Hlody povolební aneb miluji naše média


Tak to máme za sebou. Výsledky voleb překvapily nejenom voliče, ale rozhodně i strany samy. Asi nemá smysl je tu rekapitulovat. Tak snad jen pár glos, tak jak se daly sesbírat letem netem.
Potvrdilo se pravidlo, že každé volby vytvoří situaci horší, než byla před nimi.  Voliči potrestali ODS za všechno, co jim provedl Kalousek.  Sobotkova ČSSD a Haškova ČSSD získaly dohromady 20,45% hlasů.  Voliči se naštvali na TOP09 a ODS kvůli církevním restitucím. Tak volili KDU-ČSL.  Zemanovi vyšla finta s termínem voleb. Voliči SPOZ odjeli na chalupy a na hroby.  Piráti se nedostali do sněmovny. Ochranný svaz autorský se tudíž zatím asi rušit nebude.  Žádná strana nenabízela výlety na Měsíc pro všechny. I když Okamura měl k tomu nakročeno.  Výsledky SPOZ a Hlavu vzhůru ukazují, že voliči nejsou pitomci.  Výsledky Úsvitu a ANO ukazují, že voliči jsou pitomci.  Zajímavé je, že všichni chtěli vyhrát volby a teď nikdo nechce vládnout. Za zmínku snad stojí jen vnitrostranický puč v ČSSD, vyděšené z toho, že ani s bolševikem v zádech nedají potřebnou většinu. Ještě ve čtvrtek večer a v pátek odpoledne se na diskusních fórech vynořovaly výplody příznivců extrémní levice, kteří odhodili poslední zábrany a vyhrožovali, že po vítězných volbách budou pravicově smýšlející občany kuchat na ulicích zaživa. Jak to tak vidím, od soboty někam zalezli se schlíplými ocasy. A k situaci v ČSSD se hodí následující přítelův postřeh: Mě by se líbilo, kdyby o předsednictví ČSSD(b) bojoval Sobotka s Haškem hambatý v tuně rozpuštěný čokolády s arašídama ve Škromachově bazénku. Pak by za nima hupsnul sluníčkovej strejda Škromach a z druhý strany komouš Špidla. No a nakonec by tam hupsnula Gajdůšková a začala by se prát s Marií Benešovou. Do toho by vlezl Jirka Dienstbier a okopával by všem kotníky. Pak by celý očokoládovaný vylezli, vzali s sebou Zemana a svorně odtáhli do prdele. A na titulky se dneska vykvajzneme a budeme pokračovat povolebně.

A zprávy o počasí: Dle meteorologů stále abnormální hic. Dle mne taky. I pavouk se líně povaluje, což mne inspirovalo k témuž. Poté co jsem byl přinucen k domácím pracem jsem se zpotil jako dveře od chlíva.Pavouk se mi posmíval. A prý k čemu že jsem přezouval na ty zimní gumy. Musel jsem mu vysvětlit, že jsem měl sen, který zimní obutí vyžadoval. 
                                                                                                                                  
A z mého života: Při vší té volební a povolební bídě jsem přece jen našel nějaká pozitiva. ODS si o moc víc nezasloužila, nicméně je tam. SPOZ, Bobostrana a Zelení tam nejsou vůbec, KSČSSD nevznikne, Kuba a Bárta jsou vykroužkovaní. Pro srandu tam máme čtvrtjaponce a během měsíce se dozvíme, čí bílý kůň je koblihář. Takže při té bídě vcelku dobrý, ne? A večer jsem dostal tiskovou zprávu místopředsedy ODS k situaci v ČSSD. Vyzývám představitele ČSSD, aby urychleně a jakýmkoliv způsobem vyřešili své vnitrostranické problémy, neboť dění v ČSSD dále prohlubuje politickou krizi.Když se v ČSSD perou, smát se může jen Andrej Babiš. Ostatní politické strany se na situaci musí dívat s vážností.
Nechci žít ve státě jako firma...- tam se snad hlasuje a možná i volí, leč lidé tam nežijí, jen ovce a voli, do firmy půjde vše hladce a samo, my v průvodech volati budeme... ANO, ANO!!!
A tak se ptám: No, co kdybychom si začali zametat před vlastním prahem?

A na Fejsbůku napsali:

A na konec něco veselého

A to je dneska všecko.


Vloženo: 29. 10. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)