Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 16.4 aneb miluji naše média

\"\"

. Who is who Jiří Zlatuška? Podle Wikipedie - Prof. RNDr. Jiří Zlatuška, CSc. (* 15. září 1957 Brno) je profesor informatiky, bývalý rektor Masarykovy univerzity (nezapomíná si napsat k podpisu slůvko emeritní), děkan Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, bývalý senátor a bývalý člen Rady města Brna. Řekli byste, že je to muž důstojnost sama. Svého času obsazoval ještě celou řadu dalších funkcí, pozic a sinekur, jejichž byl neúnavný sběratel. Například byl předsedou představenstva Starez-Sport, městské a.s a členem představenstva Brněnských veletrhů . O kvalitě výkonu této jeho funkce promluvil svého času další člen představenstva  pan Egbert Zündorf veřejně a jeho pracovitost a docházku zhodnotil tak, že od pana Zlatušky už pes kůrku v BVV nevezeme. Skvělý reprezentant města. Ještě byl předsedou komise informatiky, jejímž jsem byl členem i já a tam mohu říci osobně, že pan profesor, pokud si vůbec vzpomněl že je zasedání a přišel, tak byl připraven tak, že většinou nevěděl která bije. Svoji politickou kariéru si vybudoval jak jinak na tématu korupce, kdy teatrálně pálil před radnici prázdné obálky. Svoje charakterové vlastnosti dále projevil v kauze jmenování nového šéfa odboru kultury, který si v minulosti  dovolil přistihnout dcerušku pana emeritního rektora a emeritního senátora při služebním selhání. A tak mu to náš nejspravedlivější ze spravedlivých spočítal s pomocí další pětice z obskurní koalice. A když byl vyzván k chování důstojného férového muže za něhož je převlečen, vykroutil se jako had stylem vy o voze, já o koze. Že se k tomu přidal jeho přítel pan Břetislav Rychlík, jako vždy skrytý v pozadí, je jen dokreslením toho,  kdo byl za pověstnou kauzou uvedení Revizora s podtitulem Bobčinskij, Dobčinskij a Paulčinskij, včetně zavlečení mého jména do kauzy Jalta. (Mimochodem soud na toto téma jsem s panem emeřitním vyhrál a jeho chlapství se projevilo tak, že omluvu k níž byl odsouzen, ukryl do dva roky staré internetové diskuze. ) A k tomu se proslýchá, že se vyjádřil tak, že mne do této kauzy zavlekl proto, že jsem se mu zdál mediálně zajímavý.
Boží mlýny však melou pomalu ale jistě. Pan Zlatuška postupně opustil jednu funkci za druhou  jeho mnohožidelné imperium se rozpadlo jako domeček z karet. Až ejhle, nové hnutí asi nevěda s kým má co do činění, přivinulo na svou hruď reka z nejspravedlivějších. ANO, prý s ním bude líp. Tak nevím. Likvidovat lidsky i profesně své odpůrce může jenom osoba jejíž morální vlastnosti jsou tak nízko, že se se dotýkají břicha hada. Ne náhodou získal ten pán v Brně přezdívku  Zlá tužka.
Svoji někdejší kampaň postavil na tepání korupce a slíbil vytahat kostlivce ze skříní. Zatím vytáhl leda něco páchnoucího. Jsem zvědav, co bude dělat až vypadnou kostlivci ze skříní zvaných kampus či 150 milionů které pod jeho vedením vylétly do vzduchu za akci zvanou Metropolitní síť. Nebudu zastírat, že tohoto člověka nemám rád. Je to prosté. Sprostě a nespravedlivě mne v rámci předvolebního boje zostudil počínaje články v mediích až po podíl na známé kauze v níž Břéťou řečeným Pendolínem použili mé jméno v brněnské inscenaci Gogolova revizora. Pana Z. jsem zažaloval, soud jsem vyhrál, ale smrdutá jedovatá slina se špatně čistí. O charakterových vlastnostech pana exrektora a exsenátora svědčí, že rozsudek aby se mně omluvil, jako malý kluk zasunul na konec diskuze dva roky starého článku. Hrdina. Hrdina hrající celou dobu  s cinknutými kartami. A tak se podívejme na titulky.

 • Klaus je bezpáteřní ubožák, který líže oddaně řiť Putinovi, vypustil tento univerzitní profesor do medií. Přimělo ho k tomu vyjádření exprezidenta Václava Klause, že krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy americké a západní Evropa, které chtěly vyvolat nesmyslný spor s Ruskem, a ruský prezident Vladimir Putin je v celé věci nevinně a Ukrajinci jsou obětí celého konfliktu. Pravda, i tak může kdokoliv v demokracii vyjádřit svůj názor. Ale také mohou svůj názor vyjádřit diskutéři.  Za nejvydařenější hodnocení lze vybrat:
  Od doby, co sleduju počínání Zlatušky v "politice", jsou pro mě slova "akademik" a "hnusák" takřka synonyma.
  „Zlatuška patří k tomu nejobskurnějšímu, co kdy česká akademická půda vytvořila a vypustila do světa!“
  Jeden z radničních funkcionářů nechal cloumat zlost svým majestátem a napsal: Zlatuška je úplnej xxxx. Musel jsem ho opravit. Ne úplnej, ale úplná.
  A tak jsem zvědav, jestli šéf hnutí ANO, na tuto sprosťárnu svého poslance nějak zareaguje. Moje představa je taková, že náš sběratel sinekur už konečně jednou spadne z těch židlí které obsazuje, hubou rovnou na ústa. 
 • Chybí kvalitní moderátoři i západní formáty pořadů píše studentka Veronika Vybíralová na margo problému televizních diskusí.
  „A o čem se bude po dnešních Otázkách mluvit?“ Takto sugestivně se ptá každou neděli v poledne v České televizi moderátor Václav Moravec na začátku svého pořadu. Dost často se pak v souvislosti s jeho diskusí nemluví o ničem. Proč? Příčinu hledejme v celkovém stavu na českém televizním moderátorském nebi a v dramaturgii různých diskusí. Zatímco například v USA, Velké Británii či Německu existují televizní pořady a moderátoři, kteří zvládají vést zajímavé rozhovory s významnými politiky, ekonomy, ale i zpěváky či celebritami bez toho, aby sklouzávali k povrchnosti, u nás něco podobného prakticky chybí. Již více než deset let vysílá Česká televize Otázky Václava Moravce, které moderuje, jak jinak, Václav Moravec. V předchozí větě tkví i samotný problém těchto diskusí. Dost často v nich nehrají hlavní roli hosté, ale samotný moderátor. Ničemu to nepomáhá, vždyť sledovanost Otázek už dávno není to, co bývala. Diskuse s Moravcem se okoukala, politika tolik lidi netáhne a na dramaturgii pořadu se vlastně nic nemění. Pořad je nesmírně rozvláčný a tím málo atraktivní. Dvě hodiny trvání je doba, po kterou nikdo nevydrží u televize sledovat jednoho moderátora, bez ohledu na to, jaký je. Možná právě proto pan Moravec nepokládá otázky, které by diváky zajímaly, které by nějak vyhrotily problém, kvůli kterému se daný host pořadu účastní. Václav Moravec sice působí seriózně před kamerou, rozhovor udržuje v profesionální rovině, ale v zákulisí si s mnoha hosty, především z politiky, tyká. Sám přiznává, že má v politice mnoho přátel (například bývalý exministr za ODS Jiří Pospíšil býval v Otázkách tak často, že už to nešlo poslouchat) ale toto přílišné sblížení mu při debatách spíše škodí. A je úplně jedno, že nám na obrazovce předvádí něco jiného.
  Řekl bych co předvádí. Spisovně se tomu říká slovní dysenterie nebo taky exkrement.
 • I když už mi Ukrajina leze krkem, zejména pro jednostranný způsob informování, nedá mi, abych přece jenom aspoň trošku
  k tématu nezabrousil. Putin poslal dopis Zemanovi hlásá titulek. Pak se ukázalo, že ho poslal 18 představitelům evropských zemí aby oznámil, že Rusko bude Ukrajině dodávat jen tolik plynu, kolik si tato země zaplatí. Důvodem jsou vysoké částky, které tato východoevropská země za odběr ruského plynu dluží. Zároveň vyzval evropské země k jednání, jak stabilizovat hroutící se ukrajinskou ekonomiku a odmítl výzvy, aby Rusové snížili ceny kontraktů na odběr ruského plynu, které údajně mají mít `politický charakter`. Vyvolává to v nás dojem, že evropští partneři chtějí jednostranně přenést na Rusko důsledky ukrajinské ekonomické krize,“ uvedl ruský prezident. Také poukázal, že i když měla Ukrajina výhodné podmínky, za plyn nezaplatila. Dodal, že „Rusko není povinno a ani schopno nést břímě podpory ukrajinské ekonomiky samotné, nemůže Ukrajině stále nabízet slevy za plyn a odpouštět dluhy. Fakticky by tak svými subvencemi platilo deficit v obchodu Ukrajiny se zeměmi EU.“Putin také přesně vyčíslil výši dluhu Ukrajiny za dodávky ruského zemního plynu: „Za listopad a prosinec roku 2013 se jednalo o 1451,5 milionu amerických dolarů, za únor 2014 o dalších 260,3 milionu a za březen ještě o 526,1 milionu dolarů. Rád bych vás upozornil, že v březnu ještě šlo o platné ceny se slevou 268,5 dolaru za tisíc kubických metrů. Ale ani za tak výhodných podmínek Ukrajina nezaplatila ani jediný dolar!“
  No viděl bych to tak, že jestli Ukrajina nebude platit, jediný plyn který jim ruský medvěd pustí, bude tenhle. Apropos, výhrůžka našeho ministra zahraničí, že nastane druhé kolo sankcí je děsivá. Tak to už se asi Putinův zahradník do těch Varů nepodívá.
 • A jeden ze země, kde mají kámoše naši změnění komunisti. Poprava PLAMENOMETEM! Tak v KLDR skoncovali se zástupcem popraveného Kimova strýce. Kim Čong-un začal s likvidací svých vlastních příbuzných v prosinci, když nechal veřejně popravit svého strýce Jang Sung-Taeka a téměř celou jeho rodinu. V tom pokračuje a stovky lidí pod označením „nepřátelé státu“ jsou zabíjeni i nadále.  Nyní probíhá druhá vlna, která si bere za cíl blízké spolupracovníky na ministerstvech a ve státních orgánech. Plánovaná třetí vlna poprav má být zaměřena na zbylé členy Sung-Taekovy rodiny a to nejen z blízkých, ale i vzdálených příbuzných. A také na jeho zbylé podporovatele z řad obyčejných lidí. Média také spekulovala, jak by mohl být strýček Kima zabit. Mezi teorie patřila i brutální poprava provedená veřejně divokými psy. Tato teorie se však nakonec nepotvrdila. Mezi další teorie, jak se popravuje v Severní Koreji, patří roztrhání minometným granátem. Naneštěstí se tato teorie blíží pravdě a vypadá to, že takto jsou lidé popravováni vcelku pravidelně.
  Je tu někdo, kromě pošahanýho Denise Rodmena a našich komančů, komu to přijde normální? Protože proč by jinak soudruh Falmer posílal tomu cvokovi blahopřejný telegram? Jak pravili na Fb: Mám dneska hodně temný myšlenky, ale predikce lepších vztahů s Koreou na všech úrovních mi vrátila víru v humanismus a lepší příští. 
 • A trocha bulváru: Vezmeme to jednou větou. Marek Eben byl v Pařížské na nákupu s manželkou a pejskem Zubem. Byl bych ve střehu, aby mu někdo nepočítal kabelky. Absolonová leží v horečkách. To je ale nechčestí. Bartošová není zdravá. To není nic nového. Lafita si nalepil vlasy. Musí dávat majzla aby mu je nějaký jeho šotouš neurval až budou dělat techtlemechtle. Adamec podváděl manželku 11 let. Ta musela být buď slepá nebo blbá. A byla stanovena ideální velikost penisu a to zde . Jo a v Brně se bude vynášet smrtka.

A zprávy o počasí: Povídal jsem pavoukovi, že z výletu na cyklostezku nebude nic, protože to vypadá, že budou padat kroupy. Povídal, že je to fajn, že mám koupit uzený a uděláme si polívku. Leda že bys ju uvařil, povídám. Prej ne, že se tuhle spálil o šporák. Zato ho zaujaly ty cyklostezky co prej stojí ranec, pravil poučeně. Abych ho navnadil, ukázal jsem mu z takové stezky momentku. Temně mručel.

A z mého života: Tak jsem se dočetl, že se z orgasmu může stát peklo. Jistá žena ho má padesátkrát denně. Syndrom permanentního sexuálního vzrušení u ní vyvolává časté vzrušení ve vagíně a často také mnohačetné orgasmy. Jmenuje se Amanda Gryceová z Floridy a stačí jí k tomu i obyčejná cesta autem, vlakem, vibrace mobilního telefonu nebo návštěva toalety. Hoši to mít doma, to musí být peklo. Taky se opět ozval Zdeněk Škromach. Prý dnes trochu šrumec. Po ránu setkání s ministrem zahraničí, potom pracovní oběd s místopředsedou Korejské Národní rady. Vypadá to, že dobré vztahy s Koreou na všech úrovních se budou úspěšně rozšiřovat. Hezký den. Už jsem se lekl, že půjde kupovat plamenomet jako dárek, naštěstí to byla ta druhá Korea. A těšme se. Sezona u bazénku se blíží.

A na Fejsbůku napsali:

 • To je zase psina. Par euroobcanu zase v debate obhajuje idiocii europoslancu pri regulaci vykonu vysavacu. Drzi spotrebu el. energie jako kyj a mlati s tim hlava nehlava jak zbesili.
  A tak mi nezbyva nez se ptat: a co pracky, susicky, mycky, televize, klimatizace, zehlicky, lednicky, mixery, toustovace, feny, mikrovlne trouby, kavovary, grily, el.zubni kartacky, pocitace, kopirky, monitory, ventilatory a dalsi? Sakra jak je mozny ze na ne zapomeli? Neni to vuci tem vysavacum nefer? Asi nasadím tuhle značku.
 • Prezident Zeman je pro preventivní zastrašení Ruska: „Navrhuji vychlastat jim všechnu vodku a bombardovat je mými bonmoty!“ Nebo napsat Vladimírovi: Bububu ty stará mrcho. Nebo udělat aligátora.
 • "Mělo by se udělat nařízení komise, které by přesně určilo, jak se pozná turecké hospodářství. Aby se nepletlo s evropským."
 • Čtenář k názorům Martina Bursíka na energetiku: "Nejlépe bude, když začneme stavět podniky na výrobu loučí a ebonitových tyčí. Vocasů typu Bursíka máme dost."
 • Aktiviste se zameri na odstraneni billboardu ve mestech, strhavaji pozornost ridice".  Doufam, ze hned pote zakazi minisukne, historicke budovy, vychod a zapad slunce, nizkoletici letadla
 • Ministryně pro místní rozvoj vysoudila za nezákonnou vazbu a ušlý zisk 2,7 milionu korun. No fajn, ale proč to máme ze svých daní platit my, kteří jsme se na její vazbě pranic nepodíleli? Něco je strašlivě špatně!
 • NATO vzkazuje Česku: Pokud bude válka, vaše armáda nebude alianci příliš platná. Možná by ale mohli pod vedením ministra války nacvičit nějakou klauniádu.
 • Jourová dostala (nepravomocně) 2,7 milionu za neoprávněné stíhání a vazbu. Dobrý precedens. To se mají Šlachta s Ištvanem na co těšit. Mají kliku, že jsou nevolení represivní činitelé, být volení, šli by za takové boty bručet a platili by škodu...
 • "Proč máš ten Respekt tak zmuchlaný?" "Balím si ho do Týdne, aby se mi v kanclu neposmívali"
 • Na Majdanu to byli hrdinové, v Doněcku to jsou teroristé. Aneb když dva dělají totéž, není to totéž. Záleží totiž, kdo to zrovna platí...

A něco veselého nakonec- další porce odposlechů:
 

A fór na konec: Potkají se dva kámoši a jeden říká: „Tak jak se daří?“
Druhý povídá: „Ále, stojí to za prd, nemám práci!“
První: „No tak pojď dělat k nám, já dělám v pohřebním ústavu, člověče, tam se užije sranda, to by ses divil!“
„Cože? V pohřební službě? Co tam může být za srandu?“
„No tak třeba minule, volali nám, že umřel chlap na ženský!
Tak tam přijedeme, z tý ženský jsme ho sundali a dali ho do rakve a on vylítl a všem nám dal přes držky!“
Druhý na něj nevěřícně kouká a povídá: „Cože? On jako obživl?“
„Né, to né, ale my jsme si spletli patro!“

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 3312x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 38
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist