Hlody pondělní aneb miluji naše média


Tak jsem si dal týdenní pauzu. Komentovat totiž co se psalo a co se dělo, nebylo totiž možné bez expresivních výrazů a tak jsem si dáchl. Několik čtenářů mých hlodů mne však mailem vyzývá abych se přestal flákat a vrátil se k blogu.Tak jo, pár poznámek jsem si přece jen  během toho týdne udělal. Ponechám stranou všudypřítomnou kauzu Nagyová, kterou neumím rozklíčovat. Co mne zaujalo je odevšad tryskající až patologická nenávist k současnému politickému systému. Vytváření klimatu, že všichni politici jsou jen zkorumpovaná banda zločinců, která hledí místo na blaho země jen na své zisky a ničemu nerozumí. Všelikým tak zvaným intektuálům za vydatné pomoci mainstreamu se podařilo dostat zemi do stavu, kdy se nám pomalu ale jistě vracejí k moci ti, proti nimž jsme kdysi strašně dávno zvonili klíči. Vypadá to, že nám už brzy komunisté zase naší zemi dají do pořádku podle svého gusta. Krajské reprezentace jsou toho názornou ukázkou. A do toho všeobecného marasmu nám vstupuje lidem zvolený prezident. Ten, který sliboval sjednocování. Zatím se mu pomocí vypuštěného kontrolního chrousta o vládě odborníků podařilo sjednotit i ty strany, které se dosud nedokázaly dohodnout ani na tom jestli je den nebo noc. Vypadá to, že mu místo jeho vlády raději rozpustí sněmovnu. Však taky když si tak zaspekulujete, co bychom asi tak mohli čekat za odborníky, když se tak podíváte na preference pana prezidenta. Defilé odborníků a la pánové Grégr, Čuba, Hůlka, Kavan... a možná přijde i pan Štrougal. A k tomu navíc vylezl zase ze suterénu pan doktor Hnízdil, který svého času chtěl nechat zavřít prezidenta Klause do blázince s tvrzením, že nás političtí psychopati vedou k válce. Diví se někdo, že mne přechází chuť komentovat co se děje? No ale pojďme na pár titulků které mne v týdnu zaujaly i když už mohou dnes být zastaralé.

A zprávy o počasí: Prostý pohled z okna říká, že léto už bylo. Zdenda Š. by napsal, že zas přichází Nečas. Zdá se, že bude zase chcát, což mi ukazuje chování mého sklípkana kterého chovám místo rosničky. Zdálo se mi že říká že je zas doprdele zima, ale moc jsem mu nerozuměl, protože se zavrtal do země. Ostatní mohou využít bezsluníčkový čas sehnáním úsporného bazénu.

A z mého života: Tak jsem byl manželkou vyhnán k civilizaci naší zahrádky za barákem, zarostlé jak zámek šípkové Růženky. A pak se to stalo. Místo popínavýho vína jsem urval popínavý jahody. Poté jsem se dozvěděl, že prý jsem debil. Ukázalo se, že moje znalost botaniky která skončila u toho, že z lučních květin poznám akorát kravěnec a bodlák a z domácích akorát fuchsie mi už asi nevystačí. Protože jinak hrozí, že nedostanu večeři. Tak jsem si najal učitele.

A na Fejsbůku napsali:

A na závěr něco veselého:
 


A to je dneska všecko.


Vloženo: 24. 6. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)