Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční aneb miluji naše média

Tak jsem si v tom horku chtěl dáchnout od psaní, ale včerejšek v němž vybuchla mediální bomba, nelze nechat bez pár poznámek. Pozoruji virtuální prostor a sociální sítě a nestačím koukat, kolik máme znalců práva.


Jak říkala babička, každý kdo má díru do zadnice se zasvěceně vyjadřuje. Jedni říkají, že je konečně pustili, jiní jsou rozhořčeni, že exposlanci ODS unikli z tepláků. Nejvyšší soud je totiž včera Ivo Boblig Ištvánovi sebral z ťurmy. A rozhodnutí brněnského Nejvyššího soudu je konečné. A není proti němu odvolání. I přesto si tento novodobý inkvizitor dovolil prohlásit, že v akci bude pokračovat. Asi citlivě naslouchá mediálně-pouliční náladě, pro niž je slovo korupce moderním zaklínadlem. Nejsem znalec práva a proto se nebudu šťárat v právních aspektech této kauzy. Jenom tak pocitově však cítím, že tady od začátku něco smrdí. Právní splácanina, divadelní kulisy, vybírání milionů a zlata ze schránek (mimochodem doteď nevíme čí jsou) jakoby měly říci: podívejte se na ty korupčníky. Uvidíme co bude dál. Jak tak poslouchám pana Ištvána, nehodlá se vzdát, což je podivné. Když prudí novináři, či dokonce diskutérští laici, nedá se nic dělat. Ale když státní zástupce co má dozorovat právo, jako první reakci zpochybní stanovisko nejvyššího soudu, pak by měl být okamžitě odvolán. Nebo by měl sám rezignovat a to proto, že není schopen či ochoten respektovat rozhodnutí soudu. Rozhodnutí soudu znamená, že se na ty tzv.trafikanty vztahuje poslanecká imunita a jsou vyjmuti z pravomoci orgánů činných v trestním řízení a to řízení nebude v jejich případě pokračovat. A tak by měl pan Ištván držet hubu, krok a zákryt. Jak napsal JXD: Pan vrchní státní zástupce Ivo Ištvan je však alespoň ve vlastních očích silou nad Najvyšším soudem. Na soudní výrok reagoval pro ČTK slovy: „Tímto aktem trestní stíhání rozhodně zastaveno není.“ Jinými slovy Ištván říká, že on, veliký a vrchní státní zástupce ví lépe než soud, co je trestné, a rozhodnutí soudu nebude respektovat. Státní zástupce, který nerespektuje rozhodnutí soudu, je přímým ohrožením demokracie a musí být odvolán, jinak se demokratická společnost začíná měnit na policejní stát! A tečka. A jako závěr výrok mého FB přítele, bývalého vysokého politika: Sklízíme plody atmosféry, kterou spoluvytvořila česká média: co policista a státní zástupce, to protikorupční hrdina (hrdinka) bez bázně a hany, jenž má být oslavován(a); co politik, to darebák a korupčník, jenž musi být zavřen a zneuctěn! A přitom vůci represivnim složkám státu? Nemám-li někoho rád, neznamená to ještě, že je padouch. Stejně tak jako že ten, kdo je mi sympatický, je automaticky hrdina! Znám dostatek slušných, poctivých a zodpovědnych policistů, státních zástupců a politiků, stejně jako dost jejich protikladů abych mohl říct svůj (subjektivní) soud - největším zločinem, kterého se na naší společnosti dopouštějí česti novináři, je jejich černobílá hra na padouchy a hrdiny!A my koukneme na titulky.

 • Radu Evropy znepokojily protiromské demonstrace v Česku, informuje nás idnes. Komisaře Rady Evropy pro lidská práva Nilse Muižniekse znepokojily nedávné protiromské incidenty v České republice. České úřady by měly vyslat důrazný signál, že nebudou tolerovat žádné projevy nenávisti, uvedl Muižnieks v pondělním prohlášení. 
  Milý pane komisaři. Sděluji vám, že jste mimo mísu. Pokud občané protestují proti brutálním útokům Romů v přesile na bezbranné lidi, pak jde o incidenty a násilí vůči Romům? Vážně lze považovat za radikály maminky s kočárky či invalidy na vozíčku? Je rozhořčení obyvatel nad brutálními útoky Romů projevem rasistické nenávisti? Sedíte v Bruseli na prdeli a víte kulový. Doporučuji vám pane komisaři (fuj jak hnusné slovo) abyste si vyzkoušel multikulturní obohacení na vlastní kůži. Možná bude lépe, abyste se raději věnoval ohybu banánů, přímosti okurek a pomazánkovému máslu.
 • A další kousek z EU. EU zahajuje „radikální transformaci“ jídelních návyků lidí!, informuje server Reformy. Partnerství EU s WWF právě vydalo strategickou zprávu nazývanou: PŘIJETÍ ZDRAVÉ TRVALE UDRŽITELNÉ DIETY: KLÍČOVÉ PŘÍLEŽITOSTI A BARIÉRY, která je součástí Žij dobře pro ŽIVOT (LiveWell for LIFE) „pionýrského projektu, jehož cílem je přispět k redukci emisí skleníkových plynů z dodavatelského řetězce potravinářství EU a demonstrovat, jak by mohla trvale udržitelná dieta pro různé evropské země vypadat.A tak nám EU hodlá kontrolovat co jíme.
  Tak to už je teda masakr. I Orwell by žasl. Dámy prominou, ale tady je nutno použít tvrdý výraz. Těm soudruhům vzkazuji. Po tom co jím, vám bylo, je a bude kulový hovno.
 • Máme text podání na Kalouska, které dnes odešlo na Šlachtův útvar píší Parlamentní listy. „Kalouskova cisterna“ tak bude mít dohru na policejní služebně, možná i před soudem. Advokát Jiří Vyvadil se totiž rozhodl na bývalého ministra financí a čtyři další členy vlády podat trestní oznámení pro dva zvlášť závažné zločiny. Jedná se podle něj o zcela bezprecedentní ohrožení národní bezpečnosti i životů osob na palubě letadla, které bylo z Kalouskova příkazu cisternou blokováno. Trestní oznámení Vyvadil podal na Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který vede plukovník Robert Šlachta.
  Nevím proč, ale pan doktor mi tak nějak připomíná doktorku Samkovou, akorát nenosí sukně. Taky se prostě musí zviditelnit za každou cenu.
 • Velký nepřítel Nečasovy vlády: Když Rusnok neuspěje, vrátím se a bude zle, hlásá titulek.
  Přátelé, prchejme! Velký Popelka se vrací! A prý bude zle!
 • A jeden z Brna: Provoz v centru Brna narušila kachňata, strážníci museli usměrňovat auta. Přes čtyproudou ulici Koliště chtěla přejít kachna s kachňaty. Kvůli odchytu vyděšených zvířat museli dopravu na malém městském okruhu v těchto místech regulovat strážníci. Plaché tvory nakonec odchytil odborný pracovník městské policie. V přepravce je pak odvezl na brněnskou přehradu, kde je vypustil na jednom ze břehů.
  Tak to vidíte. V Praze běhají zdivočelé svině a u nás kachničky. Prostě tak my tady na venkově žijeme.
 • A trocha bulváru: Pociťuji informační vakuum. Díky Janouškovi a Ištvánovi nikde nehlásí co dělá Džambulka. Akorát exot Fantozi či snad Martucci napsal exotovi Rychtářovi: Pane Rychtari, pokud Iveta nenastoupi do lecebni do 3 dny jak jste slibil ja sverejnim video co dokazuje co jste udelal Ivete v restaurace na plazi po odchodu ze zamku. NEBUDU TO ZOPAKOVAT!! 3 DNY!!! Ale na druhé straně se bulvární svět vrací do normálu. PR agentura Štika bizár family se opět protlačila do titulku. Ten praví, že Ornella si žije: Ukazuje své pětky po restauracích! A její matka co vypadá jako mladší sestra prý si řekla o 10 milionů za moderování nové serie pořadu Vyhulení. Nebo Vyvolení, teď nevím.

A zprávy o počasí: Pavouk se po včerejší Baudyšově předpovědi vzpamatoval a požadoval zřídit v terariu bazén. Nakonec vzal zavděk tím, že ho orosím.  Z toho jsem usoudil, že bude zas pěkná hicna. Také předpovědi ukazují na teplo nevídané, protože v reklamách se objevují slečny předvádějící plavky. Zjistil jsem, že čím míň látky, tím vyšší cena plavek. Některá děvčata jsou ovšem silně zasažena krizí, takže si musí kupovat v dětském. Už aby to do ruky vzala vláda Bohouše, protože to pak dojde možná i na plavky monokiny.

A z mého života: Zhasl mi cyklonový bezsáčkový vysavač. Odmítl se nechat nahodit vypínačem. Odnesl jsem ho k elektrodoktorovi. Dnes mi volal, že prachocuc jede, že si mám vyčistit výfukový filtr, protože při jeho ucpání elektronika vysavač vypne. Kdybych si nekupoval tak chytrý vysavač, nemusel bych jezdit po opravnách. Za mých mladých let takový udělátka nebyly. Taky mne dnes při ranním čištění bazénu posral záda holub. To budu mít určitě velké štěstí a hezký den. Zjistil jsem, že to bude asi ten, co mi kadí na přední sklo auta vždycky když si ho umyju. Podařilo se mi vypátrat, že se na to hajzl vzdělává.

A na Fejsbůku napsali:

 • Zase ten Vašík blbě odhadl o čem se bude tento týden mluvit. Neměli by mu už ten pořad zrušit? Já se těším (i když se toho téměř určitě nedočkám) až se bude celý týden hovořir o tom, jak byl Vašík z televize vyhozen.
 • Může mi někdo vysvětlit, co je EU po tom, jak se u nás sestavuje vláda? To ať raději zůstanou u normování ohybu banánů a přímosti okurek.
 • Na českobudějovickém sídlišti Máj rozjíždí diecézní charita projekt pro děti s názvem Streetwork. Držíme palce, aby jim to nikdo nepřeložil. A hlavně, ty košťata ukázat až na poslední chvíli. Aby nemohli zahnout.
 • Začíná soudní líčení s Janouškem. To zase budou média a lid běsnit. Jestli ten "špinavý vrahoun" nedostane nejvyšší sazbu (18 let), tak budou Okamura, Bárta i Janeček zase volat po revoluci...Vsadím se, že Vyvadil a Pehe už mají na toto téma rozepsaný blogísek...a Popelka od brzkého rána stlouká šibenici...
 • O Fischerovi: ten člověk přece nemůže být až tak hloupý, aby dobrovolně hrál tu ostudnou roli Ivety Bartošové v kalhotách…
 • Zeman nemá moc skrupulí, občas má virózu, ale mozek má stále funkční. Na rozdíl od velké části lidí, kteří s ním nyní musejí hrát ony politické šachy.
 • Maruška s nima zatočí, s tou justiční mafií, napsal Philipp Janýr. Maruška nezatočí s ničím. Ta bude brzo hledat východ z toho baráku.
 • Ištvan v jistém smyslu sedl na lep Láskovi. Kdyby ten se svým absurdním trestním oznámením nebyl tak mediálně úspěšný, sotva by Ištvana asi napadlo zařadit ten příběh do svého divadla pro veřejnost.

A na konec něco veselého:
 

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2662x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 36
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist