Hlody středeční aneb miluji naše média


Tak jsem si v tom horku chtěl dáchnout od psaní, ale včerejšek v němž vybuchla mediální bomba, nelze nechat bez pár poznámek. Pozoruji virtuální prostor a sociální sítě a nestačím koukat, kolik máme znalců práva.
Jak říkala babička, každý kdo má díru do zadnice se zasvěceně vyjadřuje. Jedni říkají, že je konečně pustili, jiní jsou rozhořčeni, že exposlanci ODS unikli z tepláků. Nejvyšší soud je totiž včera Ivo Boblig Ištvánovi sebral z ťurmy. A rozhodnutí brněnského Nejvyššího soudu je konečné. A není proti němu odvolání. I přesto si tento novodobý inkvizitor dovolil prohlásit, že v akci bude pokračovat. Asi citlivě naslouchá mediálně-pouliční náladě, pro niž je slovo korupce moderním zaklínadlem. Nejsem znalec práva a proto se nebudu šťárat v právních aspektech této kauzy. Jenom tak pocitově však cítím, že tady od začátku něco smrdí. Právní splácanina, divadelní kulisy, vybírání milionů a zlata ze schránek (mimochodem doteď nevíme čí jsou) jakoby měly říci: podívejte se na ty korupčníky. Uvidíme co bude dál. Jak tak poslouchám pana Ištvána, nehodlá se vzdát, což je podivné. Když prudí novináři, či dokonce diskutérští laici, nedá se nic dělat. Ale když státní zástupce co má dozorovat právo, jako první reakci zpochybní stanovisko nejvyššího soudu, pak by měl být okamžitě odvolán. Nebo by měl sám rezignovat a to proto, že není schopen či ochoten respektovat rozhodnutí soudu. Rozhodnutí soudu znamená, že se na ty tzv.trafikanty vztahuje poslanecká imunita a jsou vyjmuti z pravomoci orgánů činných v trestním řízení a to řízení nebude v jejich případě pokračovat. A tak by měl pan Ištván držet hubu, krok a zákryt. Jak napsal JXD: Pan vrchní státní zástupce Ivo Ištvan je však alespoň ve vlastních očích silou nad Najvyšším soudem. Na soudní výrok reagoval pro ČTK slovy: „Tímto aktem trestní stíhání rozhodně zastaveno není.“ Jinými slovy Ištván říká, že on, veliký a vrchní státní zástupce ví lépe než soud, co je trestné, a rozhodnutí soudu nebude respektovat. Státní zástupce, který nerespektuje rozhodnutí soudu, je přímým ohrožením demokracie a musí být odvolán, jinak se demokratická společnost začíná měnit na policejní stát! A tečka. A jako závěr výrok mého FB přítele, bývalého vysokého politika: Sklízíme plody atmosféry, kterou spoluvytvořila česká média: co policista a státní zástupce, to protikorupční hrdina (hrdinka) bez bázně a hany, jenž má být oslavován(a); co politik, to darebák a korupčník, jenž musi být zavřen a zneuctěn! A přitom vůci represivnim složkám státu? Nemám-li někoho rád, neznamená to ještě, že je padouch. Stejně tak jako že ten, kdo je mi sympatický, je automaticky hrdina! Znám dostatek slušných, poctivých a zodpovědnych policistů, státních zástupců a politiků, stejně jako dost jejich protikladů abych mohl říct svůj (subjektivní) soud - největším zločinem, kterého se na naší společnosti dopouštějí česti novináři, je jejich černobílá hra na padouchy a hrdiny!A my koukneme na titulky.

A zprávy o počasí: Pavouk se po včerejší Baudyšově předpovědi vzpamatoval a požadoval zřídit v terariu bazén. Nakonec vzal zavděk tím, že ho orosím.  Z toho jsem usoudil, že bude zas pěkná hicna. Také předpovědi ukazují na teplo nevídané, protože v reklamách se objevují slečny předvádějící plavky. Zjistil jsem, že čím míň látky, tím vyšší cena plavek. Některá děvčata jsou ovšem silně zasažena krizí, takže si musí kupovat v dětském. Už aby to do ruky vzala vláda Bohouše, protože to pak dojde možná i na plavky monokiny.

A z mého života: Zhasl mi cyklonový bezsáčkový vysavač. Odmítl se nechat nahodit vypínačem. Odnesl jsem ho k elektrodoktorovi. Dnes mi volal, že prachocuc jede, že si mám vyčistit výfukový filtr, protože při jeho ucpání elektronika vysavač vypne. Kdybych si nekupoval tak chytrý vysavač, nemusel bych jezdit po opravnách. Za mých mladých let takový udělátka nebyly. Taky mne dnes při ranním čištění bazénu posral záda holub. To budu mít určitě velké štěstí a hezký den. Zjistil jsem, že to bude asi ten, co mi kadí na přední sklo auta vždycky když si ho umyju. Podařilo se mi vypátrat, že se na to hajzl vzdělává.

A na Fejsbůku napsali:

A na konec něco veselého:
 

A to je dneska všecko.


Vloženo: 17. 7. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)