravdu chceme pevnou ruku rudocha? No a to by stačilo a pár obvyklých titulků.
 
 • Tělocviku bude zřejmě o hodinu víc. Nafoukne se rozvrh, vadí školám, píší o nápadu ministra Chládka. Místo dvou hodin tělocviku týdně budou pravděpodobně tři. Prý kvůli nárůstu dětské obezity. Chládek chce, aby třetí hodina probíhala zejména ve sportovních klubech. "Škola, která má dobré podmínky a bude to chtít dělat sama, tak jí v tom bránit nebudeme. Líbilo by se mi ale, kdyby tato hodina nebyla provozována v rámci klasického tělocviku, ale ve spolupráci se sportovními kluby pod vedením kvalifikovaných trenérů," řekl iDNES.cz.
  No a máme tu další socialstický způsob regulace našich životů. Myslím, že pohyb dětí je věc rodičů, ne státu který zase strká čumák do věcí, po kterých je mu kulové. Možná by stačilo ze škol sebrat automaty se sladkými pochutinami a nápoji a méně hambáčů. V diskuzi někdo napsal, že je to druhá pitomost ministra za dva dny, první je tiltul Bc bez střední a teď vyřešil dětskou obezitu. Tělocvik na základce je jen proto, aby si děti protáhly záda. Pokud je někdo tlustej a neudělá kotrmelec, tak holt se svalí párkrát navíc, ale z toho může zhubnout jen ministr, pokud mu za tu pitomost dá někdo pěstí a následně pár týdnů nemůže jíst. A když chce někdo mít tlustou prdel, tak je to jeho věc.  
 • Nezaměstnaných je nejvíce v historii České republiky, píší. Lednová nezaměstnanost v Česku narostla na 8,6 procenta oproti prosincové hodnotě 8,2 procenta. Bez práce bylo 629 274 lidí, což je o 32 441 více než na konci prosince. Počet uchazečů o zaměstnání překročil poprvé v historii existence samostatné České republiky hranici 600 000 a dosáhl tak dalšího smutného rekordu. 
  A boj s nezaměstnaností má Sobotkův kabinet zjevně vyřešený: "Vláda stabilizuje a personálně posílí úřady práce". 
  Je potřeba s nezaměstnaností bojovat jak říkají soudruzi v EU i v ČR. A začít "tvořit pracovní místa". Mělo by se na to jít systémově: zvýšit minimální mzdu, zvednout daně a odvody, podpořit imigraci, omezit otevírací dobu v obchodech, předepsat zaměstnavatelům platit zaměstnancům celou nemocenskou, vic dovolený a další prorůstová opatření musi následovat. Že je to blbost? Tak s tím se laskavě obraťte na Strakovku. Ale zas pohled na některé chudé a zbídačelé není nejhorší, že? 
 • Bil'ak byl nejslavnější žijící politik, soustrast všem soudruhům, píší mladí komunisti. Mladí komunisté oslavují Vasila Bil'aka jako "... nejslavnější politickou osobnost...". V prohlášení několikrát zdůrazňují, jak oceňují, že zůstal navzdory všemu vždy věrný socialismu a chválí ho pak především za to, že se mu "podařilo zabránit excesům roku 1968 a nasměrovat vývoj k důslednějšímu budování socialismu v naší vlasti." "Jméno tohoto muže znamená symbol období konsolidace společenské a politické situace v naší vlasti..." .
  A pak se divíme, že komunisti vystrkují růžky, když mají tak šikovný mladý. Akorát nevím, co by se stalo, kdyby takhle někdo velebil nějakýho nácka. 
 • Důchodce čekají lepší časy. Vláda píše, jak jim přidá. Důchodci se mohou těšit na vyšší valorizaci důchodů, loterijní společnosti zaplatí více na daních. Vláda Bohuslava Sobotky bude podporovat jadernou energetiku - dostavbu Temelína i nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany, přičemž stanoví v programu podmínku: "pokud to bude hospodářsky výhodné". To jsou tři detaily z programového prohlášení vlády.  
  Tak počkám, jakou almužnu mi zase dají abych mohl poníženě poděkovat za to, co mi milostivě přidá můj milý malý, skromný, levný a efektivní stát. Ale vzhledem k tomu co všechno naslibovali, to asi nebude žádná  finanční prda. Protože jestli se potvrdí předpoklady na zdražení elektřtiny, plynu a dalších komodit, bude mi furt neboli pořád něco chybět. Rozumím tomu, že se má šetřit. Nerozumím tomu, proč se má šetřit na důchodcích, když všude vidím jak právě stát rozhazuje plnými hrstmi. Až uvidím, že šetří i stát, sklapnu a smířím se s tím, že se uskrovním i já. Takhle to spíš vypadá, že najíždíme znovu na staré komančské heslo "dědeček a babička, ujídají chlebíčka". P.S. Vite proč mají potkani 4 nohy? Aby byli u popelnic dřív než důchodci.  
 • A jeden z Ruska. Jediní, kdo nás obtěžuje, jsou zahraniční novináři, stěžují si gayové v Soči zní titulek. Jediní lidé, kteří obtěžují gaye v dějišti zimní olympiády, jihoruském městě Soči, jsou prý zahraniční novináři. Alespoň podle názoru spolumajitele místního homosexuálního klubu, kabaretu Majak, citovaného v americkém časopise The New Republic. "Je jich (cizích novinářů) příliš mnoho," reptá i pokladní v Taničevově klubu. "Kladou vždy stejné otázky (na pronásledování a bití gayů). Vždy říkám, že dodržujeme všechny zákony. Nikdo nás neobtěžuje a my nikoho neobtěžujeme." Nejen obsluha, ale i hosté prý už mají plné zuby reportérů a jejich kamer, protože netouží dostat se na obrazovky. Jeden z návštěvníků tu slavil narozeniny opileckým tancem - a pak se objevil v amerických zprávách.
  Co si to ty ruský gayové dovolujou tvrdit? Rusko JE HOMOFOBNÍ. Je to přece ve všech  médiích a kvůli tomu nepřijel do Soči Obama...    
 • A trocha bulváru: Choreograf Richard Hes je v nemocnici s kolenem, sebevražda to nebyla.  Zakladatel skupiny UNO neskočil z okna, ale spadl ze schodů a poranil si koleno. Sebevražedný pokus skokem z okna, který v sobotu deníku Blesk potvrdila policie, v neděli její mluvčí vyvrátila. Tak tohle je typická ukázka práce našich médií. Proti tomu je Dara Rolins v roztrhaném triku a bez podprsenky a Beyoncé jako Obamova milenka úplnej prd. 
 
A zprávy o počasí: Prognóza počasí je taková jarní. Od Maďarska má sice sněžit, ale o víkendu má pršet a být až 17. Asi se zase zasukovaly izobary, což jsou čáry, které prý se nikdy neprotnou. Pavouk na to kouká a ptá se co je jaro. Vzhledem k tomu, že je většinou zalezlej pod květináčem a kouká, jestli okolo nejde žrádlo, je mu tato informace na prd. Ale aby neřekl, našel jsem mu názorný obrázek, jak takový přicházející jaro vypadá. Nechtěl tomu věřit. Je to jeho problém.  
 
A z mého života: Z pozorování ČT jsem usoudil, že návštěvníci ze země Hamleta zbourají asi Prahu. Opravdu si myslí ČT, že za své peníze jsem zvědav na do zblbnutí opakovanou informaci o ožralých dánských studentech? Také jsem byl pověřen nákupem. U pokladden byla fronta jak za komančů na mandarinky. Usoudil jsem, že ten národ je vážně zbídačený jak tvrdí propaganda, protože někteří sotva tlačili narvané vozíky. Taky jsem pochopil Andrejovu snahu zrušit dovoz potravin z Polska. Protože kdoví z čeho dělají tenhle sýr.  
 
A na Fejsbůku napsali:
 
 • Istvan se probudil ze zimniho spanku a zase zacal blaznit. Hodte na nej sit.
 • Spousta manželských párů má problém na stáří se snést. Jen málokomu se ovšem podaří odkopnout manželku na velvyslanectví do Bratislavy.
 • Nový předseda ODS Petr Fiala prozradil, čím by měla ODS znovu zpět získat své voliče - měla by oslovit všechny lidi, kteří chtějí pracovat a vytvářet hodnoty. Dodávám: Pak bohužel logicky nemůže nikdy získat víc, než devět, deset procent hlasů. 
 • Referování o Dánech v Praze moc nechápu. Co nechápu vůbec, že kvůli tomu ČT vyslala reportérku i do Dánska! To se to žije z cizích peněz 
 • Právě jsem si přečetla v Metru rozhovor s novým ministrem školství. Přišel s myšlenkou, že by na bakalářské studium měli přístup i studenti bez maturity. Jak může student, který není schopen odmaturovat, zvládnout VŠ? 
 
A něco veselého nakonec:
 
A fór na konec: Paní Žížalková navštíví svého gynekologa. Ten ji prohlédne, starostlivě svraští čelo, a zakáže jí na tři měsíce intimní styky. Po jejím odchodu se ptá sestřička: 
"To je to s tou Žížalkovou tak vážné?" 
"To ne,… ale předbíhá v samoobsluze." 
 
A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2406x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 39
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist