Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Tak jsem si dal týdenní pauzu. Komentovat totiž co se psalo a co se dělo, nebylo totiž možné bez expresivních výrazů a tak jsem si dáchl. Několik čtenářů mých hlodů mne však mailem vyzývá abych se přestal flákat a vrátil se k blogu.

Tak jo, pár poznámek jsem si přece jen  během toho týdne udělal. Ponechám stranou všudypřítomnou kauzu Nagyová, kterou neumím rozklíčovat. Co mne zaujalo je odevšad tryskající až patologická nenávist k současnému politickému systému. Vytváření klimatu, že všichni politici jsou jen zkorumpovaná banda zločinců, která hledí místo na blaho země jen na své zisky a ničemu nerozumí. Všelikým tak zvaným intektuálům za vydatné pomoci mainstreamu se podařilo dostat zemi do stavu, kdy se nám pomalu ale jistě vracejí k moci ti, proti nimž jsme kdysi strašně dávno zvonili klíči. Vypadá to, že nám už brzy komunisté zase naší zemi dají do pořádku podle svého gusta. Krajské reprezentace jsou toho názornou ukázkou. A do toho všeobecného marasmu nám vstupuje lidem zvolený prezident. Ten, který sliboval sjednocování. Zatím se mu pomocí vypuštěného kontrolního chrousta o vládě odborníků podařilo sjednotit i ty strany, které se dosud nedokázaly dohodnout ani na tom jestli je den nebo noc. Vypadá to, že mu místo jeho vlády raději rozpustí sněmovnu. Však taky když si tak zaspekulujete, co bychom asi tak mohli čekat za odborníky, když se tak podíváte na preference pana prezidenta. Defilé odborníků a la pánové Grégr, Čuba, Hůlka, Kavan... a možná přijde i pan Štrougal. A k tomu navíc vylezl zase ze suterénu pan doktor Hnízdil, který svého času chtěl nechat zavřít prezidenta Klause do blázince s tvrzením, že nás političtí psychopati vedou k válce. Diví se někdo, že mne přechází chuť komentovat co se děje? No ale pojďme na pár titulků které mne v týdnu zaujaly i když už mohou dnes být zastaralé.

 • Jan Hnízdil: Političtí psychopati nás vedou ke zkáze, možná i k válce, hlásá titulek ČESKÉ POZICE. Nesmíme pustit politiky ze řetězu. Ať tam bude kdokoli, musí být pod občanskou kontrolou, skládat účty, být odvolatelný, říká známý lékař. „Začal jsem politickou scénu studovat podle učebnice psychiatrie. Okamžitě mi to bylo jasné,“ říká Jan Hnízdil. Říká, že vysoké politické a manažerské posty přitahují lidi, kteří vládnou prostřednictvím negativních emocí, a tyto „mocné“ neváhá nazývat psychopaty. „Dostat se do jejich rukou je nesmírně nebezpečné. Nepozorovaně rozleptají, rozbijí a rozloží vztahy, vaši rodinu, firmu, společnost, stát. Důsledkem toho, že jsme se jim odevzdali, je naše země v těžké krizi,“ říká Hnízdil.
  Přikláním se ke komentu Jana Zahradila na FB. Pan Hnízdil by měl napřed učinit jednu užitečnou věc: pokusit se jako lékař diagnostikovat sám sebe. Tenhle článek k diagnóze bohatě stačí.
 • Kalousek se snaží zesměšnit policii, podá na sebe trestní oznámení kvůli večeři. Obvinění bývalých poslanců ODS z korupce přimělo ministra financí Kalouska k neobvyklému kroku. Rozhodl se na sebe podat trestní oznámení za to, že mu kolegové z vlády slíbili večeři za uvedení jejich návrhů v Senátu. Opozice to považuje za nemístné.
  Mně to přijde veselé. S přihlédnutím k tomu, jak se nám rozjeli hoši z ÚOOZ bych komentoval jen krátce. No jen aby ho ten humor brzo nepřešel.
 • Zadržené zlato z bankovních schránek je Janouškovo, domnívá se policie. Jedna z nejtajemnějších epizod kauzy kolem bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové se pomalu objasňuje. Důvod, proč policie zabavila obsah bezpečnostních schránek v bance na Václavském náměstí i některých soukromých sejfů, je jednoduchý - je přesvědčena, že patří vlivnému pražskému bossovi Romanu Janouškovi.
  Was ist das "je přesvědčena"? To mi připomíná dva bonmoty. 1.Myslet, znamená lejno vědět a 2.Jeden myslel že prdne a pos*al se.
 • Odborový svaz KOVO, který je se 127.000 členy největším odborovým svazem v ČR, je pro vypsání předčasných voleb. Vyzýváme parlamentní politické strany, aby učinily vše k uskutečnění mimořádných voleb, uvedli ve společném prohlášení předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil a šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.
  Vyzývám odborové organizace, aby se už konečně přestaly sr... plést do politiky. Máme zde demokratický zvolené strany v parlamentu a je jen na nich, aby v mezích zákona nastalou situaci řešily. Odbory máme proto, aby se zabývaly vztahy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci. Odbory nemají žádný politický mandát. Neprošly sítem voleb a tudíž jsou jejich výzvy zcela irelevantní. Ostatně, kdo se jich na to ptal?
 • Jestli mě chcete vyslechnout, musíte za mnou do Monaka, vzkazuje policii Rittig, píší Novinky. Karolína Babáková, obhájkyně Ivo Rittiga, zmiňovaného v souvislosti s probíhající protikorupční policejní akcí, při níž byla prohledána i jeho vila, řekla v neděli v rozhovoru pro Právo, že její klient je připraven podat policii vysvětlení. Ale protože v Česku nebude až do října, budou muset čeští policisté buď s výslechem počkat, nebo se za ním vydat do místa jeho bydliště, tedy do Monaka.
  Vzhledem k tomu, že kauza Nagyová a tři exposlanci jsou prý jen vedlejší produkt sledování tohoto pána si říkám, nedělá on si tak náhodou z akčních policajtů tak trochu srandu?
 • Slyšel jsem v ČT  pana Rupnika, podle něhož byla privatizace (která mimochodem podle něho byla jednou z příčin dnešního stavu korupce), "největším případem přerozdělování od konce druhé světové války". Pan Rupnik dokázal ve své mysli vymazat únor 1948 a znárodnění. Nebo jej pokládá za vzorový případ přerozdělování, čistý spravedlivý a bezproblémový? Jak napsal kamarád, Rupnik je takový francouzský Pehe, co má ten vzácný dar, že se vždy na 99% mýlí...
 • Zdeněk Škromach večer na Fejsbůčku: Sluníčková neděle končí a od Prahy se na Moravu vrací nečas. :-) vypadá to na pěknou bouřku. Tak snad nepřijdou kroupy. To by bylo špatné pro vinohrady. :-) Asi si otevřeme sedmičku dobře vychlazeného růžového vína. K tomu vedru se to docela hodí. Hezký večer.
  Intelektuální výron na věčné téma sluníčkový den a nečas. Jenom kafíčko schází. No... To vypadá, jako kdyby si tu sedmičku dávno otevřel a vychlastal.
 • A trocha bulváru: Tak tahle zpráva z Plesku zastíní i příhody štika bizár family a kozy Aguš. V Karlových Varech si milenecký pár místo práce a oběda vylezl na střechu a nehledíc na obrovské vedro se na rozpálené střeše oddali sexu. Milenci si vybrali střechu přímo v centru Karlových Varů. Na ní roztáhli deku, vyndali opalovací krém a k osvěžení krabici plnou nektarinek. Jen piknik a opalování ale v plánu nebyly. „Nejprve se začali hladit, následně líbat a pak to jelo. S čumily si  mladý pár hlavu nelámal. „Ten chlápek ji nejprve orálně uspokojil a pak si to vyměnili. S ním ale slečna moc práce neměla, bylo to nějaký rychlý,“ usmál se svědek. Teda povím vám, že v tom vedru to muselo být o život. Jo a Peter Nagy vydal prohlášení.

A zprávy o počasí: Prostý pohled z okna říká, že léto už bylo. Zdenda Š. by napsal, že zas přichází Nečas. Zdá se, že bude zase chcát, což mi ukazuje chování mého sklípkana kterého chovám místo rosničky. Zdálo se mi že říká že je zas doprdele zima, ale moc jsem mu nerozuměl, protože se zavrtal do země. Ostatní mohou využít bezsluníčkový čas sehnáním úsporného bazénu.

A z mého života: Tak jsem byl manželkou vyhnán k civilizaci naší zahrádky za barákem, zarostlé jak zámek šípkové Růženky. A pak se to stalo. Místo popínavýho vína jsem urval popínavý jahody. Poté jsem se dozvěděl, že prý jsem debil. Ukázalo se, že moje znalost botaniky která skončila u toho, že z lučních květin poznám akorát kravěnec a bodlák a z domácích akorát fuchsie mi už asi nevystačí. Protože jinak hrozí, že nedostanu večeři. Tak jsem si najal učitele.

A na Fejsbůku napsali:

 • Tak Vítek Bárta tvrdí, že Věci veřejné volají po co nejrychlejším uspořádání voleb. Trochu mi připomíná pištění lumíka :-)
 • V Řecku mnozí lidé pomalu nemají co jíst, škrtá se všechno možné, hospodářský růst kvůli euru v nedohlednu, země splácí miliardy v množství na úrovni válečných reparací... A co je podle naší milé ČT nejdůležitější? Že tam zastavili vysílání státní TV! Mám pocit, že ČT by měla vysílat to, co zajímá její diváky, ne její redaktory.
 • Vít Bárta v televizi říkal cosi o tom, že s prezidentem jednali o garancích, že stávající "korupční kauza" bude řádně vyšetřena. Jestli bude nezávislost vyšetřování garantovat Vít Bárta, připadá mi to stejné, jako když svého času garantoval nezávislost České televize Jan Ruml tím, že tam chodil přespávat...

A na závěr něco veselého:
 


A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2755x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 50
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist