Petr Paulczyňski: homepage

Cesta bojovníka proti korupci

Lenka Zlámalová (Poptávka zatýkat, LN 27.7.2013) se ptá, jakou odpovědnost vyvodí Ivo Ištvan, když mu soud smete jeho "realizaci".

 Ale on přeci již několikrát odpověděl, že v právním státě nemůže každé obvinění skončit odsouzením a že ho "doprovodné jevy" vazby a vyšetřování nemohou a nesmějí zajímat. Pád vlády a mezinárodní skandál? Ivo Ištvan ověřuje právní názor.

Že skončí Ištvangate blamáží, je dnes téměř jasné. Jana Nagyová bude s největší pravděpodobností soudem osvobozena, protože nemohla překročit své pravomoci úkolováním rozvědky, neboť nikdy žádné takové neměla. Ano, vojáci budou zcela jistě po zásluze potrestáni. Na obhájení obří "realizace" to bude samozřejmě málo.

Budoucí vývoj si představuji takto: Proti Ištvanovi dnes stojí osm nejlepších advokátních kanceláří, tedy stovky právníků, kteří čekají na jeho chyby. Aby nebyl suspendován za chyby při vyšetřování, rezignuje Ivo Ištvan na funkci státního zástupce. V nadcházejících volbách bude jako nezávislý s podporou SPOZ (nebo ČSSD) kandidovat do Senátu jako spravedlivý bojovník proti korupci. A bude zvolen. Získá imunitu. Ištvangate končí.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-cesta-bojovnika-proti-korupci-d72-/p_politika.asp?c=A130730_202741_p_politika_wag

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2804x, známka: 2.9
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 26
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist