Vůně ženy


Všechno je v pořádku. Osvětlení je měkké jako tavený sýr, hudba příjemně podtrhuje křivky jejího těla, alkohol je ještě v té hladině, kdy mám chuť se pohybpvat a nikdo mi zuřivě neotáčí s obývákem. Neobratně jsem se jí nasunul do osobního prostoru, zdánlivě náhodně.Ta debilní hra na první krok nemá žádná pravidla a je dokonale vtipná. Zavřela oči, pokrčil jsem rameny, zavřel jsem je také a políbil jsem jí.

Otevřel jsem oči a uzliny mi začaly bubnovat na lebku, jako kdybych kousnul do citronu. Políbit vrstvu rtěnky, tlustou jako pomázanka na bagetě od pumpy, není žádný med. Přesunul jsem se na krk a obratně heknutím zamaskoval znechucené cukání v těle. Druhý pokus. Zakousl jsem se do pomazánky z make-upu zmixovaného s hořkou chutí parfému. Skousl jsem jazykem zuby. Tohle bude prima dermatologický večírek.

Někdy mám pocit, že jsme zabili sexualitu. Přitom tomu nic nenasvědčuje. Holky jsou na pohled vypulírované jako zánovní Moskvič mýho strejdy v nejlepších letech. Všechny nedostatky zahlazené a přebytky svázané elastickou karosérií z lepších butiků a nevratné změny přelepené. V baru už není třeba nějak zdlouhavě konverzovat. Stačí najít vhodně ožralou bábovku, stoupnout si vedle ní, házet hlavou jako idiot a ukazovat že je boží. Všechno funguje. Lepší to nikdy nebylo. Když se díváte skrz sedm panáků po diskotéce na polonahá těla, prostá tuku, víte, že tohle je to pravé. To že na vás potom někde vzadu v uličce u popelnic zaútočí celá parfumerie jaksi nečekáte.

Zbavujeme se nekvalitních kusů svých těl, holíme se i tam, kam se už nedá pořádně strčit ani propisovačka, mažeme se zaručeně nejlepším bio krémem s trojnásobnou dávkou kolagen extra aloe vera perfect plus vitamin A, aby naše pokožka připomínala igelitovou tašku. Odstraňujeme dokonale svoje tělesné pachy, takže když si potom někde náhodou prdnu v elevátoru, jsou z toho všichni celí hyn. Doba pokročila a naše profilové fotky jsou mnohdy lepší, než promoreklamy v Rytmu života. Jsme dokonalí, skvělí a nádherní…jako umělé květiny.

I přes všechny tyhle dokonalé nástrahy novodobých sirén nejde všechno podle plánu. Ráno většinou vyjde pravda najevo. Buď opadají zbytky latexových kulis, či jeden nebo druhý otevře hubu a zjistíme, že jsme nekompatibilní. Samozřejmě existují výjimky a nepočítám do toho intelektuální tvory s jedním  obočím nad čelem velkým jako promítací plátno. I když, i na těch něco je a prokousat se k takové dívce do podvozku, skrze znalosti Verlaina, může být minimálně šedá výzva mozková. Ať už sbalíme bakelitovou návnadu nebo dívku, která nám připadá báječná i na nemilosrdném denním světle, nemáme vyhráno. Ani jeden, ani druhý.

Asi na těch vůních něco je. Ne na těch umělých, kterými překrýváme sami sebe. A ne na těch, které se povalují pod stropem přeplněných tramvají a putují nozdrami zpruzených cestujících. Mluvím o těch vůních, které nejsou zdánlivě cítit. Esence člověčiny, podle které jednoduše poznáme, jestli nám ten druhý sedí nebo ne. Pár molekul, díky kterým jsme ochotni pobíhat s kytarou pod balkonem a vyhýbat se pantoflím, tančit v dešti, postávat na okenních římsách v trenýrkách a dokonce i chodit dobrovolně na další film s Jennifer Aniston. Určitě se vám to už stalo. Jednou si přičichnete a jste ztraceni a je vcelku jedno, jestli má ten chlap na sobě holínky. A lidé okolo si říkají, co na něm proboha vidíte. Nemůžete si pomoct, protože vaše přirozené vůně k sobě pasují jako klíč do zámku a vy s ním už jen zuřivě lomcujete, až to v pantech vrže. A kdo by si rád nezavrzal.

Zvláštní je, že se to nedá vytipovat. Kolikrát bych přísahal, že ta a ta dívka mi musí vonět jako kryse ementál a nestane se nic. Země se nehýbe a příval něžností pohasne stejně rychle, jako začal. Některé dokonce vyloženě nechutnají. Kamarád mi vyprávěl, že mu jedna dole chutnala jako bramborová polívka. Já mám bramboračku rád, On moc ne. Možná je v tom nějaký fígl přírody, který nás odrazuje od nekompatibilních svazků. Možná to vůbec není pravda. Nevím to. Ale když vám nefunguje hever ve chvíli, kdybyste na něm měli udržet minimálně tři mokré ručníky, protože před váma stojí šatů prostá buchta s dokonalým faceliftem, nemůže to být náhoda.

Pižmo funguje. Uměle ho ničíme tisícem různých přípravků, které si před námi pěkně naostro vyzkouší pár laboratorních zvířat, Matláme na sebe zázračné tinktury, které nám vyluxují nejen pleť a mozek, ale naprosto nás zbaví veškerých základů lidskosti. Když vidím naleštěné domácnosti z německých reklam, dokonale upravené květáky na hlavách žen, sterilní bílé kalhotky beze skvrn, deodoranty, které vás zbaví potřeby se potit, parfémy, které zamaskují i kdybyste se na párty nahodou pokadili, nedivím se, že němčouři sednou do zánovního „medvěda“ a hupnou bez přípravy na první špindíru v Rozvadově u příkopu. Jako kdyby zmizela vůně ženy. Dokonalá krása bez duše.

Divíme se, že trpíme na ekzémy, všude po těle nám vykakuje fousinka a kdejaký sajrat, protože se mažeme blbostma, které na sebe za miliony nablemcá Sarah Jessica Parker. My za to ještě platíme. Ládujeme do sebe antikoncepci, která ničí naše těla a lékaři si jen tiše mastí kapsy nad další dobrou radou pro šestnáctiletou holku. Sterilní svět pokrytectví a sebeklamu.

Netrvdím, že musí být v umyvadle načůráno, že před sebou musíte prdět a smát se tomu na celé kolo. V obýváku to nemusí smrdět jako v bufetu s hranolkama a neříkám, že budu psát z Asie své ženě týden před návratem „Jedu domů, nemej se!“, ale přijde mi, ze je toho trochu moc. Obdivuju ženy, které v tom umí najít rovnováhu. A muže taky. Člověk aby byl nakonec rád za nějaký ten chlup, který se mu zadrhne mezi zuby. Kousek těla, které dýchá přírodou. Možná jsem pračlověk, ale občas potřebuju cítit živočišnost. Nevadí mi ucítit ženu takovou jaká je. Ochutnat něco víc než poslední výdobytek Procter and Gamble. Chci cítit vůni ženy. Takovou jaká doopravdy je. Protože jenom potom si můžete říct, že je to skutečně ta pravá.

http://havlik.blog.idnes.cz/c/176756/Vune-zeny.html

 


Vloženo: 10. 2. 2011, autor: Rudolf Havlík (petr@paulczynski.cz)