Petr Paulczyňski: homepage

Hlody víkendové aneb miluji naše média

Skoro se mi nechce nic psát. Celý víkend hysterie kam oko pohlédlo. Amnestijní hysterie korunovaná polední estrádou Václava Moravce zahajovaná tradičně namistrovanou větou O jakých tématech se po dnešních otázkách začne mluvit? Milý pane Moravče. Neměl byste spíš tu diskusi řídit a ne před jejím začátkem vtloukat národu do hlavy svůj nebo bůhví čí názor? Takto jsem si odnesl názor, že jste jenom podpořil neopodstatněnou hysterii.

 • Amnestie je totiž ústavní právo prezidenta - a její podstatou je odpuštění trestu trestaným dle jeho uvážení. Takže všechen ten povyk, nenávist a dokonce úvahy o žalobach jsou prostě debilní. Když se někomu nelíbí existence institutu amnestie, nechť se zasadí o jeho zrušení a ať neřve proti aktérům aktu, který je legální a ústavní . Prezident má absolutní imunitu. To znamená, že není trestně odpovědný nejen za trestnou činnost související s výkonem činnosti prezidenta, ale vůbec za jakékoliv trestné činy, které spáchal v době svého úřadování. Trestné stíhání je v případě Václava Klause vyloučeno navždy. Ostatně myslím, že by se pořad měl jmenovat spíš Odpovědi Václava Moravce. Antiklausovská „mediálně-kulturní fronta“ vycítila poslední příležitost. Jsme svědky učebnicového příkladu davové manipulace. Média do lidí prakticky v přímém přenosu hustí o amnestii jen a jen negativní informace. Obzvláště výživné je kupříkladu radostné halekání romských žen očekávajících před věznicí vypuštění povedeného příbuzného. Pak nastupují průzkumníci veřejného mínění a informují, jak obrovské procento amnestii odsuzuje. Ve finále pak média dokládají, že amnestie byla chybou, protože tolik a tolik procent lidí ji odsuzuje. A chování pana Moravce zasluhuje dle mne pozornost vedení ČT o Radě ČT nemluvě. Co Vy na to pane Uhde?
 •  Byla to estráda, zlobí se Fischer. Křičeli sprostě na mě i mou rodinu. Jan Fischer v páteční debatě na Primě podle politologů a odborníků zklamal. Média označila za vítěze střetu Miloše Zemana. Přestože podle závěrečného jásotu diváků ve studiu byl lepší Fischer.
 • S tou estrádou máte pane Fishere pravdu, tak proč jste tam lezl? Vždyť každému snad asi kromě Vás muselo být jasné, že si Vás Miloš namaže na chleba. A to ani nepotřeboval svým příznivcům v hledišti platit za účast osm stovek.
 • Ústavní soud se opět předvedl a ujistil mě že není nic jiného než tlupa populistických a nekompetentních kašparů, kterým byla bohužel ústavou svěřena takřka neomezená moc. V minulosti se spolehlivě choval jako 3. sněmovna parlamentu a často zamítal ekonomické zákony, kterým neměl šanci rozumnět, ale pro jeho rozhodnutí bylo podstatný zejména postoj ČSSD, která má v ÚS většinu. Na druhou stranu požehná legislativnímu shitu, který měl být okamžitě smeten ze stolu bez ohledu na svoji věcnou stránku, ale procesně je to sračka horší ještě než zákon o provozu na pozemních komunikacích z roku tuším 2006. Bohužel společenská poptávka (jakkoli zscestná) byla opět silnější než ústava i zdravý rozum.
 • Nu, co nabrečíme. Koho si tam pan prezident najmenoval, toho tam má.
 • Hrozí Klausovi za amnestii kriminál? Samková ho chce žalovat, píší všude. Klára Samková má pořádnou pifku na prezidenta Václava Klause kvůli vyhlášené amnestii. A uvažuje o trestním oznámení za rozvracení republiky.
 • Teda já bych paní doktorce doporučil přečíst si čl.65 Ústavy, kde se mimo jiné praví:  Prezidenta republiky nelze po dobu výkonu jeho funkce zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt. Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt. K přijetí návrhu ústavní žaloby Senátem je třeba souhlasu třípětinové většiny přítomných senátorů. K přijetí souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby je třeba souhlasu třípětinové většiny všech poslanců; nevysloví-li Poslanecká sněmovna souhlas do tří měsíců ode dne, kdy o něj Senát požádal, platí, že souhlas nebyl dán. Takže paní doktorko, co kdybyste se fakt raději věnovala svým mačetovým bojovníkům? Tam Vám to jde docela dobře, akorát že se jeden zbláznil a přiznal se.
 • A také něco z blízkého zahraničí. Supermarket neprodává kondomy, stojí totiž na církevním pozemku. Tesco ve slovenské obci Ivanka pri Dunaji o stojící na pozemku  římskokatolické církve prý kromě neprodávání kondomů bude světit neděli kdy bude zavřeno. No jestli nás čekají takové lahůdky po církevních restitucích, tak nás potěš Pánbůh. Ještě mne napadá, že místo zákazu kondomů by se mohli fráterníci pokusit zmermomocňování ministrantů.
 • V nedělní Partii na Primě pravila paní Peake: Pane Zaorálku, řečníte jako absolvent katedry marxismu-leninismu. Podle místopředsedy ČSSD však Peake neví, co mluví. "Já jsem byl teprve na třetí odvolání přijat na obor Filozofie na brněnské katedře filozofie. Až později - aniž by se nás ptali - asi ve třetím ročníku to přejmenovali na obor Marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie," řekl Zaorálek serveru Lidovky.cz.
 • Tak už teda přímo od pramene víme, jakého vzdělání dosáhl doktor Cvach české politiky.
 • Sláva! Na blogu iDnes vládne absolutní svoboda! Napsal bloger Havránek, poté co narazil na článeček s křiklavým, nepřehlédnutelným titulkem Ten Klaus je fakt hovado. Tomuto blogerovi předtím smazali článek se sdělením, že jistý politik šlápl do hovna. A položil otázku: Pokud tedy, v rámci té absolutní svobody na iDnes funkci administrátorů ještě úplně nezrušili, které hovado tenhle čtvrtek sloužilo?
 • Myslíte že dostal odpověď?
 • Slovo gynekologa. Nejlepším strojem na světě je vagina. Dá se nastartovat jedním prstem. Má schopnost samomazání. Může se v ní pohybovat jakýkoliv píst. Sama si umí vyměnit olej vždy po čtyřech týdnech. Jediná nevýhoda je, že řídící jednotka je tak zatraceně nespolehlivá....(Tohle prohlásil v roce 1912 doktorHermann Otto Kloepneckler, význačný rakouský gynekolog) jak napsali na serveru   http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/
 • Pro ty co nevědí kdo je to gynekolog, tak to je chlap, co hledá problémy tam, kde my ostatní potěšení.
 • A něco z E Portálu: Co musí být asi za partičku Česká advokátní komora (ČAK), když jsou jejími členy Klára Samková a Jiří Vyvadil? Neměla by tato úctyhodná organizace do svých řad brát pouze duševně zdravé jedince? Vondroušův právní zástupce Vyvadil nedávno jako primitiv ze čtyřky vyzýval ke svržení vlády. Samková chce podávat trestní oznámení kvůli udělení amnestie na prezidenta.
 • Otázka zní: Kam až jsou někteří advokáti schopni zajít, aby se udrželi na vlně zájmu médií?
 • A trocha bulváru: Pro 11.1.2013 nahlašuji na úřadě rolnění na Vyšehradě. Rád bych rolničkou poděkoval odcházejícímu prezidentovi za facku spravedlnosti a slušnosti do ksichtu! V míru, klidu a mlčky bych rád zlodějům a jejich osvoboditelům řekl: Jsme tu. Cink! Napsalo žito 44 Tož to se asi pan prezident rozklepe hrůzou.
 • Gorile Kijivu v Zoo Praha se před Vánoci narodil další potomek. Nyní už je podle genetických testů  jasné, že je to sameček. Pomůžete zahradě s výběrem jména? Já navrhoval Tomio, protože to je taky pěknej opičák. ale někteří říkali, že ta gorilka si to nezaslouží. A Gábina Partyšová prý bude chtít alimenty 40 tisíc. To se teda ta akce s Ornelou Pepovi Koktovi pěkně prodraží. A Babicu z Novy nevyhodí. Jenom prý si musí k sobě zvát nějaké osobnosti. K jeho vaření by se nejlíp hodily Ornela, Iveta nebo Aguš.  Tak uvidíme.

A zprávy o počasí: Slunečné počasí mne přimělo projet myčkou. Jestli nebude chcát, zůstane střecha lesklá, což se strojovou pravidelností přitahuje nějakýho poťouchlýho ptáka, který mi vždy posere střechu a s oblibou se trefí i do předního skla. Ovšem víkendové počasí zahnalo ptáky do úkrytu, protože jak je v těchto krajích zvykem, zase chcalo což mi potvrdilo staré pravidlo. Umyješ auto, začne chcát. Ovšem zase není pokálený.

A z mého života: Díky zlomené ruce mé ženy jsem se změnil v neocenitelného pomocníka v domácnosti. Dokonce jsem pod odborným dohledem začal vyrábět palačinky. Poté, co jsem se pokusil u první o prohoz, byl jsem zahnán. Ta palačink upadlá na zem se stala kořistí psa, kterému se tudíž moje odstavení od sporáku pranic nelíbilo. Horoskop mě nábádá: Nevařte složitá jídla, chroupejte zeleninu, nasytí vás jídla z brambor. Pijte zelený čaj. Asi mne někdo viděl při těch kuchyňských výkonech.

A na Fejsbůku napsali:

 • Zdá se to neuvěřitelné, v průzkumech na prezidenta pořád vedou dva chalupáři. Navrhuju koupit na hrad orchestrion, zvolit oba a přidělit jim první dámu Bohdalovou.
 • Ti, kdo si přáli přímou volbu prezidenta, aby se zvýšila její důstojnost, si dnes musí připadat jako úplní idioti, že?
 • Mediální pokrytí Amnestie je ukázkou mediální idiocie.
 • Vidím že jsme národem všehoznalých kutilů a amatérů. Po období chalupaření a zahrádkaření se ze spousty lidí stali po Novém roce amatérští právníci a Ústavní soudci - kutilové.
 • Fischer si oddychl, čím déle by trvala předvolební kampaň, tím víc by tím komunistou byli lidé znechuceni.
 • Mohl by prosím někdo idiotům vysvětlit, že Evropský soud pro lidská práva NEsouvisí s EU a Klaus tedy náhle neotočil ve vztahu k ní?
 • Víte jaký je opak zlojeda? Dobroser!
 • The Zeitung: Někteří amnestovaní se ihned po propuštění dopustili nových přečinů. Skupina výtečníků například odpoledne vytunelovala KB a prodala ji Spořitelně.
 • Několik zlatých pravidel české žurnalistiky
  - Není důležité jestli se událost stala. Podstatné je, že se to bude číst, kupovat a vzroste tím zájem inzerentů
  - Pokud je někdo lépe situován (finančně, politicky, společensk) je vždy zloduch
  - Psát pozitivně o establishmentu je pochlebování vládě, jak se dělo za bolševika
  - jakákoli sebevětší lež je automaticky pravdou, řekne-li ji Miloš Zeman a superpravda, zní-li kriticky směrem k nesocialistické vládě- I Radek John byl "novinář"
  - I kdyby jsme se měli jako prasta v žitě, tak se automaticky bmáme špatně.
  - V určitých situacích je i krajně nevěrohodný patologický lhář, nebo křivý svědek důvěryhodným zdrojem
  -Chtít po novinářích, aby psali objektivně, nebo (ta drzost) dokonce pravdu je nasazování náhubku a cenzura


A opět něco veselého:

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1418x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno v tisku
online: 22
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist