Petr Paulczyňski: homepage

Hlody poprvomájové aneb miluji naše média

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech; květoucí strom lhal ... dál to asi všichni známe.

A tak rozumnější část obyvatelstva se líbala pod rozkvetlými stromy. Akorát komunisti si udělali slezinu s Miloušem Jakešem Bojlerem a Janem Kavanem Kato v Holešovicích, kde je vystřídali oranžisté. A tak jsem si početl o prvomájové veselici bolševiků. Povětšinou starých gerontů, jak ukazují snímky z akce. Bylo tam i pár mladých blouznivců a několik podivných individuí, které vždy potkáte na těchto akcích, ať už je to první máj, nebo nějaká manifestace.A také funkcionářů KSČM kteří vzpomínají na Klému a Džugašviliho jako na své hrdiny. Přišli podpořit chudáky dědečky a babičky, kterým spravedlivým hněvem div nevypadnou protézy (zubní). A tito zbídačelí důchodci co vykupují za desetitisíce šmejdové vyssavače a deky a pak si stěžují jaký je ten kapitalizmus prevít.  Tito stalinističtí pohrobci bohužel sídlící v parlamentu nemohou překročit vlastní stín. Bohužel, většina je jich agresivních, protože se neumí vyrovnat s novou realitou. Svým způsobem je mi těch stalinistických pohrobků, co mají zastoupení i v parlamentu, líto. Kromě těch,kteří se v rámci obhajoby svého promarněného života uchylují k výrokům, kdy člověk váhá, jestli by nebyla lepší facka než argument. Vzpomněl jsem si na Havlovo  heslo z listopadu 89 "Nejsme jako oni". Zásadně chybné heslo. Měli jsme být. Víc než 20 let po převratu se tu rozkřikují a kdyby mohli, tak my , co jsme představovali opačnou stranu, bychom ozdobili větve stromů v parku.
Počasí bylo hezké, den byl krásný, takže jsem si vzpomněl na starý vtip, že jednoho krásného dne půjdou komunisti do prdele. Bohužel, zase nešli. Kdo četl výroky skalní komunistky Semelové se nestačil divit. Tento šílený národ, trpící asi  ztrátou historické paměti, jim místo toho přidává na volebních preferencích. Přesně v duchu Leninovy poučky o užitečných idiotech. Jenomže dneska to nejsou intelektuálové jak o nich mluvil onen lstivý ruský ploskolebý syfilitik, ale banda hlupáků, která asi touží do prvomájového průvodu chodit povinně. Ale jedno je dobré. Letos jsme ještě do průvodu povinně nemuseli. Jak dlouho to ale s takovou bude trvat?
Chtěl bych poděkovat kamarádům z občanské společnosti ProtiAlt, že se této akce také zůčastnili a ukázali, že ne všichni trpíme ztrátou paměti. A co si vyslechli? Tušil někdo z vás, že Milada Horáková byla prostitutka a že vraždila malé děti? Že máme lesy plné zavražděných podnikatelů? Že kdo má židovské předky, je fašista? Že Nečas s Kalouskem jsou krvavé bestie, horší než Stalin?  A že v Bohnické léčebně dávají propustky zájemcům o účast na prvomájové veselici? Ne? Pak si přečtěte blog kolegy Makovského který je doprovozen i řadou vypovídajících foteček.
http://makovsky.blog.idnes.cz/c/336315/Jeste-ze-ta-Horakova-dostala-provaz-aneb-prvni-maj-ve-Fucikarne.html
No a skočíme na pár titulků.

 • Kavan je zpět. Nevyjdu s důchodem, stěžoval si exministr u komunistů.  Několik let o něm nebylo slyšet. Po lednovém vítězství Miloše Zemana v prezidentské volbě se Jan Kavan vrací na scénu. Dnes jeden ze Zemanových pátečníků podle svých slov živoří. "Jsem spíše nespokojený důchodce, mám problém s důchodem 10 250 korun vyjít," řekl Kavan reportérovi serveru Lidovky.cz na komunistickém prvomájovém setkání.
  Jak postoval kamarád:Je mi ho líto. 16 let ve vrcholné politice, statisíce po trezorech, ředitel zeměkoule a musí si půjčovat na přežití... A tohle nám vládlo a spolurozhodovalo o financích...
 • Foglová prý opsala část koncepce, která ji dostala do čela ÚSTR.  Na hlavu čerstvé ředitelky Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavly Foglové se snáší další kritika, tentokrát od historika ústavu Petra Blažka. Obvinil ji z toho, že v návrhu koncepce rozvoje, s nímž se ucházela o křeslo po odvolaném Danielu Hermanovi, opsala část jeho staré práce z roku 2010. Napsal to server Lidovky.cz.
  Jak to, že mne to nepřekvapuje? Vždyť přece ti co tento převrat chystali a realizují zjevně nějakých excelentních intelektuálních výkonů nejsou mocni. A životopis paní ředitelky je v oblasti vědeckých prací na dané téma tak nějak nepopsaný list.
 • Okamura založí hnutí Úsvit, chce posílit roli prezidenta. Senátor a podnikatel Tomio Okamura založí politické hnutí Úsvit přímé demokracie. Chce prosadit například přímou volbu i odvolávání politiků nebo posílení pravomocí prezidenta, který by nově řídil vládu. Okamura se chtěl v minulosti zúčastnit lednové přímé volby prezidenta, ale kvůli nedostatku platných hlasů na petici byl vyřazen.
  Milý pane senátore, běžte s těmi kecy o přímé demokracii někam. Polovina lidí v ČR je politicky, mediálně i finančně negramotných a zrovna oni pod vaším vedením by měli dostat větší možnost ovlivňovat veřejný prostor a tedy i můj život? Ani náhodou! Jak pěkně to popsal aTeo. Atomiův Úsvit za soumraku. Vymaštěný senátor s podobně vymaštěnými frustráty mají "projekt"...
 • A trocha bulváru: Ornella prý se líbala pod třešní, nechce ale říct s kým. Soudě podle toho, že tatík Quentina se nechává vidět s jinýma slečnama, bude asi lehce dezorientovaná, protože jediný co má na líbání , je ten malej Tarantino. Taky jsem se dočetl. že Geňa vypadá jak oteklá ropucha. Být Geňa najdu si autora toho výroku a osobně mu domluvím. A sprosťák Karel Šíp si na TýTý zahrával a asi dostane pokutu za výrok  „Z výsledků se teď dozvím, jestli mi přátelé posílali hlasy, nebo se na mě vy*rali“, protože zazněl před 22 hodinou. Ten svět musí být plnej magorů, protože už dlouho jsem se tak upřímně u televize nezasmál, jako když jsem uslyšel tento fór. Doufám, že to tak budou vidět i televizní radní, pokud teda nejsou suchaři.

A zprávy o počasí: Definitivní jaro, skoro až léto. U mne se to projevilo, že jsem do ostřikovačů nalil letní směs. Taky jsem zjistil, že vůně lesa brzdí oteplování klimatu. Nová studie totiž odhaluje, že lesy vypouštějí aerosoly, které stimulují tvorbu oblačnosti. Jsem zvědav, jak na to zareagují Zelení, Duha a podobná zeleně levicová banda co kůrovcem likvidují Šumavu. Přece to těm stromům nemůžou dovolit, aby jim takhle zle narušovaly jejich teorie globálního oteplování. Teplota, tlak a rosný bod naznačují, že by mohlo začít zase chcát. Protože předpovědníci se však většinou mýlí, necháme se překvapit. Rozhodně však nepůjdu umýt zapylovaný auto, protože co kdyby přece jenom.

A z mého života: Odešel mi vyssavač. Prskl a zhasl docela. Náhledem do papírů jsem zjistil, že tak učinil těsně po vypršení záruční lhůty. Potvrdil mi tak teorii o kurvítku. Jeden z Murphyho zákonů totiž praví, že vše, co se může pokazit, se opravdu pokazí. Druhý říká, že pokud rozeberete nějakou věc a opět ji složíte, zbude vám nejméně jedna součástka, která nikam nepasuje a bez které dané zařízení normálně funguje. Takové součástce se odborně říká kurvítko, jak již její název napovídá, slouží k tomu, aby se naplnil první zmíněný zákon, tedy že dané zařízení, může-li se pokazit, se opravdu pokazí. A to pokud možno hned po vypršení záruky.

A na Fejsbůku toho moc nenapsali:

 • Potravinový inspektor TV Nova nalezl na místě výbuchu potlučenou zeleninu.
 • Normální neškodnej tirák, co veze z Polska pravou českou farmářskou drůbež, která je neuvěřitelně šťavnatá, neb byla od mala po krk ve vodě.
 • Opravdu se zvýší vzdělanost národa tím že bude mít více lidí (státní) maturitu ? O obskurních vysokoškolských oborech raději vůbec nemluvím...

A na závěr něco veselého:

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1300x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 37
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist