Hlody poprvomájové aneb miluji naše média


Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech; květoucí strom lhal ... dál to asi všichni známe.A tak rozumnější část obyvatelstva se líbala pod rozkvetlými stromy. Akorát komunisti si udělali slezinu s Miloušem Jakešem Bojlerem a Janem Kavanem Kato v Holešovicích, kde je vystřídali oranžisté. A tak jsem si početl o prvomájové veselici bolševiků. Povětšinou starých gerontů, jak ukazují snímky z akce. Bylo tam i pár mladých blouznivců a několik podivných individuí, které vždy potkáte na těchto akcích, ať už je to první máj, nebo nějaká manifestace.A také funkcionářů KSČM kteří vzpomínají na Klému a Džugašviliho jako na své hrdiny. Přišli podpořit chudáky dědečky a babičky, kterým spravedlivým hněvem div nevypadnou protézy (zubní). A tito zbídačelí důchodci co vykupují za desetitisíce šmejdové vyssavače a deky a pak si stěžují jaký je ten kapitalizmus prevít.  Tito stalinističtí pohrobci bohužel sídlící v parlamentu nemohou překročit vlastní stín. Bohužel, většina je jich agresivních, protože se neumí vyrovnat s novou realitou. Svým způsobem je mi těch stalinistických pohrobků, co mají zastoupení i v parlamentu, líto. Kromě těch,kteří se v rámci obhajoby svého promarněného života uchylují k výrokům, kdy člověk váhá, jestli by nebyla lepší facka než argument. Vzpomněl jsem si na Havlovo  heslo z listopadu 89 "Nejsme jako oni". Zásadně chybné heslo. Měli jsme být. Víc než 20 let po převratu se tu rozkřikují a kdyby mohli, tak my , co jsme představovali opačnou stranu, bychom ozdobili větve stromů v parku.
Počasí bylo hezké, den byl krásný, takže jsem si vzpomněl na starý vtip, že jednoho krásného dne půjdou komunisti do prdele. Bohužel, zase nešli. Kdo četl výroky skalní komunistky Semelové se nestačil divit. Tento šílený národ, trpící asi  ztrátou historické paměti, jim místo toho přidává na volebních preferencích. Přesně v duchu Leninovy poučky o užitečných idiotech. Jenomže dneska to nejsou intelektuálové jak o nich mluvil onen lstivý ruský ploskolebý syfilitik, ale banda hlupáků, která asi touží do prvomájového průvodu chodit povinně. Ale jedno je dobré. Letos jsme ještě do průvodu povinně nemuseli. Jak dlouho to ale s takovou bude trvat?
Chtěl bych poděkovat kamarádům z občanské společnosti ProtiAlt, že se této akce také zůčastnili a ukázali, že ne všichni trpíme ztrátou paměti. A co si vyslechli? Tušil někdo z vás, že Milada Horáková byla prostitutka a že vraždila malé děti? Že máme lesy plné zavražděných podnikatelů? Že kdo má židovské předky, je fašista? Že Nečas s Kalouskem jsou krvavé bestie, horší než Stalin?  A že v Bohnické léčebně dávají propustky zájemcům o účast na prvomájové veselici? Ne? Pak si přečtěte blog kolegy Makovského který je doprovozen i řadou vypovídajících foteček.
http://makovsky.blog.idnes.cz/c/336315/Jeste-ze-ta-Horakova-dostala-provaz-aneb-prvni-maj-ve-Fucikarne.html
No a skočíme na pár titulků.

A zprávy o počasí: Definitivní jaro, skoro až léto. U mne se to projevilo, že jsem do ostřikovačů nalil letní směs. Taky jsem zjistil, že vůně lesa brzdí oteplování klimatu. Nová studie totiž odhaluje, že lesy vypouštějí aerosoly, které stimulují tvorbu oblačnosti. Jsem zvědav, jak na to zareagují Zelení, Duha a podobná zeleně levicová banda co kůrovcem likvidují Šumavu. Přece to těm stromům nemůžou dovolit, aby jim takhle zle narušovaly jejich teorie globálního oteplování. Teplota, tlak a rosný bod naznačují, že by mohlo začít zase chcát. Protože předpovědníci se však většinou mýlí, necháme se překvapit. Rozhodně však nepůjdu umýt zapylovaný auto, protože co kdyby přece jenom.

A z mého života: Odešel mi vyssavač. Prskl a zhasl docela. Náhledem do papírů jsem zjistil, že tak učinil těsně po vypršení záruční lhůty. Potvrdil mi tak teorii o kurvítku. Jeden z Murphyho zákonů totiž praví, že vše, co se může pokazit, se opravdu pokazí. Druhý říká, že pokud rozeberete nějakou věc a opět ji složíte, zbude vám nejméně jedna součástka, která nikam nepasuje a bez které dané zařízení normálně funguje. Takové součástce se odborně říká kurvítko, jak již její název napovídá, slouží k tomu, aby se naplnil první zmíněný zákon, tedy že dané zařízení, může-li se pokazit, se opravdu pokazí. A to pokud možno hned po vypršení záruky.

A na Fejsbůku toho moc nenapsali:

A na závěr něco veselého:

A to je dneska všecko.


Vloženo: 2. 5. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)