Petr Paulczyňski: homepage

Jen je nechme, ať si blogují

Jen je nechme, ať si blogují a třeba lžou, až se jim od klávesnice bude prášit.

Stejně je nenapadne své děti učit kladnému vztahu ke vzdělání a práci. Ne, oni nebudou mezi sebou šířit myšlenku, že základní školní docházku je třeba zakončit poslední třídou s co nejlepším prospěchem a snažit se dostat na střední školu.

Oni si nebudou pomáhat při studiu a bát se maturity, oni nebudou usilovat o vzdělání na VŠ zaměřené technicky nebo humanitním směrem. Zůstanou stejní. Budou se stále hádat o své nevině, pokud vině, pak vynucené okolnostmi a vyčleněním ze společnosti, které škodí, poskytovat si falešné alibi v případě vyšetřování jejich kriminální činnosti.

Budou se chvástat svými uměleckými sklony a údajnými řemeslnými dovednostmi, poděděných po předcích, možná i přijdou s povídačkami, jak jejich praděda rozuměl koním.

Ve skutečnosti jsou zručnými eskamotéry, kteří dokáží nechat zmizet šperky, peněženky, ale i docela objemné předměty. Jejich praděda možná rozuměl slepicím a uměl vybrat tu nevykrmenější. Vybrat, ne vychovat od kuřete a vykrmit.

Přivítejme je zde, jen ať za ně píše, komu se zlíbí. Ten ať se pak ale nediví, že bude-li hájit jejich životní styl, stává se v očích ostatních někým, kdo je na úrovni těch, jejichž životní styl obhajuje.

Nedivme se však jejich útočnosti, vulgárním výpadům a lhaní tak markantního, že by se neskrylo ani za tisíc slov. Jsou takoví. Jsou přímí, co chtějí dostat, to chtějí dostat hned, a když jim není vyhověno, řvou, lžou a kradou.

Takoví jsou někteří a jiní jsou zase jiní. Ti lháři, zloději a útočníci stejně nakonec zůstanou vyloučeni, odstaveni za plotem. Neupřímnost čtenáři nemají rádi a lhaní, to už vůbec ne. A to, že se hrabou na ty o pár tříd lepší? To není novinka, takoví byli vždycky. Vždycky se chtěli přihřát na úspěchu jiných a vždy šli na to špatně. Nesnažili se pracovat na sobě, ale brát jiným to, co oni získali svou prací.

Proč by zrovna na blogu měli vystupovat chytřeji a chovat se rozumněji, taktičtěji, přátelštěji? Oni nechtějí spolupracovat, pobavit lidi, včlenit se mezi ně a splynout se svým okolím. Oni chtějí všem kolem sebe vykládat o své výjimečnosti, a poučit své okolí o tom, že tato jejich výjimečnost není dostatečně oceněna, a tedy proto přicházejí s patřičným kraválem a ocenění si vyprošují, a hned.

A že případně nepovolí diskuzi? Copak oni chtějí s někým diskutovat? Copak by si troufli obhajovat své názory? Copak s vámi diskutují, když vám seberou peněženku, osobní majetek, kus kolejnice, dekl z kanálu, či kabel z městského majetku? Možná diskutují svým stylem. Tak je nechme, ať si blogují svým stylem. A jestli se chce někdo stavět na jejich úroveň? Prosím, proč by nemohl. Když se cítí být na jejich úrovni, ať se tedy s nimi ztotožní.

http://kubalova.blog.idnes.cz/c/269734/Jen-je-nechme-at-si-bloguji.html


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2716x, známka: 2.9
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 26
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist