Petr Paulczyňski: homepage

Hlody úterní aneb miluji naše média

Poté, co jsem si dáchl v rámci prodlouženého víkendu se naráz nakupilo témat, že jeden neví kam šáhnout. Ve Varech se zbláznil Oliver Stone, Rusnok tvořil vládu a kam kouknete tam překvapení,

Ištván chce zavřít Nečase a v Budějovicích zmlátili tajní teleskopickými obušky na koho narazili, povětšinou na úplně obyčejně nasrané Budějičáky. Tak co zvolit do úvodu? No mne nejvíc zaujalo nečekané pokračování kauzy která začala policejní monstrakcí a když začínala usínat, oživili ji hoši pokusem o kriminalisaci premiéra. Tato akce má jeden nový aspekt.  Pokud by tento pokus prošel, stalo by se jakékoliv politické kutění potenciálně trestným. Jak napsal Ivan Langer na Fejsu: Hlasování Poslanecké sněmovny o ne/vydáni P.Necase (vzhledem k nové úpravě poslanecke imunity - v případe nevydani lze stíhat po uplynutí poslaneckého mandatu) bude hlasováním o sile ci slabosti jedne ze tři (zatím ještě jen tři) ústavních moci v zemi. Svoji slabost ukázala jiz tehdy, kdy připustila, aby v jednacím sále seděli vedle D. Ratha policisté... Bude to hlasování o vyváženosti moci soudní, výkonné a zákonodárné!
Stále se mi nechce zdát, že by policie neměla dostatek festovních důkazů k akci, při níž vletí přepadové policejní komando na úřad vlády, na ministerstvo obrany, zadrží šéfy výzvědné služby a vybírá bankovní trezory s čímsi zlatem a miliony korun v hotovosti. A po měsíci od monstrakce jsme tam, kde jsme byli první den. Akorát chceme nádavkem zavřít primeministra. Tak teď už jenom čekám, kdy si přijdou pro pana Špidlu, který se stal evropským komisařem za to že vyklidil pozice aby nepoškozoval stranu. Taky by mohli zkoumat, zda se nestal Jan Fischer ministrem financí za podporu Miloše ve druhém kole. A ti, kvůli kterým to údajně začalo se vesele rekreují u moře. No a včil můžeme na titulky.

 • Fischer: Rozhodně to není odměna od prezidenta Zemana za podporu, říká bývalý premiér pro idnes.  "Vůbec jsem s ním o tom nemluvil. Já tuto souvislost vůbec tady nevidím," řekl Fischer.
  Tak rozhodně. Když to píší v novinách tak tomu fakt všichni věříme. A teď tu o Karkulce.
 • NEsouhlasíme se zásahem v Českých Budějovicích. Píší na FB v takto se jmenující skupině. Snažíme se identifikovat vyvolavatele konfliktů, pachatele ublížení na zdraví, zneužití pravomoci veřejného činitele atd. co s nimi udělají sousedi, známí, kolemjdoucí je nám vcelku jedno. Ti lidé napadali občany protestující za klidný a slušný život a to je prostě špatně.
  Trochu se divím, proč tolik novinářů a blogerů plýtvá časem na psaní článků s romskou tématikou. Protože se k tomu nedá už napsat nic nového. Pokud se jakákoliv menšina sama nechce integrovat do společnosti, nikdo jiný to za ni neudělá. Ani neziskovky, ani žádné vládní programy, ani "bohulibé" granty z EU. Chce to jen chtít a nefňukat stále dokola, že mě ostatní nemají rádi. A tlouct teleskopickými obušky normální nastolicovaný občany a vydávat je za pravicové radikály asi taký není to pravý ořechový.
 • Samková vytáhla jeho kostlivce, píší na PL. Jan Fischer se ještě ani nestal ministrem financí v Rusnokově vládě, a už bude nejspíš nucen čelit trestnímu oznámení. Sepisuje jej na něj advokátka Klára Samková, kterou zaujaly informace o podivnostech, s jakými Fischer hospodařil jako šéf statistického úřadu. Za to jej chce advokátka popohnat před orgány činné v trestním řízení, a myslí to prý zcela vážně.  Server e15.cz navíc připomíná, že za Janem Fischerem leží několik pochybných restů ještě z doby, kdy řídil Český statistický úřad. Nejvyšší kontrolní úřad tehdy u této státní instituce kritizoval řadu chyb při zadávání veřejných zakázek a rovněž špatně vedené účetnictví.
  Slyšel jsem, že prý si advokáti nesmějí dělat reklamu. Ale to co dělá neustále paní doktorka se teda jmenuje jak?
 • Sýrie: Mladá křesťanka si sáhla na život. Vystřídal se na ní oddíl povstalců. V Kusajru okupantští islámističtí povstalci zajali 15-letou křesťanku Mariam a podle hodností si každý "bral" na jednu noc za manželku a ráno se s ní "rozvedl". I když posléze Kusajr osvobodila syrská armáda a křesťané zas´ mohou svobodně nadechnout, kostely byly znovu otevřeny a vysvěceny, vnitřní zmrzačení zůstalo -  dívka trauma neunesla a vzala si život. Místní duchovní správci s trpkostí konstatovali, že takováto zvěrstva nejsou pro většinu západních lidskoprávních organizací, natož medií, zajímavá.
  A EU a USA prý budou povstalce podporovat. Holt šíření islámské kultury je třeba tak nějak multikulturně podpořit. Mám pocit, že euroatlantická civilisace se rozhodla se sama zničit.
 • A něco z kultury. Hodný Sovětský svaz, zlé Státy. Tak nějak se vymáčkl autor několika kultovních filmů ale politický blb Oliver Stone. Zde několik jeho výroků z K.Varů. "Vy jste vstoupili do NATO? Proč, kdo vám to nakukal? Svět je nevyvážený, proto potřebujeme silné Rusko, silnou Čínu, silný Írán. Obama není řešení, Spojené státy jsou globální bezpečnostní stát, kontrolují zemi, moře, vesmír, všude a všechny hlídá Velký bratr, i každého z vás. A když to někdo odhalí, nemá se kde skrýt, protože všechny země se Ameriky bojí. V 50. letech by se to nestalo, Sovětský svaz by se Státům postavil." Dále jsme se dověděli, že Amerika se k Sovětskému svazu chovala "velice nepěkně", že Che Guevara a Fidel Castro byli mladí silní vůdcové, kteří uskutečnili své myšlenky, zatímco "Napoleon, Hitler a Bush jsou diktátoři, kteří poskvrnili svět".
  Oliver Stone se ukázal být tím čím vždy byl - popleteným, fanatickým, levicovým oslem. Kdo jiný než osel může říct, že příčinou komustického puče a čtyřiceti let naší nesvobody bylo, že se kapitalistické USA chovaly po válce agresivně. A my (občané postkomunistických zemí), prý tu dobu nemůžeme objektivně hodnotit, protože máme s komunismem špatné zkušenosti.
 • A pan Svěrák vysoudil prachy za pirátské stahování filmu Kuky se vrací. Ten stál 40 milionů a jeho koproducentem byla naševaše ČT. "Rozsudek je prvním krokem v beznadějné situaci, ve které jsme se ocitli s nástupem internetového pirátství. Mohl by varovat majitelé těchto severů, aby neumožňovali stahovat nelegální obsah," poznamenal Svěrák.
  Já vidím beznadějnou situaci někde úplně jinde a sice v systému zacházení s koncesionářskými poplatky a koprodukcích ČT. Svěrák by měl ty peníze poslat koncesionářům, když už. Nebýt jich, neměl by se Kuky kam vracet, protože podle mě by normální člověk svoje peníze do takového filmu nedal.
 • A trocha bulváru: Iveta se hledá. Pak se našla na pláži s kalhotkama naruby a ještě předek vzadu a naopak. Taky oblíkat si plavky nalitá je asi problém. Ostatní serebrity jsou touto světodějnou událostí zcela zatlačeny do pozadí. A ještě k tomu Ornella nabourala auto.

A zprávy o počasí: Horko. Z klimatizace vytékající vodou by se snad dalo zalívat. Sklípkan si lehl na záda a dožaduje se slunečních brýlí. Vzhledem k tomu, že má 8 očí to bude problém. Pivem naplněné lapače slimáků vyschly což nevadí, protože slimáci mezitím uschli taky. Je takový horko, že vedle mne se válející pes odmítl pronásledovat na zahradu vniknuvší kočku. Vypadá to, že izobary se změnily v přímku a rosný bod vyschl jak ty pivní lapače. Možná by mohlo trochu chcát.

A z mého života: Návštěva nového zubaře byla martyriem. Jednak mne rozčilovalo čekání a navíc jsem seděl naproti babě v mini které bylo vidět kalhotky což bylo mučivé. A ještě k tomu vedle mne seděla manželka, která mne sledovala ostřížím zrakem. Tak jsme se pak odměnili gyrosem. Ovšem pozor. Gyros od Vietnamce. Není to divný? Čekal bych Řeka nebo Turka. Holt globalizace na postupu. Při čekání na zubaře jsem trochu surfoval. Přitom mne napadlo, kdo v České televizi vybírá hosty do pořadu Hyde park. Babiš, Pecina, Škromach. To přece nemůže být náhoda, proboha. Příště by mohl přijít rozumovat třeba Jan Keller, po něm Okamura, Janeček, dále někdo z KSČM, aby nebyla levice diskriminována....potom někdo z mladých, abychom tak nějak podpořili mladé kádry. Takže mě napadá Matěj Stropnický, Michal Uhl, Jan Májíček. Dvořáková a Švihlíková by rozhodně chybět neměly...a když by tam byl Michal Uhl, tak proč ne i jeho ségra, že..

A na Fejsbůku napsali:

 • V civilizované společnosti by soudruh prokurátor Ištvan touhle dobou už mezi ranním a večerním nekonsensuálním análním sexem meditoval ve vazbě co udělal špatně...
 • Po měsíci od přepadové akce, která nemá ve světě obdoby, kromě snad nějakých státních převratů, které ovšem ještě nikde a nikdy v dějinách nevedl prokurátor, jsme tam kde jsme byli první den.
 • Tak nevím co je zpráva dne. Zda to že se ztratila Iveta, nebo že bude ministr financí Honza z chaloupky.
 • Zas ten Václav neodhadl o čem se bude tento týden mluvit.
 • Andrej Babiš na Twitteru: Na nákupy chodí vetšinou moje žena. Dal som ji seznam našich fabrik a výrobků aby sa je naučila nazpameť. Tak taky by ho měl dát do Fronty a na Lidovky. Trudný život miliardářovy ženy: gumový rohlíky, nejedlý paštiky a lidovky
 • "Rozhodně jsem po tom neprahnul, ani jsem netušil, že se tu takový projekt objeví." Jan Fischer se znovu obětoval.
 • Po sérii intenzívních jednání s premiérem jsem post ministra prijmul : z toho by byla taková hezká divadelní hra...dějství prvé : první rozhovor-
  F: dobrý den já jsem Fischer jsem se chtěl zeptat jak je to s tím volným místem ministra?
  R: kdo že jste jak jste to říkal?
  F: jan fischer
  R: fischer to mi nic neříká
  F: no ten od p. Soukupa
  R: jo to jste měl říct hned pan prezident volal, že se tu někdo od něj staví .
 • Nezbyva mi, nez komentovat dnesni zadost o vydani Petra Necase a nominaci Jana Fischera na min.financi slovy klasika: " Dnes se stalo něco divnýho a až to budu vědět, tak vám to řeknu."
 • A jedna ukázka vynikající novinářské práce: 

A na závěr něco veselého:
 

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1419x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 34
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist