Petr Paulczyňski: homepage

Tohle není šiml. To je úřednická zvůle.

Tohle už není šiml. To je úřednická zvůle.

V souvislosti s dokončováním stavby Kauflandu v Židenicích, dochází ke změně v organizaci dopravy. Objevila se proto řada novývh dopravních značek. K mému překvapení se však na majetku TSB to jest na sloupech veř.osvětlení(SVO) objevila dopravní značka IS5, na níž však světe zboř se, se namísto místního cíle jako např. Letiště, objevil nápis Kaufland, tedy ryze komerční označení. Zde pár dokumentačních fotek)


Těchto SVO bylo obsazeno 5.Za komerční označení  na SVO inzerenti TSB samozřejmě platí. Za dopravní značky se neplatí. Osazením takových značek navíc bez vědomí TSB vzniká mnou řízené firmě finanční újma . Proto jsem vznesl dotaz na TSB, na Brněnské komunikace(BRKO) a na Odbor dopravy MMB. TSB nevěděly nic, BRKO se  k umístění takovýchto značek vyjádřilo rovněž negativně, správní ředitelka prohlásila tento akt za protiprávní a světe zboř se, čtěte vyjádření úředníka z MMB :
Vážený pane inženýre,
v případě, na který upozorňujete, se skutečně jedná o dopravní značku (IS 5 Směrová tabule k jinému cíli). Tato dopravní značka byla Odborem dopravy MMB v rámci výkonu státní správy po odsouhlasení orgánem Policie ČR řádně stanovena.
Co mi tím básník - vlastně úředník chtěl říci : bylo to v rámci státní správy - tak si teda trhni nohou, do toho ani jako radní nemáš co kecat. Další perlou tohoto sdělení je neuvěřitelné slovní spojení. že značka byla stanovena. To je teda výraz, před nímž jsem asi měl sednout na zadek. Václav Havel tomuto umělému jazyku říkal ptydepe. Značka byla stanovena policií, tak se zastupiteli blbě neptej a mazej od toho problému pryč.
Tak to tedy ne pane úředníku. Vy jste zavěsili, (jak vy říkáte stanovili )KOMERČNÍ tabule, ne dopravní značky a na tom trvám. O správnosti mého názoru svědčí další fotečka.

Jak k tomu přijde Albert, který visí na stejném sloupu za peníze? Vyzývám odpovědné pracovníky magistrátu, aby konali podle zákona. Přesně v souladu s principy výkonu státní správy. Tomu kdo tuto skrčku povolil pak navrhuji stanovit srážku z platu, aby si uvědomil, že kšeftovat s paragrafy se nemá. Jméno toho pána co značku stanovil příslušným vedoucím předám.

A to připomínám, že stejná státní správa nás (TSB) nedávno donutila předělat 35 značek které chránily děti na přechodech, o čemž jsem tu už psal. Původní výstraha, která vskutku výstrahou byla, se prý totiž podobala dopravní značce. Jak by řekl můj děda. Jako u blbejch.

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1957x, známka: 3
Kategorie:
online: 21
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist