Petr Paulczyňski: homepage

Je třeba svěcené vody!

Kněz dal požehnáním autům i koloběžkám. Tak zní zpráva v denním tisku.

Farář z katedrály sv. Petra a Pavla požehnal motoristům auta. Dětem zase pokropil svěcenou vodou koloběžky.

Pokropením aut a jiných vozítek svěcenou vodou skončily v neděli dvě bohoslužby v katedrále sv. Petra a Pavla na brněnském Petrově. Farář totiž požehnal motoristům auta, aby je Bůh doprovázel při cestách na blížící se dovolené.
Obřady žehnání mají podle mluvčí brněnského biskupství Martiny Jandlové vést k tomu, aby člověk dobře užíval stvořených věcí.
******************************************************************************

Tak nevím. Nemám nic proti věřícím. Je jen jejich věcí, chtějí-li hledat smysl a řád věcí v duchovní sféře. Ale věřit, že pokropení auta vodou (byť svěcenou)mně zachrání při selhání brzd, tak to může pan farář vykládat komu chce.

Protože kdyby to bylo pravda, tak bych si šel nechat pokropit golfové hole, protože jsem od podzimka doteď někde zapomněl švih.

A možná taky by stálo za to, pokropit předsednictvo zítřejšího Zastupitelstva, aby našlo ztracený rozum. Protože to co na zítra chystají určitě zasluhuje požehnání. Jak říká mluvčí biskupství. Je třeba dobře užívat stvořených věcí. I rozumu.

obr.:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/knez-dal-pozehnanim-autum-i-kolobezkam20080622.html


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2786x, známka: 3
Kategorie: Z brněnského dění
online: 11
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist