Petr Paulczyňski: homepage

Hlody povolební aneb miluji naše média

Tak to máme za sebou. Výsledky voleb překvapily nejenom voliče, ale rozhodně i strany samy. Asi nemá smysl je tu rekapitulovat. Tak snad jen pár glos, tak jak se daly sesbírat letem netem.


Potvrdilo se pravidlo, že každé volby vytvoří situaci horší, než byla před nimi.  Voliči potrestali ODS za všechno, co jim provedl Kalousek.  Sobotkova ČSSD a Haškova ČSSD získaly dohromady 20,45% hlasů.  Voliči se naštvali na TOP09 a ODS kvůli církevním restitucím. Tak volili KDU-ČSL.  Zemanovi vyšla finta s termínem voleb. Voliči SPOZ odjeli na chalupy a na hroby.  Piráti se nedostali do sněmovny. Ochranný svaz autorský se tudíž zatím asi rušit nebude.  Žádná strana nenabízela výlety na Měsíc pro všechny. I když Okamura měl k tomu nakročeno.  Výsledky SPOZ a Hlavu vzhůru ukazují, že voliči nejsou pitomci.  Výsledky Úsvitu a ANO ukazují, že voliči jsou pitomci.  Zajímavé je, že všichni chtěli vyhrát volby a teď nikdo nechce vládnout. Za zmínku snad stojí jen vnitrostranický puč v ČSSD, vyděšené z toho, že ani s bolševikem v zádech nedají potřebnou většinu. Ještě ve čtvrtek večer a v pátek odpoledne se na diskusních fórech vynořovaly výplody příznivců extrémní levice, kteří odhodili poslední zábrany a vyhrožovali, že po vítězných volbách budou pravicově smýšlející občany kuchat na ulicích zaživa. Jak to tak vidím, od soboty někam zalezli se schlíplými ocasy. A k situaci v ČSSD se hodí následující přítelův postřeh: Mě by se líbilo, kdyby o předsednictví ČSSD(b) bojoval Sobotka s Haškem hambatý v tuně rozpuštěný čokolády s arašídama ve Škromachově bazénku. Pak by za nima hupsnul sluníčkovej strejda Škromach a z druhý strany komouš Špidla. No a nakonec by tam hupsnula Gajdůšková a začala by se prát s Marií Benešovou. Do toho by vlezl Jirka Dienstbier a okopával by všem kotníky. Pak by celý očokoládovaný vylezli, vzali s sebou Zemana a svorně odtáhli do prdele. A na titulky se dneska vykvajzneme a budeme pokračovat povolebně.

 • Takže na řadě je Babiš. Objektivně řečeno- volby opět vyhrály peníze, populismus, sliby všem a všeho. A výsledek je neštěstím pro občany. Jsem zvědav na výrazy Babišových voličů, až budeme jako jediný stát v EU dotovat biosložky do PHM a kvůli tomu budeme mít nejdražší PHM v Evropě. O nic jiného mu totiž nešlo.Se svým silným mandátem by však při rozhádané ČSSD měl převzít vládní odpovědnost. Jak napsal Mirek Macek. Pokud  vládní odpovědnost přijme, rychle se ukáže značný rozdíl mezi jednoduchými sliby a každodenním obtížným vládnutím a jeho gloriola spasitele pohasne velice rychle. Navíc mu opozice neodpustí nic a bude to dávat hlasitě najevo, přičemž mu nepomohou ani jeho media, ani jejich ustrašení novináři. Pokud tedy mají starší politické strany alespoň zbytek instinktu a rozumu, udělají vše pro to, aby Babišovi nezbylo, než vládní angažmá přijmout. I bez lustračního osvědčení
 • A Miroslav Kalousek: S úžasem jsem si přečetl, že Miloš Zeman nepozval na předávání státních vyznamenání rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikuláše Beka. Ten se „provinil“ tím, že odmítl prezidenta v době volební kampaně pozvat na přednášku a hájil tak nezávislost akademické půdy. Buran zůstane buranem, i kdyby to z Božího dopuštění byl prezident.
 • Jen faktická: v ČT právě říkali, že KSČM zaznamenala NEJLEPŠÍ výsledek v novodobé historii. Škoda, že v ČT neumějí googlovat - v roce 2002 dostala KSČM přes 880 000 hlasů (ještě o 140 000 víc než letos), což bylo 18,5 % (!). Od té doby dostávají víceméně pořád stejně, mezi 600-800 000 hlasů. To jen jako abychom ze zisku KSČM nedělali hlavní problém těchhle voleb. Ten je jinde.
  To jim nakukala asi Dvořáková
 • A abyste neřekli, tak taky něco o ODS.Po minulých volbách dokázalo vedení ODS s mandátem svolat kongres do 3 týdnů od voleb. Současnému vedení, které již nemá mandát ani koupit papír do stranické kopírky a přivedlo stranu jak finančně, tak politicky na buben, trvá svolání kongresu 3 měsíce. Jak žalostný obraz vedení dnešní ODS. Členská základno braň se, potřebujeme rychlý restart, ne pomalé umírání!!! Je třeba odstranit zkostnatělost vnitřních mechanismů a jejich dlouhou zpětnou vazbu. Doufejme, že k zemi letící pták to nad zemí vybere a opět vzlétne vzhůru. Jak praví aTeo: Po pitvě je každý generál, kromě vedení ODS. Dokud budou hledat příčiny smrtelného úrazu modrého ptáka jinde než u sebe, nepomůže jim ani karanténa, do níž se vlastní vinou přesunuli.
 • A trocha bulváru: Kromě toho, že se Agáta svlékla ve vile a Petra Novotnýho klepla na letišti mrtvička je největší bulvár řež uvnitř socanů. Jinak nic co by stálo za řeč. A tak si dáme jedno bulvární moudro. Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie řekl: „V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonu pro ženy než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou. Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.“

A zprávy o počasí: Dle meteorologů stále abnormální hic. Dle mne taky. I pavouk se líně povaluje, což mne inspirovalo k témuž. Poté co jsem byl přinucen k domácím pracem jsem se zpotil jako dveře od chlíva.Pavouk se mi posmíval. A prý k čemu že jsem přezouval na ty zimní gumy. Musel jsem mu vysvětlit, že jsem měl sen, který zimní obutí vyžadoval. 
                                                                                                                                  
A z mého života: Při vší té volební a povolební bídě jsem přece jen našel nějaká pozitiva. ODS si o moc víc nezasloužila, nicméně je tam. SPOZ, Bobostrana a Zelení tam nejsou vůbec, KSČSSD nevznikne, Kuba a Bárta jsou vykroužkovaní. Pro srandu tam máme čtvrtjaponce a během měsíce se dozvíme, čí bílý kůň je koblihář. Takže při té bídě vcelku dobrý, ne? A večer jsem dostal tiskovou zprávu místopředsedy ODS k situaci v ČSSD. Vyzývám představitele ČSSD, aby urychleně a jakýmkoliv způsobem vyřešili své vnitrostranické problémy, neboť dění v ČSSD dále prohlubuje politickou krizi.Když se v ČSSD perou, smát se může jen Andrej Babiš. Ostatní politické strany se na situaci musí dívat s vážností.
Nechci žít ve státě jako firma...- tam se snad hlasuje a možná i volí, leč lidé tam nežijí, jen ovce a voli, do firmy půjde vše hladce a samo, my v průvodech volati budeme... ANO, ANO!!!
A tak se ptám: No, co kdybychom si začali zametat před vlastním prahem?

A na Fejsbůku napsali:

 • Blaničtí rytíři prý konečně opustili Blaník. Před 18 hodinou byli spatřeni v Rozvadově kterak míří k Mnichovu.
 • Šel jsem spát s pocitem, že je to v prdeli. Když jsem se ráno probudil, zjistil jsem, že je to pravda.
 • Vojtěch Filip v předvolební superdebatě: „Složená daňová kvóta poroste“ a následoval potlesk publika. Co je to za lidi, kdo jim dal občanku?
 • Jj komunisti... to by snad nebylo volební období, aby v parlamentu za ně nezasedla nějaká čistokrevná svině. Grebeníček, Vondruška, teď Ondráček...
 • "Tyhle volby jsou urcite pokrok – neuspely strany s kmotry v pozadi ale naopak ty s kmotry v popredi. To urcite zvysilo transparentnost politiky."
 • Jak také číst výsledek voleb? O dotace z EU nepřijdeme. Půjdou do zemědělství, chemického a potravinářského průmyslu
 • Klausovo Hlavu vzhůru volilo 21 000 lidí, takže pro něj hlasovali jen ti, co od Klause získali amnestii. A ještě ne všichni. Nevděk!
 • Česká filharmonie volila hromadně v japonském Kjótó, kde byl speciálně pro ni zřízen volební obvod. Díky tomu víme, že více než 50 % filharmoniků to hodilo TOP 09. Asi jako poděkování za skvělé ministry kultury, zubaře a družinářku, jež Topka dala kulturní veřejnosti v minulém volebním období.
 • Veřejnoprávní televize může být spokojena. Její havraní krákorání se perzonifikovalo do Sněmovny.
 • Shrňme si to: všichni s úlevou prohlásili, že rádi odejdou do opozice. Jediný Sobotka je vyděšený, že on to říct nemůže.
 • Hašek chce sebereflexi ČSSD. Být Sobotkou, hopnu do Macochy.
 • Buď začne ODS kormidlovat Petr Fiala,nebo zmizí a bude úplně zmizelá.
 • Volby legitimizovaly převrat, který tu jakýmsi omylem vyrobil doktor Ištván s plukovníkem Šlachtou a který dovršil Miloš Zeman."
 • Až den po volbách představila ČSSD svůj ekologický program. Začala třídit odpad.
 • V ČSSD zuří válka, ODS se ještě neprobrala z šoku a zemi bude vládnout Komárek, Zlatuška a Stropnický. Takhle dopadá to hraní si na nepolitickou politiku. Nebo u toho zůstanou Miuošovi hoši.

A na konec něco veselého

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2454x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 54
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist