Petr Paulczyňski: homepage

8 mega pro Kometu? Určitě ano. Ale jinak.

Ano, trochu jinak a nejenom pro Kometu. Všechna dostupná media po dnešním brněnském zastupitelstvu informují, že byla schválena dotace pro hokejový oddíl Komety. Houby s octem vážení novináři. Je třeba umět číst.

Pouze Jan Kastner z Rovnosti, postřehl drobnou nuanci, že zatím bylo schváleno pouze vyčlenění prostředků na něco, co by se dalo nazvat poplatkem za reklamu, t.j. za jméno Brno v názvu klubu a za propagaci Brna na hráčských dresech, helmách a podobně. Málokdo totiž postřehl, že zda tyto peníze půjdou Kometě nebo ne,  rozhodne až Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina však řekl: „Vydali jsme předběžné opatření, abychom podpisu smlouvy zabránili. Pokud totiž město vypíše veřejnou zakázku na reklamu, tak by podle nás mělo vypsat výběrové řízení na společnost, která by reklamu zajistila,“ vysvětil důvody Pecina.

Hlasování o přidělení peněz   provázela vzrušená diskuze. „Nikdy jsme takto peníze nepřidělovali. Stejně by tak mohl přijít kterýkoliv jiný klub, že chce také peníze za to, že má v názvu město Brno. My navrhujeme spíše systémové řešení. Například, že bude mít klub led nebo pronajatý stadion zadarmo. To mu zajistí podporu na delší dobu,“ uvedl šéf klubu zastupitelů ODS Leo Venclík. Konkrétní návrh by měl klub ODS  předložit do čtrnácti dnů.

Proti návrhu byl i radní Zlatuška. Řekl: „Smlouva jen obchází účel a pořád je to nedovolená podpora. Podle mě je to stále zástěrka, jak hodit Kometě osm milionů bez toho, aby se řádně uvedl účel“ .

Jak už jsem napsal v ranním on-line přenosu. ODS je pro posílení financování brněnského sportu. Ale proč zrovna jenom hokej? Protože tam chodí tisíce lidí a někdo v tom vidí příležitost jak si vytvořit voličské zázemí?  Proč nedat podobným způsobem  peníze dalším sportům? Co fotbal, volejbal, basket? Proč jsme nechali padnout v Brně ligový basket?

Pojďme dát 8 mega Kometě. Určitě. Ale zatřepme s tím magistrátním pytlíkem s mincemi a porovnejme procentní podíl na tu či onu činnost. Vsadím se, že pro sport najdeme tolik, kolik potřebuje. Nejenom lacině populisticky pro Kometu. Jinak se dočkáme toho, že nám budou "stávkovat" ostatní odvětví.

Psát nebo říkat, že ODS nechce dát Kometě peníze je bohapustá lež. ODS chce systémové řešení pro celý brněnský sport. Nikoliv laciné oslavování plných tribun.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1145x, známka: 2.8
Kategorie: Z brněnské radnice
online: 49
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist