Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Neustálý spor o pravici a levici a jejich přístup k řízení státu mne přiměl vytáhnout jeden starý názorný příklad. Je to bajka. Takový fiktivní příběh z přírody.

 Klasická verze: Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na  zimu.  Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí, směje se, tancuje a užívá si.  Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách,  zatímco cikáda se třese zimou a bez jídla brzy umře. Současná verze: Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí, směje se, tancuje a  užívá si.  Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách.  Cikáda, třesoucí se zimou, zorganizuje tiskovou konferenci, na které se táže,  kde vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně  šťastní umírají zimou a hladem. Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje  třesoucí se cikádu a záběry mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu. Televizní diváci jsou velice pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou někteří ponecháni utrpení, jako chudák cikáda, když jiní žijí v přepychu. Odbory uspořádají před mravencovým domem manifestaci, aby vyjádřily solidaritu s cikádou a novináři se ptají, jak to že mravenec tak tajně zbohatnul a interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, který přece musí odvádět spravedlivý díl. Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické  spravedlnosti a zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou  zvýšeny, mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikádu a je mu finančním  úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty. Mravenec emigruje do Lichtenštejnska. Televize připraví reportáž o obtlousté cikádě, které nyní docházejí mravencovy  zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko. Bývalý mravencův dům, nyní sociální  ubytovna pro cikádu, chátrá z nezájmu cikády i vlády.  Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální komise s náklady 10 milionů.  Mezitím cikáda zemře na předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat  se o sociální nerovnost. Poučení : kdo chce klasiku volí pravici. Ostatní volí levici. A hned první titulek, jakoby vypadl z té bajky neb je o zvyšování daní. Asi pro cikády.

 • Na zvýšení daní nakonec dojde, úspory se jinde nenajdou, míní Sobotka. ČSSD se sice při vyjednávání s budoucími koaličními partnery nepodařilo prosadit zvýšení daní, necítí to však jako porážku. Sociální demokraté totiž předpokládají, že na zvyšování nakonec stejně dojde, protože se nepodaří najít úspory jinde. Řekl to šéf ČSSD Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro MF DNES. Řada výdajů má mandatorní povahu, musíte je vyplatit, tam těžko dosáhnout úspor. Pokud jsme se dohodli, že budeme zvyšovat platby za státní pojištěnce a plně valorizovat penze, tak spíše bude potřeba nových, dodatečných finančních prostředků," řekl Sobotka.
  Tak vzhledem k tomu, že ANO zas daně zvedat nechce, dávám jim tak půl roku. A to ještě do toho nepromluvila ta strana, která od dob hada na tři změnila jen počet písmen v té hadí hádance.
 • "Naší prioritou bude podpora živočišné výroby a speciálních plodin (ovoce, zelenina, chmel, škrob atd.), která jednoznačně přináší pozitivní efekt především na zaměstnanost na venkově. K této podpoře využijeme následujících nástrojů: 1) V rámci prvního pilíře společné zemědělské politiky maximálně využijeme přímé platby k podpoře živočišné výroby a speciálních plodin. 2) Platby v rámci agroenvironmentálních programů podmíníme dostatečným zatížením zemědělské půdy chovem hospodářských zvířat. 3) V rámci agroenvironmentálních programů podpoříme integrovanou produkci ovoce, zeleniny a vína a nově implementujeme požadavky na dobré podmínky zvířat. 4) Podpoříme dostatečnou finanční alokaci na podporu investic v živočišné výrobě a ve speciálních plodinách v rámci PRV"
  Tak přátelé, umí to někdo přeložit? Včetně škrobu jako speciální plodiny? To je tak srozumitelné, jako následující věta. Konsekventní negace kulminující na bázi totálních eventualit a jiných negativních rezultátů v prostoru reálna kompenzované realizací iracionálního provedení reformované titulatury přičemž konsekvence z toho vyplývající jsou predikovatelné s pravděpodobností značně spekulativní a tudíž nemohou být brány jako fakta konstituující bázi pro opravdu kvalifikované rozhodování o věci, která je z povahy senzitivní, sofistikovaná a ve své podstatě vyžadující nutnost být uchopena s elementární opatrností. Nebo se to dá říct jednoduše. Babiš si přihrál prachy. A Bohouš u toho statuje.Dokonce se vzbudil Kchárl a do Rudého Krávo pravil:  Babiš si z toho tady udělá sámošku. 
 • Vznikající trojkoalice chce postupně dosáhnout v Česku potravinové soběstačnosti v základních a v tuzemsku běžně produkovaných potravinách. Chce také zavést přísnější pravidla pro obchodní řetězce. Česko není soběstačné například ve vepřovém mase, bramborách, ovoci a zelenině nebo vejcích.  Koalice chce chránit tuzemské producenty před nekvalitními dovozy potravin do Česka a zvýšit provázanost domácích zemědělců a potravinářů. Slibuje také podporu přímého prodeje zemědělských a potravinářských produktů pro spotřebitele.
  To je vtipný. To tam určitě propašoval ANOFert. Andrej Babiš má přezdívku koalice. Kamarád říkal, že tu soběstačnost si představuje, že by si každý poslanec těch 3 stran sám doma choval slepice, ovce, případně pěstoval brambory. Ostatně, někteří z nás už pamatují jak jsme jednou soběstační byli.
 • A jeden blízkovýchodní. Írán odmítl setkání s izraelským prezidentem i právo Izraele na existenci. „Nedošlo ani nedojde ke změně postoje a názorů Íránu na sionistický režim. Írán neuznává Izrael. Náš postoj k tomuto utlačovatelskému a okupačnímu režimu – který je zcela nelegitimní a vznikl okupací území Palestinců – je jasný,“ dodala. Íránské odmítnutí je reakcí na vyjádření Šimona Perese z 8. prosince, kdy na dotaz novináře CNN ohledně možného setkání s íránským prezidentem. „Proč ne? Já nemám nepřátele. Není to otázka osobností, ale politiky.Cílem je změnit nepřátele na přátele,“ sdělil prezident, jehož role v izraelském politickém systému je převážně reprezentativní.
  Potvrzují se slova Benjamina Netanjahu, který přirovnal Rúháního k jeho předchůdci, když řekl, že „Ahmadinežád byl vlk ve vlčím rouše a Rúhání je vlk v rouše beránčím.“ A pro ty co jásali asi tak před čtrnácti dny nad historickým okamžikem s jakousi smlouvou už to z Íránu zase začíná znít jinak... Prostě školní foto z této země ještě dlouho nebude vypadat jinak.
 • A jeden asijský. Strýc Kim Čong-una byl popraven již minulý týden, tvrdí uprchlíci. Vlivný strýc severokorejského vůdce Kim Čong-una byl podle rozhlasové stanice Free North Korea zřejmě popraven již minulý týden. Čang Song-tchek, který patřil z pozice místopředsedy Komise národní obrany mezi prominenty režimu, byl podle severokorejské televize zatčen na nedělním zasedání politbyra. Rozhlasová stanice provozovaná uprchlíky z KLDR však tvrdí, že snímky prezentované v televizi byly zfalšované. Čang Song-tchek byl zatčen a popraven za to, že údajně vedl "kontrarevoluční frakci".
  Staré bolševiky zkrátka novým kouskům nenaučíš! Teď už může Čang na onom světě diskutovat se Slánským o tom, kde udělali soudruzi chybu...! Jak pravil aTeo: Modus operandi všech komunistických vládců je stejný. Čistky a teror s obludnou demagogií na straně jedné, bída a velkoplošná morální devastace na straně druhé. Čest práci, soudruzi!
 • A trocha bulváru: Tak prý diskuzní lůza dává co proto Miss World Táně Kuchařové. Tak to prostě u nás je. Blesky bijí vždy do nejvyšších stromů. To má za to, že je hezká, umí tancovat a ještě chodí s Brzobohatým. To se u nás neodpouští. A automobilka Mercedes si pro speciální testy svého nového modelu vybrala figurínu s podobiznou bývalého českého prezidenta Václava Klause. Debilové. To už je lepší osvěta, která říká, že onanie je lepší než lázně, sebeuspokojování je lepší než cvičení, pití léčivých čajů nebo dokonce i než sex jako takový! Co je na ní nejzdravější? Univerzita v australském Sydney přinesla přehled, proč je onanie tak zdravá a proč by měla být pravidelnou činností pro každého, kdo se chce vyhnout nemocem. Prý snižuje se riziko vzniku cukrovky druhého typu, posiluje a ozdravuje prostatu, posiluje se srdce a vůbec je prý prospěšná. Tak nevím. Ať jdou hoši ze Sydney do plynu. Já se raději věnuji činnosti nezdravé. Jo a v koaliční smlouvě se praví, že neumožní žádné opatření v rozporu s ochranou života od početí. Takže šprcky asi budou mimo zákon. Rychle si nějaký opatřete. Nejlépe model hard. Ten dlouho vydrží.

A zprávy o počasí: Venku je tak hnusně, že už ani Zdenda nepřeje sluníčkové dny. A to je co říct. Globální oteplování vesele pokračuje. Blízký východ zasáhly nevídaně mrazivé teploty, už jsou první umrznutí. Na Blízkém Východě v zemích, kde dokonce v zimě nemají tepoty pod 10 stupňů nad nulou, ukazují teploměry nulu. Zasněžená je větší část Jordánska, Egypt i Jeruzalem. V Egyptě prý napadl sníh poprvé po 100 letech. Pavouk říkal, že bychom si mohli zajet zalyžovat na pyramidy. Je to trouba. Tak prudkej kopec by nesjel ani Tomba.

A z mého života: Tak prý konečně dohoda na důchodové reformě. Od roku 2014 mohou důchodci přecházet na červenou a od roku 2015 to budou mít povinné. Doufám, že do té doby se mi uzdraví nohy, který mně tak nějak nechtějí chodit skrzevá jakýsi zánět. Takže jsem ležel a jen chvílemi jsem zkontroloval dění v kuchyni, protože žaludek a chutě zůstaly v pořádku. Při kontrole trouby jsem zjistil, že se vloudila drobná chybička. Jen nevím, proč mamuš říkala, že jsem debil.

A na Fejsbůku napsali:

 • V ČT jásají, že díky zásahu ČNB dostaneme na dotacích z Brusele mnohem více peněz. Kdyby ti kurzoví kreativci devalvovali korunu na polovinu, dostali bychom dvakrát tolik. To by jeden blil...
 • Sobotka navrhuje zřídit ministra pro lidská práva. Toho fakt potřebujem nejvíc. Nejlepší by byl Kundar Vyšmátrán.
 • Když se dívám co všechno naslibovali pánové Sobotka, Bureš, pardon Babiš a Bělobrádek tak se ptám? A kdo to ku*va za vás zase zaplatí co?
 • Prezident Zeman se nechal slyšet, že pokud se Martin Stropnický stane novým ministrem obrany, bude podobným diletantem jako Karolína Peake. Stropnického to urazilo. Na rozdíl od Peake totiž kdysi hrál poručíka ve filmu Boj o Moskvu, takže o obraně hodně ví!
 • Kim Čong Un dal popravit strýce. Jestlipak mu bude Falmer blahopřát?
 • Koalice nedopusti skolne ani zapisne. Fajn. 1/3 populace, spise manualove, tak bude dotovat 2/3 co studuji na VS a maji vyssi prijmy. Gratz!
 • Něco mi nejen tady už delší dobu schází. Kua, kde jsou všechny ty sluníčkové dny a kafíčka? Zdeňku, Jarmilo, Viléme...
 • Jedna Afroameričanka při první volbě Baracka Obamy řekla, že chce prezidenta, který bude naslouchat všem. Díky CIA takového skutečně mají…

A nakonec něco veselého :
 

A fór na konec: Definice feminismu: socialistické, protirodinné politické hnutí, které vede ženy k tomu, aby opustily své muže, zabily své děti, věnovaly se čarodějnictví, zničily kapitalismus a staly se lesbami.

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2269x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 27
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist