Hlody pondělní aneb miluji naše média


Neustálý spor o pravici a levici a jejich přístup k řízení státu mne přiměl vytáhnout jeden starý názorný příklad. Je to bajka. Takový fiktivní příběh z přírody. Klasická verze: Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na  zimu.  Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí, směje se, tancuje a užívá si.  Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách,  zatímco cikáda se třese zimou a bez jídla brzy umře. Současná verze: Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí, směje se, tancuje a  užívá si.  Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách.  Cikáda, třesoucí se zimou, zorganizuje tiskovou konferenci, na které se táže,  kde vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně  šťastní umírají zimou a hladem. Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje  třesoucí se cikádu a záběry mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu. Televizní diváci jsou velice pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou někteří ponecháni utrpení, jako chudák cikáda, když jiní žijí v přepychu. Odbory uspořádají před mravencovým domem manifestaci, aby vyjádřily solidaritu s cikádou a novináři se ptají, jak to že mravenec tak tajně zbohatnul a interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, který přece musí odvádět spravedlivý díl. Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické  spravedlnosti a zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou  zvýšeny, mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikádu a je mu finančním  úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty. Mravenec emigruje do Lichtenštejnska. Televize připraví reportáž o obtlousté cikádě, které nyní docházejí mravencovy  zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko. Bývalý mravencův dům, nyní sociální  ubytovna pro cikádu, chátrá z nezájmu cikády i vlády.  Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální komise s náklady 10 milionů.  Mezitím cikáda zemře na předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat  se o sociální nerovnost. Poučení : kdo chce klasiku volí pravici. Ostatní volí levici. A hned první titulek, jakoby vypadl z té bajky neb je o zvyšování daní. Asi pro cikády.

A zprávy o počasí: Venku je tak hnusně, že už ani Zdenda nepřeje sluníčkové dny. A to je co říct. Globální oteplování vesele pokračuje. Blízký východ zasáhly nevídaně mrazivé teploty, už jsou první umrznutí. Na Blízkém Východě v zemích, kde dokonce v zimě nemají tepoty pod 10 stupňů nad nulou, ukazují teploměry nulu. Zasněžená je větší část Jordánska, Egypt i Jeruzalem. V Egyptě prý napadl sníh poprvé po 100 letech. Pavouk říkal, že bychom si mohli zajet zalyžovat na pyramidy. Je to trouba. Tak prudkej kopec by nesjel ani Tomba.

A z mého života: Tak prý konečně dohoda na důchodové reformě. Od roku 2014 mohou důchodci přecházet na červenou a od roku 2015 to budou mít povinné. Doufám, že do té doby se mi uzdraví nohy, který mně tak nějak nechtějí chodit skrzevá jakýsi zánět. Takže jsem ležel a jen chvílemi jsem zkontroloval dění v kuchyni, protože žaludek a chutě zůstaly v pořádku. Při kontrole trouby jsem zjistil, že se vloudila drobná chybička. Jen nevím, proč mamuš říkala, že jsem debil.

A na Fejsbůku napsali:

A nakonec něco veselého :
 

A fór na konec: Definice feminismu: socialistické, protirodinné politické hnutí, které vede ženy k tomu, aby opustily své muže, zabily své děti, věnovaly se čarodějnictví, zničily kapitalismus a staly se lesbami.

A to je dneska všecko.


Vloženo: 16. 12. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)