Hlody pondělní aneb miluji naše média


Tak nám hoši, co připravili vládní převrat, nachystali neuvěřitelný mišmaš. Místo rozhovorů o sestavování vlády jsme svědky neuvěřitelně zběsilých  eskapád.
Prezident upadl a svádí to na chudáka čokla, socani na sebe připravují podrazy, přičemž nejlepší je, když mezi podrazáky se najde superpodrazák, Bureš prý nic, prý muzikant, ale pak jeden herec praví, že teda tu vládu možná, málempremiér Hašek se pomalu chystá na zpáteční cestu do rodného Drásova, jistý Brňák řečený Jerry, který nevěděl, jestli bude ministr vnitra nebo spravedlnosti bude rád, když uhájí předsedu klubu a sluníčkově-kafíčkový Zdenda možná dokonce brzo zruší facebook, protože mu tam nadávají do sviní. Zatčený Vítek Bárta byl štandopede propuštěn, Ištván ještě nesedí, dokonce s nezaměnitelnou grimasou mudruje u Vašíka o ničem aby ho vzápětí rozcupoval soudce. Filozof Bělohradský co by nejraději zrušil demokracii je vyznamenán výjímečně střízlivou hlavou státu a vleze mu to do hlavy tak, odsoudí k zániku klasické dělení politické scény na pravé a levé křídlo, asi proto, že objevil křídlo kuřecí z Vodňan. Jeho blábol o mozaice ideí a postupů, ve které má role politických stran mizet a nastoupí "občanské aktivity" a "přímá demokracie"  snad může zaujmout jen Pitomia. Protože když tak pozoruji současný stav takzvaných občanských aktivit, tak vidím jen samou negaci. Nedovedu si představit, že tento stát budou řídit nějaké kytičkové dětičky či odpůrci čehokoliv co jiní považují za normální. Demokracie totiž nemá mít žádný přídomek. To, že se u nás v ní tak trochu plácáme neznamená, že to je něco určeného k zániku, pane vyznamenaný filozofe. To, že trošku hapruje je vinou těch co nás vedou a snaží se svázat přirozené postupy nepřirozenými regulacemi a nesmyslnými zákony. A bojím se, že po policejně-prokurátorském převratu a zoufalých volbách se tu někdo snaží demokracii zakroutit krkem, jak kdysi říkal syfilitik Kléma. A tvrdím, že cesta k nápravě nevede přes demokracii přímou, ale klasickou. A ta cesta je svobodný občan, svobodný trh a demokratické struktury klasických politických stran. Jinak půjdeme pomalu ale jistě k nějaké formě diktatury. A je jedno, jestli bude hnědá, rudá, nebo úsvitově-koblihová. A pojďme na titulky.

A zprávy o počasí: Slibovali silné větry. Dokonce počasová aplikace mi pořád v telefonu vyskakovala s varováním. Tak by mne zajímalo, jak se dozvěděli, že k obědu byla kapusta a tudíž jediné větry byly interní. Pavouk se vzbudil a podivoval se nad mírně výbušným prostředím a trval na vyvětrání. Hned poté, co jsem otevřel podkrovní okno, začalo chcát. Měl z toho děsnou bžundu. Ovšem zima se nezadržitelně blíží. Doporučuji proto pro pány oteplovací soupravu od firmy oteplousch, a přikládám návod k použití. Vorschrift in echter tschechische Sprache. Vazena Pritele, Vy prave drzeti v ruka nase SPEZIAL SCHTRIKOVANA OCASNA OTEPLOUSCH. Pri pouziti Vy uchopiti do prava Ruka Vase Vogel a nasypati ho pomoci leva Ruka do uschi a delschi Roura od nase Spezial Oteplousch. Vase Kugeln potom pozvednouti a prava Ruka s krouzivym Griff nacpati do tlusty Sack od nase Spezial Oteplousch. Pri manipulace Vy zatajiti Dech! Na konec Vy zavazati oba Bambulka kol Vase Vogel. POSOR !!!!!! Neprehandlovati si Vase Vogel mit Kugeln! Pri cani Vy nazapometi Vase Vogel aus Spezial Oteplousch ausnehmen! Canka tuze skodi reine Mohair Wolle! Super uzitecna věc pro Horolezec und Skiläufer, nepostradatelna pri Frost ve velka vyska. Vysoka Teplota pro Vase Vogel a moc poteseni mit nase Spezial Oteplousch wünscht. A. Kugellecker & Tochter  
                                                                                                                                  
A z mého života:  Dnes mi přišel mail s nabídkou, abych vstoupil ke Svobodným, že mne už znají a že mám zdravé názory. A že bych byl použitelný i ve vyšší politice. Poděkoval jsem. Protože jestli to ódéeska povede dál jak to vede, bude muset někdo na konci zhasnout. Uklidnil mne kamarád až z Las Vegas z Nevady, že můžu být klidný, že to už budu po smrti. Já si z toho sdělení nic nedělám. Akorát mě to trochu sere. Horoskop praví, že bych dneska mohl mít štěstí v lásce. Ptal jsem se mamuš, co ona na to. Říkala, že mi raději udělá sulc. Vzal jsem to. Ale protože horoskop je horoskop, jdu to zkusit do parku.

A na Fejsbůku napsali - dnes výživné:

A na konec něco veselého
Slepá cesta. Vsadil bych se, že Zeman se Sobotkou do čela vlády nepočítá. S čímž Sobotka asi nepočítá...

 

A to je dneska všecko.


Vloženo: 4. 11. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)